Συζητήσεις - I-phone 4s
Χρήστης: higanjorge
Θέμα: I-phone 4s
Ημερομηνία: 29/11/12 23:55

Καλησπερα παιδια,

τις προαλλαες που περνουσα τον δρομο βρηκα ενα i-phone 4s!

Σκεφτηκα να επικοινωνισω με τον κατοχο τ αλλα μετα το ξανασκεφτηκα και αποφασισα να τ κρατησω!

Υπαρχει τροπος να το κανω ''φορματ'' ωστε να μπορω να το χρισιμοποιησω για παρτι μου?

Απάντηση από juan1975:

κριμα ειναι ρε φιλε...

δωσε το στον ανθρωπο.

εχει μεσα ενα σωρο πραγματα...

Απάντηση από dimos47ki7:

γελας με τα χαλια σου?

Απάντηση από higanjorge:

lol

Απάντηση από dimos47ki7:

τι να σου απαντησουμε ρε? να γινουμε συνεργοι σε υπεξαιρεση?

το βρηκες σε ξενο κρατος, αυτος που το ειχε ειναι ξενος αρα οκ..."αφου δεν ειναι ελληνας δεν τρεχει και τιποτα, αστον να πληρωνει τον μ@λακα"...και γ@μω τις λογικες...

κοιτα τι θα κανεις...πηγαινε στα περιπτερα, και περιμενε ποτε θα κατεβει απο ενα αμαξι πελατης να παρει τσιγαρα...αν αφησει τα κλειδια πανω, παρτο και κρατα το...σιγα μωρε δεν θα σκοτωσεις κανεναν...

Απάντηση από higanjorge:

Οντως εχει 2 σκελη το θεμα. απο τα 37 σχολια μονο 2 απαντησαν σε αυτο που ρωτησα!

και θα απαντησω στο τελευταιο που ειπες οτι θα τ εχω για ΠΑΝΤΑ βαρος στην συνειδηη μο, και σ απαντω πως δεν νιωθω ασχημα γτ πολυ απλα τ βρηκα σε ενα ξενο κρατος, τον τυπο δεν τον ξερω, το κινητο μ αρεσει, ηδη εχω ενα καλο κινητο αλλα αυτο ειναι καλυτερο!! τεσπα δεν θα το εξηγησω παραπανω γιατι το κρατησα! και οσο αφορα αυτο το περι κλεψιας μπορει να εχεις δικαιο και εγω ξερω οτι δεν μ ανηκει αλλα σιγα δεν σκοτωσα και κανεναν!

Απάντηση από Tittone:

το θεμα σου εχει 2 σκελη, το τεχνολογικο και το ηθικο. το ηθικο λεει οτι ενας ανθρωπος θα πληρωνει ενα συμβολαιο 30+ ευρω για 2 χρονια για αυτο το τηλεφωνο και εσυ θα σκεφτεσαι οτι "ας μην το εχανε το κοροιδο". απο τη μια ας προσεχε απο την αλλη εσυ θες να κανεις τα παντα να μην σε πιασουν που η συμπεριφορα σου ειναι ιδια σαν του κλεφτη. απο τη στιγμη που το βρηκες και δεν το εκλεψες οπως ειπες απλα λειτουργησε το οπως το βρηκες χωρις να το πειραξεις και ριξε το μπαλακι σε αυτον με διαδικασιες που πρεπει να κανει ωστε να σε βρει και να του εξηγησεις οτι το βρηκες στο δρομο. ετσι και αλλιως και αυτος ξερει οτι το εχασε αρα δεν θα σε κυνηγησει, ισα ισα θα σου πει ευχαριστω. το να κανεις τα παντα για να πειραξεις το τηλεφωνο ωστε να μην σε βρουνε και να ζητας βοηθεια στο ζου η σε οποιο αλλο σαιτ συγνωμη που θα στο πω αλλα σε κανει ΚΛΕΦΤΗ. εγω δεν πιστευω ουτε οτι θα βρεθει καποιος να σε κλεψει στο μελλον και σενα ουτε οτι θα παθεις κατι κακο. αυτα τα λενε οι ηλιθιοι που πιστευουν οτι η αθωοτητα και η καλοσυνη τους θα ανταμειφθει με χρημα καποια στιγμη της ηλιθιας ζωης τους λες και για οτι κανεις πρεπει να εχεις ενα αντιτιμο. εγω απλα λεω οτι αν τωρα δεν εχεις λεφτα και δεν μπορεις να το παρεις, στο μελλον θα αποκτησεις σιγουρα -εκτος και αν εισαι τεμπελης- γιατι και βλακας να εισαι δουλεια θα βρεις αλλα αν εισαι τεμπελης μονο στο δημοσιο αν σε παρουν με μεσον αλλα και αυτο χλωμο απο δω και περα. απο τη στιγμη που δεν εισαι τεμπελης λεφτα θα κανεις αρα το τηλεφωνο θα το αγορασεις και μονος σου αλλα το γεγονος οτι για καποια χρονια χρησιμοποιησες ενα τηλεφωνο που ενας αλλος το πληρωνε με συμβολαιο θα σου μεινει παντα βαρος στην συνειδηση σου ειδικα αν προσπαθησεις να το πειραξεις ωστε να μην σε βρουνε.

Απάντηση από dimos47ki7:

μαλλον καποιος σαν κι εσενα (για να μην πω σαν τα μουτρα σου και παρεξηγηθεις) μου χτυπησε προχτες το αυτοκινητο που ηταν παρκαρισμενο, μου εκανε 300 ευρω ζημια και εξαφανιστηκε σαν κυριος...ενω με μια φιλικη δηλωση δεν θα εδινε φραγκο, και θα φεροταν σαν πολιτισμενος ανθρωπος και οχι σαν πιθηκος στη ζουγκλα...

ξεφτυλισμενοι ανθρωποι

Απάντηση από Epixeirhmatias:

Μπορεις να το συνδεσεις με το pc αφου κατεβασεις το itunes και να το κανεις restore as new.

Αλλα το καλυτερα θα ηταν να το δωσεις πισω. Αλλα οπως νομιζει ο καθενας πραττει. Δεν μπορουμε να σε αλλαξουμε το μυαλο τη στιγμη που εχεις αποφασισεις να το κρατησεις.

Αλλα αν εχει κανενα προγραμμα οπως το find my iphone μπορει να σε βρει . Αλλα για να μην σε βρει , κανετο restore και ειναι κομπλε.

Απάντηση από higanjorge:

θα καω στη κολασηηηη!!!

Απάντηση από KERKYRA20:

gia mena eisai apateonas kratas kati pou den sou anikh kai an eixes ta arxidia na to agorazes

me kati tetoia trelenomai kai an mporousa kai itan sto xeri mou tha ekana polla

kai min prospathis na dikaiolohisis tipota idroses reeee gia na to pareis???

an exanes esy kati aksias den tha sou ponouse???

prosexe mono giati o theos blepei kai timori kai prosekse min patheis esy kamia zimia kai plhronis ti zimia oso kanei to kinito ella na poume me tis malakies sas kati san esas thelete kremasma apateona

Απάντηση από KERKYRA20:

eyxomai na to xasis kai esy..... i to kalytero???? na se brei kata tyuxi o katoxos kai na sou kanei mia oraia mynhsh

thes kialla? an exanes esy to kinito tha sou arese na mhn sto dinane???

skeytikes an o katoxos exei simantika tilefona???

skeytikes oti aytos o anthropos mporei na mhn exei leyta na parei allo kinito???

mprabo sou reeeeeeeeeee eisai polh magkas exei allon gio i mana sou poio eksypno apo esena

Απάντηση από georginio1977:

Χαχαχαχα.... θα αγανακτησε ο καημενος απο το ''τεχνολογικο θαυμα'' που λεγεται iphone, και θα το πεταξε με αποτελεσμα να το βρεις εσυ. χαχχαχαχα

Απάντηση από loukia_77:

Λουκια ποτε μου δεν ειπα οτι επραξα ηθικα ''σωστα'', πηρα την αποφαση και κρατησα το τηλεφωνο ωστοσο ξερω οτι θα ηταν καλυτερα να το επεστρεφα αλλα προτιμησα να το κρατησω για μενα! και δεν νιωθω ασχημα! γιατι πολυ απλα δεν τον ξερω τον τυπο!

Στον καιρό,δεν ξαναείπα ΤΙΠΟΤΕ.-

Οσο αφορα τους καθηγητες πανεπιστημιου που κανουν καλα την δουλεια τους για τον ευατο τους ( επιδη το αγαπανε και νιωθουν ευχαριστιση) τωρα εαν τυχαινει και ειναι ηθικα συνειδητοποιημενοι ειναι αλλο πραμα!! μην τα μπερδευεις!!!!!

Σου είπα τους υπόλοιπους άλλους τύπους που βρίσκονται μέσα στα πανεπιστήμια...Γιατί κάποιοι που δεν θέλουν να είναι καλοί με τον εαυτό τους,ανήκουνε στις υπόλοιπες κατηγορίες;Και σε πληροφορώ,για την πάρτη του ΠΑΝΤΟΤΕ το να μην λέει τίποτα στους φοιτητές,ούτε τον κάνει κακό,μιας και δεν χάνει τον μισθό,ούτε τίποτα...Αν σέβεται την πάρτη του,σέβεται και τους φοιτητές του,αυτά μαζί πάνε και όχι χώρια.ΔΕΝ ΜΠΕΡΔΕΥΩ ΤΙΠΟΤΑ.-

Σχετικα με την προληψη, ποιος ειναι ο νομος της φυσης? οτι κανω θα μ κανουν? βρηκα ενα κινητο και το κρατησα και στο αμεσο διαστημα θα χασω το δικο μ και δεν θα μ το επιστρεψουν? τι λες? θα με τιμωρησει ο θεος?

Μα στο ξαναλέω ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΙΣ ΠΡΟΛΗΨΕΙΣ.-Η ζωή τα φέρνει ΕΤΣΙ που μας ΔΙΝΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ-ΠΑΘΟΥΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ,το θέμα είναι ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΝΤΙΛΗΦΘΟΥΝΕ,αν όχι,ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΑΧΡΗΣΤΟ ΕΙΝΑΙ.-

Τα αντιθετα ελκονται! που κολλαει αυτο? εγω σ εξηγησα παραπανω πως αν δεν μας ικανοποιηει ο αλλος δεν τον θελουμε. γτ πολυ απλα αγαπαμε τν εαυτο μας περισσοτερο!

Εκεί που κολλάει και η δική σου θεωρία,ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΝΟΕΙΣ;Στο εξήγησα η ζωή έχει πάντα δύο όψεις,είτε σου αρέσει,είτε όχι,τι να κάνουμε;Να αλλάξουμε την ζωή;

Απάντηση από alex_akis84:

to na mh 8es na eisai me enan an8rwpo pou se xtypaei, se vrizei kai genika sou symperiferete asxhma den einai oti agapame ton eayto mas perissotero alla oti sevomaste ton eayto mas.... exei poly megalh diafora.

Kai ena paradeigma gia to an voh8ane oi an8rwpoi tous allous xwris na exoun ofelos :

shmera eprepe na vrw epeigontos enan ypologisth me floppy drive mias kai o dikos mou den exei, phga se arketa katasthmata kai oloi htan pro8imoi na boh8isoun (asxetos pou oute ekeinoi den eixan flopy drive) htan pro8imoi omws!!! telika vrika ena katasthma pou eixe kai malista mono pou den tsako8ikame giati tou elega na plhrwsw th disketa pou 8a pernouse ta dedomena apo to usb mou kai ekeinos den h8ele... ti ofelos eixe aytos kai oloi oi alloi pou htan pro8imoi??? apla kanena

Απάντηση από higanjorge:

Λουκια ποτε μου δεν ειπα οτι επραξα ηθικα ''σωστα'', πηρα την αποφαση και κρατησα το τηλεφωνο ωστοσο ξερω οτι θα ηταν καλυτερα να το επεστρεφα αλλα προτιμησα να το κρατησω για μενα! και δεν νιωθω ασχημα! γιατι πολυ απλα δεν τον ξερω τον τυπο!

Οσο αφορα τους καθηγητες πανεπιστημιου που κανουν καλα την δουλεια τους για τον ευατο τους ( επιδη το αγαπανε και νιωθουν ευχαριστιση) τωρα εαν τυχαινει και ειναι ηθικα συνειδητοποιημενοι ειναι αλλο πραμα!! μην τα μπερδευεις!!!!!

Σχετικα με την προληψη, ποιος ειναι ο νομος της φυσης? οτι κανω θα μ κανουν? βρηκα ενα κινητο και το κρατησα και στο αμεσο διαστημα θα χασω το δικο μ και δεν θα μ το επιστρεψουν? τι λες? θα με τιμωρησει ο θεος?

Τα αντιθετα ελκονται! που κολλαει αυτο? εγω σ εξηγησα παραπανω πως αν δεν μας ικανοποιηει ο αλλος δεν τον θελουμε. γτ πολυ απλα αγαπαμε τν εαυτο μας περισσοτερο!

Απάντηση από loukia_77:

Οσο αφορα τους γιατρους ,τους ιδεολογους της παρακμης, ειναι απλα φαντασμενοι!

Δεν σ λεω οτι δεν υπαρχει συνειδηση!! ειναι τελειως διαφορετικο!

πχ Ενας Καθηγητης πανεπηστιμιου κανει καλα την δουλεια του οχι για τους φοιτητες αλλα για τον εαυτο του!! ή και το αντιθετο!

και δεν λεω ΑΜΠΕΛΟΦΙΛΟΣΟΦΙΕΣ οπως χαρακτηρισες αλλα την γνωμη μου, που υποστιριζεται κιολας απο κυκλο ψυχολογων!

Δεν είναι καθόλου φαντασμένοι οι γιατροί της παρακμής που ΛΕΣ,το αντίθετο...Αλλά επειδή στο ΞΑΝΑΛΕΩ είσαι πραγματιστής,φιλοτομαριστής να προσθέσω,ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΑΡΑΠΕΡΑ...Χ Α Ν Ε Ι Σ ΠΑΝΤΩΣ.-

Ο καθηγητής πανεπιστημίου να σε ενημερώσω επειδή είσαι από έξω ως τρίτος και κρίνεις ΜΟΝΟΝ,δεν είναι καθηγητής για την πάρτη του...Σε πληροφορώ ο "ΚΑΛΟΣ"θα κονομήσει πολλά περισσότερα εκτός πανεπιστημίου απ'ότι μέσα σε αυτό.Μέσα σε αυτό βρίσκονται οι ΑΧΡΗΣΤΟΙ,ΟΙ ΤΕΜΠΕΛΧΑΝΑΔΕΣ,ΟΙ ΑΣΧΕΤΟΙ,ΟΙ ΙΔΕΟΛΟΓΟΙ.-Οι τελευταίοι γεννηθήκανε γι'αυτό.-

Αμπελοφιλοσοφείς οικτρά και είσαι περικυκλωμένος από την ημιμάθεια σου,δεν είναι κακό,αλλά διάβασε περισσότερο βιβλία ψυχολογίας και ιατρικής,και ρώτησε επίσης κάποιους ειδικούς...Γνωρίζω καλά το τι λένε οι παλαιότερες και οι σύγχρονες θεωρίες της ψυχολογίας...Θα διάβασες ΟΛΙΣΤΙΚΑ για αυτά που λέω και όχι μόνον αυτά που θέλεις να κρατήσεις ως κτήμα σου και να τα παρουσιάζεις ώς τα μόνα σωστά...

Λουκια μην το παιρνεις προσωπικα!

Ειναι προληψη να λες οτι κατι ''κακο ή καλο'' που εκανες θα σ συμβει στο μελλον το ιδιο!!!! τ δεν καταλαβαινεις?

Τίποτα προσωπικό...Δεν υπάρχει καμία πρόληψη,ΝΟΜΟΣ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ,ΤΗΣ ΖΩΗΣ,τι δεν κατανοείς εσύ;Η απλά εγωισμός;

να σ ρωτησω Λουκια, εισαι παντρεμενη? αγαπας τον συζηγο σ? Αν ναι, ξερεις γιατι! επειδη ειναι ωραιος (φαινεται σε σενα ωραιος), ειναι ευγενικος μαζι σου, δεν σ προξενει απεχθια, σε ικανοποιει στο σεξ, σε αγκαλιαζει, σε φιλαει κτλ.........

Αν ο τυπος αυτος δεν σε σεβοταν, σ χτυπουσε, δεν δουλευε κτλ. Πιστεψε με δεν θα τον αγαπουσες γτ πολυ απλα, αγαπας καποιν επειδη ικανοποιει τις αναγκες σου! Τις αναγκες σου για ομορφια για ευγενια για σεξ για λεφτα για συναισθημα κτλ

Και αν συμβει το αντιθετο να θυσιασεις δηλαδη το ατομικο συμφερον σ για το καλο τ αλλου θα ειναι στιγμη ενθουσιασμου-επαναστασης!

Μάθε και κάτι άλλο,ΤΑ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΕΛΚΟΝΤΑΙ.-Η το ακούς π΄ρωτη φορά από εμένα;Δεν λέω πως αυτά που λες ΔΕΝ είναι σωστά,ΑΛΛΑ ΤΟ ΝΟΜΙΣΜΑ ΠΑΝΤΑ ΕΧΕΙ ΔΥΟ ΟΨΕΙΣ,ΠΟΤΕ ΜΙΑ!Και δεν είναι θέμα βιβλίων,θεωριών,κ.τ.λ.ΑΛΛΑ ΝΟΜΟΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ,ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ,ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ.-

Απάντηση από chaniafoithths:

Επειδή και εγώ πριν από λίγο καιρό αγόρασα ένα πανάκριβο κινητό, όχι επειδή μου περίσευαν αλλά επειδή το χρειαζόμουν για τη δουλειά μου και δε μπορώ να φανταστώ τη θέση του ανθρώπου που το έχασε, ειδικά αν ακόμα το πληρώνει ή δε του περισεύουν, θα σου ευχηθώ, η χαρά που παίρνεις αυτή τη στιγμή που το έχεις να είναι μεγαλύτερη από τη δυστυχία που θα σου έρθει.

ΟΛΑ ΕΔΩ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ! και είτε το πιστεύεις είτε όχι, είναι η αλήθεια!

Απάντηση από dimos47ki7:

θεματογραφε εγω θα επιμεινω στο παραδειγμα που σχολιασες κι εσυ (αυτο με το πορτοφολι)...ακομα κι αν ειναι οπως το λες, στην δικη σου περιπτωση το εκανες για δικο σου οφελος, εις βαρος οπως καποιου αλλου. αυτος που επιστρεφει πορτοφολι, πραγματι νιωθει καλα που εκανε μια καλη πραξη (αυτο εσυ το θεωρεις ιδιοτελεια) αλλα το κανει βοηθοντας καποιον αλλον...

τελοσπαντων ειναι ανουσιο να συνεχιζουμε αυτη την κουβεντα. αυτο που ειπε η loukia παντως δεν ειναι τυχαιο...συνηθως τετοια ρητα ειναι βγαλμενα απο τη ζωη, και οχι απο επιχορηγουμενες ψυχολογικες μπαρουφες που βγαζουν αποτελεσματα κατα το δοκουν...

Απάντηση από DebianLinuks:

και εσυ ακου τις αμπελοφιλοσοφιες που λενε οι "επιστημονες" ψυχολογοι. ο πιο αοριστη, φευγαλεα και αμφιλεγομενη "επιστημη" της ιατρικης, χωρις κανενα χειροπιαστο αδιασειστο στοιχειο για οτι λενε. ΟΛΑ γινονται ΜΟΝΟ απο συμφερον, οπως λενε και οι ψυχολογοι. ok whatever. ναι, γινονται πραγματα απο συμφερον, αλλα οχι μονο. αληθεια, τις πιστευεις οντως αυτες τις παπαριες που πετας, η, επιτηδες τα λες, για να προκαλεσεις?

Απάντηση από higanjorge:

Λουκια μην το παιρνεις προσωπικα!

Ειναι προληψη να λες οτι κατι ''κακο ή καλο'' που εκανες θα σ συμβει στο μελλον το ιδιο!!!! τ δεν καταλαβαινεις?

να σ ρωτησω Λουκια, εισαι παντρεμενη? αγαπας τον συζηγο σ? Αν ναι, ξερεις γιατι! επειδη ειναι ωραιος (φαινεται σε σενα ωραιος), ειναι ευγενικος μαζι σου, δεν σ προξενει απεχθια, σε ικανοποιει στο σεξ, σε αγκαλιαζει, σε φιλαει κτλ.........

Αν ο τυπος αυτος δεν σε σεβοταν, σ χτυπουσε, δεν δουλευε κτλ. Πιστεψε με δεν θα τον αγαπουσες γτ πολυ απλα, αγαπας καποιν επειδη ικανοποιει τις αναγκες σου! Τις αναγκες σου για ομορφια για ευγενια για σεξ για λεφτα για συναισθημα κτλ

Και αν συμβει το αντιθετο να θυσιασεις δηλαδη το ατομικο συμφερον σ για το καλο τ αλλου θα ειναι στιγμη ενθουσιασμου-επαναστασης!

Οσο αφορα τους γιατρους ,τους ιδεολογους της παρακμης, ειναι απλα φαντασμενοι!

Δεν σ λεω οτι δεν υπαρχει συνειδηση!! ειναι τελειως διαφορετικο!

πχ Ενας Καθηγητης πανεπηστιμιου κανει καλα την δουλεια του οχι για τους φοιτητες αλλα για τον εαυτο του!! ή και το αντιθετο!

και δεν λεω ΑΜΠΕΛΟΦΙΛΟΣΟΦΙΕΣ οπως χαρακτηρισες αλλα την γνωμη μου, που υποστιριζεται κιολας απο κυκλο ψυχολογων!

Αντωνακη...... lol

Απάντηση από Antonakis_84:

Θεματογράφε η "αξία" σου δεν υπερβαίνει την τιμή ενός iphone 4s. Δεν χρειάζεται να το συζητάμε άλλο. Τα κοιτάω την πάρτη μου κτλ μου ακούγονται παπ@ριές.

Με γειά λοιπόν το κινητό που δεν εισαι άξιος και ικανός να το αποκτήσεις με την αξία σου.

Απάντηση από loukia_77:

λουκια... προληψη ειναι οτι μ ειπες ''Δανεικα ειναι αυτα''

Δεν πιστεύω να είναι πρόληψημούτε πιστεύω σε τέτοια προσωπικά.

θα κουστει κακο αυτο που θα πω αλλα κοιταω την παρτι μου! οπως και εσυ το ιδο κανεις! απλα δεν το εχεις συνειδητοποιησει!

πχ δεν αγαπαμε καποιον αν δεν περιμενουμε κατι απο αυτον,δεν ειμαστε φιλοι με καποιον αν δεν μας ικανοποιει ο χαρατηρας του, ακομα και οι γιατροι χωρις συνορα δεν πανε στην αφρικη για να σωσουν τα παιδακια που πεθαινουν ΑΛΛΑ για να νιωσουν οι ιδοι καλυερα μεσα τους, με τον εαυτο τους

εν τελει

Η ΑΝΙΔΙΟΤΕΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΜΠΟΥΡΔΑ!

Όπως το βλέπει κανείς,δεν έχει σε τέτοια αξιώματα...Αλλά μην "βλέπεις"μόνον από τα δικά σου μάτια...

Όσο για τους γιατρούς που λες που πάνε στην αφρική όπως και άλλοι,άσε να γνωρίζουνε καλύτερα γιατί πάνε εκεί από τον καθένα και την κάθεμία μας...Και επειδή ποτέ δεν θα κάνεις τέτοια γνωριμία επειδή αυτοί είναι ΠΟΛΥ ΙΔΕΟΛΟΓΟΙ,ενώ εσύ πραγματιστής,ΧΑΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ,ΑΛΛΑ μην λες ΑΜΠΕΛΟΦΙΛΟΣΟΦΙΕΣ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ...Όσο και να σου αξηγήσω δεν θα καταλάβεις...ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΔΕΙΛΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΝΕΧΕΙΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ,ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΣΟΥΡΜΕΝΑ!

Πολλές φορές μέχρι να ψοφήσουμε ΔΕΝ ΝΙΩΘΟΥΜΕ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ.

Τέλος,το κράτησες και εντάξει.-

Απάντηση από higanjorge:

ειναι λιγο δυσκολο να με βρει γτ πολυ απλα το βρηκα ισπανια! οποτε μαλλον δεν μπαινει στο ζοο!

Στην ζωη αλεξ παιρονουμε οτι διεκδικουμε και οχι οτι αξιζουμε.

Δημο οταν εξηγησα τα περι ανιδιοτελειας δεν εννουσα αυτο ακριβως... και πιστεψε με ο ανθρωπος που λες οτι θα τρεξει πισω απο τον τυπο π εχασε το πορτοφολι του το κανει για δικο τ οφελος!!! για να νιωσει ο ιδιος καλα μεσα του!!

και αυτο με την ανιδιοτελεια ειναι μελετη επιστημονων! :) και δεν χαρακτιριζει αν ειναι ανθρωπος καποιος ή οχι!!!!

Αντωνη το θεμα δεν τ εβαλα για να μου πουν μπραβο αλλα για να κανω ενα φορματ ;)

και μην χαρακτηριζεις τις πραξεις μου!

Απάντηση από antonis922:

στη θεση σου...

1) δεν θα το εβαζα ως θεμα εδω μεσα...

2) αλλα αφου την εκανα την μαλακια και το ειπα...

λες και θα μου λεγανε κανα μπραβο...

μεχρι τωρα με αυτα που ακουσα εδω μεσα

10 φορες θα το ειχα δωσει......

κι ομως......

ακομη προλαβαινεις!!!!!

re dimo mhn ton agxoneis panw pou xarike gia thn ''agora'' tou

Απάντηση από dimos47ki7:

φιλε θεματογραφε δεν ξερω σε τι περιβαλλον ζεις και κινεισαι, αλλα απο αυτα που λες δεν πρεπει να εχεις και τις καλυτερες παρεες.

εγω εχω φιλους που δεν περιμενω ΤΙΠΟΤΑ απο αυτους, θεωρω τουλαχιστον γελοιο να κρατησω παραπανω ρεστα οταν μπερδευτει ο ψιλικατζης στο μετρημα, εχω δει ανθρωπους να τρεχουν πισω απο αλλους για να τους προλαβουν και να τους δωσουν ενα πορτοφολι, ενα χαρτι, μια καρτα, ενα κινητο που τους επεσε στο δρομο.

απαντωντας κι εγω με κεφαλαια λοιπον εχω να σου πω πως:

Η ΑΝΙΔΙΟΤΕΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΑΥΤΟΑΠΟΚΑΛΟΥΜΑΣΤΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΖΩΑ

an esy niw8eis kalytera me ton eayto sou kratontas to, tote kala kaneis.

Me geia to kinhto

Symfwnw me th Loukia pantos, sth zwh oti dineis pairneis...

Απάντηση από dimos47ki7:

το αστειο θα ειναι (και θεια δικη ταυτοχρονα) αυτος που το εχασε να ειναι μελος στο zoo και να διαβαζει αυτα που γραφεις. να εχει απευθυνθει στο ηλεκτρονικο εγκλημα και να σου κανουν tracking...και καποια στιγμη, τσουπ, θα σου σκασουν στην εξωπορτα του σπιτιου σου.

ωραιο ακουγεται σαν σεναριο, γιατι με αυτα που διαβαζω πραγματικα απογοητευομαι απο την ολη κατασταση.

Απάντηση από higanjorge:

λουκια... προληψη ειναι οτι μ ειπες ''Δανεικα ειναι αυτα''

Αντωνη... οπως ακριβως το εγραψες, το ιδιο θα σκεφτομουν και εγω, αλλα τ να κανουμε δεν ζουμε τον παραδεισο!

ειναι υλικο αγαθο, δεν βρηκα το παιδι του και δεν το εδωσα!!

Αλεξ_Ακις...προς καλη του τυχη δεν ειχε τιποτα σπουδαιο μεσα!! κατι φαγητα μονο! και οσο για το ερημικο νησι ουτε εσυ ξερεις πως θα φεροσουν γιατι πολυ απλα δεν εχεις βρεθει ποτε σ αυτη την κατασταση!

θα κουστει κακο αυτο που θα πω αλλα κοιταω την παρτι μου! οπως και εσυ το ιδο κανεις! απλα δεν το εχεις συνειδητοποιησει!

πχ δεν αγαπαμε καποιον αν δεν περιμενουμε κατι απο αυτον,δεν ειμαστε φιλοι με καποιον αν δεν μας ικανοποιει ο χαρατηρας του, ακομα και οι γιατροι χωρις συνορα δεν πανε στην αφρικη για να σωσουν τα παιδακια που πεθαινουν ΑΛΛΑ για να νιωσουν οι ιδοι καλυερα μεσα τους, με τον εαυτο τους

εν τελει

Η ΑΝΙΔΙΟΤΕΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΜΠΟΥΡΔΑ!

pros 3 : ta paid apps de lene tipota. kai egw exw paid apps alla den exw lefta :) , ta exw katevasei apo efarmogh pou sou leei pia paid apps einai free gia mia mera opote kai ta katevazw....opote psilo akyro ayto pou eipes.

pros 8ematografo: to oti kapoios exei iphone de shmainei oti tou periseuoun. egw to phra dwrean me epidothsh me 2 xronia symvolaio diaforetika na paw na dwsw tosa me th mia de mporousa. pera apo to i8iko kommati kai to oti sthn ousia 8ewrhte klepsia!!! skepsou (an mporeis) oti aytos o an8rwpos mporei na exei mesa shmantikes plhrofories gia th douleia tou h otidhpote allo pou na tou einai aparaithto...

y.g: me to skeptiko pou exeis eyxomai na mh vre8w pote mazi sou apokleismenos se ena erhmo nisi !!!

Απάντηση από antonis922:

φτου!!! γαμω την γκαντεμια μου γαμω!!!

πρεπει να με επεσε το κινητο μου καπου και το εχασα.!!!

τωρα;

και εχω τοσα πραγματα μεσα....

ας ελπισω πως καποιος θα το βρει και θα μου το δωσει....

ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΑΣΕ

ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΘΑ ΣΚΕΦΤΟΣΟΥΝ ΚΑΙ ΕΣΥ......

[][]][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][]

ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΤΟ ΕΚΛΕΨΕΣ.....ΔΟΚΙΜΑΖΩ ΤΗΝ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΣΟΥ.....

Απάντηση από loukia_77:

ναι επειδη ειδα μια μαυρη γατα με σπασμενο καθρεφτη!!! που ζεις? ΤΙ ΠΡΟΛΗΨΕΙΣ ειναι αυτες?

Έγώ μόνο μαύρες γάτες έχω,και καθρέφτες δεν έχω,ΜΟΝΟΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ!

Οι προλήψεις τι είναι;

Απάντηση από higanjorge:

ναι επειδη ειδα μια μαυρη γατα με σπασμενο καθρεφτη!!! που ζεις? ΤΙ ΠΡΟΛΗΨΕΙΣ ειναι αυτες?

Απάντηση από loukia_77:

καλησπερα!

το κινητο το βρηκα ανοιχτο (επειδη ε ρωτησατε)

οσο για την εφαρμογη π λες οτι μπορει να εντοπισει το i-phone την εχει μεσα! Ομως χωρις ΙΝΤΕΡΝΕΤ δεν δουλευει! οποτε δεν μπορουν να με βρουν! και επιπλεον δεν ειμαι καλος χριστιανος κοιταω το συμφερον μου!!!!!!

Δανεικά είναι αυτά,ότι κάνεις το βρίσκεις...Έκανες την επιλογή σου...

Απάντηση από higanjorge:

Αντωνη το κινητο δεν το εκλεψα το ΒΡΗΚΑ!

και.. πιστεψε με δεν εχω αναγκη να ακουσω ευχαριστω επειδη επιστρεφω ενα τετοιο κινητο!

επιπλεον οποιος αγορασε τετοιο κινητο μαλλον του περισσευουν!!! ή ειναι θυμα!!!!!!!

Απάντηση από higanjorge:

καλησπερα!

το κινητο το βρηκα ανοιχτο (επειδη ε ρωτησατε)

οσο για την εφαρμογη π λες οτι μπορει να εντοπισει το i-phone την εχει μεσα! Ομως χωρις ΙΝΤΕΡΝΕΤ δεν δουλευει! οποτε δεν μπορουν να με βρουν! και επιπλεον δεν ειμαι καλος χριστιανος κοιταω το συμφερον μου!!!!!!

Nicko_Rock ευχαριστω!

Απάντηση από trelegko:

ΝΑ ΤΟ ΓΥΡΙΣΕΙΣ!!! ωραία νοοτροπία, άλλος να σκαει τα φράγκα και άλλος να το "χαίρεται".. Και που ξέρεις αμα ακόμα το χρωστάει ρε φίλε το κινητάκι? Κσι ατο κάτω κάτω αμα το θες τόσο πολύ ΑΓΟΡΑΣΕ ΤΟ

Νο.4 respect :) συμφωνώ 100%

Απάντηση από Zaknaf3in:

δηλαδή μπορεί να το έχει κλέψει κι όλας και να μας ζητάει τον τρόπο να μην εντοπίζεται...κλειστό ήταν οταν το βρήκες, ή καταλάθος το έκλεισες και δεν μπορεί να πάρει τηλ αυτός που το έχασε;

Απάντηση από antonis922:

πριν απο μερικες μερες καποιος εχασε μεσα σε λεωφωρειο ενα i-phone.

για καλη του τυχη ομως ειχε εγκατεστημενη

την εφαρμογη (δεν ξερω πως λεγεται) που μπορεις και το εντοπιζεις

μεσω gps και σε ειδοποιει με e-mail.

και ολως τυχαιως το σημα που επαιρνε ηταν μερικα τετραγωνα

απο το σπιτι του.

ομως το σημα εδειχνε μια πολυκατοικια με 12 διαμερισματα.

(???) σε ποιο σπιτι θα εμπαινες να ζητησεις το κινητο σου λοιπον;

απευθυνθηκε σε (φιλο)... αστυνομικο (και οχι επισημα στην αστυνομια)

και με τις καταληλες γνωριμιες πηρε το κινητο του πισω.

1) ΠΟΣΟ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΕΙΣΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΡΗΚΕΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ

ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ;

2) ΠΟΣΟ ΡΙΨΟΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ (τουλαχιστον) ΡΕΖΙΛΙ

ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΙΝΗΤΟ 600 ΕΥΡΩ;

3) ΚΑΝΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΡΙΞΤΟ ΣΤΟ ΓΙΑΛΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ...

ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

4) ΒΡΕΣ ΠΟΙΑΝΟΥ ΕΙΝΑΙ

5) ΚΑΙ ΔΩΣΤΟ ΠΙΣΩ ......

Απάντηση από Nikos_Rock:

μπορεις να καταλαβεις αν ειναι πλουσιος ή οχι θα δεις πχ paid apps χωρις jailbreak ή μετοχες πιστωτικες και σχετικες πιπες...

γνωστος μου ειχε βρει πορτοφολι (παλιοτερα) με αδεια χρησης σκαφους και 300ευρω και ταυτοτητα παιρνει τηλεφωνο τον τυπο ερχεται το παιρνει ουτε ευχαριστω ουτε ποσο ουτε να κερασει που ετρωγες σε ταβερνα...

παντος "format" γινεται πας itunes συνδεεις το iPhone στο pc το διαλεγεις στο iTunes (αριστερα εχει καταλογο με τις συσκευες)

μολις το πατας σου δειχνει μια εικονα με iPhone καποιες πληροφοριες

και διπλα (δεξια) 2 κουμπια το sync και το restore (νομιζω) εσυ πας το 2ο ΟΧΙ το sync και το αφηνεις να κανει format

Απάντηση από loukia_77:

Άποψη μου είναι να το επιστρέψεις πίσω...Μπορεί κάνας μπατίρης που δούλευε 20ωρα να το έχασε και να κλαίει...Και εσύ θα μπορέσεις μία μέρα να πάρεις δικό σου,αν τόσο πολύ το επιθυμείς...

Απάντηση από den_thymamai:

bravo.swthikes pou to krathses....

600 eurw

Επιστροφή

Η έκδοση αυτή του site είναι για χρήστες που δεν έχουν ενεργοποιημένη τη javascript. Η πρόσβαση στις υπηρεσίες είναι περιορισμένη, για πλήρη πρόσβαση στο site ενεργοποιήστε τη javascript και κάντε refresh τη σελίδα.