Συζητήσεις - Κρατανε οι σχεσεις απο αποσταση?
Χρήστης: ROSE2012
Θέμα: Κρατανε οι σχεσεις απο αποσταση?
Ημερομηνία: 23/09/12 21:18

Οι περισσοτεροι πιστευουν οτι ο ερωτας απο αποσταση εχει ημερομηνια ληξης που ερχεται πολυ πιο γρηγορα απο οτι σε μια συμβατικη σχεση. Αναμφισβητητα, οι ανθρωποι που ζουν χωριστα εχουν να αντιμετωπισουν μεγαλες δυσκολιες και εμποδια. Καποιοι τα καταφερνουν, καποιοι αλλοι οχι.

Ναι, ματια που δε βλεπονται γρηγορα λησμονιουνται, αλλα εν τελει ποιος ειπε οτι οι κανονες δεν εχουν εξαιρεσεις;

Εγω το μονο που εχω να πω ειναι να μην ξεκινατε ποτε μια σχεση απο αποσταση γιατι αυτα που εχετε να χασετε μην ζωντας καθημερινα τον/την συντροφο σας ειναι πολυ περισσοτερα απο αυτα που μπορειτε να κερδισετε.Η επιλογη ειναι δικη σας.........

Απάντηση από to_troktiko:

ΑΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙ Η ΛΟΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ........

ΛΟΛΑ..

ΧΩΡΙΖΟΥΜΕ.-

Απάντηση από kuklothumiki:

ξερω ζευγαρια που ειναι στην ιδια πολη κ η σχεση τελειωνει..

ξερω ζευγαρια που εχουν σχεση απο αποσταση κ εχουν καταληξει σε γαμο..

ΑΓΑΠΗ Κ ΘΕΛΗΣΗ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ! ολα τα αλλα γινονται!

Απάντηση από gate7girl:

Η γνωμη η δικη σου ειναι αυτη.....

Οι ανθρωποι σε ποσοστο 99% σκεφτονται με το "κατω" κεφαλι,οποτε λογικα δεν κραταει κατι απο αποσταση.....Αν αξιζει κατι δεν χαλαει ακομα κ αν ειναι σχεση απο αποσταση......!!!!!!!!!!!!!! Σπανιο μα μπορει να συμβει....

Απάντηση από notara:

ΑΝΑΛΟΓΩΣ ΠΟΣΟ ΤΟ ΘΕΣ!

Απάντηση από tzimmymp:

39. wraios kai ksenodoxeia kai eksw kai vale ase .........

Απάντηση από BILLTISMONIKA:

me 2E venzinh,den kratan oute oi kontines

Απάντηση από tzimmymp:

synhthws oxi pantou yparxoun kai oi ekseraiseis omws ......eyxomai se opoion/a agapaei kapou makria na tou pane ola kala .........

Απάντηση από kayth_timwros:

αλλωστε οπως λεει κι η παροιμια

ματια που δε βλεπονται γρηγορα λησμονουνται.

Απάντηση από kayth_timwros:

μια φουσκα ειναι που σκαει.

εδω κανονικες σχεσεις που ηταν μαζι κ για ενα αλφα λογο απομακρυνθηκαν χιλιομετρα μακρια κ δε αντεχουν.. κ συ υποθετω ρωτας αν αντεχει μια ΄΄σχεση΄΄ εξ αποστασεως μεσω νετ ? αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαα

Απάντηση από LENIA_2012:

oxi de kratane!

Απάντηση από antthi:

32...λοκα ποσο δικιο εχεις για το θεμα ηλικιας......!!!!!!!

αλλο να σαι 18--25 που θες να αφιερωσεις κ χρονο στους φιλους σου κ αλλο σε μεγαλυτερη ηλικια που ειναι κ αλλες οι αναγκες!!!!!!!!!

Απάντηση από locca_sabucca:

πολλα εξαρτονται.

*ηλικια

** ταυλα

*** απο που γνωριστηκατε. αν γνωριστηκατε εδω μεσα , ξεχασε το.

αυτα

Απάντηση από Christiana0603:

oxi!

Απάντηση από ma_trix:

--->ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ROSE2012

--->ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ

ΚΡΑΤΑΝΕ..

Ο ΚΑΛΟΣ Ο ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΣ ΣΤΗΝ ΦΟΥΡΤΟΥΝΑ

ΦΑΙΝΕΤΑΙ.

--->;)

Απάντηση από gata_xwris_petala:

Αν το θέλουν και οι δύο πολύ , φυσικά και κρατάνε ! Αρκεί βέβαια να είναι κάτι προσωρινό και κάποια στιγμή να συμβιώσουν , αλλιώς δεν έχει κανένα νόημα .

Απάντηση από back_to_reality:

κρατάνε αλλά συνήθως τελειώνουν μόλις βρεθούν κοντά !

Απάντηση από AKRITAS_76:

OXI

Απάντηση από sexouliaris27:

Δεν κρατάνε.

Απάντηση από zoumanfou2:

synfonw me to kalamaraki.

kalo einai na apofeygeis na kaneis tetoies sxeseis.

Απάντηση από vasileiaelena1:

Όταν έχεις σχέση εξ αποστάσεως,υπάρχουν πολλά προβλήματα.Κατ΄αρχάς.χάνεις πολλά απ΄τη σχέση.Δε ζεις το σύντροφό σου,δεν τον γωρίζεις ουσιαστικά ,αφού δε βρίσκεστε.Δεν κοιμάστε μαζί,δεν ξυπνάτε μαζί,δεν πίνετε τον καφέ σας μαζί,δεν πάτε έναν περίπατο το απόγευμα ,δε σε στηρίζει όπως θα έπρεπε στις δύσκολες στιγμές σου,παρά μόνο απ΄το τηλέφωνο,δε βγαίνεται μαζί,δε γελάτε μαζί , και άλλα πολλά καθημερινά που πολλοί θα πούν,ουφ ! με πνίγουν!

Βέβαια,όλα είναι επιλογές στη ζωή και πορευόμαστε με αυτές.Έχω κάνει σχέση από απόσταση πολλά χρόνια,το τί έχασα το κατάλαβα πολύ αργότερα,δεν αναπληρώνεται το κενό βέβαια.Αλλά έκανα τις επιλογές μου,και δεν το μετάνιωσα.

Ο έρωτας δε φεύγει. Χάνεις όμως πολλά απ΄τη ζωή σου .

Τα ζυγίζεις και αποφασίζεις .Εγώ ήθελα αυτό τον άνθρωπο στη ζωή μου και έκανα υπομονή και δεν το μετάνιωσα. Επέλεξα και συνεχίζω τη ζωή μου.Όλα είναι επιλογές,ο καθένας μας ζητάει κάτι διαφορετικό απ΄τη ζωή του,ο καθένας μας καλύπτεται και γίνεται ευτυχισμένος με διαφορετικά πράγματα.

ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΟΓΕΣ.....

Απάντηση από CBR_400:

οχι.

κουραζεσαι καποια στιγμη.

Απάντηση από twra_aaspana:

Εσυ πιστευεις πως το................

"απο μακρια και αγαπημενοι".......ηταν τυχαιοοοο???

δεν νομιζωωω...χα χα χα...χα χα χα....

http://www.youtube.com/watch?v=yQPCYwx5nWY

καλημερα...

Απάντηση από EFH_3:

Μια χαρα κρατανε ......βασικη προυποθεση να το θελουν φυσικα......απλα τα 4 χρονια διαρκεια ισοδυναμουν με 2.........και αναλογα με τον χαρακτηρα.....καποιος που ζηλευει πιεζει και ειναι κτητικος ας το αφησει για αλλον καλυτερα........

Απάντηση από koralia015:

phgan 3 xronia k ti katalava?poly dyskolo.

Απάντηση από Dream_About_Me:

Συμφωνω με την αΧωνευτη στο 7...

αν υπαρχει προοπτικη φυσικα...

ξερω σχεσεις που ξεκινησανε ετσι και πηγαιναν πολυ καλα...και καποιες πηγαινουνε ακομα,εκ του συνεγγυς πλεον...

γτ ξερω και σχεσεις που ητανε ολη μερα μαζι και μολις καποιος ξενιτευτηκε τις χαλασανε στο αψε σβησε...

θελει στομαχι και πολλη πολλη αγαπη και κατανοηση...

Απάντηση από KALAMARAKI_20:

Π ο Τ έ !

αληθεια, γιατι να κανεις μια σχεση εξ αποστασεως;

Δύσκολες οι σχέσεις εξ αποστάσεως...

Ναι.. φουντώνει το πάθος για λίγο, μετά ..

..φουντώνουν και οι καβγάδες και μετά ..

...όλα σβήνουν.

είμαι κατά των σχέσεων απο απόσταση.

φθορά

Μάτια που δεν βλέπονται...

Απάντηση από nickmant:

dyskolo...

Απάντηση από filiatron42:

ΟΧι κατηγορηματικά. Από επαγγελματικη πείρα το λέω. ΟΧΙ. Αυτό δεν είναι σχέση.

Απάντηση από ALONE_31:

αν υπαρχει πραγματικη-ωριμη αγαπη γινεται.τωρα αυτα που λετε οι περισσοτεροι του στυλ οτι δεν κρατανε προσωπικα τα ακουω βερεσε.βλεπω και ζευγαρια που μενουν σε κοντινες περιοχες που καταληγουν.τι θελω να πω?οτι οι σχεσεις σε γενικη μορφη εχουν καταντησει οτι να ναι και αυτο γιατι οι ανθρωποι ειμαστε ανωριμοι

Απάντηση από ilias_xairetam:

αν δεν παρθουν καποια στιγμη καθοριστικες αποφασεις.........οχι ουτε κρατανε....ουτε σχεσεις ειναι..........

Απάντηση από FWNAZW:

το έζησα πριν 12 χρόνια......

δυο σαββατοκύριακα τον μήνα βλεπόμαστε συν κάποιες φορές που δεν άντέχαμε και πήγαινα αεροπορικός να βρεθούμε......

τα άλλα δυό σαββατοκύριακα είχα εγώ τα παιδιά μου και δεν τα άφηνα με τίποτε στον κόσμο......

ήταν η πιο γλυκιά γυναίκα που υπήρξε στην ζωή μου......

φιλάκια Έλενα.......

Απάντηση από bellisimaa:

δεν υπαρχει αυτο που λες

Απάντηση από aXwneuth_f:

9 εμεις εδω στην σουρδια ακομη με οκαδες μετριομαστε!!!

ειμαστε χωριατες κοινως!!!

Απάντηση από takss7:

δυσκολο αλλα υπαρχουν πολλα παραδειγματα που δειχνουν οτι,αν κανεις διαθετει δυναμη,υπομονη κ γουσταρει τον ανθρωπο του,ειναι δυνατο να το καταφερει!

Απάντηση από zorozouli:

ψιτ,εσυ στο 7 ακομα με οκαδες μετρας στο χωριο σου??:Ρ:Ρ:Ρ

Απάντηση από boots12:

nai de leei

Απάντηση από aXwneuth_f:

επειδη δεν θελω να συγχυσω την κουμπαρα μου...θα πω οτι κρατανε....αρκει να υπαρχει μια προοπτικη...(δλδ καποια στιγμη να ζησουν στο ιδιο μερος)

φυσικα και οι δυο πρεπει να ειναι συνειδητοποιημενοι (τι λεξη και αυτη??)

και ειναι υπαρχει μπολικη (οκαδες) αγαπη!!

Απάντηση από grulos:

οι καλυτερες ειναι!! λ ο λ

Απάντηση από BU8ISMENOS:

Οταν θες κρατανε..

Απάντηση από zorozouli:

Εσυ εισαι βαλτη ετσι?

Ναι,εχει δυσκολιες και θελει γερα νευρα.. μπορει να δοκιμαζονται αυτες οι σχεσεις αλλα αν υπαρχει υπομονη,κατανοηση και αγαπη ολα γινονται!ας ειναι καλα τα κτελια.

Απάντηση από mess_around:

με την καμια ομως!!

Απάντηση από antthi:

ο καθενας απο το βλεπει κ οπως το ζει...!

ειχα σχεση απο αποσταση σχεδον 4χρονια(σπουδαζε χανια κ γω αθηνα)κ τα τελευταια 2χρονια συζουμε κιολας...!!!!

η αποσταση δεν μας ηταν καθολου εμποδιο......βρισκομασταν πιο συχνα απο οσο βρισκοντουσαν ζευγαρια απο διαφορετικες περιοχες.....ειχαμε κανει αθηνα κρητη ενα τσιγαρο δρομο....!!!!!

Απάντηση από radIQ:

σχεση ειναι να εχεις τον αλλο διπλα σου και οχι να του μιλας μεσω skype...

σχεση απο αποσταση δεν ειναι σχεση!

Επιστροφή

Η έκδοση αυτή του site είναι για χρήστες που δεν έχουν ενεργοποιημένη τη javascript. Η πρόσβαση στις υπηρεσίες είναι περιορισμένη, για πλήρη πρόσβαση στο site ενεργοποιήστε τη javascript και κάντε refresh τη σελίδα.