Συζητήσεις - Swinging(ανταλλαγη ερωτικων συντροφων), η νεα «μοδα» που απειλει τα θεμελια του γαμου
Χρήστης: blackriderr33
Θέμα: Swinging(ανταλλαγη ερωτικων συντροφων), η νεα «μοδα» που απειλει τα θεμελια του γαμου
Ημερομηνία: 06/01/11 21:52

Swinging(ανταλλαγη ερωτικων συντροφων), η νεα «μοδα» που απειλει τα θεμελια του γαμου

Ξεκινησε από την Αμερικη,και εξαπλωνεται πλεον ταχεως,σ ολη την Ευρωπη.Εκατονταδες κλαμπ με χιλιαδες μελη στη Γαλλια,την Αυστρια,την Γερμανια και φυσικα την Ολλανδια.Ηδη εκαναν την εμφανιση τους και στην Ελλαδα! Προκειται για εξελιξη στις εντος γαμου ερωτικες μας σχεσεις η για την οριστικη ταφοπλακα στον θεσμο του γαμου που ετσι κι αλλιως βρισκεται σε μεγαλη κριση,μια και τα διαζυγια κάθε χρονο αυξανονται ραγδαια!!!

Πρεπει να αντιδρασουμε,και αν ναι με ποιο τροπο?

Τελικα προκειται για νέο τροπο ερωτικης ζωης η για διαστροφη?

Απάντηση από greg1987:

Dn kserw an tha to ekana pote alla dn to apokleiw kiolas. Se merikous fantazei adianoito, egw pisteuw oti ama to zeugari sumfwnei dn uparxei problima, apo to na ginete kati sta krufa klp.

Απάντηση από gualia__karfia:

Βρε συ Party μπουγατσούλη

τι θα κάνουμε με σένα..

δε μας έφταν'ο λόβ γκάνιας

η γιδούλα η αναψούλα

και ο πρήγκιψ χαχαμνούλης

τα κρυμμένα ποντικάκια

άρχισες κι εσυ χοντρούλη

στρουμπουλούλη ποντικούλη

όλη μέρα κι όλη νύχτα

να γυρνάς σα μπαλαρίνα

να λερώνεις όπου βρίσκεις

βρε φατσούλα τα postakia

και να λες κακά λογάκια

βρίζοντας ρε κατακάθι

πατεράδες και μανούλες

και γυναίκες και παιδάκια

με copy ανεκδοτάκια

βάζοντας κι ονοματάκια

βρε χοντρέ ξεδιαντροπούλη

και γελοίε ξετσιποτούλη

κάνε copy pasta flore

βούτυρα με μαρμελάδα

και να σε θαυμάζουν όλοι

σαν τη πιο γλυκιά γελάδα...!!!

υγ.ψίτ χοντρούλη μαγουλάδα

όλα αυτό δεν είναι copy

να το ξέρεις βουκεφάλα...

Απάντηση από Volioths23:

49.Kai kati akomh.Katanow na to dokimaseis gia logous periergeias,alla se kamia periptwsh de einai kati pou "8a swsei" mia sxesh pou exei katanthsei vareth.Ayto einai mia xazh nootropia gia an8rwpous pou skeftontai mono eykoles kai pseutikes lyseis pou apla de douleuoun.Otan mia sxesh de travaei,den einai logw varetou h ka8olou sex-opws oi pio polloi 8eloun lan8asmena na pisteuoun-alla logw allwn,poly va8uterwn pragmatwn,opws px h elleipsh epikoinwnias kai h yparxh routinas gia megalo xroniko diasthma.To mh kalo sex einai apla ena symptwma kai oxi h aitia.

An 8es na swseis th sxesh sou tote de koitas to sumptwma alla thn aitia.Opoios katalave katalave.

Απάντηση από Volioths23:

De kserw to kata poso einai swsto h la8os,e3artatai apo poia pleura to vlepeis,8rhskeutikh h an8rwpistikh.Oi poio polloi to vlepoun apo an8rwpistikh.Apo th stigmh loipon pou to zeugari kserei ti 8elei kai ta exei vrei metaxy tou,kai efoson de peirazei kanenan me ayto pou kanei,its ok.

Proswpika,8ewrw oti de 8a to kana pote.De mou aresei h idea.Kai 8ewrw la8os thn antimetwpish tou 43.To 8ema einai o suntrofos sou na mh 8elei APO MONOS TOU na se apathsei kai oxi na kaneis pragmata wste na ton kaneis me diaforous tropous na mh to epixeirhsei.Ti 8es na mas peis dld?Pws opoia de 8elei na kanei antallagh erwtikwn syntrofwn,einai katadikasmenh na faei kerato?

Opoios mas 8ewrei ligous tote einai eleu8eros na fygei kai na vrei osous kai oses 8elei.Den einai kthma mas na ton anagasoume me tous tropous mas na kanei oti 8eloume emeis-kai to anti8eto.

Eimai yper sto na kanoume tis fantasiwseis me tous suntrofous mas,alla oxi otan aposkopoume se kati kai mono an to 8eloume to idio kai oi 2.Kai panta xwris kamia piesh.An enas apo tous 2 de 8elei tote apla de ginetai kai prepei na einai sevasto apo ton allo.

Απάντηση από gualia__karfia:

Copy pasta flore Party

που στη πλάση τέτοια φάτσα

φουσκωμένη σα μπουγάτσα

τροφαντή και ζουμερή,

σα γλυκό βλέμα γελάδας

πιο μπουλίστικη κι αστεία

σ'άλλο copy δεν υπάρχει...

Mε κρεμούλα τη γεμίζεις...

μπόλικη ζάχαρη άχνη

και κανέλα μυρωδάτη;

Στη ζωούλα σου καημένο,

πικραμένο μας Pastaki

πήρες λάθος μονοπάτι

Party Patty Party Patty.....

...continue..

Απάντηση από Akyromenos:

Στις "μοντέρνες" κοινωνίες με την αποξένωση και την αποθέωση της μοναξιάς, έχει χαθεί η μαγεία του έρωτα. Όσο βαίνουμε προς την "εκμοντέρνιση" τόσο αυτά θα γίνονται πιο ευάρεστα στους ανθρώπους.

Απάντηση από koko13:

geia sas eimai 28 kai i kopela mou 23.skeftomai sovara tina dallagi sidrofon.tin agapao alla me exitarei otan tin kitan alloi

den xero gt m simvenei

Απάντηση από blackriderr33:

oxi bebea , dikio exeis kata thn apopshmoy

Απάντηση από dark_____angel:

πάντως από το να έχω έναν άντρα που θα με κεράτωνε με την κάθε μία στο γραφείο, στο δρόμο κτλ... προτιμώ να ξέρω με ποιά πηγαίνει και να το κάνει μπροστά μου ... δεν το θεωρώ κακό καθόλου, εάν πρόκειται να σώσεις το γάμο σου ... και γιατί να μη μοιραζόμαστε τις φαντασιώσεις με τον σύντροφό μας ? κακό είναι ? όλα τα ξενοδοχεία ΧΧΧ που λειτουργούν στην Ελλάδα ? όλη αυτή η υποκρισία ? που οδηγεί ? είμαι παράλογη ?

Απάντηση από mpilio2006:

εγω πάντως μια χαρα το βρισκω το ζητημα...

Απάντηση από love_gun_ena:

geia sou file kalws tone ki as arghse....apo polla xronia ginontai ayta ...alla twra einai pio polla

...alla kai pio fanera oi antalages twn zeugariwn

Απάντηση από zou_zou42:

mpa den ...

Απάντηση από ladybird36:

igko ime apo xorio....

den kano tetoia pragmata.

Απάντηση από M_Y_S_E_L_F_1:

ο ανθρωπος γενικοτερα εχει μια ταση στο να ρεπει στη χαζομαρα οποτε

οσοι πιστοι πηγαινετε

Απάντηση από amanatidis1983:

gia mena den ine diastrofi kai sigoura oloi exoume diaforetikes apopsis pano sto thema ego pisteuo oti kata 70% oloi apatane kaia stigmi opote ti kalitera na ginete mprosta sou kai me ilikrinia ... anomalia tha mporouses na pis para pola an ita mono auto...

ego pisteuo oti an exis ksekatharisi to sintrofo ou ti thelete agapiosaste kai thelete mia ananeosi tha to ebriska aparetita toso kako... afou kamia fora o antagonismos ananeoni to sxetiko dedomeno ... den ine mono sex i ipothesi ine kati parapano alla an skopeui ena zeugari na to kani tha prepei na analogisti ta riska tou giati mpori na prosferi trikimies osoi den ine sigouroi gia to pou plekonte...

tora moda den ine auta ginonte xronia aplos tora exoume afisi ta panta eleuthera na legonte kai fenete perisotero....

Απάντηση από jonathanlee:

na symetexeis se partouza paliosterimene

Απάντηση από smargback:

τι λες ρε? διαστροφη ειναι να κρατας την ιδια για παντα!!!!

Απάντηση από Elias_MSdr:

Είναι συννενοήση μεταξύ ενήλικων, όποιος δε θέλει δεν συμετέχει.

Εμάς τους υπόλοιπους δε μας πέφτει λόγος. Και σε τέτοια "party" συμμετέχουν άνθρωποι απ' ολα τα κοινωνικά στρώματα, μην έχεις την εντύπωση ότι το κάνουν οι απολίτιστοι (Αφγανιστάν και Σ.Ι.Α), είναι μόδα των ανεπτυγμένων κρατών.

Άλλωστε το κεράτο πάει σύνεφο και σε πείραξανε οι swingers ?

Η έχεις την εντύπωση ότι δεν γίνονται παρτούζες στην Ελλάδα ?

Έχουμε ένα χαμάμ εδώ στις Σέρρες που γίνονται πολλές φορές τέτοια σκηνικά (φοιτητές με παντρεμένα ζευγάρια κ.τ.λ), δεν έχω συμμετάσχει, αλλά γνωρίζω πολύ καλά τι γίνεται, όπως επίσης γνωρίζουν και τα παιδία που εργάζονται στο χαμάμ.

Και δεν είναι διαστροφή, είναι τρόπος σεξουαλικής έκφρασης. Δε μπορώ να καταλάβω γιατι πρέπει να χαλαστώ με τα γ@μήσια των άλλων.

Απάντηση από HymnNoir:

Moυ θύμισες πριν 5-6 χρόνια που έβλεπα ένα ντοκυμαντέρ στην αγγλία για ένα τέτοιο ζευγάρι (καλά τι swinging - όργιο ήταν και το ζευγάρι άνω των 50! μπλιάξ) και μου είχε φύγει το σαγόνι από την έκπληξη με αυτά που έβλεπα!!!

Απάντηση από Tsitsios_Cri:

ΧΑΡΑ ΣΤΟΝ ΜΕΣΑΙΙΟ.......ΧΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Απάντηση από ifnaggel:

δημοκρατία έχουμε, ασυδοσία έχουμε, ανεξαρτησία έχουμε...

ο καθένας μπορεί να κάνει ότι θέλει με το λιλί του και τον ποπο της συντρόφου του...μακριά απο μένα και ας είναι 5 πόντοι...

Απάντηση από Archangel_m_21:

Αν όταν έκλεισες ραντεβού είχες κάποια σχέση. και τώρα δεν έχεις, σε δέχονται?

Μπορώ εγώ να πάρω τη γκομενα του άλλου και ο άλλος να πάρει τα @@ του?

ενημέρωσέ με

Απάντηση από tinkerbell37:

οχι ρε γμτ....

κοιτα τι χανω επειδη δεν ειμαι παντρεμενη...!!!!!

Απάντηση από Tsitsios_Cri:

ΑΝ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΠΙΕΙΣ ΓΑΛΑ....ΠΕΤΑΤΟ

Απάντηση από atimi_zoh:

προτιμω "κερατο"

Ποιο διακριτικο.

Απάντηση από berikoko:

ενα ξερω εγω, οι πεινασμενοι καρβελια ονειρευοντ........!!!!

ακυρο ¨:P

Απάντηση από lemeatora:

σε οποιους αρεσει και τη βρισκουν ετσι

με γεια τους και χαρα τους

Απάντηση από miracle:

Το 19 εγραψε .....ΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑ

Απάντηση από jacid33:

paparies einai afta.god bless amerikaaaa

Απάντηση από KALAMARAKI_20:

axxxx mlkies den thelw na akouw..

ante bravo!

Απάντηση από nickmant:

tha to ekana mono me mia gynaika pou den th vlepw sovara...

Απάντηση από anet140:

διαστροφη καθαρα

Απάντηση από LEKSOKONTRITSA:

ναι, μου ειχαν και στο χωριο τους σουινγκινγκ

θελετε και σουινγκινγκ παναθεμα σας

Απάντηση από SNAKE1961:

Καλημερα . Σε τοσα αλλα ειμαι & με λενε Παραδοσιακο . Λες να αλλαζα,σ'αυτην την <Μοδα> ??? Μπααα . Περι ορεξεως,για οσους/ες γουσταρουν,Πρασσοπιττα . \Α/ .

Απάντηση από anthi311:

Γ ΙΑ Κ Α Ν Ε Ν Α Ν Λ Ο Γ Ο................

το θεωρω αρρωστημενο κ διεστραμμενο..........(για τους ανωμαλους οτι πρεπει ειναι)

εγω προτιμω τις αποκλειστικοτητες....κ ας φαινομαι εγωιστρια....

Απάντηση από Neuron:

Δωσε πρωτα καμια διυθυνση απο Ελληνικο club και μετα το συζηταμε. Πως θα εχουμε τεκμηριωμενη αποψη βρε αδερφε ?

Απάντηση από Vagkroy:

oti @@ exoun sto eksoteriko tin fernoun kai edo kai to kako einai oti yparxoyn %@#^$ poy ta aspazonte! ELEOS!

ps: milage gia megali diastrofi ta typakia... AROSTIA!

Απάντηση από takss7:

οχι οχι......με τιποτα........

κι αν αυτη που θα μου τυχει ειναι καμια ''σαυρα'' τι κανουμε???

Απάντηση από galminia:

swinging opws allaksokolies??

Απάντηση από mirakel:

11_Δεν μπορώ να πω όχι σε ένα ζευγάρι πέδιλα.Λυπάμαι:(

Απάντηση από donnaluna:

9..

Ο ΜΥΚΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΙΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΚΟΤΩΝΕΝΤΑΙ ΜΕ ΟΙΝΟΠΝΕΥΜΑ. ΤΟ ΝΟΥ ΣΟΥ.

Δεν έχεις άδικο

Απάντηση από mirakel:

8_Τα περνάω με οινόπνευμα πρώτα:p

Απάντηση από donnaluna:

mirakel .. ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΩ ΝΑ ΤΙΣ ΚΟΨΕΙΣ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΑΝΤΑΛΛΑΓΕΣ. ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΜΥΚΗΤΕΣ..

ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΡΑ. ΜΑ ΤΙ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΟΥΜΕ;; ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ Swinging ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟΥ "ΤΡΙΤΟΥ" (προσώπου) ΤΟ ΚΑΓΚΕΛΟ, ΣΕΝΑ ΓΑΜΟ. Η ΕΠΩΝΥΜΙΑ ΘΑ ΤΟΥΣ ΧΑΛΑΣΕΙ;;;

καλησπερα

Συγγνώμη που δεν το τόνισα νωρίτερα, δεν ασπάζομαι το κείμενο

Απάντηση από asso_kai_as_xaso:

ORAIA FASI!!!MAZEVONTAI SE ENA DOMATIO KAI OPOIOS FAEI TA POIO POLA SKAGIA.XAXAXAAX

Απάντηση από Eagleheart:

μεχρι ανταλλαγη πεθερας δεχομαι

Απάντηση από ma_trix:

--->ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

blackriderr33

--->ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ..

ΜΕΝΩ ΑΠΟ ΕΞΩ..ΑΠΟ ΤΗΝ

Π@Π@ΡΙ@..ΑΥΤΗΝ....

σωστες στις απαντησεις!!!!!!!!!!!

Απάντηση από kayth_timwros:

δεν μοιραζομαι τον αντρα που εχω κι αν θελησει να με μοιραστει πολυ απλα θα τον απαλλαξω απο τη παρουσια μου,

Επιστροφή

Η έκδοση αυτή του site είναι για χρήστες που δεν έχουν ενεργοποιημένη τη javascript. Η πρόσβαση στις υπηρεσίες είναι περιορισμένη, για πλήρη πρόσβαση στο site ενεργοποιήστε τη javascript και κάντε refresh τη σελίδα.