Συζητήσεις - ΕΚΤΡΩΣΗ
Χρήστης: deleteduser
Θέμα: ΕΚΤΡΩΣΗ
Ημερομηνία: 23/12/09 09:41

ΜΕΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ ΤΟ ΚΡΑΤΑΣ Ή ΟΧΙ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ:

1. ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΔΗΜΟΣΙΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ

2. ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΠΙΤΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΧΤΙΖΟΥΝ

3. ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ 10 ΜΗΝΕΣ ΜΑΖΙ

Υ.Γ. ΠΟΛΛΟΙ ΑΝΤΡΕΣ "ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΠΙΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΚΤΡΩΣΗ ΣΕ ΒΛΕΠΟΥΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥΣ ΕΙΠΕ ΚΑΠΟΙΟΣ" ΙΣΧΥΕΙ ΡΩΤΩ ΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ?

AN ΚΑΝΕΙΣ ΕΚΤΡΩΣΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΧΩΡΙΣΕΙΣ ΤΟ ΛΕΣ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ?

Το μήνυμα αυτό έχει σταλεί από το χρήστη thea1033 ο οποίος έχει διαγράψει το προφίλ του.

Απάντηση από deleteduser:

να σβηστει το θεμα καμμια σοβαρη απαντηση

Το μήνυμα αυτό έχει σταλεί από το χρήστη thea1033 ο οποίος έχει διαγράψει το προφίλ του.

οι απαντησεις σας ειναι πολυ φτωχες,χαζες και γενικα οπως το λετε με δικα σας λογια για τα πανηγυρια.μονο μετρημενα στα δακτυλα ατομα εχουν τη σοβαροτητα μιας καταστασης.Γιαυτο ζητω απο τους υπευθυνους να σβησουν το θεμα διοτι καποιοι εδω μεσα διαβαζουν σοβαρα και λειτουργουν με οσα ακουν και θεωρω οτι ολες αυτες οι λαθος απαντησεις δινουν λαθους κατευθυνσεις σε νεους ανθρωπους

Απάντηση από NINNA:

δεν ειναι ολες οι γυναικες σε θεση να γινουν μανες..και μαλλον ανηκεις σε αυτη την κατηγορια.

συνεχισε τα ''ψωνια'' σου..

Απάντηση από anupomonos24:

Apo thn stigmh pou h mana exei thn oikonomikh anesh na megalwsei mwro to krataei asyzhthth!!!

Oxi oti opoios den exei lefta prepei na kanei ektrwseis.Mhn skotwnete adika mia athwa psyxoula !!

Prepei na eimaste ypeuthinoi twn praksewn mas !!!!

Απάντηση από b_l_o_n_d_i_e81:

ποιος απαντησε λεει???????

ο Θεος???????

sms σου εστειλε?

η σε πηρε τηλεφωνο αυτοπροσωπος?????

ημαρτον τι διαβαζω πρωι πρωι!!!

να προσεχεις που ανοιγεις τα ποδαρακια σου αγαπητη γιατι την επομενη φορα μπορει να μην απαντησει ο Θεος(λογω κατελλημενης γραμμης) και να σε παρει και να σε σηκωσει...

μεφι, την καλημερα μου...

αψογοτατη !!! :)

παρακαλω πολυ να σβηστει το θεμα αν ειναι εφικτο

ευχαριστω πολυ για ολες τις απαντησεις και τις καλες και τις κακες

αλλα δε χρειαζομαι αλλο τι βοηθεια σας απαντησε ο θεος

καλη χρονια σε ολους

Απάντηση από dark_____angel:

88. sosth

Theoro aparadekto to 2009 na min profilagontai kapoies gynaikes ... aparadekto ... den zoume stin Afriki ... sthn Ellada zoume ...

Απάντηση από MEFI_STOFELIS:

Να σαι καλά φίλε ή φίλη στο 89, απλά το θεωρώ λίγο εγωιστικό να κάνουμε μια τέτοια συζήτηση!!!

Καλησπέρες!!!

Απάντηση από UNKNOWNLEGEND:

88 APLA APSOGH...

Απάντηση από MEFI_STOFELIS:

Αγαπητή Θεά, αδιαφορώντας να δώ το έτος της ηλικίας σου(άν ήσουν μανούλα θα έδειχνες και την λιγοστή ευασθησία) το οποίο θα ήταν η απόλυτη απάντηση για το ποστάκι σου!!!

Αγαπητή μου δεν παίζεις με τέτοια πράγματα!!Άν αποφασίσεις να κάνεις ένα παιδί θα γίνει γιατι είναι καρπός ενός έρωτα και γιατί πρέπει να κάνεις και οικογένεια!

Άν δεν το περιμένεις τότε το κρατάς με σθένος και το μεγαλώνεις με αξιοπρέπεια την στιγμή που η υποτιθέμενη μητέρα δεν έμαθε τι θα πεί αυτό(αλλιώς δεν θα άνοιγε τα πόδια της και θα είχε την παραμικρή γνώση για το τί θα πεί η λέξη προφύλλαξη)....

Άν μη τι άλλο θεωρώ πως το πόστ δεν πληρεί προυποθέσεις και είναι κακόγουστο!!!

Απάντηση από UNKNOWNLEGEND:

SKEFTESAI EIDH TON EPOMENO....AYTO DEN SHMAINEI KATI?EIMAI KATA THS EKTRWSHS. PADA ELEGA OTI AN M TYXAINE THA TO KRATAGA HTHELE DEN HTHELE. GIA KEINON PREPEI NA GINEIS GYNAIKA THS ZWHS TOY WS H GYNAIKA P GNWRISE K AGAPHSE KI OXI P EKANE EPIKYNDINES TRELES GIA NA TON KRATHSEI KODA THS.

Min krinis gia na min krithis - afto paei se ena sholiaki peripathousas (kai kala).

To an kapoios stereitai tin mitrotita i ohi einai thema igeias kai epilogwn.

Apenandias alles ginaikes pou den ehoun sterithi, andi na einai manes pidioundai dexia aristera gia kana

"fragaki". Anarotiemai... poso nanai to kase tous tora stis giortes? ntabl dot?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

- min tin svineis - den irthan oi ekptoseis!!!!!!!

Το μήνυμα αυτό έχει σταλεί από το χρήστη Monica_Belucci ο οποίος έχει διαγράψει το προφίλ του.
Απάντηση από neosanemos:

kai kati akomi

symfwnw me tin apantisi No 64 , nomizw einai i kalyteri kai pio ousiastiki.

Απάντηση από neosanemos:

Oxi,ektrwsi,an to thelete kai oi 2 mi skefteste ta ypoloipa kai kratiste to.

Syggeniko proswpo apofasise prin 15 xronia na kanei ektrwsi kai ystera kataferan na kanoun paidia epeita apo 12 xronia --gera na nai mia xara einai twra--

Proswpika,eimai enantion tis ektrwsis,alla an agapieste kai thelete o enas ton allo,vlepete ti sxesi sas sovara,tote kratiste to kai ta ypoloipa agali-agali tha strwsoun.

Oso gia to ysterografo,den pisteuw pws isxyei,ares-mares-koukounares tha lega.

Euxomai to 2010 na plymirisete apo eutuxia ki agapi.

Απάντηση από lefki08:

71.H ημιμάθεια είναι πολύ χειρότερη απο την αμάθεια αγαπητέ μου.Και δυστυχώς δεν μπορώ να είμαι συγκρατημένη όταν έχω να κάνω με ημιμαθή άτομα όπως εσύ.Καταρχήν δεν σου ζήτησα να μου αναφέρεις τις συνέπειες της έκτρωσης(που και σ'αυτό είσαι ολίγον άσχετος) η μόνη μου ένσταση ήταν στο θέμα του καρκίνου και της παραμόρφωσης της μήτρας που είχες πει.Πουθενά-σε κανένα εγχειρίδιο ιατρικής- δεν συνδέουν την έκτρωση με πιθανά προβλήματα καρκινογέννεσης στο μέλλον.Ο καρκίνος δεν έχει καμία σχέση με την διαδικασία της έκτρωσης.Εξάλλου τουλάχιστον το 30% των γυναικών κάποια στιγμή θα νοσήσουν απο καρκίνο του μαστού και όσον αφορά για τον καρκίνο του τραχήλου(επειδή το έθιξες και αυτό) τώρα πια με το εμβόλιο τα ποσοστά στο μέλλον θα είναι κάτω απο 10%.Τώρα όσον αφορά για το άλλο θέμα που ανέφερες..σχετικά με παραμόρφωση της μήτρας απο την έκτρωση έχω να σου πω κάτι που πιθανόν δεν το γνωρίζεις αλλά επιμένεις να κάνεις τον έξυπνο.Η διαδικασία που ακολουθείται στην έκτρωση είναι η λεγόμενη απόξεση(όπως πολύ σωστά ανέφερες) αλλά ίσως δεν γνωρίζεις οτι αυτή η διαδικασία ακολουθείται και σε αποβολές(τουλάχιστον 10% των εγκυμοσύνων καταλήγουν σε αποβολή) , ύστερα απο πολύ πρόωρο τοκετό αλλά και μετα απο ένα δύσκολο τοκετό όπου η λοχεία κρατάει πάνω απο 40 μέρες για μια γυναίκα(έχει δλδ έντονη αιμορραγία για πάνω απο 40 μέρες)και τέλος κατά την περίοδο της εμμηνόπαυσης όπου πολλές γυναίκες αντιμετωπίζουν έντονες αιμορραγίες.Όπως καταλαβαίνεις, λοιπόν,η απόξεση είναι μια διαδικασία ρουτίνας για έναν γιατρό και γίνεται σε πολλές περιπτώσεις και ΟΧΙ ΜΟΝΟ στην έκτρωση.Οι συνέπεις αυτής της διαδικασίας είναι ελάχιστες για μια γυναίκα(το πιο πιθανό είναι να μην έχει τπτ στο μέλλον) εξάλλου και τα ποσοστά που εσύ ο ίδιος ανέφερες είναι πολύ κάτω του 50% άρα συμφωνείς εν μέρει μαζί μου.Όσο για το ενδομήτριο που είπες σε πληροφορώ οτι επανέρχεται μετά απο μια επέμβαση στη φυσιολογική του κοιλότητα μετά απο 3 φυσικούς κύκλους περιόδου(όταν δλδ αρχίσει και λειτουργεί)..άρα δεν αλλάζει μορφή απο την επέμβαση.Για το θέμα της μόνιμης στειρότητας που ανέφερες θα σου πω μόνο οτι στην εποχή μας δεν υπάρχει γυναίκα που χαρακτηρίζεται στείρα(μόνο αυτή που υποβλήθηκε σε ολική αφαίρεση μήτρας και οωθηκών) και το μόνο που μπορεί να πάθει απο την απόξεση(σε πολύ χαμηλά ποσοστά) είναι να αντιμετωπίσει προβλήματα γονιμότητας τα οποία όμως με την επιστήμη λύνονται.Αυτά τα πολλά....

Και τέλος επειδή μίλησες και για μένα προσωπικά,θα σου πω οτι οχι μονο δεν έχω προσωπική εμπειρία στο θέμα αλλά ούτε και πρόκειται να έχω, γιατί πιστεύω οτι μια γυναίκα στις μέρες μας είναι αδιανόητο να μην μπορεί να προφυλαχτεί απο μια εγκυμοσύνη.Καμία εγκυμοσύνη δεν είναι τυχαία και καμία γυναίκα δεν μένει έγκυος με τον κρίνο.Όλοι είμαστε υπέυθυνοι για τις πράξεις μας.Απλά επίτρεψέ μου να ξέρω κάποια πράγματα παραπάνω.

Καλές γιορτές.

Απάντηση από mpourbouli8ra:

Ειμαι εντελως κατα της εκτρωσης, εκτος 2 περιπτωσεων μονο..Και συ δεν ανηκεις σ'αυτες τις 2 περιπτωσεις.. Προφανως το προβλημα σου δεν ειναι το ποσο καιρο ειστε μαζι.. Σκεφτεσαι το ποσο δυσκολο θα ειναι το μελλον καθε επομενης σχεσης σου αμα υπαρχει ενα παιδι στη μεση.. Θα στο πω ξεκαθαρα.. Αφου δεν κανεις για μανα, μην κανεις το λαθος να κρατησεις ενα παιδι που θα γινει δυστυχισμενο.. Οφειλουμε να φερνουμε στον κοσμο παιδια που δεν θα τους "χτυπησουμε" μετα απο χρονια οτι ηταν νεανικα λαθη..

Απάντηση από tschristos2:

Το σιγουρο ειναι πως δεν θελεις ουτε εσυ αυτο το παιδι. Σ' ενδιαφερει περισσοτερο το σπιτι και ο επομενος γκομενος.

ΠΡΟΤΑΣΗ: Αναλαμβανω ολα τα εξοδα μεχρι να γεννηθει το παιδι και την ανατροφη του.

Κ Α Λ Ε Σ Σ Ο Υ Γ Ι Ο Ρ Τ Ε Σ.!!!!!!!!!!!!!!

Απάντηση από archangel_13:

68..nai re....bravo!kane esy paidia me ayti ti logiki...ok kai an den mporw egw na to megalwsw..tha to parei kapoios allos...eisai xazi?i ti xazi paristaneis?exeis dei ti xreiazetai gia na iothetisei kapoios paidi???

ta pragmata einai appla...kiriws prosexeis gia na min exeis anepithimites egimosines,kai an den prosexeis kai telika exeis mia anepithimiti egimosini...dialegeis to giatro...

alliws genate distixismena paidia,kai xalate ti zwi sas..twra an merikoi protimate na zite se roz sinefakia kai na katastrefete zwes me dikes epiloges...einai vlakwdes diakaiwma sas...

a kai btw..mila kalitera!

Καί μόνο που το σκέφτεσαι δεν σου αξίζει. Τα παιδιά είναι ευλογία και όχι κατάρα. Είσαι απο αυτές που εχουν κάνει την εκτρωση μεθοδο αντισύλληψης. Μπράβο σου!

Το μήνυμα αυτό έχει σταλεί από το χρήστη forza_it ο οποίος έχει διαγράψει το προφίλ του.
Απάντηση από olaxalia:

fysika kai de to kratas..pws tha ksereis meta an o allos pou einai pantremenos mazi sou se agapaei 'h ekane apla ayto pou eprepe?

den einai aparaithto na to peis ston epomeno!ayta einai poly proswpika,de ta les etsi!

Απάντηση από kayth_timwros:

φταιχτες ειναι και οι δυο, οχι μονο ο ενας, και η γυναικα πρεπει να προσεχει πιο πολυ κ να προστατευει το εαυτο της κι οχι να περιμενει μονο απο τον αντρα, αλλωστε αυτη θα περασει το λουκι οποτε αυτη πρεπει να νοιαστει πρωτα απ ολα για τη αντισυλληψη της.

Απάντηση από akhs32:

ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΙΣΧΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΑΝ Η ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΚΤΡΩΣΗ ΤΟΤΕ ΕΙΜΑΙ ΦΤΑΙΧΤΗΣ ΕΓΩ.

Απάντηση από mercure:

http://www.unborn.gr/unborn1/unborn/index.php?aid=494

Απάντηση από mercure:

ΣΥΜΦΩΝΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΟΡΓΑΝΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΚΤΡΩΣΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΑΛΛΑ Κ ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΑΛΛΑ ΤΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΤΙ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.

ΕΧΩ ΒΕΒΑΙΑ Κ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΕΝΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΩΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΕΙ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΗ ΚΑΙ ΑΞΙΑ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΔΥΟ ΞΕΡΩ ΠΩΣ Η ΜΗΤΡΟΤΗΤΑ ΣΕ ΑΛΛΑΖΕΙ ΠΟΛΥ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΠΟΝΤΑΡΩ ΑΛΛΙΩΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΕΩΡΩ ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΝΑ ΤΟ ΡΙΞΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΟΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΕΜΑΘΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΠΑΡΑΜΕΡΙΖΟΝΤΑΣ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ.

Απάντηση από mercure:

ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΛΟΓΟ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΕΚΤΡΩΣΗ. ΑΣ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΣΟΥΝ ΑΥΤΟ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΠΑΙΡΝΕΣ ΠΡΟΦΥΛΑΞΕΙΣ ΟΠΩΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΘΕ ΕΝΗΛΙΚΑΣ ΚΑΙ ΩΡΙΜΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ. ΤΟ ΝΑ ΣΚΟΤΩΣΕΙΣ ΜΙΑ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΚΟΥΒΑΛΑΣ ΜΙΑ ΖΩΗ. ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΗΣ ΟΡΙΑΝΑΣ ΦΑΛΑΤΣΙ "ΓΡΑΜΜΑ ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΔΕ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΠΟΤΕ" ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΠΟΛΛΑ.

Απάντηση από kayth_timwros:

ετσι ειναι οπως τα λεει ο προλαλησαντας t rex.μετα τη εκτρωση συμβαινουν διαφορα προβληματα κ σωματικα κ ψυχολογικα.αλλα ακομα κι αν δε υπαρξει τιποτα οργανικο, κ μονο που θα εχει μεινει σε καποια γωνια του μυαλου τους η πραξη τους αυτη... αρκει.

Απάντηση από T_ReX:

Αγαπητή lefki με συγχωρείς για την ετεροχρονισμένη απάντηση μου αλλά λόγω των ημερών ο χρόνος μου είναι περιορισμένος. Λοιπόν, φαίνεται οτι περισσότερο σε πείραξε η δική μου "παραπληροφόρηση" παρά η καταδίκη μιας αθώας ψυχής. Για να βγάζεις τέτοια αγανάκτηση θα πρέπει να έχεις προσωπική εμπειρία στο θέμα.. όμως, δεν χρειάζεται να είσαι επιστήμονας για να γνωρίζεις την ανατομία του γυναικείου σώματος. Επειδή το πας μακριά να σου υπενθυμίσω.. οτι η συγκεκριμένη διαδικασία ξεκινάει με το "ξήσιμο" των τοιχωμάτων του ενδομητρίου με την χρήση συγκεκριμένου εργαλείου και στην συνέχεια τελειώνει με την εισροή ενος ειδικού σωλύνα στο εσωτερικό της μήτρας ο οποίος απορροφάει το κατακερματισμένο πλέον έμβρυο (ή για να ακριβολογούμε τα υπολείμματα του). Αν αυτό δεν σε καλύπτει τότε κάνωντας μια έρευνα θα ανακάλυπτες οτι το 30% των γυκαινών πάσχουν στο υπόλοιπο της ζωής τους απο ψυχολογικά προβλήματα, το 16% έχει περισσότερες πιθανότητες για καρκίνο του μαστού, ενω ενα 22% γεννάει πρόωρα ή αποβάλλει στους πρώτους μήνες εγκυμοσύνης. Δεν αναφέρουμε φυσικά το 1% που πεθαίνει κατα την διάρκεια της διαδικασίες και το άλλο 9% που καταλήγει μόνιμα στήρο..

Αυτά έτσι συνοπτικά, καλές γιορτές και άλλη φορά να είσαι πιο συγκρατημένη όταν μιλάς για ένα τόσο ευαίσθητο ζήτημα.

Φιλικά,

GiO

Απάντηση από Kexrimpari:

Μιλάμε για απόφαση ζωής,νομίζεις πως μπορούμαι εμείς για σένα να πάρουμε τέτοια ευθύνη?

Απάντηση από KYRIAKOS100:

1 ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΤΙΜΟΤΕΡΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΑΡΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΚΤΡΩΣΗ

2 ΝΑ ΠΡΩΣΕΧΕΙΣ ΟΤΑΝ ΑΝΗΓΕΙΣ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΟΥ ...

3 ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΝΑ ΛΕΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ//////

Απάντηση από louklouk:

67

an nomizeis oti den mporeis na to megaloseis to dineis se mia alli oikogeneia pou thelei na megalosei paidaki alla gia kapoious logous den mporei na kanei

entelos akiro auto pou les giati an kati tetoio ekanan oi goneis sou esi tora den tha isoun edo kai na akoume tis "lalakies" pou mas les

ante bravo

kala xristougenna

an exeis bi se tetia tripakia me tetoies xazes erwtiseis...eilikrina min t kratiseis to paidi giati tha einai distixismeno...fainetai oti den to thes...

OSOI LETE NA TO KRATISEI SONI KAI NTE EISTE XAZOI..SKEFTIKATE AN TO PAIDI..THA EINAI KALA SE MIA TETOIA OIKOGENEIA????SAFWS KAI I EKTRWSI EINAI EPILOGI APO TI STIGMI P DEN EXEIS TI DINATOTITA NA MEGALWSEIS ENA PAIDI...

ME TIN EKTRWSI DIAPRATEIS MIA FORA "FONO"

ME TO NA TO KRATISEIS MI EXONTAS TA MESA NA TO MEGALWSEIS...TO SKOTWNEIS KATHE MERA...

δεν κανεισ ποτε εκτρωση .αν εσενα δεν σου αρεσει η ζωη σκοτωσε τον εαυτο σου οχι ενα μωρο

Το μήνυμα αυτό έχει σταλεί από το χρήστη Cherry27 ο οποίος έχει διαγράψει το προφίλ του.
Απάντηση από lefki08:

59. Τ ι λες ρε φιλε??Θα μας τρελάνεις??Απο τι στιγμη που εισαι ασχετος μην παραπληροφορεις τουλαχιστον τον κοσμο!!!Ποιος γιατρος σου είπε οτι με την εκτρωση παραμορφώνεται η μήτρα??ή οτι κινδυνεύει η γυναίκα να νοσήσει με καρκίνο στο μέλλον??ΕΛΕΟΣ....Κάτσε μάθε πρώτα και μετά μίλα δημόσια για τις συνέπειες της έκτρωσης..Και στην τελική αλλο ρώτησε η θεματογράφος δεν ζήτησε να μάθει τι θα πάθει αν κάνει έκτρωση...

Οσο για σένα κοπελιά που πόσταρες το θέμα..αποψη μου ΡΙΞ'ΤΟ γιατι με μάνα εσένα σίγουρα δεν θα μεγαλώσει σωστά..κρίμα είναι το παιδάκι..ριξ'το και γρήγορα...

Απάντηση από efikara2009:

αφου χτιζουν μαζι σπιτι μπορουν να καταστρεψουν μια ζωη΄?

Απάντηση από KHAVITS:

Θελεις να βγαζεις στον ελευεθερο χρονο σου με 2 ωρες απασχόληση 500 ευρώ και πάνω? τοτε στείλε απαντηση στο mail khaviatsos@hotmail.com

Απάντηση από glitter_girly:

ennoeitai pws to kratas giati einai fonos. dn eisai s 8sh n epile3eis an enas an8rwpos prepei na zhsei h n pe8anei.

gennhse kai an dn to 8es dwse to gia yio8esia k an den exeis empistosynh stn gkomeno apla xwrise h mn tn pantreuteis.

an exeis bi se tetia tripakia me tetoies xazes erwtiseis...eilikrina min t kratiseis to paidi giati tha einai distixismeno...fainetai oti den to thes...

xot.xxxxx

Το μήνυμα αυτό έχει σταλεί από το χρήστη Sirxelos ο οποίος έχει διαγράψει το προφίλ του.
Απάντηση από T_ReX:

Δεν χρειάζεται να ρωτάς τα αυτονόητα αγαπητή μου. Φυσικά και το κρατάς γιατί :

1. Απο την στιγμή της σύλληψης θεωρείται βέβαιο οτι μια ψυχή αναπτύσσεται, και αν εσυ αποφασίσεις να την καταδικάσεις σε θάνατο θα σε βαραίνουν πάντα οι τύψεις.

2. Ενα ρητό λέει "Στερνή μου γνώση να σ'εχα πρώτα". Τι σημαίνει αυτό; Όχι σεξ χωρίς προφυλακτικό αλλά και σε περίπτωση απρόοπτης εξέλιξης, τράβηγα ή χάπι της επόμενης μέρας. Προσέχουμε για να έχουμε.

3. Στην ζωή θεωρείται ευλογία να δημιουργείς. Πόσο μάλλον όταν πρόκειται για κάτι 100% δικό σου. Το ένστικτο της μητρότητας.. Εκεί δεν χωρούν ούτε σκοπιμότητες, ούτε δημόσιοι υπαλλήλοι, ούτε χρονικά περιθώρια. Απο την στιγμή που φέρνεις ενα παιδάκι στον κόσμο είσαι υποχρεωμένη να αφήσεις τις ανάγκες σου, για τις δικές του. Όλοι μπορούμε, αρκεί να το θέλουμε.

4. Σε περίπτωση εκτρωσης υπάρχει σοβαρός κίνδυνος μόνιμης στηρότητας και άλλων προβλημάτων υγείας όπως καρκίνος του τραχύλου, και παραμόρφωση της μήτρας.

Προσοχή λοιπόν! Μια ζωή είναι πάντα μια ζωή, σε όποιο στάδιο και αν βρίσκεται..

GiO

Απάντηση από nickmant:

an xreiastei to kratas monh sou...

Απάντηση από ma_trix:

----->ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΤΟ ΚΡΑΤΑΣ....................

----->ΚΑΙ Ο ΔΙΚΟ ΣΟΥ...ΕΑΝ ΕΧΕΙ @@

ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΛΕΓΕΤΑΙ

----->ΑΝΤΡΑΣ...ΚΑΙ ΟΧΙ αντρας

ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ.....

----->ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΤΙΣ....ΕΥΘΥΝΕΣ ΤΟΥ.....

Απάντηση από KIEPION:

τρικυμία εν κρανίω ...

τέλος πάντων:

1- και οι τρεις δικαιολογίες είναι του κ@λου

2- αν η γυναίκα της ζωής ενός άνδρα

είναι αυτή που ... κάνει έκτρωση (-!!!-)

τότε αυτός μεν είναι καραπαπάρας,

αυτή δε, που εν πλήρη συνειδήσει

είναι μαζί του, κουκουρούκου ...

το δε πιο πιθανό, όταν την παρατήσει,

γιατί αυτό θα συμβεί, να γίνει και

ελαφρώς ... τσούλα

3- αν ο όποιος επόμενος είναι σαν τον παρόντα

δεν έχει νόημα, για κανέναν, είτε το πεις είτε όχι,

αν είναι άνδρας όμως, με ό,τι αυτό σημαίνει,

αλλά κι εσύ γυναίκα, με ό,τι αυτό σημαίνει,

οπωσδήποτε όχι τσούλα, σίγουρα του το λες ...

Απάντηση από STARI1972:

τα παιδια δεν ζουν με σπιτια..και δεν μεγαλωνουν με τουβλα...

(εξαιρουνται ορισμενοι γονεις που ειναι τουβλα...πυροτουβλα μαλιστα)

τα παιδια χρειαζονται αγαπη..

και ναι θα το ελεγα..

Απάντηση από vandi28:

mpa nomizo ayta stis meres den yparxoyn to pio \dyskola einai fereis to apidi kai se tetoia koinvnia poy zoyme na megaloseis monh

Απάντηση από OrnelaMiaou:

1) Οι λόγοι αυτοί είναι χαζοί για να σε εμποδίζουν να κάνεις το μωράκι

2) Για μένα τέτοιου στυλ άντρες όπως τους περιγράφεις καλύτερα να ωριμάσουν πρώτα.Οι άντρες με τσαγανό, ΑΝΤΡΙΛΑ ρε παιδί μου, είναι αυτοί που δεν είναι δειλοί, και όταν ξέρουν ότι θέλουν την κοπέλα τους την θέλουν με ότι αυτό συνεπάγεται και με ό,τι προκύψει...θα σε στηρίξουν θα είναι βράχοι, παντώς καιρού γιατί δεν μπορείς να ελέγχεις πάντα. Το θέμα είναι ότι και ο άντρας δεν πρέπει να γίνει "βράχος" με τη βία,επειδή έτσι "αρμόζει" και τελικά να μην είναι ο εαυτός του...αν δεν του βγαίνει δεν του βγαίνει... Αλλά η βλακεία είναι ότι οι περισσότεροι νομίζουν ότι δεν τους βγαίνει επειδή φοβούνται την αλλαγή ενώ μπορεί τελικά να τους βγει περισσότερο κι από τη γυναίκα.

3) το τι θα πεις στον επόμενο είναι πολύ δευτερεύουσα σκέψη και βασικά δε χρειάζεται να το σκέφτείς καν ακόμα κι όταν προκύψει. Είναι ανάγκη να το σχεδιάσεις από τώρα; Θα κάνεις όπως νιώσεις, αν νιώθεις άνετα θα του το πεις αν όχι, τότε μην του το πεις. αυτό είναι υγιές. Γιατί οι άνθρωποι δεν εμπιστεύονται τα συνασισθήματά τους και πάνε πάντα να πράξουν όπως "αρμόζει"?

Απάντηση από XHNA:

Φυσικα και το φερνεις στη ζωη.

Απάντηση από tilansia:

εισαι ηδη μανα και μαλιστα απο τα 16 σου!!!ειχες τα κοτσια να το κανεις τοτε και δεν μπορεις τωρα??να μου πεις το εκανες και αυτο το παιδι σημερα σε μισει γιατι να σε μισουν δυο???απο την αλλη και μονο που εκεινος ζηταει εκτρωση επειδη δεν ειναι ενα σπιτι ετοιμο δειχνει και τι ανθρωπος ειναι και θα επρεπε ηδη να ειχες ξενερωσει!επειδη ειμαι μανα και εχω ευαισθησιες επανω σε αυτο το θεμα αυτο που προτεινω ειναι σιγουρα να ερθει αυτη η ψυχη στην ζωη!!αν ειναι αντρας και σωστος θα μεινει διπλα σου και θα σεβαστει την αποφαση σου!!αν οχι τοτε δεν αξιζε ποτε!οσο για τα αντισυλλιπτικα που ανεφερες δεν θελω να πιστεψω πως εμεινες εγκυος με αυτα..καποιο λαθος θα εκανες στην χρηση!ευχομαι να παρεις σωστες αποφασεις και να θυμασαι πως παντα μα παντα θα σε στιγματισει αν δεν γεννηθει αυτο το παιδι!καλα μυαλα και ωριμες αποφασεις!

Απάντηση από serchristos:

ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΟΣΕΙΣ ΑΡΓΟΤΕΡΑ

Απάντηση από SKOUPAKI:

katarxin pisteuo pos einai egklima.omos anarotiemai,ti einai kalutero,na fereis ena paidi sto kosmo ektos gamou pou tha einai daktulodiktoumeno apo ti stenomuali koinonia mas kai megalonontas me steriseis kai me monogoneaki oikogeneia? i na kaneis to egklima kai na min upovaleis to paidaki stis parapano katastaseis?

Επιστροφή

Η έκδοση αυτή του site είναι για χρήστες που δεν έχουν ενεργοποιημένη τη javascript. Η πρόσβαση στις υπηρεσίες είναι περιορισμένη, για πλήρη πρόσβαση στο site ενεργοποιήστε τη javascript και κάντε refresh τη σελίδα.