Συζητήσεις - αποφυγη διοδιων..
Χρήστης: FINITO
Θέμα: αποφυγη διοδιων..
Ημερομηνία: 26/09/10 01:11

opios gnorizei tous paradromous gia na apofigoume ta diodia apo thessaloniki volo kai antistrofa as enimerosei..

Απάντηση από stamosss:

gia na enimerotheis koita edw!!http://sxoliastesxwrissynora.wordpress.com/2010/06/22/επιτροπές-αγώνα-κατοίκων-πολιτών-ερ/

Απάντηση από Tsompanoboskos:

Ουπς..

Βλέπω συνάδελφο στην 32.. ;-PPP

Απάντηση από Gidovoskious:

το καλυτερο ειναι στο 4.40

ποσο ειναι?

τοσο

δε πληρωνουμε

Απάντηση από metallurgos:

http://www.youtube.com/watch?v=efQGJFfKlwc

deite ayto...ax den imouna stin deyteri ekei ego sto 3.30 kai kati..

glenti tha xame

Απάντηση από metallurgos:

ontos paides min kolonete...den einai ipoxreotiko na pliroseis...ola mlks einai p lene

o mparmpas mou xtes pernage apo ta diodia pros peloponiso(den thimamai poia m eipe) pap katebike anoixe tin mpara kai efige kirios

Απάντηση από blue_eyes_m:

dn xreiazetai na pas apo paradromo........kataivaineis kato kai anoigeis tin mpara monos sou dn sou lene tpt einai idiotika ta diodia.........mono sta diodia sta malgara min to kaneis afto gt einai kratika kai tha mplekseis.......

Απάντηση από Den__se__xalase:

i attiki odos egine me dika mas lefta,alla periergos ta esoda apo ta panakriva diodia pane sto mpompola!

i sumvasi elege gia xreosi me to xiliometro kai telika proplironeis olokliri ti diadromi me to pou mpeis

mexri stigmis exoyn kanei aposvesi to kostos kataskevis tou dromou kai to xoun bgalei gia na ftiaksoun alles 5 attikes odoys.

mono ta lefta pou klepsane tha prepe na ta epistrepsoun me toko se mas

kai esto oti theloun lefta gia suntirisi,to kostos ton diodion tha itan kapoy 10-15 cents ana autokinito.

Απάντηση από dimos47ki7:

μπορει να ειναι και ετσι οπως τα λεει το link αλλα εξακολουθω να ειμαι εν μερει αντιθετος (μονο για την Αττικη οδο το διευκρινιζω).

στην ουσια δεν πληρωνουμε στην Αττικη επειδη υπαρχει ενα νομικο παραθυρακι

"Η διάταξη αυτή είναι αντισυνταγματική αφενός γιατί δεν παρέχει στον πολίτη το δικαίωμα της προηγούμενης ακρόασης και αφετέρου γιατί παρέχει στο προσωπικό της παραχωρησιούχου ιδιωτικής εταιρίας αρμοδιότητες δημοσίου υπαλλήλου".

απο οτι καταλαβαινω, αν σταματησουμε ολοι να πληρωνουμε διοδια η Αττικη οδος θα καταληξει αλλη μια εγκατελλειμενη οδος χωρις φωτισμο, χωρις συντηρηση, χωρις καμερες ασφαλειας κλπ,κλπ

dimos

http://tsak-giorgis.blogspot.com/2010/09/blog-post_8721.html

διαβασε εδω και θα καταλαβεις γιατι δεν στεκει αυτο που ειπες

Απάντηση από A_Z_E_N_I_K:

Απάντηση από dimos47ki7:

22, στην Αττικη οδο γιατι δεν πληρωνεις?

αν δεν απατωμαι η Αττικη οδος σαν εταιρεια δεν προεισεπραξε διοδια οπως οι αλλες, ενω υπαρχουν χιλιαδες αλλες εναλλακτικες οδοι για να πας εκει που θες (μεσα στην πολη εισαι).

αυτο προσωπικα το βλεπω σαν καθαρη κουτοπονηρια, να χρησιμοποιεις κατι για το οποιο δεν σε υποχρεωνει ΚΑΝΕΝΑΣ, να απολαμβανεις εναν απο τους πιο συγχρονους και ασφαλεις δρομους της Ευρωπης, και να μην πληρωνεις διοδια...

ειναι σαν να μπαινεις σε ενα μαγαζι, να πινεις καφε και να μην τον πληρωνεις επειδη ξερεις καρατε και κανεις τσαμπουκα στον σερβιτορο.

για τους υπολοιπους δρομους ειμαι μαζι σου και συμφωνω

Απάντηση από dimis_1987:

mparavo file mou gia tin prospatheia pou katavaletai. Epeidi oloi fovountai mipos kai exei epiptoseis kathontai na tous armegoune. Kalo tha itan na pliroforiseis to kosmo gia to ti mporei na sou kanoun opos kai na mpeite se diafora forum na grapste poioi kai pos. Giati psitepse me iparxoun polla atoma pou rotane. Kante katalipsi sta diodia k alles fores oste na sas dei o kosmos kai pali kai na to enimeronete gia ta peri ''miniseon''(xaxaxa).

http://epitropesdiodiastop.blogspot.com/

μπειτε εδω να διαβασετε τι γινεται...

http://www.youtube.com/results?search_query=diodia+stop&aq=f

οπως βλεπετε ειναι απειρα τα βιντεακια στο youtube για τα διοδια

οι υπαλληλοι πια ειναι τοσο εκπαιδευμενοι που σου λενε και ευχαριστω οταν ανοιγεις τη μπαρα

λοιπον

ειμαι μελος του κινηματος και σας πληροφορω οτι εδω και ενα χρονο δεν εχω πληρωσει πουθενα ουτε αττικη οδο,ουτε της πελοποννησου.

μαλγαρα δεν εχω περασει,αλλα ειναι κρατικα,συντομα ομως θα γινουν και αυτα ιδιωτικα

δεν ειναι παραβαση να μη πληρωσεις διοδια(εκτος κι αν περασεις απο ταμειο teo pass)

περνας και απλα σπρωχνεις τη μπαρα

δεν χρειαζεται να μιλησεις καν στον υπαλληλο,ο οποιος θα χαρει πολυ να σπρωξεις μονος σου τη μπαρα γιατι δεν εχει τοτε καμια υποχρεωση προς τον προισταμενο του να σημειωσει την πινακιδα.

οσο για την αγωγη που κανανε στους 25 ηταν το τελευταιο τους χαρτι που ειχαν να παιξουν,ειναι κινηση πανικου και κανανε τις μηνυσεις ξεροντας οτι θα χασουν τη δικη το 2012 λολ

αυτη η μηνυση εγινε τωρα γιατι στις 4/10 εκδικαζεται η μηνυση που ειχαν κανει οι πολιτες προς την εταιρεια

οποτε τα παιζουν ολα για ολα.

Απάντηση από dimis_1987:

e vevaia itan logiko. oso xipnane olo kai perissotera provata tote iparxei sigxisi sto kopadi. Me apotelesma na anakoinonoun sta mme tin minisi pou kanane se 25 atoma. kai tora geniountai ta erotimata......

a) 25 apo ta posa atoma pou den plironoun diodia?

* mipos an ginoume polloi den tha kanoun tpt leo ego tora....

b) giati se 25 kai oxi 100 i 500????

*mipos xeroune oti i diki einai xameni kai sou leei asto etsi k allios tha speiroume to fovo kai me 25.

*episis emeis eidame tin anakoinosi apo ta poli dimokratika mme oti eginan miniseis......arage leo ego o afelis...tha mas deixoun pote to apotelesma tis dikis?

Kai kati allo.....mipos kai ta mme sto kolpo? Tha theso erotisis.....GIATI TA MME POTE DEN KANOUN LOGO GIA TO AN EINAI NOMIMA I OXI TA DIODIA?? GIATI DEN ANAFERTHIKAN POTE STO SITE GIA TA DIODIA? PARATIRISATE OTI OPOTE MILANE GIA TA DIODIA SPERNOUN MAZI KAI ENAN PANIKO-FOVO??????

akoma kai parakampsi an mporeso na kano kai fao 1 ora apo ti zoi m kai as m vgei kai ta idia lefta.....KOROIDO OMOS DEN THA ME PIASOUN KAI DEN THA GINOUN KATA 30 EURO PLOUSIOTEROI.

prepei na stamatisoume na plironoume, prepei na xipnisoume (ektos ton dimosion)

Απάντηση από arsul:

http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2010/09/blog-post_2025.html

gia tsekarete ligo to link paidia..MHN PLHRWNETAI!!!!

MONO MAZIKA THA KATAFEROYME NA TA KSYLWSOYME!!!

OXI MPARES STH ZWH MAS!! OXI STA DIODIA!!!!!!!

Απάντηση από GiannisPatr:

ok...paw paso...pantos oti einai paranoma ta diodia den to syzhtame kan...xthes anebeika atheina gia tin ekthesh motorshow live kai ekana 50 fores ton stauro mou stin diadromh mexri tin korintho...

Απάντηση από loukia8:

17 Δεν ειναι ετσι οπως το λες,το εχω ψαξει εξονυχιστικα το θεμα νομικως και τι θα πληρωσω.Μακαρι να μου κανουνε δικαστηριο γι'αυτο το λογο...

oti den tha ta plhroseis stin etairia einai sigouro......oti einai paranoma ta diodia symfono ki egw...otan omws pas dikastikos omws tha ksodepseis etsi ki allios auto to poson isws kai perissotera....

Απάντηση από loukia8:

13 Tο γνωριζω πολυ καλα και ευχαριστω.Ε τοτε εγω παραπανω απο 1500 ευρω πρεπει να πληρωσω.Μολων λαβε,να δουνε τι θα παρουνε οι κρατικοδιαιτοι επιχειρηματιες.Σε καπιταλιστικο συστημα,κουμουνιστες επιχειρηματιες...Συνεχιζω και δεν πληρωνω,ιδιωτικα,κρατικα πολυ ευχαριστως να πληρωσω.Η χωρα λεγεται ελλαδα,οταν αλλαξει ονομα και γινει λατσης α.ε.,κοκκαλης α.ε.β.ε.ε.,βαρδινογιαννης α.ε.ε.β.ε. τοτε ευχαριστως το ξανασυζηταμε...

Απάντηση από arsul:

στα τεμπη πληρωνουμε διοδια τοσα χρονια τωρα..κ ακομα σκοτωνεται κοσμος..κ φυτρωσαν κ αλλα 2 νομιζω..

κ ακομα

πειτε μου ΕΝΑΝ ΛΟΓΟ να πληρωσω..

Απάντηση από arsul:

nai nai na erhtoun na mou ti zitisoun..!!xa xa

exo na tous dwsw 2 !!!

loipon paidia..

mpeite diodia stop diavaste enimerotheite i kinhsh einai mazikh sto eksoteriko plironoun 30 eyro pagio to xrono anti diodiwn k edw mesos oros pano apo 1500 gia poion dromo??

eidate kanena ergo pouthena? k sto katw katw sou zitisa ego re file na ftiakseis to dromo ? ftiakse aytokinitodromo ase k ton dromo ton palio na peraso ego pou de thelo na plirono k as kano 15 ores..poios sou zitise na ton ftiakseis!egw pantws oxi!

as mou steiloun 50 eksodika DEN EXW!!!to mono periousiako stoixeio pou exo einai i mixani mou..as erthoun na mou tin paroun..tha tin kapsw mprosta tous!! DEN PLHRWNW DEN GOYSTARW NA PLHRWSW DEN EXW !!!

DEN ENAI POINIKO ADIKHMA EINAI DROMOS DHMOSIAS XRHSHS PLHRWNW TELH KYKLOFORIAS GIA NA KYKLOFORW !!!!!

googlarete diodiastop k diavaste.. THA MAS KLASOYN TH MANTRA

loukia diabase to parakatw arthro

http://www.skai.gr/news/greece/article/152505/agoges-gia-to-aditimo-ton-diodion-apo-tin-olybia-odo/

Απάντηση από Speldi:

megisti loukia...xose xose

loukia thumisou pos eimaste mazi sou

Απάντηση από loukia8:

9 Και κατι αλλο,στα διοδια των μαλγαρων βαλανε το χερι τους οι ιδιωτες να περνουνε και απο εκει χρηματα,γιατι με την αρνηση καποιων να πληρωνουνε διοδια ιδιωτικα,η κυβερνηση ανεβαλλε για λιγο καιρο το ανοιγμα και αλλων διοδιων,που να τα εκμεταλλευονται ιδιωτες.Επισης εχουμε και τις εκλογες της αυτοδιοικησης...

Απάντηση από loukia8:

9 Exεις δει εσυ προσωπικα την συμβαση που υπογραφτηκε με ελληνικο δημοσιο και εταιρειες;Εχεις δει το φεκ της ελληνικης κυβερνησης;Αν ναι βγαλτα στα καναλια και εδω σε προκαλω!!!Ανεβαινω απο το σπιτι μου στη θεσσαλονικη και τα μονα που πληρωνω ειναι στα μαλγαρα και αυτο γιατι ειναι κρατικα.Αν ητανε ολα κρατικα εννοειται θα τα πληρωνα,αλλα δρομους που τους εχουμε πληρωσει απο το 1950 οι προγονοι σου και οι προγονοι μου,οχι να τους πληρωνουμε μια ζωη.Δεν ειναι θεμα μαγκιας και γουσταρω δεν γουσταρω.Προσωπικα τιποτα δεν μου κανανε και ας περνουνε τα νουμερα απο τις πινακιδες.Ας με πανε και στο αρειο παγο και να ειναι ολα τα καναλια να δουμε ολοι οι ελληνες με ποια-ον θα γελασουνε με εμενα η τον μπομπολα,να δουμε επιτελους πως παραχωρηθηκε η συμβαση εκχωρησης διοδιων.

Απάντηση από dimos47ki7:

φιλε στο 8 δεν τα ξερεις καλα.

συμφωνω κι εγω να μην πληρωνω στην κορινθου-πατρων μιας και διοδια συμφωνα με τον νομο επιτρεπονται μονο σε αυτοκινητοδρομο, αρα τα συγκεκριμενα ειναι παρανομα.

αλλα στην αθηνων-λαμιας πχ, αν σου κρατησουν τον αριθμο κυκλοφοριας και το κυνηγησουν δεν την γλυτωνεις γιατι ειναι αυτοκινητοδρομος και αρα ειναι νομιμα διοδια.

Απάντηση από arsul:

ΑΚΟΜΑ ΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ ΔΙΟΔΙΑ?

ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ ..ΓΙΑΤΙ?

Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΔΕΝ ΕΧΩ!!

η κατεβαινω κ ανοιγω την μπαρα σαν κυριος..η φευγω με τον μπροστινο..

με τη μηχανη δε το συζηταω..τους χαιρεταω κιολας

ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ ΔΕ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ

ΠΛΗΡΩΝΑ 30 ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ!!

ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ!! ΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΔΙΟΔΙΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΠΛΗΡΩΝΩ

ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΜΟΥ!!!!!

Απάντηση από giannis1304:

kalytera na deis thn diadromh apo ena gps! mporeis na epilexeis ki alles diadromes.

Απάντηση από loukia8:

Eγω προσωπικα διοδια δεν πληρωνω...

Απάντηση από tinkerbell37:

για 11 ευρω που ειναι συνολικα

το ποσο που θα πληρωσεις

αξιζει να κανεις τοσο κοπο

και να ψαχνεις αλλους δρομους??

Απάντηση από bill__kati_allo:

tha eisai kerdismenos kata 5 eyrw xamenos kata mia kai bale wra kai me anagoula ta mona pou apofeugeis xwris na plhrwseis tpt einai tvn tempwn alla pas mesw olumpou.mono sta teleutaia meta th larissa aksizei bgaineis ston paradromo molis teleiwseis ton perifereiako larisshs

Απάντηση από FINITO:

kiomos simferei iparxoun mikres parakampseis p den kaneis parapano xiliometra k bgeneis grigora stin egnatia ksana

Απάντηση από crazy_frog:

kalhmera FINITO....

oti kai na glitoseis apo diodia tha ta fas se venzines...

den symferei...

Απάντηση από NIKOLAS2410:

υπαρχουν τα ελικοπτερα

Επιστροφή

Η έκδοση αυτή του site είναι για χρήστες που δεν έχουν ενεργοποιημένη τη javascript. Η πρόσβαση στις υπηρεσίες είναι περιορισμένη, για πλήρη πρόσβαση στο site ενεργοποιήστε τη javascript και κάντε refresh τη σελίδα.