Συζητήσεις - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΣΕΡΑΙΚΟΣ
Χρήστης: malas_7
Θέμα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΣΕΡΑΙΚΟΣ
Ημερομηνία: 15/01/11 19:08

ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ Κ Ο ΠΑΝΣΕΡΑΙΚΟΣ..

Ο ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΤΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ...

Απάντηση από takisap:

Δυσαρέσκεια για την διαιτησία

Η ατάκα πάντως του Βαγγέλη Μαρινάκη για την διαιτησία μόνο τυχαία δεν ειπώθηκε. Στον Πειραιά ήταν σαφώς δυσαρεστημένοι από την διαιτησία του Χαραλαμπίδη.

Η φάση του πέναλτι που κέρδισε ο Πανσερραϊκός, όπου είχε προηγηθεί χέρι του Νταλέ, ήταν μια χαρακτηριστική φάση και στο Λιμάνι είναι προβληματισμένοι.

Παρόλα αυτά, οι παίκτες του Ερνέστο Βαλβέρδε, κατάφεραν να αποφύγουν τα εμπόδια και αυτό είναι που θέλει να βλέπει σε κάθε παιχνίδι τόσο ο κόσμος, όσο και ο Βαγγέλης Μαρινάκης. Επιμέλεια: Γρηγόρης ΜπάτηςΔημοσίευση: 15 Ιαν. 2011 20:29 sport24.gr

Απάντηση από apaixtos_gatos:

sayid απο την καμερα σε κανονικη ροη και εμενα προς πεναλτι μου φανηκε περισσοτερο για να πω την αληθεια :Ρ αλλα το replay που ειδα με διαφωτισε αρκετα, απο τα καθαρα θεατρα οπως μου φανηκε

Νίκο αν δεις στο μπασκετ που εχουμε εμεις τις κουπες θα θυμηθεις σε ματς που ειχαμε χασει (νομιζω περυσι ήταν) που τραγουδουσαν οι οπαδοι μας ακομα και μετα την ήττα

το ίδιο και πέρυσι μετα τον αποκλεισμο απο τους 16 της Ευρολιγκα που πηγαν 1000 οπαδοι και αποθεωσαν παικτες και Ομπραντοβιτς σε μία κινηση που σπανια ως ποτε βλεπουμε στην Ελλάδα

έτσι είναι στην Ελλάδα φίλε, δεν φημιζονται οι οπαδοι για την υπομονη τους

αν χάσετε 2-3 σερί πρωταθλήματα θα το δεις και για την ομαδα σου αυτο, αλλα ακομα και αν ησασταν στο -2 και όχι στο +5 σήμερα θα ήταν αλλιώς

και εσεις έχετε παιξει και μπαλα φετος σε αντιθεση με εμας, φαντασουν να προερχοσασταν απο 2-3 αθλια ματς, να σας ειχαμε περασει για 2 βαθμους και να σας το έβαζε στο 80' ο Πανσεραϊκός τι θα γινοταν, θα το δεχοσασταν το ίδιο?

με αυτα δεν παω να δικαιολογησω τις αποδοκιμασιες που έκαναν αρκετοι στο ματς με τον Βόλο, το εχω πει 1.000 φορες, ο μονος λογος για να σφυριξω την ομαδα μου οταν αγωνιζεται είναι ότι αντιληφθω ότι οι παικτες ξυνουν τα @@ τους και δεν τα δίνουν όλα και χαλαρωνουν

όταν χάνει η ομαδα καποιου είναι εντεπως άκυρο να αρχισουν να αποδοκιμαζουν, δεν χρειαζεται αν εχουν λίγο τσιπα οι παικτες θα το συνειδητοποιησουν και μόνοι τους ότι πρέπει να σκιστουν για να το γυρίσουν, εκει θέλουν στηριξη

απλα αυτα στα ανεφερα για να δεις οτι και εμεις στο μπασκετ που έχουμε κουπες υπαρχει πολύ μεγαλύτερη στηριξη απ' ότο στο ποδοσφαιρο, το ίδιο και με εσάς αντιστροφα

Απάντηση από Question:

μα δε διαμαρτυρομαι για το πεναλτι εγω! για την κοκκινη! =))

Απάντηση από jovan33:

36) ναι...αλλά ο..."δικός" μου, το έδωσε...άρα , πεταμένα λεφτά...ενώ ο ...."δικός" σου, την έκανε καλύτερα την δουλειά...

Απάντηση από Question:

και ο Μανταλος τοτε ειχε παρει επιταγη απο τον Πατερα.. συμφωνα με εσας..

στην τρελα απανταμε με τρελα! ;)

Απάντηση από jovan33:

34) δεν είπε κανείς το αντίθετο...απλά το ανέφερα, επειδή είπες πως ο διαιτητής έκανε καλά...την δουλειά του...και να πάει να πάρει την επιταγή από τον Μαρινάκη...γι΄αυτό και μόνο έκανα την αναφορά...

Απάντηση από Question:

Jovan εξηγω στο 25.. αλλα τελικα ισως ηταν ο Μοντεστο (ειχε και αυτος καρτα ομως)

στο οακα ηταν πεναλτι.. ειπε κανεις το αντιθετο;

Απάντηση από jovan33:

18) εγώ, ρε q, δεν έχω ακόμη καταλάβει ποια φάση εννοείς? Πάντως, αυτός το έδωσε το πεναλτάκι στο...1-0, σε αντίθεση με τον διαιτητή στο δικό σας ματς με τον Πανσερραικό που έκανε τον Κινέζο...αλλά, ναι, ξέχασα, ήταν...πολύ δύσκολη φάση εκείνη για να την δει..(όπως,άλλωστε, και κάθε φάση στην οποία ευνοείται ο βάζελος)

Απάντηση από wwwnikoswwgr:

πορωση σημερα στο γηπεδο...ειδικα μετα το 1-2 εγω προσωπικα φωναζα περισσοτερα...Ο κοσμος γυρισε αυτο παιχνιδι ρε...Ενω καποιοι αλλοι οταν χανουν το μονο που ξερουν να κανουν ειναι να γιουχαρουν..αυτη ειναι η διαφορα μας...

Απάντηση από sayid:

Q δεν ειδα ριπλεη...το δειξε αρκετα αργοτερα κ το χασα...αλλα κ τα 2 πεναλτι καθαρα ηταν κ δε προσεξα αλλες αμφισβητουμενες φασεις...σιγουρα καποιες κιτρινες κ στις 2 ομαδες δε τις εδειξε,αλλα δε προσεξα αν ειχαν ηδη κιτρινες οι παιχτες...

Απάντηση από malas_7:

και το πεναλντι του πανσεραικου ηταν τραβηγμενο...

για αυτο ρωταω τι βαθμολογια θα παρει αυτος ο διαιτητης...

στη φαση του πεναλντι του οσφπ σφυριζει πριν σουταρει ο φετφα, κ δειχνει τη βουλα μετα μολις μπαινει η μπαλα στα διχτυα εδειξε σεντρα μετα ανακαλεσε, οτι να'ναι σαλατα τα εκανε

ειχε το αγχος α σφυριζει καραισκακη κ την επομενη μερα να ειναι πρωτοσελιδο ειτε απο πρασινες κ κιτρινες ειτε απο κοκκινες φυλλαδες

κλασικα πραγματα Ελλαδα ειμαστε

Απάντηση από Question:

a ok sorry.. o modesto.. alla ki autos eixe karta..

sayid ka8aro 8eatro mou fanhke.. xwris opadika gualia panta! =))

Απάντηση από takisap:

ο Μοντεστο ηταν... τραβηγμενο... ο διαιτητης ηταν σε συγχιση... δεν αδικησε καποιον απο τους 2.... το αθλημα αδικησε...

Απάντηση από sayid:

παιδια τις φασεις,να πω την αληθεια δε τις προσεξα που λετε...στο φετφατζιδη,ομως,δεν ηταν πεναλτι στο 0-0?

ναι οτνως ακριβως αυτο που λεει ο Q στο 1-1 την περιοδο που είχατε τον Λεμονή στον παγκο

Απάντηση από Question:

Ειχε σφυριξει ο διαιτητης και μετα απο 2 δευρερολεπτα πεταξε με δυναμη την μπαλα στα διχτυα.. καθαρη περιπτωση καρτας..

* σε παρομοια φαση πριν απο 3 χρονια στο καραισκακη (Ολυμπιακος- Αστερας) που ενας παικτης της τριπολης πεταξε μακρια την μπαλα και αποβληθηκε με 2η ειχατε αλλη γνωμη πιστευω..

ή ο Πάντελιτς ή ο Μοντεστο (και οι 2 απο μια καρτα ειχαν) ήταν που έπειτα απο σφυριγμα φάουλ συνεχισε την φαση κανονικα και σουταρε

τεσπα είπα και πριν ότι είναι πολλές φορές που δεν σφυριζονται αυτά ειδικά στην Ελλάδα και ειδικα για δευτερη κιτρινη

Απάντηση από mimakos25:

ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΝΕΧΕΣ ΘΕΑΤΡΟ ΤΩΝ ΣΕΡΡΩΝ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ? ΑΝ ΕΒΓΑΙΝΑΝ ΚΙΤΡΙΝΕΣ ΘΑ ΕΠΑΙΖΑΝ ΜΕ 9 ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ....

Απάντηση από takisap:

τι εκανε ο Παντελιτς για 2η καρτα?

Απάντηση από Question:

Αστο γατε θα σου πουν "δε θυμαμαι τη φαση" ή θα πουν "περαστικα"

ποναει η αληθεια βλεπεις..

malas το πεναλτι ηταν σωστοτατο εννοειται, για μια φαση λιγο μετα αναφερομαι εγω που έλεγα ότι συνέχισε

για τα υπόλοιπα δυστυχώς κάποιοι διαιτητες σφυριζουν πολύ περισσότερο απ' ότι πρέπει, και όχι μόνο σε σχέση με την Αγγλία αλλά και με τα περισσότερα σοβαρά πρωταθλήματα της Ευρώπης που αφήνουν να παίζεται μπάλα

και ακομα πιο δυστυχως είναι αρκετοι αυτοί που σφυριζουν τοσα φάουλ

Απάντηση από malas_7:

και του πανσεραικου χαρηστικε σε φασεις για θεατρο

Απάντηση από Question:

Στο 3-2 δεν εγινε αυτο? θα μπορουσε να τη δωσει αλλα μικρη σημασια ειχε πλεον..

ΕΝΩ Η ΚΟΚΚΙΝΗ ΤΟΥ ΠΑΝΤΕΛΙΤΣ 2 ΛΕΠΤΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ΓΚΟΛ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΙΩΣΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΟΣ.. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΠΟΙΑ ΦΑΣΗ ΛΕΩ..

Απάντηση από mimakos25:

ΑΝ ΕΔΙΝΕ ΚΙΤΡΙΝΕΣ ΓΙΑ ΘΕΑΤΡΟ Η ΜΙΣΗ ΕΝΔΕΚΑΔΑ ΤΟΥ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΥ ΘΑ ΗΤΑΝ ΕΞΩ.........ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΚΚΙΝΗ ΣΤΟΝ ΚΕΡΛΑ ΠΟΥ ΣΗΚΩΣΕ ΤΟΝ ΦΕΤΦΑΤΖΙΔΗ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ?

Απάντηση από Question:

ΓΙΑΤΙ ΟΜΩΣ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ ΔΕΝ ΕΔΩΣΕ ΚΙΤΡΙΝΗ ΣΤΟΝ ΦΕΤΦΑΤΖΙΔΗ ΓΙΑ ΘΕΑΤΡΟ, ΚΙΤΡΙΝΗ ΣΤΟ ΦΟΥΣΤΕΡ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΛΩΤΣΙΑ ΣΤΟ 80' ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΗ ΚΙΤΡΙΝΗ ΣΤΟΝ ΠΑΝΤΕΛΙΤΣ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΟ ΓΚΟΛ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?

ξερω ξερω.. -8, περαστικα, πονας..

Απάντηση από mimakos25:

ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΝΟΣ!

Απάντηση από malas_7:

βαση κανονισμου δεν υπαρχει πλεονεκτημα στο πεναλντι, εκτος αν κ η μπαλα εχει πορεια προς τα διχτυα. εφοσον η μπαλα πηγε στα δεξια στον Φετφατζιδη σωστα εκανε κ καταλογησε πεναλντι. αυτα για τη φαση του δευτερου γκολ.

Εκοβε ομως και την παραμικρη φαση με μικρα φαουλ.. στην αγγλια θα ειχαν σφυριξει 2 φορες σε ολο το ματς για αυτα τα τζαρτζαρισματα... για αυτο το ποδοσφαιρο μας δεν θα ανεβει ποτε.. αυτοι οι διαιτητες δεν αφηνουν ποτε το παιχνιδι να εξελιχθει

ο βοηθος εδειξε αουτ 4 φορες ενω η μπαλα δεν ειχε περασει ολοκληρη τη γραμμη. 3 του οσφπ και 1 του πανσεραικου

για κλαμματα γενικοτερα

Απάντηση από Question:

ΟΤΑΝ ΣΕ ΤΑΠΩΝΟΥΝ.. ΤΟ ΓΥΡΝΑΣ ΣΤΟΥΣ ΧΑΡΚΤΗΡΙΣΜΟΥΣ..

ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ.. ΔΕ ΘΑ ΣΕ ΜΑΘΟΥΜΕ ΤΩΡΑ..

Απάντηση από mimakos25:

Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΤΟ ΛΕΣ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΗ ΦΑΤΣΑ ΣΟΥ ΣΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ.........

Απάντηση από Question:

ΤΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥΣ ΣΟΥ ΑΛΛΟΥ..

ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΦΙΛΙΚΟ.. ΕΓΩ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΑΠΟΥΣΙΕΣ Ο ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΠΗΡΡΕΑΖΕΙ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ.. ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ..

Απάντηση από mimakos25:

ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΔΕΝ ΕΛΕΓΕΣ ΓΙΑ ΦΙΛΙΚΟ ΡΕ ΨΕΥΤΑΡΑ? ΚΑΙ ΕΙΡΩΝΕΥΟΣΟΥΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΟΥΣΙΕΣ ΤΟΥ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΥ? Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΔΗΛΑΔΗ ΗΤΑΝ ΠΛΗΡΗΣ? ΕΚΤΕΘΗΚΕΣ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ....ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΑ "ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ" ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΑΤΑΚΑ ΠΟΥ ΤΗ ΛΕΣ ΣΥΝΕΧΩΣ! ΚΑΤΣΕ ΣΤΟ -8 ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΜΗ ΛΕΣ ΠΟΛΛΑ!

Απάντηση από Question:

ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΦΙΛΙΚΟ.. ΟΠΟΤΕ ΑΛΛΟΥ ΟΙ ΕΞΥΠΝΑΔΕΣ ΣΟΥ..

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ.. ΚΛΑΣΣΙΚΑ.. ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΛΕΣ "ΠΟΝΟΣ, ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ" ΚΛΠ.

Απάντηση από mimakos25:

ΠΩΠΩ ΠΟΝΟ Ο ΚΟΥΕΣ! ΚΑΛΟ ΤΟ "ΦΙΛΙΚΟ"?

οχι οτι φετος με παιρνει να μιλαω για διαιτησια απλα επειδη και εσεις λετε πολυ για την διαιτησια να υπενθυμιζω και εγω ολες τις φασεις...

νομιζω δεν εδωσε μία δευτερη κιτρινη σε παικτη του Ολυμπιακου που ενω υπηρχε σφυριγμα συνεχισε την φαση (ή ο Μοντεστο ή ο Παντελιτς ήταν που είχαν και οι 2 κάρτα), στο 2-2 αυτό

αν και για να τα λέμε όλα τέτοιες κάρτες χαρίζονται με το τσουβάλι ειδικά σε περίπτωση που υπάρχει ήδη κίτρινη, χωρίς βέβαια να σημαινει οτι δεν έπρεπε να την βγαλει

Όσον αφορά το ματς αγωνιστικά, ο χειροτερος φετινός Ολυμπιακός στο πρωτο ημιχρονο (με βαση τα ματς που εχω δει ως τωρα τουλαχιστον), ξεσπασμα μεχρι το 1-0, μετα μία χαλαρωση που σε συνδιασμο με τον πολύ καλό και σήμερα Γεωργιαδη έκαναν την μεγάλη ανατροπή. Όμως εκεί τα πράγματα άλλαξαν και με αρκετα καθαρο μυαλό ο Ολυμπιακός έβγαλε φάσεις και πέτυχε 3 γκολ κανοντας το 4-2. Ήταν πολύ ωαία η κίνηση στο γκολ του Πάντελιτς που άδεισε 2 παικτες με μία κίνηση. Μία νίκη που μπορει να την πηρατε πιο δυσκολα απ' ότι περιμένατε αλλά είναι από αυτές που δίνουν μεγαλύτερη ψυχολογία στους παικτες μίας ομάδας, δημιουργουν ακομα πιο δύσκολη έδρα αφού δειχνει να αντεχει και σε συνθηκες όπως η σημερινη που σας γυρισε το ματς ο αντιπαλος.

Παραμένετε το μεγάλο φαβορί, με τα 2 σερί εκτος έδρας ματς με Αστερα και Βολο να μπορουν να παιξουν τον δικο τους ρόλο, το ίδιο τα ντερμπι σε Βικελιδης και Τουμπα

και εννοειται στο ντερμπι των αιωνίων

Απάντηση από Question:

to vrady 8a perasei apo ton marinaki na tou kopsei thn epitagh..

Απάντηση από takisap:

να.. θα στα πει κι ο Ques.... χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Απάντηση από takisap:

ρε σωστα ηταν... στο 2ο πεναλτυ τα εκανε μπαχαλο... του το υπεδειξαν... αλλαξε πολλες φορες το αρχικο του σφυριγμα κανοντας το ματς ανω κατω... σφυριζε ακομα και στα πλεονεκτηματα και εκοβε συνεχεια τον ρυθμο του ματς... εν συγχισει ηταν...

Απάντηση από Question:

mia xara va8mologia 8a parei.. thn ekane th douleia tou..

Απάντηση από iosiap:

gia ton diaithth gia poia fash milate paidia? nomizw oti swsta htan ta penalty.

Απάντηση από takisap:

αφου δεν γκελαρε σημερα , δεν γκελαρει στο Καραισκακη... μαγκικη ανατροπη... ακαταλληλος διαιτητης...

Επιστροφή

Η έκδοση αυτή του site είναι για χρήστες που δεν έχουν ενεργοποιημένη τη javascript. Η πρόσβαση στις υπηρεσίες είναι περιορισμένη, για πλήρη πρόσβαση στο site ενεργοποιήστε τη javascript και κάντε refresh τη σελίδα.