Συζητήσεις - απιστια, τυψεις,δυναμη ψυχης να συνεχισεις.....?
Χρήστης: saloniki2
Θέμα: απιστια, τυψεις,δυναμη ψυχης να συνεχισεις.....?
Ημερομηνία: 30/08/10 06:24

δεν θελω να κουρασω,ειναι η πρωτη φορα που γραφω εδω,ναι εχω προβλημα,παραδεχομαι,παντρεμενη με τον 'πρωτο'αντρα της ζωης μου,16 χρονια μαζι και ειμαι 32,υπηρξα απιστη,ειχα τους λογους μου,ο καθενας φανταζομαι τους εχει για να απιστησει.ο συζυγος μ αγαπαει,αλλα δεν ειχε ποτε χρονο για μενα,η δουλεια του του τρωει μεγαλο κομματι απ τη ζωη του γενικοτερα,εχει ερωτα με την εργασια του,θα μου πειτε σκοτωνεται στη δουλεια ο ανθρωπος και εσυ ετσι του το ανταποδιδεις?ας πουμε πως καποτε σκοτωσε εκεινος πρωτα την δικη μου αθωοτητα.δεν ειχε να κανει με εκδικηση,ειμαι αρρωστη εδω και 6 χρονια,περνουσα δυσκολα,πιστευα πως θα πεθανω,ακομη ανησυχω,ειμαι μια αρκετα επιθυμητη γυναικα θα ελεγα και ετυχε καποιος καποια στιγμη να μου δωσει σημασια ,την στιγμη που ο αντρας μου δε το κανε.ηταν ομορφα και δυσκολα μαζι,ψεματα πολλα κατι που δεν το αντεχα,απ την αλλη δεν ειχα ξαναβρεθει ερωτικα με αλλον,ητα ν διαφορετικο,ηταν ομορφο,αλλα ηταν και εξουθενωτικο.την περιοδο εκεινη χωριζαμε,δε με δικαιολογει αυτο φυσικα,το ξερω πως με λατρευε ακομη και τοτε,ισως δεν εχει τον τροπο να το δειξει.ξερω πως θα κανε τα παντα για μενα,δε ξερω ισως μ αγαπαει πιο πολυ απ οτι εγω εκεινον,εν τελει ειμαστε ακομη μαζι,δωσαμε 2η ευκαιρια στο γαμο,δεν του εξομολογηθηκα φυσικα ποτε κατι,αλλα μαλλον κατι ειχε καταλαβει,το θεμα μας τωρα ειναι πως αισθανομαι ασχημα απεναντι του,αλλα τα χω και με τον εαυτο μου,εμπλεξα νωρις,δεν εζησα,δεν πηγα με αλλους αντρες,μπορει αν μου βγηκε απωθημενο ,δεν ξερω,ο φοβος μου ειναι να μη μαθευτει φυσικα γιατι δε θελω να πληγωθει κανεις 1ον και 2ον θα χαλασει η εικονα της τελεια συζυγου που εχουν καποιοι για μενα,και οτι εχω κτησει ως τωρα με πολυ κοπο για τι?για λιγες ομορφες στιγμες που στο κατω κατω με δυσκολεψαν κιολας?καποτε περνουσα απο εκκλησια και εκανα και τον σταυρο μου,τωρα σκυβω το κεφαλι ,σ εκκλησια δε μπαινω γιατι πιστευω δε μου αξιζει συγχωρεση,το ξερω πως θα βιαστειτε να κρινετε,αλλωστε δε με γνωριζετε,ουτε το τι εχω περασει θα σκεφτει κανεις,δεν χρυσωνω το χαπι για κανεναν απιστο,μακαρι να ηταν στη ζωη μας ολα αρκετα.....πως συνεχιζεις ομως....?εικονες ,σκεψεις ,συναισθηματα εντονα,πως θα τα πολεμησω?περασε τοσος καιρος και ακομη σκεφτομαι τον αλλον,δεν αφηνω τη καρδια μου να με κουμανταρει πια,νομιζω ειμαι ακομη ερωτευμενη αν και δεν υπαρχει καμια επαφη,ποναει να θες κατι και να οι καταστασεις να μη σ αφηνουν να το ζησεις,θελω να ελπιζω πως θα ξεχασω,θελω να ελπιζω πως ο αντρας μου θα αλλαξει σταση,θελω να ερωτευτω τον αντρα μου και κανεναν αλλο.τοσο μπερδεμα .........

Απάντηση από KRITIKOS_33:

Καλησπερα φιλη μου.

Διαβασα το ποστ σου προσεχτικα και εαν μου επιτρεπεις θελω να σου εστιασω την προσοχη σου σε μερικα πραγματα.

Κατα αρχην η ψυχολογικη σου καταπτωση οφηλετε αποκλειστικα στις τυψεις που εχεις απεναντη στον αντρα σου και στο φοβο μην αποκαλυφθει η ''παρανομη'' σχεση σου.

Στο πρωτο (τυψεις-ενοχες) θα βρεις γιατρια μονο μεσα απο το περασμα του χρονου.Στο δευτερο (φοβο) θα τον εχεις παντα εστω και ενδομειχα.

Οσο αφορα τον συζηγο σου.Τον χρεωνεις απο την μια οτι εκεινος δεν ηταν κοντα σου σε δυσκολες στιγμες σου και απο την αλλη τον υμνεις και τον εξιψωνεις λεγοντας οτι σε λατρευει και οτι θα εκανε τα παντα για εσενα....

Πιστευω οτι ηταν επιλογη σου να αποστατε η προσοχη του αντρα σου, απο επανω σου, γιατι ισως ηθελες να ζησεις το ''διαφορετικο''.

Αυτο το κανει πολλες φορες ο ανθρωπος (να μην θελει να ειναι ολη η προσοχη του συντροφου του επανω του) για να μπορει να κινηθει ποιο ευκολα και δευτερον για να εχει μετα και το αλλοθι οτι ο συντροφος του δεν ηταν κοντα του.(διπλα χρεωμενος ο συντροφος).

Εζεισες το ''παρανομο'' ειδες οτι στην ουσια δεν δινει ΤΙΠΟΤΑ περα απο μερικες στιγμες απολαυσης,αλλα απεναντιας ειναι ψυχοφθορο γιατι αναγκαζεσαι να λες ψεματα,να κριβεσαι και να νιωθεις σχεδων κυνηγημενη συνεχος.

Μετα απο το ''παρανομο'' και την ψυχοφθορα διαδικασια που απο ενα σημειο και μετα δεν αντεχετε,ερχεται η περιοδος των ''τυψεων'' ,σε αυτη την περιοδο προσπαθεις και κανεις τα παντα για να διορθοσεις το ''κακο'' που εκανες,κανεις καινουργιες αρχες με τον συζηγο σου και προσπαθεις να πεισεις τον εαυτο σου οτι δεν το αξιζες ολο αυτο το ''κακο'' ουτε εσυ αλλα ουτε και ο συζηγος σου....

Μετα απο την περιοδο ''αποκαταστασης της σχεσης'' ερχεται η περιοδος της ''ανισηχιας μην αποκαληφθει'' γιατι και θα καταρευσει μετα η εικονα της αξιοπρεπου συζηγου,και η εικονα της σωστης μανας,και του ηθικου ανθρωπου.Αυτο ειναι που σε τρομοκρατει περισσοτερο απο ολλα.ΜΗΝ ΑΠΟΚΑΛΗΦΘΕΙ.

Αυτη η περιοδος θα κρατησει λιγο παραπανο και για οσο θα κραταει θα εισαι πολυ ποιο κοντα στον συζηγο σου και θα προσπαθεις πολυ περισσοτερο,αλλα αυτο δεν το κανεις επειδη το θες, αλλα επειδη ΦΟΒΑΣΑΙ.

Μετα θα ερθει η περιοδος της ''ηρεμιας'' θα εχουν φυγει οι φοβιες και θα μπορεις να σκεφτεις και να πραξεις ποιο απελευθερομενα,τοτε ειναι που θα δεις οτι τελικα και ουσιαστικα το ''θεμα'' γαμος το εχεις τελειωσει μεσα σου απο την στιγμη που ερωτευτηκες και πλαγιασες με καποιον αλλον αντρα...

Δυστιχος εχεις περασει τη γραμμη που ελεγε ΤΕΛΟΣ ΓΑΜΟΥ και οτι περιλαμβανει αυτο.

καλη τυχη σου ευχομαι ολοψυχα.

Απάντηση από priggipessa:

με λιγα λογια ζω το ιδιο και ευχομαι μοναχα ενα πραγμα μπορεις να με πεις κακια οχι δεν ειμαι θελω αυτος ο παρονομος που ειχα να γυρισει η ροδα και γι αυτον..να πονεσει οπως ποναω γιατι μας εκμεταλευονται σε δυσκολες στιγμες της ζωης μας και να ερωτευτω παλι τον αντρα μου να ξεκολλησει το μυαλο μου γιατι αρχιζει να μουτρωει την ψυχη αυτο που ζω...........

Απάντηση από KALAMARAKI_20:

---> long post <---

Απάντηση από GluKouLa1971:

εισαι μπερδεμενη ,αναστατωμενη μεσα σε εναν κυκλο ενοχων ,ανασφαλειων αναζητησεων και συναισθηματων .παιδακια εχεις?σταματα να νοιωθεις ενοχες δε βοηθα καπου ..και γω που στο λεω νοιωθω συχνα και πολλες φορες χωρις λογο..απλα εχω την ταση να κατηγορω τον εαυτο μου για ολα..αλλα αυτο δε λειτουργει θετικα..πρεπει να τα βρεις με τον εαυτο σου πρωτα ,να ηρεμησεις ,να καταλαβεις τι θελεις και μετα να πραξεις ...απεφυγε να παρεις αποφασεις οσο εισαι σε ασχημη κατασταση γιατι δε θα ειναι σωστες..αποψη ψυχολογου οχι δικη μου..σου ευχομαι το προβλημα υγειας σου να ειναι περαστικο και ολα να πανε καλα στη ζωη σου ....οταν ηρεμησεις σκεψου τι θελεις...

(εχω καταλαβει πολυ καλα οτι παραλληλες καταστασεις μονο προβληματα κανουν ειδικα σε ατομα που το νευρικο τους συστημα δεν αντεχει πολλα...ξεκαθαριζουμε ,τελειωνουμε με μια κατασταση ,ηρεμουμε και μετα αν προκυψει και αν θελουμε ξεκιναμε κατι αλλο..

αυτος ειναι ο καλυτερος δρομος )

δε σου κανω κυρηγμα ,ο αντρας μου διατηρουσε παραλληλη σχεση χρονια..μετα οταν το εμαθα τρελλαθηκα, χωρισαμε, εκανα και γω αλλη σχεση κρυφα απ ολους ομως .μετα ξανασμιξαμε για μια νεα αρχη για χαρη του παιδιου που μονο καλη και νεα δεν ηταν γιατι αγαπουσε την αλλη ...αστα...να πανε..

γι αυτο σου λεω σκεψου τι θελεις..

Απάντηση από userbill:

Agnes fenontai oi pro8eseis s, kai nomizw pws dikaiologeisai... gt omws edwses 2h eukairia ston gamo s enw skeftesai ton allon? 3erw oti einai adiko na xwriseis ton antra s pou se latreuei, alla to na eisai mazi t mono apo upoxrewsh... einai apla luphro... phgaine vres ton allon apogoiteusou merikes fores... kai 8a deis oti oi erwtes feugoun panta...

Απάντηση από GIANNA_72:

exeis ta dikia sou kai esi,,

ama megalwseis tha katalaveis,,

Απάντηση από PSITHIIRISTA:

νικμαντ σου παει το πρασινακι ;)

Απάντηση από nickmant:

kalytera na mhn pw ti skeftomai gia sena giati tha faw ban...

Απάντηση από hotbull:

τα πες μια χαρα 26 εγω θα ελεγα και αλλα

Απάντηση από Free89Rose:

ξεχασε το παρελθον

και δουλεψε τη σχεση με τον αντρα σου

ευχομαι να πανε ολα καλα

Απάντηση από workingirl:

Υπερβολική σε βρίσκω..... τύψεις και μ... κίες... απλά σε απασχολεί να μην το μάθει ο περίγυρος σου. Χαλάρωσε νομίζω και κοίτα μπροστά και μη πιστεύεις ότι οι άλλοι έχουν τις πιο σωστές οικογένειες ενώ εσύ είσαι το μαύρο πρόβατο. Όλοι σιγανοπαπαδίτσες το παίζουνε.. ηθικολόγοι που με την πρώτη ευκαιρία φλερτάρουν και τη γυναίκα του φίλου τους.

Απάντηση από AL3JANDR0:

ΥΠΕΡΒΟΛΕΣ

ΑΣΕ ΤΙΣ ΤΥΨΕΙΣ

Απάντηση από ma_trix:

--->ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

saloniki2

--->ΑΝ ΔΕΝ ΤΑ ΠΕΙΣ

ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ..

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΡΥΒΕΙΣ

ΜΕΣΑ ΣΟΥ..

--->ΔΕΝ ΘΑ ΕΛΕΥΘΕΡΩΘΕΙΣ

ΠΟΤΕ ΣΟΥ...................

--->ΕΤΣΙ ΜΟΝΟ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ

ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ

ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΑΡΧΗ ΠΟΥ

ΘΕΛΕΙΣ_ΖΗΤΑΣ.....

Απάντηση από murtw32:

Ειλικρινα να ξερες ποσο πολυ σε καταλαβαινωωωωωωωωωωωωωωωωω..........Ειμαστε ακριβως ιδιεςςςςςςςςςς......πιστεψε με .....ΖΩ ΟΤΙ ΖΕΙΣ....ΑΚΡΙΒΩΣ.....ΑΚΡΙΒΩΣ......ΑΚΡΙΒΩΣ....Μηπως εισαι εγω?.......

Απάντηση από p_e_c__i_n_o:

ELA SOPA MH KLAIS H PROTH EISAI H H TELEYTAIA? OLA GIA THN HDONH MORE .... OSO GIA TOYS APO KATO SOY MH TOYS KRATAS KAKIA TA IDIA KANOYN H ...8A KANOYN APLA DE TO PARADEXONTAI H DE TO EXOYN ANTILHF8EI AKOMH POIOS KSEREI ?

Απάντηση από tinkerbell37:

29 χαχαχαχαχα

συμφωνω δαγκωτα με τον Nasos0369

αααα

και περαστικα σου ευχομαι

για το προβλημα υγειας που εχεις...

Απάντηση από A_fey:

δεν το διαβασα γιατι απο τον τιτλο

καταλαβα οτι θα λεει μπουρδες

Απάντηση από Nasos0369:

ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ,SORRY ΚΙΟΛΑΣ

Πάει ένα ανδρόγυνο στο γιατρό. Παίρνει το λόγο η γυναίκα και λέει:

Γυναίκα: Γιατρέ μου έχουμε ένα πρόβλημα.

Γιατρός: Τι πρόβλημα;

Γυναίκα: Ξέρετε γιατρέ μου, εγώ κι ο άνδρας μου είμαστε παντρεμένοι 20

χρόνια.

Γιατρός: Συγχαρητήρια, αλλά ποιο είναι το πρόβλημα;

Γυναίκα: Όταν ξυπνήσουμε το πρωί, ορμάω στον άνδρα μου, τον βάζω κάτω, τον

φιλάω, τον χαϊδεύω και κάνουμε έρωτα.

Γιατρός: Δε βλέπω πού είναι το πρόβλημα. Βέβαια, λίγα ζευγάρια μετά από τόσα

χρόνια γάμου διατηρούν τόσο έντονη σεξουαλική ζωή, αλλά σε καμία περίπτωση

δεν θα έλεγα ότι είναι κάτι το ανησυχητικό.

Γυναίκα: Δεν τελείωσα γιατρέ μου. Όταν ο άνδρας μου επιστρέψει από τη

δουλειά για μεσημεριανό, πριν φάμε του ορμάω, τον βάζω κάτω, τον φιλάω, τον

χαϊδεύω και κάνουμε έρωτα.

Γιατρός: Με εκπλήσσει η έντονη σεξουαλική σας δραστηριότητα σε αυτή την

ηλικία, αλλά σίγουρα δεν θα ανησυχούσα. Πολλά ζευγάρια θα ήθελαν να είναι

σαν και σας.

Γυναίκα: Μα δεν τελείωσα γιατρέ μου. Όταν ο άνδρας μου επιστρέψει το βράδυ

από τη δουλειά, του ορμάω, τον βάζω κάτω, τον φιλάω, τον χαϊδεύω και κάνουμε

έρωτα. Πριν πέσουμε να κοιμηθούμε του ορμάω, τον βάζω κάτω, τον φιλάω, τον

χαϊδεύω και κάνουμε έρωτα. Τη νύχτα ενώ κοιμάται, τον ξυπνάω του ορμάω, τον

βάζω κάτω, τον φιλάω, τον χαϊδεύω και κάνουμε έρωτα.

Γιατρός: Οφείλω να ομολογήσω ότι δεν έχω ξανακούσει τέτοια περίπτωση, αλλά

εύχομαι να συνεχίσετε έτσι. Αφού σας προίκισε η φύση με τέτοια αντοχή,

χαρείτε το όσο είναι καιρός.

Ανδρας: Δεν τελείωσε γιατρέ μου. Αφού φύγω για τη δουλειά, έρχεται ο γαλατάς

του ορμάει, τον βάζει κάτω, τον φιλάει, τον χαϊδεύει και κάνουν έρωτα.

Έρχεται ο ταχυδρόμος του ορμάει, τον βάζει κάτω, τον φιλάει, τον χαϊδεύει

και κάνουν έρωτα. Φωνάζει τον θυρωρό, του ορμάει, τον βάζει κάτω, τον

φιλάει, τον χαϊδεύει και κάνουν έρωτα. Έρχεται ο μπακάλης με τα ψώνια του

ορμάει, τον βάζει κάτω, τον φιλάει, τον χαϊδεύει και κάνουν έρωτα. Έρχεται ο

χασάπης του ορμάει, τον βάζει κάτω, τον φιλάει, τον χαϊδεύει και κάνουν

έρωτα. Αν πάλι έρθει ηλεκτρολόγος του ορμάει, τον βάζει κάτω, τον φιλάει,

τον χαϊδεύει και κάνουν έρωτα. Αν έρθει υδραυλικός του ορμάει, τον βάζει

κάτω, τον φιλάει, τον χαϊδεύει και κάνουν έρωτα και πάει λέγοντας:

Γιατρός: Α, εσείς κυρία μου είσθε άρρωστη!!!

Γυναίκα (κλαίγοντας): Βλέπεις, Γιώργο μου??!!??! -

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-Δεν είμαι πουτ@ν@! Αρρωστη είμαι!!

η κακομοίρα. Α-Ρ-Ρ-Ω-Σ-Τ-Η!!!!!!!

Απάντηση από Nasos0369:

Χάλια έκθεση ιδεών..........

Απάντηση από www_soultan:

νομιζω το 26 τα ειπε ολα...

ειδικα στο τελος,δεν εισαι θυμα κοπελα μου...συνειδητα τα εκανες ολα...

Απάντηση από xairetamas2:

κερατωσες τον ανδρα σου επειδη δουλευε πολυ..........[ενω εαν δεν δουλευε πολυ θα τον κερατωνες.........γιατι θα ηταν τεμπελης και ρεμπεσκες και θα ειχατε οικονομικα προβληματα.........]επισης κερατωσες τον ανδρα σου για τι ειχες προβλημα υγειας.....[εχω ακουσει και εχω ακουσει πολλα αλλα τετοια π@π@ρι@ πρωτη φορα...]επισης κερατωσες τον ανδρα σου γιατι δεν ειχες παει ποτε με αλλον ανδρα και ηθελες να δεις πως ειναι.....και οταν βρεθεικε ο πρωτος ανδρας που σου εδωσε καποια σημασια απλα πηγες μαζι του...[εισαι πολυ ωριμο ατομο βασικα...] και το κερασακι στην τουρτα..........σου εδωσε δευτερη ευκαιρεια ο ανδρας σου αλλα εσυ γουσταρεις και εισαι κολημενη με τον πρωην γκομενο που αφου περασε καλα μαζι σου μετα σε παρατησε........[γιατι αυτο εγινε..........μην μου πει οχι.......]........να χωρησεις φιλεναδα.................εισαι μαζι με τον ανδρα σου...... καθαρα για λογους βολεματος και οικονομικους λογους................. και θα τον κερατωσεις παλι με την πρωτη ευκαιρια..........και αν ενιωθες τυψεις...........θα μιλουσες πολυ διαφορετικα..........δεν θα μιλουσες ετσι.............εδω μεσα μπηκες μονο και μονο γιατι ξερεις οτι καποια ατομα θα σε υποστηριξουν..........θα σε δικαολογησουν.........γιατι εχουν κανει και αυτα το ιδιο πραγμα.........και παει λεγοντας................και ασε την κλαψα βασικα.............δεν εισαι το θυμα ο θυτης εισαι................

Απάντηση από yektras:

ponaei poly???????? eisai eroteymenh giayto ponaei dysko tha to kseperaseis kai an niotheis tha soy perasoyn molis ta breis me ton alon kai antras soy tha einai pali ontras ths doyleias kai pote den tha soy dosei poote ayto poy esi epithymeis gt den to zitas apo ayton........ ala apo ton alon

Απάντηση από tarantula:

ego pali 8a pw to eksis:oso kai an douleuoyme prepei PANTA na briskoume xrono gia ton suntrofo mas!den pantreuesai kapoion gia na sou akoumpaei ta lefta alla pantreuesai kapoion pou se suntrofeuei se frontizei s agapaei kai sou to deixnei!!

de ksero ti ginetai me esas...i apopsi pou eksefrasa parapano einai genikoteri

Απάντηση από HymnNoir:

Θα συμφωνήσω με την απάντηση 20 και θα προσθέσω ότι η αρρώστια δεν είναι η δικαιολογία... αντιθέτως το μυαλό που κουβαλάς σε αρρώστησε. Και αυτό είναι πιο τρομακτικό σε αυτή τη φάση από την απιστία. Άπαξ και δεν είσαι ευτυχισμένη, γιατί απλά δεν έκανες κάτι για αυτό? Όπως το να χωρίσεις ας πούμε και να κάτσεις μόνη σου να ευχαριστηθείς την ζωή σου?

Απάντηση από yiannis_n:

Καθόλου κουραστική η ιστορία σου. Αντίθετα νομιζω ότι είναι κατι που συμβαίνει στο καθένα μας. Άλλοι απιστούν με το κορμί. άλλοι με το μυαλό, και άλλοι με την φαντασία. Αν αυτό που κανεις είναι κατι που γεμιζει το κενο που εχεις, μην νοιωθεις τυψεις, απόλαυσε το όσο το έχεις γιατι καποτε μπορεί να φύγει και αυτό.

Ειχα και εγώ πριν μερικά χρόνια την ίδια ιστορια, σε σημειο που με την σχεση που ειχα νομιζα ότι γεννήθηκα ξανά. Διέρκεσε όμως μονο 2 χρόνια μετά την έχασα, σκοτωθηκε σε δυστυχημα με το αμαξι της......................

Απάντηση από Liakos255:

Barieme na to diabasw olo ayto pragmatika...

Απάντηση από esperos32:

΄Αν δεν υπήρχε το σοβαρό πρόβλημα υγείας που σου παρεχει μια δικαιολογία ( Δεν θα

αναλύσουμε τώρα το πως και το γιατί) θα σου έλεγα πως σου χρειάζεται βρεγμένη

σανίδα.....

Απάντηση από tina_z:

τσ τσ τσ

τι πάθατε όλες οι μοιχαλίδες και βγάζετε τα άπλητά σας στην φόρα

χιουμοράκι

εδώ, είναι εύκολο να σε κρίνουν

και πολύ πιό εύκολο να σε κατακρίνουν....

Βασανίζεσαι ανάμεσα στο "πρέπει" και στο "θέλω"

Μην ελπίζεις πως θα αλλάξεις τον άντρα σου

μόνο τον εαυτό σου μπορείς να αλλάξεις.

Κάνε μια βουτιά μέσα σου, ψάξε και βρες εσύ τι θέλεις

δεν είναι κανένας από μας, άξιος να σε συμβουλέψει

Αν δεν μπορείς μόνη να τα καταφέρεις

συμβουλέψου έναν ειδικό

Απάντηση από flyhigh1979:

sumfwnw me ton takh..e re vourdoulas pou sas xreiazetai...

Απάντηση από temptation1430:

ούτε εγώ συμφωνω με αυτό που έκανες....αλλά από τον τρόπο που γράφεις καταλαβαίνω ότι πρέπει να είσαι πολύ μπερδεμένη ψυχή...

εύχομαι να βρείς τον δρόμο σου

Απάντηση από harisgr:

15 εχεις απολυτο δικιο , κοπελια μην τα περιμενεις ολα στο χερι κανε κατι και εσυ καλημερα και να εισαι καλα σου ευχομαι να σου πανε οπως θες παντως

Απάντηση από E_LE_NA_39:

νομίζω πω είσαι ερωτευμένη μ την ζωή γενικά κι οχι με το ατομο που γνώρισες σε μια ευάλωτη στιγμη κι αφου το εκανες μια φορα θα γίνει και δεύτερη λες οτι το έκανες λόγο αδιαφορίας του συζύγου μετα απο τοσα χρόνια γάμου οκ κατανοητό μα κι αυτός οπως σε θεωρεί δεδομενη ετσι τον θεωρεις κι εσυ πιστευω πως οταν υπαρχει αδιαφορία φταίνε και οι δυο λες οτι θες να ερωτευτής τον αντρα σου τον αγαπάς σας δενουν τοσα μαζι και καλα κι άσχημα αλλα λείπει ι σπιρτάδα αυτη που σας έδεσε θα σου πρότεινα να αρχίσεις να ξεσηκώνεις εσυ τον αντρα σου εσυ θα βρεις τον τροπο αν και παλι δείξει αδιαφορία τοτε μίλησε του

Απάντηση από lemeatora:

αν δε κανεις κατι κι ελπιζεις ολα να αλλαξουν απο μονα τους,τοτε τζαμπα ελπιζεις

Απάντηση από athtauros:

kita ama den mporis na fas tora pou tha exis tipsis, na sou doso mia sintagi min mas pathis kai tipota diladis.mas aresoune afta ta post .alaket.

Απάντηση από athtauros:

eides pou to megalitero pososto ton antron simfoni me afto pou kanete.giati karadokoune san tis ienes na sas katasparaksoune .ego se katadikasa prin .tora tha mou pis an exo to dikeoma na krino?den se ksero apanto se afto pou diabazo apaksio gia to periexomeno tou.

Απάντηση από athtauros:

2 astiatro thelis.

Απάντηση από athtauros:

den sou ftei kanenas an esy pantreftikes apo ta 18 sou kai den prolabes na zisis.tora ola ta ala einai tou kolou ta eniamera .ta kseris tou kolou ta eniamera?afto to kako exete oles me to paramikro psaxnete ton proto tixonta ,kai ola afta gia ena ksenopidima.afton den tha ton katigorisoun .esena tha poune kseris pies douleboune stin sigrou.etsi einai i kales?apekso anesei kai apo mesa kseskistemas kai afiste mas.bremeni thelis na sou kani to kolaraki san tis tsitas katakokino na min mporis na katsis gia kanena xrono.afto tha sou ekana ego kai tha sestelna adiabasti.

Απάντηση από myself1:

κατ αρχην πολλοι τρωνε κερατο γιατι ξεχνανε οτι περα απο τη δουλεια υπαρχει και η γυναικα

μεγαλο χαστουκι και μεγα σφαλμα το γεγονος οτι αρρωστησες και ο πιστος κατα τα αλλα συντροφος δεν εδωσε σημασια

η γνωμη μου ειναι οτι δεν υπαρχει απιστια αλλα αδιαφορια απο μερους του που σε στιγμη συναισθηματικης αδυναμιας ενεδωσες σε καποιον με στοργη και κατανοηση

και στην τελικη παντρεια κανουμε για να περασουμε παρεα ολες τις δυσκολιες

απο εκει και περα καθησε τον κατω και πες του τα λαθη του αν δεν καταλαβει

οτι παντρευτηκε ανθρωπο και οχι πλαστικη κουκλα τοτε ειναι αξιος της μοιρας του σε οτι εσυ αποφασισεις

Απάντηση από anet140:

τωρα να καταδικαζουμε δεν ειναι καλο.πες τε μου

1 γυναικα 1 αντρα που δεν κοιταξε ποτε εστω και λοξα

αλλη η αλλον εκτος απο την τον συντροφο του.

αγιος κανεις δεν ειναι.ειδικα αμα δεν εχει και εμπειριες

παρασυρεσε πιο ευκολα.αλλα επιμενω οτι την καρδια

δεν μπορουμε να την βαλουμε σε καλουπια.

δεν δικαιολογω τιποτα αλλα μπορει και να εβαλε

το χερακι του και ο συζηγος με την αδιαφορια του.

ο/η συζηγος δεν ειναι μονο να μας φροντιζει.

μπορουμε με μικρες απλες κινησεις να δειχνουμε το ενδιαφερον μας.

αλλα επιμενω οτι πρεπει να του το πεις. ισως αυτο τον κανει

να αναθεωρησει καποια πραγματα.ξερεις αν ο αλλος σε θεωρει

δεδομενο δεν σε υπολογιζει.καλο ειναι να ξερει οτι υπαρχουν και

αλλου πορτοκαλιες.

Απάντηση από kokkinoskoupitsa:

θα συμφωνησω με το 5!οτι εγινε εγινε,το θεμα τωρα ειναι να αποφασισεις τι θες και να κανεις μια σοβαρη συζητηση με τον αντρα σου!πες του τι σε ενοχλει και αν ειναι διατεθιμενος να αλλαξει τοτε ισως δεις και αποφασισεις τι ειναι αυτο που θες να κανεις χωρις να σε νοιαζει η γνωμη των γυρω σου.

Απάντηση από takss7:

μου φαινεται οτι προσπαθεις να δικαιολογησεις αυτο που εκανες χρησιμοποιωντας 1002 παραδειγματα και καταστασεις........!!!!

πολυ απλα μπορεις να ισχυριστεις οτι ''γουσταρα και το εκανα επειδη μου αρεσε'' και οχι ''το εκανα επειδη καποιος, καποιοις, καποιες καταστασεις''........ κλπ κλπ!!!

καλημερες.....!!!

Απάντηση από anet140:

ενταξει συμβαινουν κι αυτα.αμα οριζαμε την καρδια μας οπως

θελουμε εμεις καλα θα ητανε.τωρα για τις τυψεις που λες

απλα θα ζεις με αυτες μεχρι να βρεις το κουραγιο

να το πεις στον αντρα σου.μετα θα σου φυγουνε.

παρε και ενα τραγουδι που ταιριαζει

http://www.youtube.com/watch?v=7y_PHdAgveY

στο αφιερωνο

Απάντηση από Billy_Idol:

Οχι... Διαφωνώ σε όλα όσα είπες περί τύψεων. Η άποψη μου είναι ότι η ψυχή πρέπει να ζήσει τα πάντα σε αυτή την υλική ζωή. Πρέπει να ολοκληρωθεί... Σκέψου πως θα ήταν να έφευγες απο αυτή την ζωή και να μην ήξερες, πως είναι η πραγματική αγάπη! Μισός άνθρωπος... Έξω απο την έκκλησία; Έτσι κι αλλιώς θα έπρεπε να περνάς και να μην μπαίνεις μέσα. Αυτοί δεν μπορούν να σε βοηθήσουν γιατί είναι χειρότεροι σε αυτά που κάνουν... (και μην βιαστείς να σκεφτείς άλλο η θρησκεία και άλλο αυτοί που την υπηρετούν, γιατί κάτω απο ένα σάπιο δέντρο σάπιοι καρποί θα πέσουνε). Τέλος πάντων αυτό χρίζει άλλης συζήτησης. Εγώ σε συμβουλεύω να ζεις πάντα με την καρδιά σου. Δεν έχω κάτι άλλο να πω... Ζήσε την κάθε μέρα, σαν να είναι η τελευταία!

Απάντηση από marianna20066:

εγω μάλλον δεν εχω δικαιωμα να απαντησω θα σε κολάσω σιγουρα!!!

Απάντηση από kokkis:

Βασικα μην εχεις τυψεις για την αμαρτια που εκανες... Αν εχεις διαβασει καθολου την Καινη Διαθηκη θα ξερεις οτι οι μονες αμαρτιες που δεν συγχωρουνται με τιποτα και πας στην κολαση χωρις καν να κριθεις ειναι η αυτοκτονια και η βλασφημια του θειου πνευματος... και τον ιδιο τον Θεο να βρισεις Αυτος θα σε συγχωρεσει αν μετανοησεις... οποτε μην νιωθεις καθολου τυψεις σου αξιζει να ζησεις και εσυ την ζωη σου και αν σου δωθει και αλλη ευκαιρια να το ξανακανεις... μεχρι 2-3 φορες μετα βαλε μια τελεια και αλλαξε σελιδα και αφοσιωσου στον αντρα σου αφου πρωτα συζητησεις μαζι του και του πεις οτι πρεπει να σου δινει περισσοτερη σημασια...

Απάντηση από god_river:

Μεσα σ αυτο τον παροξυσμο τυψεων εβαλες και το κερασακι της ασθενειας σου για να προκαλεσεις λιγη συμπονια..

Δεν θα σε κρινω γιατι κανεις εκτος απο σενα και τους οικειους σου δεν εχει αυτο το δικαιωμα.

Σαν απλη αναγνωστρια του θεματος αναρωτιεμαι αν μια επιβεβαιωση αξιζε για να χαθει η αξιοπρεπεια σαν γυναικα,συζυγος και κυριως μανα....

Ακομα και ο επιλογος σου δειχνει οτι παλι ακομα και μεσα στις τυψεις που νιωθεις κοιταζεις τον εαυτο σου..Θελεις τον ερωτα σου αλλα οι καταστασεις σε κανουν να μεινεις στο σιγουρο και το επιληψιμο.

καλημερα απο μενα και ελπιζω εστω και αργα να παρεις την σωστη αποφαση για την ζωη σου...

Επιστροφή

Η έκδοση αυτή του site είναι για χρήστες που δεν έχουν ενεργοποιημένη τη javascript. Η πρόσβαση στις υπηρεσίες είναι περιορισμένη, για πλήρη πρόσβαση στο site ενεργοποιήστε τη javascript και κάντε refresh τη σελίδα.