Συζητήσεις - οθονη
Χρήστης: bellisimaa
Θέμα: οθονη
Ημερομηνία: 29/12/12 22:28

μου εσπασε η οθονη του λαπτοπ (πρωτοτυπο)

εσπασε το χερουλι της τσαντας

επεσε κατω και απο τοτε η οθονη ειναι καταμαυρη

μου ειπαν οτι εσπασε και οτι θελει αλλαγη

εσκασα 150 και δε ξερω τι ακριβως αλλαξαν.

ανοιγει κανονικα , το καπακι ειναι το ιδιο, και βλεπω ενα δυο μικρουλικα ραγισματακια νομιζω πρεπει να ειναι . πως θα καταλαβω οτι οντως την αλλαξαν και οτι αυτο ηταν το προβλημα;

επισης μου το ανοιξε απο μεσα και το καθαρισε λεει

και απο τοτε που και που κανει ενα τρρρρ

τρρρ

τρρρ

μου το ξεπαστρεψε;

Απάντηση από bellisimaa:

ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις σας

καλη χρονια

Απάντηση από Masxalitsa:

poli sostos o 7 , episis omos einai kai ipoxreosi tou kathenos mas an o texikos den deiksei prothimotita na parousiasei to xalasmeno komati na spefsoume na tou ipenthimisoume na mas to parousiasei .

an den to kanei , mporoume poli efkola na tou zitisoume na mas apozimiosei san na leitourgouse i na plirothei gia oti mastorepse molis to parousiasei .

i agora einai skliri .

Απάντηση από flintstone_gr:

Ο σωστός επαγγελματίας σου φέρνει το επισκευασμένο δείχνοντας σου και το ελαττωματικό. Ok το άλλαξες ρε φιλε, που είναι το παλιό να το δω? Και οτιδήποτε φθορά προκληθεί από τεχνικό σε συσκευή είναι υπεύθυνος για την πλήρη αποκατάσταση του.

Απάντηση από bandog:

αποδειξη αγορας της νεας οθονης πηρες ?

Απάντηση από bellisimaa:

οχι δε την ειδα ραγισμενη γτ δεν ανοιξε ποτε

και επειδη εχω δει σπασμενη οθονη γνωριζω οτι σπαει εσωτερικα

οποτε με την οθονη μαυρη δε ξερω αν οντως εσπασε η οχι

απλα αυτος που το πηγα μου ειπε οτι ειναι σπασμενη και οτι την αλλαξε

επειδη εχει ξανασυμβει αυτο σε μια φιλη μου

ειχαμε παει στο μαγαζι που το πηραμε και ηθελαν 400 τουλαχιστον για αλλαγη οθονης

αλλα εκει φαινοταν οτι ηταν σπασμενη εσωτερικα

οποτε και εγω το πηγα σε γνωστο φιλου κυρ μητσος και τα λοιπα......

Απάντηση από ilias_xairetam:

λες οτι εσπασε η οθονη.........οταν σου επεσε κατω το λαπτοπ..........

εσυ την οθονη την ειδες να ειναι σπασμενη η ραγισμενη....ΟΧΙ.........απλα δεν ανοιγε και εμενε μαυρη....

ΑΡΑ κακως λες οτι εσπασε η οθονη.............

τα ραγισματακια που λες οτι βλεπεις τωρα...ειναι...οντος απο αυτο που λεει ο BaRaK_OmpAmA....και αυτο σημαινει οτι αυτος που το ανοιξε ηταν αλλα ντα αλλων.......

επισης ακους τωρα ...τρρρ.....τρρρ.....αυτο σημαινει οτι εχει κανει πατατα....και καπου βρισκει το ανεμηστηρακι.........

το λαπτοπ το πηγες σε επωνημο και γνωστο σερβις.....η στον κυρ μητσο......??? η σε εναν γνωστο που ξερει...και καλα.........?? η σε εναν γαματο τεχνικο [εχουμε γεμησει απο τετοιους...] που ξερει καποιος γνωστος σου....[γιατι οπως ειναι γνωστο ολοι ξερουν τον καλητερο...]και παει λεγοντας????

Απάντηση από bellisimaa:

πως θα καταλαβω εγω τωρα οτι οντως την αλλαξε;

επρεπε να εχει αλλαξει ολοκληρο το πανω μερος ή εσωτερικα αλλαζει η οθονη;

ανοιγε κανονικα απλα η οθονη παρεμεινε μαυρη

τα ραγισματα αυτα μπορει να μου φτιαξουν;

και επισης αυτος το ανοιξε μεσα και το καθαρισε το ανεμιστηρακι και στην αρχη μονο οταν το ανοιγω κανει εναν ηχο τρρ τρρ σα πλαστικο

οχι μεταλλικο

Απάντηση από BaRaK_OmpAmA:

opos leei o ovelix

kati ksekoympose apo tin thesi toy kai to ksanakoymposane....

(anoige kanonika otan patages to koympi ekkiniseis mono poy sta edeixne mayra??)

ta mikroragismatakia einai apo to "prostateytiko" plastiko mprosta apo tin othoni...

kata to pesimo isos na koynithike (i tin koynise o paparas) tin fteroti apo to anemistiraki poy exei mesa.... giayto kanei to trrr trrrrrrr

(san plastiko akoygete o ixos i metalikos?)

Απάντηση από OVELIX_GR:

Gia na spasi etsi eykola den spaei, apla kati efige ap tin thesi tou kai to ksana evalan poulontas sou fikia gia metaksotes kordeles. 150 eyro gia aera kopanisto!!!!

Επιστροφή

Η έκδοση αυτή του site είναι για χρήστες που δεν έχουν ενεργοποιημένη τη javascript. Η πρόσβαση στις υπηρεσίες είναι περιορισμένη, για πλήρη πρόσβαση στο site ενεργοποιήστε τη javascript και κάντε refresh τη σελίδα.