Συζητήσεις - ΦΑΚΕΛΟΣ HYUNDAI
Χρήστης: XANAMESASTORING
Θέμα: ΦΑΚΕΛΟΣ HYUNDAI
Ημερομηνία: 26/02/11 06:54

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ? ΓΕΝΙΚΑ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ....

ΕΙΔΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΝΕΕΣ ΣΕΙΡΕΣ ΠΟΙΟΣ ΑΓΟΡΑΣΕ ΤΑ ι10 ι20 ι30 ΑΝ ΚΑΙ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΗ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ?

Απάντηση από georginio1977:

Είχα audi 80 2.0 μοντελο του 1992 με 350.000 χιλιομετρα. Ο λογος που το εστειλα ηταν τα υπερογκα τελη κυκλοφοριας. Κατεληξα λοιπον να αγορασω ενα i10 διετιας 1100 κυβικα εκατοστα. Εντελως απλο, ετσι ακριβως οπως θελω ενα αμαξι. Αεροσακος,ηλεκρικα παραθυρα, air contition και υδραυλικο τιμονι. Ουτε αισθητερες βροχής, ουτε αισθητηρες νυκτος, ουτε αισθητήρες μ@λ@κι@ς, Ενα απλο αμαξι να με εξυπηρετει και να μη χρειαζεται να το υπηρετω αλλα να με υπηρετει. Στα 6000 χιλιαρικα που το αγορασα δεν επαιρνα τιποτα καλυτερο. Και μεχρι στιγμης ειμαι ικανοποιημενος. Παντου παω και κυριως οικονομικα. Μεχρι στιγμης δεν εχω κανενα προβλημα και ουτε με απασχολει τοσο εαν ανεβουν η οχι τα τελη κυκλοφοριας και η τιμη της βενζινης. Η ΤΣΙΓΚΟΥΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΚΙΑ που λεει και γνωστη διαφημηση.

Απάντηση από TOLMH_KAI_GOHTEIA:

ΤΟ 41 ΤΑ ΕΙΠΕ ΟΛΑ ~ !

Απάντηση από Elena_Stelios:

εγω απο αμαξια δεν εχω γνωσεις. ο μπαμπας μου παντως εχει 11 χρονια το accent, εχει παει σε βουνα, σε παραλιες, στην πολη, στο κυνηγι, στα χωραφια και οπου αλλου φανταζεσαι. εχει πανω απο 200000 χλμ και εχει αλλαξει μονο λαδια (κλασσικο σερβις) και τακακια μια φορα!

Απάντηση από lord_kos84:

xereto kai ego me tin seira mou

diavaza tis apopseis olon sas.

katarxas snizer79 ise ektos topou kai xronou...poles ankrivies...

file mala meno kai ego canada sto motreal eixa ena xioudai kala amaxakia gia ton logo pu ta perneis ine mia xara ...parolo pou simera ime me ena s class 450 4 matic prin dio mines to pira ..ena exo na po ola mia idea einai simasia na kaneis tin douleia sou me asfalia...

ta simatakia apla dixnoun tin tsepi tou ka8enos....

oso gia tin toyota?tin blepo kapia stigmi na ipoxori. apo tis protes 8eseis..protimo mazda kai honda...

me ektimisi

lord_kos84

Απάντηση από hyperakos:

Αγαπητε mala_7 πριν 1 μηνα πηρα το Daihatsu Sirion 1.3 για τη γυναικα...εφτασε

τα 10,700 €

Το μονο που εχω να πω ειναι οτι εχω παθει την πλακα μου με το μικρο..

οικονομικο,ανετο...

Κατασκευαζεται στην Ιαπωνια αν δεν κανω λαθος.

Οχι Ινδια,οχι τουρκια,κλπ-κλπ.

Και φυσικα στα κυβικα αυτα δεν βρηκα κατι στα λεφτα αυτα....

ΛΕΦΤΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ

Το Aygo σαν κουβας εδειχνε...χιλιαρακι ηταν και παραπανω χρηματα...

Το Nissan mikra το καινουργιο πολυ καλο αλλα παει ψηλα το μαλι....

Απάντηση από mageirasg7:

kala milame esy 8a mas koufaneis teleiws....

i eisai asxetos i akous tin malakia tou ka8e enos...

mia xara amaksia einai ta huyndai...ante traba na rwtiseis enan mixaniko...kai epeidi mallon eisai ontws asxetos ma8e oti h toyota den ftiaxnei amaksia pleon stin japan...mono i mitsubishi kanei ekei i mazda kai i daihatsu...

Απάντηση από maridoll:

SNIZER79 ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ HUYNDAI OPOTE OI APOPSEIS SOY PERI AJIOPISTIAS,ODHGIKHS SYMPERIFORAS,ANESEVN KTL POLY APLA DEN MPOROYN NA LHFUOYN YPOCIN.MALLON EISAI APO AYTOYS POY BGAZOYN 1000 EYRV TO MHNA KAI PAIRNOYN PERIODIKA ME AYTOKINHTA TVN 60000€.

XANAMESASTORING EKSARTATAI TI PSAXNEIS.EGO ITHELA ENA AUTOKINHTO POLHS MIKRO KAI PHRA TO I10.MIKRH KATANALVSH,MIKRO MEGEUOS,EYKOLO TIMONI.SERVICE FUHNO(LADIA,FILTRA KAI TPT ALLO).ME 10000€ FULL EXTRA.

FILIKA

Απάντηση από SNIZER79:

28000 ΔΟΛΛΑΡΙΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕ Ο ΑΔΕΛΦΟΣ ΜΟΥ ΣΤΗ ΑΜΕΡΙΚΗ.ΙΣΩΣ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΔΑ ΕΧΟΥΝ ΠΙΟ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΑ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ.

Απάντηση από bandog:

εχω το 1.600αρι ματριξ εδω και 8 χρονια και δεν εχω το παραμικρο παραπονο !

η hyundai εχει τοπ κινητηρες και επιδοσεις αλλα υστερει σε ποιοτητα υλικων (πλαστικα, δερματα κλπ)

Απάντηση από malas_7:

αα ασε που το accord V6 εχει 34χιλιαδες ευρω πανω απο 40χιλιαδες δολαρια καναδεζικα με τους φορους. δηλαδη 9 χιλιαδες ευρω διαφορα απο την αμαξαρα το genesis coupe

αν εσυ με την βενζινη στο 1.81 θελεις V6 τοτε μαγκια σου. αλλα μην μου συγκρινεις την απολαυση του πισωκινητου με το μπροσθιοκινητο honda

Απάντηση από djgiannisk2:

snizer επειδη εισαι ασχετος h hyundai κατασκευαζει αυτοκινητα απο το 1967 και η kia απο το 1950. αν τωρα εσυ την ξερεις 20 χρονια κοιτα να ενημερωθεις λιγο παραπανω και να ακους καποιον πιο ενημερωμενο απο σενα. απλα ηρθε στην ελλαδα το 1989 κι αυτο γιατι την αντιπροσωπεια την φερνει καποιος ιδιωτης πχ σαρακακης. δεν σημαινει οτι δεν προυπηρχε σαν αυτοκινητοβιομηχανια. δλδ αν την honda την εφερνε ο σαρακακης το 2005 θα 6 χρονων εταιρια; και μαθε καποια πραγματα. στην καθε εταιρια δεν ειναι ολα δικη της κατασκευη μισθωνει αλλες εταιριες να τα φτιαχνουν για αυτην. (δες 22). η γερμανια πχ συνεργαζεται με την bosch για να παιρνουν τα ηλεκτρικα απο αισθητηρες μεχρι δυναμο. αν θες να βεβαιωθεις τραβα ρωτα πριν πετας κοτσανες και μην εισαι απολυτος. οσον αφορα την αισθητηκη δες αυτα:

http://www.hyundaiusa.com/vehicles/2011/sonata/

http://worldwide.hyundai.com/showroom/passenger-cars/equus-focus.html

τωρα για ποιοτητα.

η ποιοτητα και η αξιοπιστια του αυτοκινητου δεν φαινεται απο το σημα αλλα απο την μεταχειρηση βασει χιλιομετρων τι ζηταει καθε ποτε ζηταει κλπ. αν παρεις δλδ ενα bmw x5 με τα ηλεκτρικα και τους αισθητηρες που εχει καθε τοσο καιει κι απο κατι γιατι ειναι της bosch οχι της bmw. επειδη ειναι bmw δεν βγαζει προβληματα δλδ; αμαξι ειναι οχι θεος. εσυ παρτο και κοιτα στο γκαραζ οποτε σου μενει να το χαιρεσαι.

δεν λεμε οτι ολα ειναι σκαρτα αλλα οταν κανεις αγορα αυτοκινητου κοιτας και κοστος servis κοστος ανταλλακτικων κλπ. αναλογα με το τι ζηταει ο καθενας. τραβα παρε το accord η κανα mustang κι αν βρεις ανταλλακτικα οπουδηποτε ετοιμοπαραδοτα σου κανω και μια ferrari δωρο. σιγα μην κρατανε stock για τετοια αυτοκινητα. παραγγελια απο εξωτερικο και περιμενεις ενα μηνα κι αμα σ' αρεσει.

και το πληρωνεις και χρυσο. ειδα κι εναν πελατη που εκανε παραγγελια μια mercedes απο γερμανια και τωρα την κοιταει γιατι στα 2 χρονια του εκαψε εγκεφαλο κι εδω δεν εχουν ουτε δειγμα.. κοστος γυρω στα 2000 παραγγελια.. ελεγες κατι?

ΚΑΛΥΤΕΡΑ HYUNDAI ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΨΕΙ ΕΓΚΕΦΑΛΟ ΣΤΑ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΗΣΥΧΟ!

Απάντηση από Keratsiniotis18:

Μου αρέσει που λες για το εσωτερικό της hyundai...Κάτσε δες το εσωτερικό του i20 με όποιο άλλο της κατηγορίας του... Πολύ καλύτερο...

Και μακράν τα από τα πιο ασφαλή αμάξια... Ολα 5 αστέρια στο euroncap...

Προσωπικά έχουμε ένα excel του 1991 και το αμάξι ακόμα πάει μία χαρά... Και τα τελευταία χρόνια δεν κάνει ούτε service.... Η υπόληψη που υπάρχει προς τα hyundai υπάρχει μόνο από άτομα που δεν είχαν ποτέ του hyundai... Δεν νομίζω ότι είναι τυχαίο.... Καλά αμάξια δεν είναι μόνο αυτά που κοστίζουν 20000 και 30000... Η κάθε εταιρία ξέρει που στοχεύει , η hyundai στα φθηνά καλά αμάξια... Και το smart γ...... να πουλάει... Αυτό τι σημαίνει???? ότι είναι το καλύτερο αμάξι??? Η βλέπουν 5 βλαμμένα να το έχουν και πάνε και το πέρνουν άλλα 10... Και κυρίως αξίζει αυτό το τηλεκατευθυνόμενο 13000???? ή 20000 το brabus???? Μην τρελαθούμε τώρα

Απάντηση από SNIZER79:

ΜΑΛΑ ΤΩΡΑ ΚΟΙΤΑΜΕ.Η ΧΙΟΥΝΤΑΙ ΑΚΟΜΗ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΨΩΜΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΗΣ.ΙΣΩΣ ΣΕ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΤΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ.

Απάντηση από malas_7:

για πες μας σε τι υποληψη ηταν η toyota πριν 30 χρονια σε παρακαλω φιλτατε σνιζερ

Απάντηση από giannis1304:

eisai polu apolytos kai den einai kalo!

ayth thn stigmh kai sthn eyrwph exei kanei terasties ependyseis pou den exei kanei kanenas! to ergostasio ths kia sthn tsexia plhroforiaka einai to pio sygxrono sthn eyrwph!den yparxei allo ayth thn stigmh. gia na ftasei na ginei No 6 kataskeyasths ston kosmo shmainei oti poulaei.

aytoi tha xeroun kalytera giati den vgalane ena premium montelo opws les k sthn eyrwph, mporei na mhn apodwsei, allwste to kathe ergostasio prin proxwrhsei sthn exelhxh kapoiou montelou kanei ereyna agoras. den kanoun la8h pou kostizoun ekatommyria.

sou xanalew epeidh den thn goystareis esy, den shmainei oti einai gia ta baza. den mporoume na aresoume se olous. kati tetoia diabaza ki allou apo merias sou. mhn eisai apolytos.

========================================

meta ton ken block k o prwa8lhths tou pike pikes!

http://www.youtube.com/watch?v=brWZb4TYp24&feature=player_embedded

Απάντηση από SNIZER79:

ΑΓΑΠΗΤΕ ΓΙΑΝΝΗ.ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΟ6 ΔΕΝ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΜΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ.ΟΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗ.ΦΘΗΝΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ.ΕΓΩ ΑΠΟΡΩ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΒΓΑΛΕ ΕΝΑ ΑΜΑΞΙ LEADER ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ?Ο ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟΣ.ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟΥΝΕ.ΟΤΑΝ ΞΕΚΙΝΑΣ ΜΙΖΕΡΑ ΚΑΤΑΛΗΓΕΙΣ ΚΑΙ ΜΙΖΕΡΑ.

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΚΑΝΑΔΟ ΔΕΣ ΤΟ ΑCCORD TO AMEΡΙΚΑΝΙΚΟ ΜΕ 3.5 V6 ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΚΑΙ 28000 ΔΟΛΛΑΡΙΑ.

Απάντηση από malas_7:

25 sta lefta toy hyundai ti allo tha mporouses na pareis pes mas se parakalo na gelasoume

24 ego se 1 mina teleiono to kolegio skeftome na to paro mesa sto 2011 exartate posa tha vgazo vevaia me tin proti mou douleia. edo to genesis to 2.0Turbo exei 25.000. vevaia an pareis to V6 i timi tou anevainei kai kostizei oso mia kainourgia Camarro kati vevaia pou ego dn tha ekana pote me tous rythmous poy anevainei to petrelaio

Απάντηση από giannis1304:

den 8a symfwnisw mazi sou, giati poly apla ayth thn stigmh h hyundai pou xleyazeis einai noumero 6 kataskeyasths aytokinhtwn ston kosmo! ayto deixnei polla!

proswpikh sou gnwmh einai, alla mexri ekei. sthn pragmatikothta einai ligo diaforetika ta pragmata. sthn eyrwph thn gnwrisame sxetika prosfata ws kataskeyasth, alla se asia k amerikh yparxei xronia. kai osoi gnwrizoun den kataskeyazei mono aytokinhta, perissotero moiazei me thn daewoo(ws kataskeyasth)

Απάντηση από SNIZER79:

20 ΧΡΟΝΙΑ Η ΧΙΟΥΝΤΑΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΕΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ.ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΚΑΤΟΡΘΩΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΠΟΙΟΤΙΚΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ.ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΘΡΙΑΜΒΟ ΤΗΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΣΗΣ.ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΜΑ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ ΤΗΣ ΧΟΝΤΑ.

ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΟ ΣΤΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΕΝΑ ΧΙΟΥΝΤΑΙ.ΤΟ ΤARGET GROUP ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ.Ο ΦΟΥΚΑΡΙΑΡΗΣ,Ο ΔΗΜΟΣΙΟΥΠΑΛΛΗΛΑΚΟΣ, Ο ΜΕΤΑΝΑΣΤΗΣ ΠΑΡΑΝΟΜΟΣ Η ΜΗ.ΑΥΤΗ Η ΕΤΑΙΡΙΑ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΕΠΙΠΕΔΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΗΣ.ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ.ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΠΗΧΗΣΗ ΣΕ ΜΕΓΑΛΟΣΤΕΛΕΧΗ, ΓΙΑΤΡΟΥΣ , ΔΙΚΗΓΟΡΟΥΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΣΤΗ ΜΕΓΑΛΟΜΕΣΑΙΑ ΤΑΞΗ.Η ΜΕΣΑΙΑ ΤΑΞΗ ΠΑΕΙ ΙΑΠΩΝΙΑ.ΤΑ ΚΟΡΟΙΔΑ ΜΕ ΛΕΦΤΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΣΤΙΣ ΓΕΡΜΑΝΙΚΕΣ ΒΑΛΟΥΤΕΣ (ΕΞΑΙΡΕΣΗ Η ΠΟΡΣΕ 911).

23 δυστηχως ετσι ειναι φιλε μου οπως τα λες. μια φορα ειχα μιλησει και με καοιον απο την αντιπροσωπεια και μου ειπε το ιδιο πραγμα. αν και μπορει ανετα να μπει διπλα σε s2000 και rx8. που να λεγαμε για την εκδοση των 380 ιππων. το αμαξακι ειναι πισωγλεντης!!!

http://www.youtube.com/watch?v=ZpvqwCUzQ2A

Απάντηση από malas_7:

22 συμφωνω

και ξερεις ποιος πιστευω εγω ειναι ο λογος που δεν φερνουν το Genesis Coupe που ειναι αμαξαρα στην Ελλαδα?

γιατι υπαρχει η νοοτροπια απο ατομα σαν τον Snizer79, που πολυ απλα δεν εκτιμουν το αυτοκινητο αλλα το σηματακι που εχει μπροστα, και επομενος οι πωλησεις θα πατωνανε.. κλασικη ελληνικη συμπεριφορα οσον αφορα το θεμα αμαξι

επειδη το πρωι δουλευω σε ανταλλακτικα αυτοκινητων σε εταιρια θα πω τα εξης:

υπαρχουν ακομα hyundai (excel, s coupe, lantra) του 90 εως που κυκλοφορουν ακομα. εχω πελατη με atos που εχει κανει 600000 χιλιομετρα. οσο για τα καινουργια που θες τα ευρωπαικα i10 i20 i30 κατασκευαζονται στην τσεχια με γερμανικες προδιαγραφες (κεντρο εξελιξης και τεχνολογιας hyundai στην γερμανια) και τα kia στην σλοβακια. μηχανικα προβληματα δεν εχουν κι αν βγαλει κατι δεν σε αφηνει σε προειδοποιει πρωτα ασ πουμε. τα ανταλλακτικα ειναι φτηνα σε σχεση με αλλες εταιριες αν φανταστεις οτι καποια φτιαχνονται απο αλλες εταιριες για τις αυτοκινητοβιομηχανιες( π.χ. μπουζι, τακακια και ηλεκτρικα)

δεν ερχονται ολα στην ελλαδα (βλεπε genesis coupe που ειπε κι ο malas).

οδηγηκη συμπεριφορα πολυ καλη σχετικα αλλα απο i20 θα συνηστουσα i30 πολυ καλυτερο (1400-109 ιπποι)

υ.γ. μην ακους τον snizer για honda εκτος αν εχεις λεφτα για servise. πολλοι ακουνε τιμες honda η bmw, λιποθυμανε και μετα πανε στις ιμιτασιον λυσεις για να περασει το καρουμπαλο απο το τουβλο που τους ηρθε στο κεφαλι.

αναλογα τις τσεπες σου φιλε μου.

Πάντως άν είναι να κοιτάξεις για hyundai κοίτα και για kia... Ίδια πατώματα και με 7 χρόνια εγγύηση.... Και κατά την άποψη μου πιο όμορφα

Απάντηση από malas_7:

19 ναι ισχυουν. μερικα πραγματα δεν ισχυουν πχ οπως ειπες μεγαλυτερη καταναλωση και μεγαλυτερο κοστος ανταλακτικων..

οπως λενε κ εδω για τη hyundai

THEY ARE MAKING US TO RESPECT THEM

ΜΑΣ ΑΝΑΓΚΑΖΟΥΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΕΒΑΣΤΟΥΜΕ ΔΛΔ

Απάντηση από MONIKA_1986:

egw symfwnw gia o0la osa eipate gia ta hyundai..3 gnwstous pou kserw k ta exoun einai kateyxaristhmenoi

mono mia aporia exw

ola ayta ta pleonekthmata pou anaferoume gia ta mikra montela ths etairias isxyoun arage k gia ta suv ths SANTA FE kai TUCSON;;

den milaw gia thn katanalwsh kaysimou pou safws einai megalyterh alla gia ola ta alla... aksiopistia, syxnothta vlavwn klp klp

Απάντηση από malas_7:

http://www.youtube.com/watch?v=LGjQ__10Vzs&feature=related

Απάντηση από malas_7:

zulutime συμφωνω.

τεσπα νομιζω πως το 99% εχει την ιδια αποψη για την εν λογω μαρκα οποτε δεν χρειαζετε να το κουραζουμε το θεμα. ο καθενας εχει ματια και βλεπει

Απάντηση από zulutime:

15 mala... όχι καμία σχέση! Εταιρικό hatchback και δημόσιος τομέας λίγο ασύμβατο δε θάταν;; Ιδιωτικός υπάλληλος, πωλητής είναι ο άνθρωπος και το αυτοκινητάκι είναι κάθε μέρα στο δρόμο για τον επιούσιο!!

Aντιπροσωπευτικές συνθήκες για αξιολόγηση καθημερινού αυτοκινήτου δε νομίζεις φίλε μου;; ;)

Απάντηση από malas_7:

14 mipos o filos sou einai dimosios ypalilos?

Απάντηση από zulutime:

Τα νέα μοντέλα είναι όλα καλά πιστεύω. Από πρώτο χέρι μπορώ να πω για το i30, που το έχει φιλαράκι ως εταιρικό (σε 1.4). Το αμάξι είναι πραγματικά αξιολογότατο!

Απίθανο σε επιδόσεις, νευρικότατο μοτέρ (δεν το πιστεύεις ότι δεν είναι 1.6!) και ρεπριζ! Άσε που τρελαίνεται και στις ψηλές στροφές, εκεί που άλλα της κατηγορίας "στομώνουν" και υπενθυμίζει ότι όντως η ισχύς του είναι σε τριψήφια νούμερα!

Το σασί θυμίζει πάρα πολύ καλό ευρωπαικό, είναι εντελώς ουδέτερο, ακόμα και στις υπερβολές με πολλά χιλιόμετρα σε κλειστές καμπές και με άγαρμπες τιμονιές, ανταποκρίνεται ιπποτικά και ευγενικά, ολισθαίνοντας προοδευτικά με τα τέσσερα, ισοροπημένα, χωρίς παρατράγουδα και απόλυτα προβλέψιμα, ακόμα για τον άπειρο-άγαρμπο οδηγό. Αυτό δεν είναι ασφάλεια;;; Το ESP δε, είναι άψογα ρυθμισμένο και ενορχηστώνει ουσιαστικά την ασφαλή συμπεριφορά του αυτ/του στα όρια (ή και μετά απ' αυτά...). Φρένα προοδευτικότατα, ανθεκτικά και αποτελεσματικά, ενώ οι κοντές σχέσεις μετάδοσης δίνουν νεύρο και ζωντάνια σε κάθε πάτημα του γκαζιού! Το ευχαριστιέσαι το αυτοκινητάκι!

Ποιοτικά είναι πραγματικά άψογο, από υλικά, από συναρμογή από τα πάντα.

Δε τρίζει πουθενά, είναι πολύ μοντέρνο και ευχάριστο το εσωτερικό, άριστοι οι χώροι, φωτίζεται πολύ όμορφα και διακριτικά τη νύχτα και γενικά πρόκειται για ένα πολύ όμορφο καλόγουστο σύνολο μέσα- έξω.

Εικρινά δε βλέπω σε αυτά τα χρήματα να μπορεί κανείς να πάρει κάτι καλύτερο, το αμάξι είναι κορυφή και αν θέλετε επιβεβαιώνεται και από την διθύραμβη κριτική του ειδικού τύπου!

Από πλευράς οικονομίας είναι πέρα απο κάθε προσδοκία: Ο φίλος μου σε ταξιδάκι χαλαρό βλέπει ΑVG 4,8 LT/100KM!!! Noμίζω το νούμερο αντιστοιχεί περισσότερο σε...υβριδικό παρά σε θερμικό 1400αρι! Στη πόλη ακόμα και στα σταμάτα-ξεκίνα του Αθηναικού μποτιλιαρίσματος συχνότατα κατεβαίνει το ΑVG ακόμα και κάτω από 6! Από αξιοπιστία δυστυχώς δεν είναι πολλά τα χλμ που έχει διανύσει το συγκεκριμένο αυτ/το (μόλις 10000) οπότε δεν εκφέρω άποψη. Πάντως αξίζει κάθε ευρώ του και σε καμία περίπτωση δε θα βρεθεί δυσαρεστημένος όποιος το επιλέξει, είναι μια άριστη επιλογή μικρομεσαίου αυτοκινήτου!!!

Απάντηση από malas_7:

11 ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΣΕ ΟΔΗΓΙΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΑ HYUNDAI ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΜΙΑ BMW ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ

ΑΛΛΛΑ ΜΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙΣ ΠΕΡΝΕΙΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ. ΤΩΡΑ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΟΔΗΓΙΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΑΛΜΑΤΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΧΡΟΝΙΑ.

ΔΕΣ ΛΙΓΟ HYUNDAI GENESIS COUPE

http://www.youtube.com/watch?v=eAR4FV1weho

Απάντηση από wolfdale:

exo ena accent mr ton 1.3 sohc pano kai tou exo kanei 155000 xiliometra.

to amaksi akoustika douleuei opos to agorasa ton augousto tou 2000.

to mono pou ysterouse htan sthn sxediash ton piso anarthseon pou to kanoun san barka alla ta xiliometra tou ta paei mia xara.

exo kai makria 4h pou bgazei stis 6200 190 km.

to amaksaki mia xara einai kai o snizer bathia nyxtomenos.

Απάντηση από XANAMESASTORING:

ΡΕ ΠΑΙΔΕΣ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ !

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΔΗΓΙΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΥ ΠΑΡΑΔΕΧΟΝΤΑΙ ΠΟΛΟΙ ! ΤΙ ΕΝΝΕΟΙΤΕ ? ΘΕΛΛΕΙ ΑΝΑΛΥΣΗ ! ! ! ! ! ! ! ! ΤΟ ΕΣΤΡΥΒΑ ΔΕΞΙΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΕ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΔΕ ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ! ! ! ! ! ! ! !

Απάντηση από malas_7:

ΓΙΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΗ

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΟΤΑΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΤΡΙΨΩ ΔΕΞΙΑ, ΕΣΤΡΙΒΑ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΔΕΞΙΑ

Απάντηση από malas_7:

snizer79 ΚΑΝΕΙΣ ΠΛΑΚΑ ΣΩΣΤΑ?

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΠΕΡΙ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΑΝΩ! ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΚΑΠΟΙΟ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΚΟΣΤΙΖΕΙ 3 ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ ΕΥΡΩ (ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΠΟΥΛΗΣΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΘΑ ΕΧΕΙ 3 ΕΚ ΣΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ) ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΣΥΛΕΚΤΙΚΟ ΑΜΑΞΙ, ΕΝΑ GRAND CHEROKEE ΚΑΙ ΕΝΑ HYUNDAI. ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΠΕΡΙ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΥΠΑΛΗΛΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ.

ΓΕΝΙΚΩΣ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΣΟΥ ΒΛΕΠΩ ΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΤΑΣΗ ΝΑ ΓΕΝΙΚΕΥΕΙΣ ΠΡΟΣΩΠΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ.

ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ HYUNDAI ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟ. ΤΕΛΟΣ

ΤΟ HONDA ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΔΝ ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΚΑΜΠΟΣΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.

ΕΔΩ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΔΑ TA HYUNDAI ΕΧΟΥΝ ΤΗ ΦΗΜΗ ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΟΙ ΕΞΥΠΝΟΙ. ΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΟΣΙΟΙ ΥΠΑΛΗΛΟΙ ΕΙΤΕ ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΟΥΧΟΙ. ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΚΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ ΠΑΡΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΕΙΣ ΤΣΑΜΠΑ ΜΟΥΡΗ ΜΕ ΕΝΑ HONDA.

ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΕΥΕΙΣ ΕΓΩ ΕΣΕΝΑ Κ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΣΑΝ Κ ΕΣΕΝΑ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΠΩΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΟΔΗΓΑΤΕ ΕΝΑ DAIHATSU. ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ

Απάντηση από blackgas:

NA SE PW RE SNIZER TA SKEFTESE KAI TA LES???

EIPAME DEN MAS ARESEI MIA MARKA ALLA OXI NA THN KANOYME KAI SKOYPIDI EPEIDEI DEN THELOYME NA VLEPOYME TA KALA THS!!

DHLADH AN TO PAIDI ELEGE GIA TA LADA TI THA ELEGES AN LES AYTA GIA THN HYUNDAI???

DIAFWNW ENTELOS ME THN APOPSH SOU !!!

EINAI ARKETA KALA!!!!

AGAPHTE THEMATOGRAFE MIA XARA EINAI AKSIZEI AN KAI SE SXEDIASH DEN MOY ARESEI PLEON!!! EINAI MIA XARA VASH ANALOGIA TIMHS POIOTITAS!!! KAI MIXANIKA KSERW EINAI ARKETA KALA APO SYGGENOIWKAI FILOYS POU EXOYN H EIXAN!!!!

Απάντηση από SNIZER79:

ΓΕΝΙΚΑ Ο ΦΑΚΕΛΟΣ ΧΙΟΥΝΤΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΜΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΘΕΜΑΤΟΓΡΑΦΕ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ.ΔΕΣ ΠΟΙΟΙ ΑΓΟΡΑΖΟΥΝ ΧΙΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ. ΜΟΝΙΜΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ,ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ ΝΟΜΙΜΟΙ Η ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΚΑΙ ΑΝΔΡΕΣ ΜΕ ΧΑΜΗΛA EIΣOΔHMATA. ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΟΙ ΝΑ ΑΠΟΣΚΟΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΖΗΤΑΜΕ ΥΨΗΛΟΤΕΡΑ ΣΤΑΝΤΑΡ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΣΦΑΛΗ ΓΙΑ ΤΗ ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΑΚΕΡΑΙΟΤΗΤΑ ΜΑΣ.ΠΑΤΕΡΑΣ ΕΝΟΣ ΦΙΛΟΥ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΧΙΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΚΙΝΔΥΝΕΥΣΕ ΝΑ ΧΑΣΕΙ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ.ΑΓΟΡΑΣΕ ΤΟΥΟΤΑ ΕΠΕΝΔΥΣΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ.ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΤΗΣ ΑΣΙΑΤΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΠΑΡΕ ΙΑΠΩΝΙΚΟ ΤΟΥΟΤΑ Η HONDA. H EΣΤΩ ΔΕΣ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΜΙΚΡΑ ΤΗΣ ΝΙΣΣΑΝ.ΕΧΕΙ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ(ΑΝ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΕΤΑΙ ΣΤΗ ΙΝΔΙΑ)

Απάντηση από loukia99:

Παρα πολυ αξιοπιστα αυτοκινητα,χαμηλο κοστος κτησης-χρησης,καλη σχεση τιμης-αξιας,εχουνε και τα κατα τους σαφως...

4 Ελπιζω να κανεις χιουμορ,για ποια μεταπωλητικη αξια και εσυ μιλας;Στα λογια;...

Απάντηση από fmakis:

φιλε εχω ενα getz 2007 μοντελο 1,4 16v,το εχω λιωσει και προχωραει ακαθεκτο,για την κατηγορια του μια χαρα ειναι.μηχανικα αριστα εσωτερικα υστερει λιγο δεν το κρυβω αλλα τα τελευταια μοντελα τα προσεχουν,ενταξει δεν ειναι ιταλοι στο εσωτερικο ή γερμανοι αλλα προσπαθουν.εξαρταται ο καθενας τι θελει και ποσα δινει.

Απάντηση από SNIZER79:

ΤΟ ΚΑΤΕΞΟΧΗΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥ ΘΕΜΑΤΟΓΡΑΦΕ.ΣΤΡΙΒΕΙΣ ΤΙΜΟΝΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΕ ΠΑΕΙ ΔΕΞΙΑ(ΒΛ ΑCCENT), ΓΕΝΙΚΑ ΑΣΤΕΙΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ.ΦΡΕΝΑ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΣΤΟ ΧΕΡΙ, ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΚΑΤΩ ΤΟΥ ΜΕΤΡΙΟΥ. ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΤΙ ΕΧΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΧΑΛΑΣΕΙ?ΤΙΠΟΤΑ.

ΣΟΒΑΡΕΨΟΥ ΠΑΡΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΟΥΟΤΑ Η ΧΟΝΤΑ ΚΑΙ ΜΗ ΚΑΝΕΙΣ ΓΥΦΤΙΕΣ.ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑΠΩΛΗΤΙΚΗ ΑΞΙΑ. ΣΕ ΕΠΟΧΕΣ ΔΝΤ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΣΤΟΧΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ.MH KANEI ΛΑΘΟΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ.ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΒΡΗΚΕΣ ΣΠΙΤΙ ΣΤΟ ΕΥΟΣΜΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙ 2 ΔΩΜΑΤΙΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΟΣΜΟΣ ΔΙΠΛΑ ΣΕ ΦΑΜΠΡΙΚΕΣ,ΡΩΣΣΟΠΡΟΣΤΥΧΟΥΣ ΚΑΙ ΛΑΘΡΟΕΠΟΙΚΟΥΣ.

Απάντηση από HISTORIC:

Αυτοκίνητα ΑΣΠΑΣΤΑ. Υπολείπονται ακόμη σε αισθητική καί για τους απαιτητικούς σε οδηγική συμπεριφορά. Πάντως καί σε αυτόν τον τομέα έχουν κάνει τεράστια άλματα τα τελευταία χρόνια.

Εμείς έχουμε ένα excel του 91 και ακόμα πάει... Άμα δεις το i20 τι έχει στην βασική του έκδωση θα πάθεις... 6 αερόσακους σε έκδωση των 11500... Και επειδή ψάχνω για αμάξι είναι στις επιλογές μου το i20... Λίγο ομορφία να είχε και λίγο τσαχπίνικο κινητήρα και θα ήταν super.... Άμα σκέφτεσαι να πάρεις μην την φοβάσαι την εταιρία... Δεν έχω ακούσει προσωπικά να έχει βγάλει κανένα hyundai πρόβλημα όλα τα χρόνια...

Απάντηση από malas_7:

τι προβληματα xaxaxa

τι λες ρε

η καινουργια δυναμη σε 10 χρονια θα ειναι

ποιος θυματε την toyota στο ξεκινημα της? ειχε το ονομα της ΚΙΑ κ χειροτερα.. αλλα βελτιωθηκε κ ειναι η μεγαλυτερη μαρκα στον κοσμο τωρα.

εγω παιδια μιλαω απο εμπειρια. στην Ελλαδα ενα accent ειχαμε το κακομεταχειρισαμε ολη η οικογενεια, οσο δεν παει, ακομα παει μια χαρα. ουτε λαδια δεν του αλλαζει ο πατερας μου! μου λεει "οσο εχει μεσα λαδι καλα ειναι μονο γεμισματα αν θελει" χαχαχα

εγω τωρα στον καναδα με χιονια κτλ εχω ενα elantra 2.0 μεσα στα χιονια και στα αλατια με -20 -30 3 χρονια τωρα μονο λαδια αλλαζω. δεν ζηταει οικονομικο, κ προβλημα να μου βγαλει στα @@ μου ολα τα ανταλακτικα τσαμπιδι.

στα αρνητικα θα εβαζα θορυβος στη καμπινα των επιβατων.. τπτ αλλο νομιζω για τα λεφτα τους . τα βγαζουν και με το παραπανω

Επιστροφή

Η έκδοση αυτή του site είναι για χρήστες που δεν έχουν ενεργοποιημένη τη javascript. Η πρόσβαση στις υπηρεσίες είναι περιορισμένη, για πλήρη πρόσβαση στο site ενεργοποιήστε τη javascript και κάντε refresh τη σελίδα.