Συζητήσεις - Οnline αγορες
Χρήστης: spxmac
Θέμα: Οnline αγορες
Ημερομηνία: 20/02/13 20:43

Καλησπερα.

Ειχα ενα προσφατο θεματακι με μια αγορα στο ιντερνετ.Τον τελευταιο χρονο ψωνιζω πολυ συχνα μεσω paypal.Αυτη τη φορα ηθελα να αγορασω παπουτσια και αρχισα να ψαχνω σε σελιδες wholesale(χονδρικο εμποριο).

βρηκα μια σελιδα που δεν ειχε βεβαια paypal σαν τροπο πληρωμης οποτε επελεξα να πληρωσω με western union.Εστειλα τα λευτα ωραια και καλα και μου εστειλαν ειδοποιηση πως θα στειλουν την παραγγελια.Μετα λαμβανω μηνυμα που ελεγε πως τα λευτα που εστειλα δεν παραληφθηκαν και πως η wu μου τα επεστρεψε.Τελοσπαντων αυτοι θελουν να τους ξαναστειλω τα λευτα για να μου στειλουν την παραγγελια.Και τωρα εγω θετω μερικα ερωτηματα που οποιος μπορει ας μου απαντησει με τη σειρα που τα βαζω

1)Πως ελεγχω αν μια σελιδα που πουλαει προιοντα ειναι μαιμου-απατη η αν οντως κανουν αυτα που λενε?

2)Υπαρχει περιπτωση η western union να επεστρεψε πισω τα χρηματα?Αν ναι πως τα παιρνω και απο που?

3)Υπαρχει σοβαρη πιθανοτητα να κλαιω τα 60 μου ευρω..βασικα ηδη τα κλαιω:p Υπαρχει κατι που μπορω να κανω? Αν πχ τους ελεγα πως θα κινηθω θα κινουμουν και καλα νομικα θα ψαρωναν η θα ηξεραν πως δεν μπορω να κανω τπτ? εντελη μπορω να κανω κατι?

ευχαριστω πολυ,παρακαλω οποιος γνωριζει και περισσοτερα για wu και πως λειτουργει ας μου εξηγησει

Απάντηση από alex_akis84:

apo periergia, 8es na mou peis to site pou ekanes thn agora na tou riksw mia matia?

Απάντηση από trelegko:

Να ψωνίζεις από Ελλάδα για να μη τα κλαίς από τους κινέζους

Απάντηση από alex_akis84:

prwta ap'ola des ti exei ginei me ta xrhmata mesw ths WU. an kai de nomizw oti exoun epistrafei alla afou sou lene etsi kalytera einai na to koitakseis gia na ksereis ti sou ginete.

Apo kei kai pera de nomizw na mporeis na tous kaneis kati an einai apath. kamia kataggeleia sth dioksh mono alla trexa gyreye...

Na eisai kalhmenos 100% stis agores sou mesw internet einai poly dyskolo ews adynato. Apla mporeis na to psaxneis ligo parapanw. gia paradeigma : egw shmera parelava ena kalwdio gia to aytokinhto mou pou to plhrwsa mesw kartas (oute paypal oute tipota allo), prwta omws epsaksa sto net (mesw google se diafora blogs) kai eida oti oloi osoi eixan paraggeilei apo ekei htan eyxaristimenoi oxi mono apo thn poiothta twn ylikwn alla kai ap'ola ola ta alla. ara elaxistopoihsa tis pi8anothtes apaths. to idio prepei na kaneis kai esy.

elpizw na se kalipsa

Επιστροφή

Η έκδοση αυτή του site είναι για χρήστες που δεν έχουν ενεργοποιημένη τη javascript. Η πρόσβαση στις υπηρεσίες είναι περιορισμένη, για πλήρη πρόσβαση στο site ενεργοποιήστε τη javascript και κάντε refresh τη σελίδα.