Συζητήσεις - Εχετε ερωτευθει ποτε ?
Χρήστης: Venus_Victrix
Θέμα: Εχετε ερωτευθει ποτε ?
Ημερομηνία: 23/07/12 19:50

Σε κανει τοσο ευαλωτο, σου ανοιγει το στηθος και την καρδια σου και αυτό σημαινει ότι μπορει να μπει καποιος μεσα και να σε κανει μανταρα. Οικοδομεις ένα σωρο αμυνες. Χτιζεις μια ολοκληρη πανοπλια για χρονια, ετσι ώστε να μην μπορει να σε πληγωσει τιποτα και ξαφνικα ένα ατομο που μπορει να μην διαφερει καθολου από οποιοδηποτε άλλο μπαινει τυχαια στην ζωη σου....

Και τοτε όλα αλλαζουν , σε κανει να θες να ζησεις το τωρα χωρις να σκεφτεσαι το μετα.

Ο τελευταιος ερωτας είναι και ο μεγαλυτερος ?

Απάντηση από Katherine18:

Nomizw pws o megaluteros erwtas einai o prwtos..! Ekei pou den exeis na fobitheis tipota logw proistorias... mexri na pligwtheis :P

Απάντηση από Swsw_Papadima:

Οικοδομεις ένα σωρο αμυνες. Χτιζεις μια ολοκληρη πανοπλια για χρονια, ετσι ώστε να μην μπορει να σε πληγωσει τιποτα και ξαφνικα ένα ατομο που μπορει να μην διαφερει καθολου από οποιοδηποτε άλλο μπαινει τυχαια στην ζωη σου....

Αν παρ'όλα όσα αναφέρεις παραπάνω, καταφέρει κάποιος να μπει ξαφνικά στη ζωή σου κ μάλιστα τυχαία...τότε με συγχωρείς που θα στο πω...αλλά τρέφεις αυταπάτες ότι τόσα χρόνια έχτιζες πανοπλία κ άμυνες!!

Ο άνθρωπος που όντως καταφέρνει να ελέγχει τον εαυτό του και τα αισθήματα του, έχοντας κ τις απαιτούμενες άμυνες...δεν ερωτευεται έτσι απλά κ τυχαία, για την ακρίβεια γι'αυτόν ο έρωτας δεν είναι καν αυτό που αναφέρεις!

Απάντηση από Venus_Victrix:

το μονο που εχω να πω

ενα ευχαριστω σε ερωτευμενους και μη, που κρατησατε επικαιρο το θεμα μου τοσες μερες

και να συμπληρωσω πως εχω την αμυδρα εντυπωση πως οι ωριμοι ερωτες ειναι οι καλυτεροι,

ειδωμεν!!

καλο σας βραδυ

Απάντηση από xrush_kardia2:

αχ ναι κ πολυ δυνατααααααααα κ ειμαστε ακομα μαζι απο τ 80

Απάντηση από nikolaoy_gr:

ti ton thes ton erota kopela mou????????????tomono pou kanei einaina se teleionei siga siga...mexri na adeiaseis

Απάντηση από psyxologosgr:

Με νοιαζει με βαση τη λογικη να πηγαινει καλα η σχεση με καποια κοπελα και μετα να αισθανομαστε συναισθηματα.Μεχρι στιγμης δεν εχω ερωτευτει καποια.Μου αρεσαν καποιες κοπελες που εχω κανει σχεση αλλα μεχρι εκει.Με νοιαζει την κοπελα που θα ερωτευτω να αγαπιομαστε και να εχουμε μια σχεση που να αξιζει και να τα παμε καλα.

Απάντηση από Yogi_Bear:

Μιλάμε για "κλασική περίπτωση βλάβης"........ Κώστας Τσάκωνας για πάντα!!!

Απάντηση από Apologia:

Έχω, ναι, πολύ και δυνατά!!!

Απάντηση από taz587:

Νόμιζα πως είχα ερωτευτεί αλλά δεν ήταν έρωτας. Απλά μου άρεσε πολύ εμφανισιακά. Κόλλημα ήταν. Ούτε ήξερα το όνομα του. Για να ερωτευτείς κάποιον πρέπει να τον γνωρίσεις, να ζήσετε μαζί κάποια πράγματα, να μιλήσετε, να ανταλλάξετε απόψεις κτλ.

Απάντηση από vanclock:

Βασικα τα καλα ειναι για μια φορα.

Και ναι συμφωνω

οταν νιωσεις ωραιες στιγμες

δεν ειναι περαστικες

ΚΑΙ

χαραζονται στο μυαλο

οι εκφρασεις τα λογια οι κινησεις.

αν υπαρξει κατι δευτερο

απλα παραμενει δευτερο!

Απάντηση από Sillywizard:

αν ερωτευθεις κ γινεις ευαλωτος τοτε γυαλιζεις πατωματα !!

ποσοι εχουν φτασει σε τετοιο σημειο ? αυτοι ειναι οι ευαλωτοι..

Απάντηση από Issiz_Monk_vacations:

.50 to poso koufies epixeirhmatologies xrhsimopoiw ase na to krinoun anoixtes kardies kai oxi kleistes, siga mhn afierwna se tetoio yperaplousteumeno vothro ekmhdenishs ths aksias mia psyxhs (opoioudhpote fylou) oloklhro "dokimio" me epixeirhmata, perastika..

Απάντηση από Kim_1:

izzi

eimai gia ta mpaza epeidh eipa alitheies?

meta me kathgoreite pou brizw edw mesa

afou eseis me prokaleite....

tespa

loipon,"kurie" izzi

me tous to thugmeno "egw-ouli "sou

dusitxos eipa mia megalh alitheia

an de n itan,den tha se peiraze toso

nai eisaste evkola plasmata,problepsimou kai aploi se ola sas

me ligh gunaikia stratigikh

sas exei mia gunaika sto tsepaki

proipothesh na sas aressei bebaia h sugkekrimenh

to kserw apo prwto xeri kai pleon to efarmozw mia megala pososta epituxias

to pisteveis? exei kalos

den to pisteveis?

pali kalos

lupamai,alla dustixos h antidrash sou EINAI GIA TA MPAZA

kai kurios h koufia epixeirimatologia sou

ENTELOS GIA TA MPAZA OMWS

kai ta dyo dinoun shmasia sthn psyxh kai sthn tsipa!!! kalo meshmeri se olous!

bravo 46 kai 43

Απάντηση από anonymh:

sevastes oles oi apanthseis...suzhthsh kanoume pros 8eou...

na ste oloi kala...

Απάντηση από anonymh:

dn eimai gunaika ths strathgikhs..m'aresei na niw8w kai na lew ta pragmata opws einai...gi auto ki olo akoume dusaresta stis sxeseis..dn einai paixnidi na katsw na fer8w me strathgikh..h zwh mou ema8e pws otan proxwras me th kardia sou kai ka8aro mualo panta bgainei se kalo...dn 8elw na prospa8w oute egw oute o allos..einai xasimo xronou 8ewrw...an aksizei kati dn 8elei kai idiaiterh prospa8eia..eimai polu kala kai euxaristhmenh..sto oti exw auth thn apopsh mporei na epaikse rolo o xwrismos mou alla aksize..kai h zwh sunexizetai..apla to kouvalas olo auto sto pisw meros ths kardias sou me polu agaph..ki exw ma8ei na zw me auto kai na xamogelaw...

Απάντηση από anonymh:

dn einai amuntikh h 8esh mou..dn exei na kanei me 8eopoihseis...dn mou ftaiei se tipota o antras..pros 8eou..apla eipa th dikh mou gnwmh sto 26...auto pisteuw..mia agaph mou dn teleiwnei filh mou me ena xwrismo..oti kai na fanhke sto 26 apo auta pou eipa..oso kai to apotelesma ths sxeshs dn htan kalo..8a to ksanakana kai as ksanaxwriza..ta pragmata einai apla...emeis oi an8rwpoi ta kanoume periploka..an oloi kaname auto pou 8elame kai skeftomastan apo thn arxh oi sxeseis 8a htan polu kaluteres..

filika panta milaw k na sai kala.katalabainw pws h pro8esh sou einai na boh8hseis alla eisai ligo makrya sto nohma sthn apanthsh sto 26..

emmenw stis apopseis mou sto 26..

elpizw na sumfwneite..

euxaristw 40...xairomai pou sumfwneis..

Απάντηση από Vivi_Tsi:

43) και καλα κανεις.. αυτο ειναι δικο σου θεμα..αλλα "ορμωντας" τον αλλον δεν θα του αλλαξεις αποψη..anyway.. δεν με αφορα απλα ηθελα να το πω...

.42 αρνούμαι κάθε "θεοποίηση" και κάθε "υπεραπλούστευση"

Απάντηση από Vivi_Tsi:

41) εχω διαβασει αρκετες απαντησεις σου τις τελευταιες μερες και σε βρισκω σωστο σε αρκετα πραγματα.. επετρεψε μου ομως να σου πω κατι.. οταν δεν συμφωνεις με καποια μην εισαι τοσο επιθετικος..δεν υπαρχει λογος.. ο καθενας εχει τις αποψεις του..

.39 τραγική ζέστη έξω, ίσως φταίνε και τα τρεξίματα που έκατσαν όλα σήμερα, μπαίνω και βλέπω..

"ligh gunaikia diasthish thelei kai stratigikh

tote ola sou anoikoun

(o antras einai polu aplo on...uperbolika aplo,gia na ton theopioume)"

είστε μερικές εδώ μέσα που είστε εντελώς για τα μπάζα και δεν ντρέπεστε καθόλου, το δείχνετε κατ' εξακολούθηση, κρίμα, ούτε τα προσχήματα πλέον δεν κρατάτε, θα συμφωνήσω σε ένα πράγμα που η φύση σας έδωσε, με λίγη υγρή στρατηγική όντως όλα σας ανήκουν (τα δικά σας "όλα"..)

είναι ο άντρας πολύ απλό ον ε;; τόση απλή είναι μια ψυχή ε;; τόσο λίγη σημασία ε;; έπιασες πάτο με αυτό που έγραψες, ένας πάτος που θα φανεί όταν θα κάνεις το "ταμείο" στη ζωή σου

Απάντηση από zoumanfou2:

34 bre kalamaraki prospa8w k egw na niosw k na erwteytw allon k den moy erxete kati gamoto moy ti moy les twra.

to 26 h anwnhmh ta eipe ola se mia apanthsh.

Απάντηση από Kim_1:

iksera oti tha apantiseis amuntika

toulaxiston afise ena mikro portaki anoikto gia avta pou eipa

alliws tha mpeis se ena kukaiona apotuxias pou tha se travaei sunexeia sto idio apotelesma

kserw,,baru avto pou eipa

alla einais to xeri sou,na gurisei o troxos,kai na mpeis se fourtouna epituxias

ligh gunaikia diasthish thelei kai stratigikh

tote ola sou anoikoun

(o antras einai polu aplo on...uperbolika aplo,gia na ton theopioume)

Απάντηση από anonymh:

ka8olou arnhtika dn 8a antidrasw..se euxaristw gia ta logia sou...alla se auth th periptwsh dn isxuei kati tetoio..dn einai ola opws fainontai..eimai o pio aisiodoksos an8rwpos...apla dn 8elw na mpw sth diadikasia auth tou na erwteytw...einai epilogh mou olo auto pou egrapsa..ta pragmata einai ontws apla..emeis ta kanoume poluploka..egw auta pou egrapsa einai proswpikh mou gnwmh..8ewrw oti einai pragmatikothta..dn einai kako na mh pisteyw se paramu8ia..dn m'aresei to perityligma...8elw na blepw katey8eian apo mesa..an me katalabaineis...oi katastaseis kai ta viwmata einai diaforetika tou ka8enos..oles oi periptwseis einai diaforetikes...an eixa 8ema ontws ola auta pou eipes 8a htan h kaluterh sumboulh..alla ta pragmata einai alliws..egw topo8eth8hka gia to pws to blepw egw...kai eimai entaksei me auto..

na sai kala k se euxaristw pou mphkes sth diadikasia...

filia..kalh sunexeia..

Απάντηση από Kim_1:

26

pros anonumh

epeidh eida megalh dosh apasiodoksias sto sxolio sou

tha sou po ena mustiko,pou doulevei panta

otan erwtevteis,kapion,pou den mporeis na eixeis (twra)

tote apoktas tis idiotites,gia na mporeis na ton exeis

prostheteis kati pou sou lupei...ginesai paratiriths tou eavtou sou kai tou allou

rwtas ton avto sou,ti einai avto,pou apothei ton allon se mena,

kai ti einai avto,pou ton kanei na me erwtevetai?

apla pragmatakia einai....

mh antidraseis amesos amuntika kai arntikia

to exw dokimasei kai doulevei

pleon EIMAI me anthrwpous pou erwtevomai,kai den bgainw xammenh

palia eixa th dikh sou antilipsh alla itan periorismenh

apla skepsou ligo avta pou eipa,kai an theleis ta leme kai prive

filia

Απάντηση από Kim_1:

wraios o ianos sto 11

kai to videaki opws o erwtas

mourlos kai ektos elenxou

omws:

h full epithesh mallon fernei antitheta apotelesmata

ektos an kai o allos thn exei patisei to idio me sena

tote,nai

trexete kai oi duo me xilia

h gunaika panta ligo pio sugkratimenh.....

Απάντηση από locca_sabucca:

KALAMARAKI_20

λαθος κανεις...

τωρα πια,

ο ερωτας δεν περναει με ερωτα... περναει με σεξ... με μια ξεπετα ...γι'αυτο και πολλοι δηλωνουν μονοι...

Απάντηση από KALAMARAKI_20:

ΕΓΩ ΕΜΑΘΑ Κ ΕΖΗΣΑ ΠΩς Ο ΕΡΩΤΑς ΜΕ ΕΡΩΤΑ ΠΕΡΝΑΕΙ !

ουπςςς!!! iane στο 22

για να πεσει ερωτας στο ποστ, πρεπει να φυσηξει και λιγο βοριαδακι

http://www.youtube.com/watch?v=vBg-FIHAfMk

καλο σας βραδυ και ευχαριστω για την συμμετοχη

Απάντηση από locca_sabucca:

παλιοτερα οταν ημουν πιο νια ειχα ερωτευτει... τωρα... δυσκολα...

19 xionati_252

απολυτα σωστη η παρατηρηση

26 anonymh

όπως το ειπες η ζωη συνεχιζεται και ειμαστε ανοικτοι στη ζωη γιατι ποτε δεν ξερεις

28 zetoni6

κάθε ερωτας εχει τα σημαδια του, που δειχνουν σιγουρα το μεγεθος και αμυδρα την διαρκεια, εχω την εντυπωση πως παρατηρωντας προσεκτικα ξερουμε απ την αρχη ανεξαρτητα αν καποιες φορες εθελοτυφλουμε

7 Psyxologosgr

Οι σχεσεις χωρις ερωτα είναι σιγουρα χλιαρες, σου ευχομαι καποτε να βιωσεις την διαφορα

9 FWNAZW

εισαι επιρρεπης στους εγκεφαλικους ερωτες να υποθεσω

15 zoumanfou2

λενε πως ο ερωτας σε ξανανιωνει, οποτε γεροντοερωτας για τους αλλους για σενα ωριμος ερωτας στην κυριολεξιααφου μαθαινωντας δεν επαναλαμβανεις τα λαθη του παρελθοντος

Απάντηση από ma_trix:

--->ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

Venus_Victrix

--->Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ;

ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ...

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΟΧΙ..

--->Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΑΣ Η ΨΥΧΗ ΜΑΣ ΞΕΡΟΥΝ..

ΑΛΛΑ

ΑΛΛΑ

ΑΛΛΑ

ΑΛΛΑ

--->Δ Ε Ν Λ Ε Ν Ε

Απάντηση από zetoni6:

ο τελευταιος ερωτας δεν ειναι ο μεγαλυτερος αλλα αυτος ο ερωτας που θα ειναι ο μοναδικος στη ζωη σου θα μπορεις να τον καταλαβεις μετα απο καιρο..

.26 Η αλήθεια πονάει. Και την είπες όλη.

Απάντηση από anonymh:

kapws etsi...en8ousiasmoi oi upoloipoi..ki an exeis dia8esh na mpeis...otan xaneis auton pou prwth fora erwteyesai katalabaineis oti to pote kai to panta dn uparxei..ola einai stigmes...oi polles kales stigmes kanoun thn eutuxia..

h sumbibazesai kai ginesai sullekths stigmwn...h ola h tipota.....

milaw panta gia ton eauto mou...mporei na eimai la8os alla etsi eimai kai etsi exoun ta pragmata..kai gia na to genikeusw ki allo to 8ema..protimw na eimai ''monh''apo epilogh m.Προτιμώ να αγαπώ κάποιον που δεν μπορώ να έχω παρά να έχω κάποιον που δεν αγαπάω...kalytera ena telos me pono para enas ponos dixws telos..oi apopseis gia ton erwta diaforetikes k sevastes..alloi lene pws o erwtas einai ena maxairi pou plhgwnei alla afhnei shmadi..ksexnoun omws pws ta maxairia skotwnoun..e,mporeis na peis issiz monk pws emena me skotwse...

h zwh sunexizetai....

.24 Θα συμφωνήσω εν μέρει. Όλα τ' άλλα είναι είτε ενθουσιασμοί που αβαντάρονται κι από γύρω σχόλια είτε αποδράσεις από κάτι που θέλουμε να ξεπεράσουμε, που επίσης αβαντάρονται από "ψυχιατρικές" φιλικές συμβουλές. Είναι κάτι σαν την υιοθεσία. Παιδί μας κι αυτό αλλά όχι δικό μας. Το υιοθετήσαμε όμως για κάποιο λόγο.

Απάντηση από anonymh:

pisteyw pws mono mia fora erwteyetai o an8rwpos....erwteuetai omws...ola ta alla einai en8ousiasmoi...nai exw erwteutei mia fora alla kai htan h teleutaia fora...

pote ksana...

kalh sunexeia..

Απάντηση από Peppy_Miller:

Δεν μου έχει τύχει κάτι τέτοιο.Έχω χτίσει με γερά υλικά.Καλησπέρα.

Απάντηση από ianos45:

http://www.youtube.com/watch?v=fmhlv44P6PQ

επεσε ερωτας στο ποστ...!!!!

Απάντηση από xrush_kardia2:

αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ μονο αυτο σ λεωωωωωωωωωω αχχχχχχχχχχχχχχ

Απάντηση από kokinoskoufitsaa:

17.δεν ξερω τι ηταν εγω παντως με τον τελευταιο εχασα τον υπνο μου και 20 κιλα.

Απάντηση από xionati_252:

Ο πιο δυνατος ερωτας ειναι εκεινος που η ψυχη ειναι ανεγγιχτη..ετοιμη να χαριστει χωρις μολυσματικα σημαδια!!!!!

Περασε η ωρααααααα μου,διωχτε μεεεεεε χαχαχαχαχα!!!!!!!!

Απάντηση από SNAKE1961:

Με Γυναικες,ΝΑΙ.

Τ' ομολογω,ειχα ερωτευθει.

Οπως και με τα Ταξιδια,τα Γεμιστα,την Ομαδα μου,την Ηρεμια, το Λαχανορυζο,τον Χειμωνα,το Ψαροντουφεκο,την Φιλια κ.λ.π.

Πλεον.....

Αφαιρεις τις Γυναικες + το Ψαροντουφεκο. \Α/

Καλημερα.

Απάντηση από kayth_timwros:

κοκκινοσκουφιτσα κ κορη αρα αμα ερωτευεστε συνεχεια ειναι επιπολαιος ενθουσιασμος. εγω αν ερωτευθω θα το κανω με βαθος παθος κ ενταση !!!!!!!!!!

Απάντηση από nickmant:

oxi akomh...

Απάντηση από zoumanfou2:

erwteythka prwth fora prin 3 xronia peripoy.gerontoerwtas poy lene o pio dynatos gia mena.Den pisteyw na ksananiosw gia kanenan etsi.apolayseton k mhn koitas to ayrio k tis synepies apla zhse to oso mporeis.

Απάντηση από haris1984:

εχουμε ερωτευτει,ω ναι..

Απάντηση από to_troktiko:

ΚΑΥΤΗ....

ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ...ΜΟΥΣΚΙΟ?........

Επιστροφή

Η έκδοση αυτή του site είναι για χρήστες που δεν έχουν ενεργοποιημένη τη javascript. Η πρόσβαση στις υπηρεσίες είναι περιορισμένη, για πλήρη πρόσβαση στο site ενεργοποιήστε τη javascript και κάντε refresh τη σελίδα.