Συζητήσεις - ''Φακελάκι''
Χρήστης: kuklothumiki
Θέμα: ''Φακελάκι''
Ημερομηνία: 30/09/13 22:19

το γνωστο σε ολους μας ''φακελακι''

μεχρι ποιο ποσο μπορει να φτασει ενα φακελακι? γνωριζετε? για επεμβαση κηλης δισκου οσφυος (οσφυϊκή δισκοκηλη-κήλη μεσοσπονδυλίου δίσκου) εχει δωσει κανενας? κ αν ναι, ποσο?

hello

Απάντηση από kuklothumiki:

καλε..εχω ειδοποιηση για 2 απαντησεις κ δε βλεπω καμια..wtf? :|

55. θα ζουμε, θα ζουμε...!

Απάντηση από o8iiooikolk:

μέχρι αύριο

ποιος ζεί

ποιος πεθαίνει?

ευχαριστω για τις απαντησεις! το θεμα λυθηκε..χωρις φακελακι..:p

στην ερωτηση μου ''γιατι δεν εγινε ειδοποιηση για το χειρουργειο κ αν πρεπει να κανω κατι αλλο να μου το πειτε ξεκαθαρα γιατι δεν παει αλλο η κατασταση, η απαντηση ηταν'' απλα, δε προγραμματιστηκε..παρτε μας αυριο κλπ'' την επομενη κλεισαμε ημερομηνια.:D

με τη γραμματεα αυτα.

hello κ καλο μεσημερι!

Απάντηση από Cathrine221177:

ευχομαι ολα να πανε καλα

μια εγχειρηση εχω κανει και δεν εδωσα κατι

τουλαχιστον πριν

μετα την εγχειρηση καποιος δικος μου πηγε να του δωσει ενα χρηματικο ποσο αλλα το αρνηθηκε

Ετσι εγω του εκανα ενα καλο και ακριβο δωρο (οχι χρηματα)

ειναι και που θα πεσεις

ειναι καποιοι που στο λεν στην ψυχρα

ειναι καποιοι που στο παν λαου λαου μεσω αναβολης

ειναι και καποιοι που ειναι και επιστημονες και ανθρωποι

Απάντηση από Sovara_Asovara:

Τωρα οπως εχουν γινει να παιρνει ο γιατρος

ιδιο μισθο με την καθαριστρια....

οτι και να δωσεις....θα ειναι μεσα...στα δεδομενα...

γυαλιζει το ματακι τους....

υγ...γρηγορη αναρρωση...;)

καλησπερα

Απάντηση από anonymh:

37..

εχεις απολυτο δικιο...

κι εγω εχω δωσει για ενα χειρουργειο που εκανα...

Απάντηση από forgiveme:

το σωστο ειναι να βαλουν τιμοκαταλογο....οπως στα κυλικεια......

ετσι κανουν οι σωστοι επαγγελματιες....

Απάντηση από ma_trix:

--->ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

kuklothumiki

--->ΑΝ ΕΙΝΑΙ Κ@ΘΙΚΙ,

ΘΑ ΣΟΥ ΖΗΤΗΣΕΙ..

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ

ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΖΗΤΗΣΕΙ..

--->@=Α

Απάντηση από Sillywizard:

καραμπινατη οσφυοκαμψια !!

http://www.youtube.com/watch?v=eLCMCBped2o

καλη τυχη !!

χελοουυυυυυυυυ..

Απάντηση από fidel_astro:

ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΤΙ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ.ΓΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΒΑΛΒΙΔΑΣ ΣΤΗ ΚΑΡΔΙΑ ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΤΟΝ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟ ΖΗΤΗΣΕ 10.000. ΠΑΡΕ ΝΑ ΧΕΙΣ.

Απάντηση από antonakis___84:

- Κάταγμα Ο2 σπονδύλου,8 ημέρες σε καταστολή στην εντατική,3 μήνες στον θάλαμο, 14 ώρες χειρουργείο, κανένα φακελάκι. Νοσοκομείο ΠΕΠΑΓΝΗ.

- Κάταγμα κάτω γνάθου, 4 μέρες στο νοσοκομείο, 2 ώρες χειρουργείο, κανένα φακελάκι. Νοσοκομείο ΠΕΠΑΓΝΗ.

- Γέννα με φυσιολογικό τοκετό, 3 μέρες στο νοσοκομείο, κανένα φακελάκι. Νοσοκομείο Ρεθύμνου.

Αυτά αφορούν εμένα και την κοπελιά μου.

Απάντηση από KALAMARAKI_20:

περαστικα κ καλη επιτυχια

1500

Απάντηση από mr_in_colors:

250-400 ευρω

χωρις πλακα,δεν εχω ιδεα...

Απάντηση από NiKos_2003:

αναλόγως εγώ κώλο μέχρι και δυο ταυτόχρονα

Απάντηση από Free89Rose:

κομμενα τα φακελακια

40. δυστυχως, δεν γινεται να γινει αθηνα μερια..για πολλος λογους..

πανω σε αυτα που ανεφερες..

προσφατα, εκανε ενας θειος μου επεμβαση..δε ζητηθηκε φακελακι για την εισαγωγη..ξεμπερδεψαμε πολυ γρηγορα γενικα...μετα την επεμβαση ο θειος μου εδωσε λεφτα στον γιατρο..για ευχαριστηση που λες..δεν εδωσε καποιο αντικειμενο.χρηματα εδωσε. αλλα δε τα ζητησε ο γιατρος..(τα πηρε βεβαια) αλλα δεν τα ζητησε..εχει σημασια αυτο. μπορω να πω, πως τα νοσοκομεια τα εχω φαει με το κουταλι. εχω πεσει σε γιατρους ανθρωπους κ σε γιατρους-χρημα. οπου υπηρχε επιλογη κ χρονικο περιθωριο, ψαχναμε για γιατρους-ανθρωπους..

σε ευχαριστω πολυ!

Απάντηση από johny62:

συγγνωμη για την αντιθετη αποψη, κυριως λογω προσωπικης εμπειιριας.

εχω συνευρεθει σε ουκ ολιγες χειρουργικες επεμβασεις συγγενικων αλλα και φιλικων προσωπων μου. δεν ειμαι γιατρος, απλα λογω σχεσης με τους παθοντες ημουν κοντα τους.

κατ' αρχην δεν εχει τυχει ποτε μεχρι τωρα να χρειαστει να δωσω φακελακι σε γιατρο για καποιον δικο μου που εγχειρηστηκε. ειναι βασικο θεμα αρχης για εμενα να λειτουργω ετσι. σε καποια περιπτωση που ζητηθηκε, απλα αλλαξαμε γιατρο και νοσοκομειο. διευκρινιζω, οτι ειναι αλλο πραγμα το "φακελακι" που ζητηται για μπεις στο χειρουργειο και αλλο ειναι το δωρο που προσωπικα θελεις να κανεις στο γιατρο μετα απο μια επιτυχη επεμβαση, και συνηθως αυτο δεν ειναι χρηματα αλλα καποιο συμβολικο αντικειμενο.

τωρα, μιας και ανεφερες και το αιτιο της επιεκειμενης επεμβασης, προσωπικα παντα, σου προτεινω να κοιταξεις το ορθοπαιδικο της ΝΙΚΑΙΑΣ και του ΤΖΑΝΕΙΟΥ. εχουν καταπληκτικους γιατρους, ανθρωπους και οχι μηχανες που κανουν ταμειο.

θα συμφωνησω οτι πασχουν τρελλα στην ξενοδοχεικαη υποδομη, δωματια,κρεβατια κλπ. αλλα σε οτι αφορα την χειρουργικη υποδομη, ειναι μακραν μπροστα και καλυτεροι απο πολλες ιδιωτικες κλινικες.

αν λοιπον η παθηση δεν ειναι τοσο μοναδικη που να χρειαζεται οποσδηποτε το ταδε μηχανημα που δεν υπαρχει παρα μονο στην ταδε ιδιωτικη κλινικη, κοιτα και πρας τα εκει και δεν θα χασεις.

οτι και να ειναι παντως, περαστικα και καλη δυναμη για μετα την επεμβαση.

37. αυτη την αποψη ειχα κ εγω παντα..αλλα οταν ξερεις οτι αν σου ζητηθουν κ δε δωσεις, θα καταστραφει δικος σου ανθρωπος, πολλα χαιρετισματα...εξω απο το χορο που λενε....ειδικα οταν παιζεις τελευταιο χαρτι..κ να πει καποιος κατι, ουτε που με απασχολει..αν θελει, ας ερθει στη θεση αυτη, να δει τι ωραια που ειναι κοντα 1 χρονο!

39. καλησπερα κοριτσι, ευχαριστω για την απαντηση!

Απάντηση από FILOMHLA_1:

1000 με 1500 ευρουλακια αναλογα με τον γιατρο

καλησπερα

Απάντηση από ilias_xairetam:

και κακα τα ψεματα παιδια.......επειδη ισως να εμφανηστουν και καποια ατομα και αρχησουν τα γιατι δινετε φακελακια γιατι δωσατε......κ.τ.λ.....και το συστημα κ.τ.λ....και φταιτε και εσεις..κτ,λ

κακα τα ψεματα οταν ενας δικο σου ανθρωπος αντιμετωπιζει θεματα υγειας το μονο πραγμα που εχεις εκεινη την στιγμη στο μυαλο σου ειναι το να κανεις οτι καλυτερο γινεται με τον οπιοδιποτε τροπο.....

35. σε ευχαριστω πολυ

Απάντηση από mileenaa:

34.περαστικα του .

28. οχι στον αυχενα!οσφυϊκή δισκοκήλη (κήλη μεσοσπονδυλίου δίσκου). αυτο εχει..ναι, ειναι αναγκη..

33. ηλια, σε ευχαριστω πολυ

29 ξερω πολυ καλα τι λεω γιατι το εχω ζησει και τα εχω σκασει.......οποτε μην με ρωτας αν ξερω

και στην απαντηση μου 21 το τονιοα οτι εγω τα εσκασα χονδρα μεν αλλα επαιξε ιδιωτικο δε..και δεν ξερω τι παιζει στα αλλα ...

και αυτο που ειπα στην 24 απαντηση μου ειναι οτι εαν τις ζητησουν τρελλα ποσα..να κοιταξει και σε ιδιωτικο...

απο εκει και περα....για να μην μπουμε σε πιο προσωπικα θεματα και για να κρατησουμε και καποια ορια.....επειδη το θεμα ειναι λεπτο.......

δεν θα μπω στην διαδικασια να συζητησω τα οικονομικα της θεματογραφου ποια ειναι η οχι ουτε το τι ακριβως παιζει και το τι ιδιαιτεροτητες μπορει να εχει η συγκεκριμενη περιπτωση....οποτε η ολη συζητηση κατα την γνωμη μου καλο θα ειναι να εχει εναν γνικοτερο χαρακτηρα και οχι προσωπικο για την θεματογραφο

29. δεν ειχαμε δωσει τοτε...στην συγκεκριμενη περιπτωση..

Απάντηση από odyseas1:

αποσπεριτη αστο! μιλας με ατομο που ξερει καλα τι κοστιζει και μαλιστα με πολυ μεγαλη ακριβια. Δεν χρειαζεται να σου τι δουλεια κανω αλλα σου λεω οτι ξερω πολυ καλα τι κοστιζει τουλαχιστον εδω στην θεσσαλονικη

22. απο το τηλ????απο κοντα νομιζω ειναι καλυτερα αυτα..εξαλλου, οπως ειπα, τιμες θελω να δω τι παιζουν!

23. ειμαι της ιδιας αποψης με εσενα..αλλα πλεον ειναι το τελευταιο χαρτι που εχουμε στο χερι μας.η τωρα η ποτε δλδ.κ επειδη τα πραγματα ειναι πολυ δυσκολα, καταλαβαινεις..ειναι ο μοναδικος που δεχθηκε.

οσο για τη κλινικη...μη μιλησω..απο εκει εγινε η ζημεια.απο ιδιωτικο.γι'αυτο πλεον καταληξαμε σε δημοσιο.

24. να σου πω, υπαρχει αυτη η σκεψη,..αν ακουστει κανενα εξωφρενικο ποσο, ντρουγρου για ιδιωτικο????αλλα εχουμε παθει τετοια λαχταρα που το σκεφτομαστε.ειναι δυσκολα τα πραγματα..δε ξερω πως να το πω..

25. κ ο ορκος?

Απάντηση από aposperitis65:

Βρε 23 & 24 τι λέτε ;; Ξέρετε πόσο κοστιζει η ημέρα σ ενα ιδιωτικό ;; και 1000-1500€,

ξεχωρα από την ΝΟΜΙΜΗ αμοιβή του χειρουργού που θα κυμανθεί από 2000- 8000€

Απάντηση από mileenaa:

κηλες στον αυχενα ειναι?ποσες?ειναι αναγκη να χειρουργηθει?εχω και εγω γιαυτο σε ρωταω.

21. δε μπορω να πω πολλα...θα πω αυτα που θα γραψω τωρα..ειναι το 3ο χειρουργειο πλεον..γνωμες πηραμε παρα πολλες..αλλα επειδη πλεον η κατασταση ειναι δυσκολη, δεν αναλαμβανουν κ πολλοι τη συγκεκριμενη επεμβαση..

παντως, μεχρι στιγμης μας εχουν πει για 2000ευρω, 1500 κ 800.φιλοι κ γνωστοι..δε ξερουμε τι παιζει πανω κατω για τετοια επεμβαση, γι'αυτο ρωταω..

Απάντηση από mileenaa:

24.γιατι βαζεις συνεχως τελιτσες?ειναι καπως κουραστικο να σε διαβαζει καποιος.

Ααααααα 17 δεν ειναι λόγος αυτός ,έ ;;; Γιατί έτσι μας συμφέρει,σωστά ;;;Ας γίνουμε

κάποια στιγμή και λίγο αντικειμενικοί στις συζητησεις μας...

τωρα φυσικα εσυ δεν ξερω ποιον γιατρο εχεις η ποιον αλλον θα κοιταξεις να βρεις κ.τ.λ.......

αλλα.......εαν η περιπτωση ειναι σοβαρη κ.τ.λ........και προκειται να στα παρουν......και σου πουνε τιποτα νουμερα βαρια κοιτα και σε ιδιωτικο...

δηλάδη και δημοσιο και στα παιρνω....και με ελειπη μεσα....και δεν ειμαι και ο μαστερ...να παει να γ@μη@θει..........

θα μου πεις τωρα ευκολο ειναι.....να σκασεις πιο πολλα....??? το ξερω δεν ειναι ευκολο

Απάντηση από odyseas1:

κατ αρχην θεματογραφε πηγες σε δημοσιο νοσοκομειο?

Αν πηγες εκει και σου ζητησε χρηματα ο γιατρος, πας στην αστυνομια και τον ξεπαστρευεις!

Αν βεβαια ειναι να δωσεις φακελακι γιατι δεν πας εξω σε μια κλινικη ωστε να εισαι και καλυτερα?

Και συ τωρα 15 γιατί ν αναρωτιεσαι τι θελει και τι εννοεί και δεν τον παιρνεις να δεις τι θα σου πει ;;;

οσον αφορα το συγκεκριμενο προβλημα υγειας επειδη το εχω ζησει προσωπικα.....παρε την γνωμη διαφορων γιατρων γιατι παιζουν παρα πολλα.......

υπαρχουν επεμβασεις διαφορων ειδων κ.τ.λ....οπως π..χ ανοιχτη επεμβαση......η ρομποτικη επεμβαση ....

αλλο γιατροι εχουν το χειρουργειο σαν τελευταια λυση.......αλλοι σαν πρωτη για να τα παρουν...και γενικα αυτο που λεει ο λαος μας μην σου τυχει να μπλέξεις με γιατρους και δικηγορους.......ισχυει μεχρι εκει που δεν παιρνει......

αλλα υπαρχει φρως στο τουνελ γιατι υπαρχουν και γιατροι που ειναι και σωστοι και ανθρωποι λιγοι αλλα υπαρχουν..........

τωρα για το κοστος......τα φακελακια κ.τ.λ παιζουν πολλα......εμενα μου εφυγαν αρκετα αλλα η επεμβαση εγινε με ρομποτικη στο υγεια.......και υπηρχε και αλλος χειρουργος..εκτος απο αυτον στο υγεια...που εχε ερθει απο αλλου......

19. αυτα ειναι...

Απάντηση από mileenaa:

18..ναι σε δημοσιο νοσοκομειο.

15. 300 ευρω για μια γεννα, ε?

13. ηλια!!ωχ, ωχ, ωχ!!!να αναβαλλετεια το χειρουργειο κ να περιμενεις να χειρουργηθεις,ε??

εχεις γνωση βλεπω!

14. ειναι λογος αυτος βρε?

Απάντηση από mileenaa:

οταν γεννησα πριν 10 χρονια εδωσα 300 ευρω στην γυναικολογο μου.τωρα δεν ξερω....

12. ειχε γινει συζητηση για επεμβαση..σωστα? πανω στη συζητηση λοιπον, καθιερβθηκε πχ, στις 30 του μηνα να γινει η επεμβαση.σωστα? σωστα..ρωτας εσυ ''γιατρε ποτε να ερθω?'' κ σου απαντα'' θα σε ενημερωσουμε εμεις 2-3 μερες νωριτερα''

αυτη η ενημερωση λοιπον, δεν εγινε ποτε..παιρνεις 100 τηλ στο διαστημα αυτο κ νομιζεις βρισκεσαι σε καμια εφορια..μπαλακι δλδ..κ μετα αφου εχεις παρει 500 τηλ, βγαζεις ακρη κ σου λεει ''παρε με αυριο να σου πω''

θελεις φακελακι λοιπον?

Αν θέλεις 11 να σου εξηγ'ησω γιατί ζητάνε λεφτά είναι εύκολο,γιατί όλοιιιιιιιιι μας θα

θέλαμε να μας χειρουργήσει ο Δ/ντης ή Καθηγητής κι αν το αποδεχόταν χωρίς χρή

ματα θα χειρουργούσε ΜΟΝΟ αυτός κι οι επιμελητές-χειρουργοί θα παίζανε όλη μέρα

τάβλι

επειδη εχω ταλαιπωρηθει .για δικους μου ανθρωπους...εχω μπλεξει...οταν μικρος και αβγαλτος και δεν ηξερα....κ.τ.λ.....και εχω και προσωπικη περιπετεια....η οποια εχει να κανει ακριβως με το προβλημα που σε απασχολει...

απο που να αρχησω και που να τελιωσω......γενικοτερα.....το φακελακι σαν φακελακι μπορει να σου το ζητησει καποιος γιατρος ακομα και με τον πιο απιστευτο τροπο..[εαν δεν εχετε συζητησει περι αυτου..η εαν δεν σε βλεπει ζωηρο να τα σκασεις...]....οπως π.χ.....να εχεις κανει εισαγωγη...[η καποιος δικος σου ανθρωπος..]...να περιμενεις να χειρουργηθεις........και ολο κατι να συμβαινει.........και το χειρουργειο να αναβαλεται ..........

και να χαλασε το ταδε μηχανιμα.....και να το ενα και να το αλλο.......και ετσι και γιουβετσι και μιλαμε για διαφορα απιστευτα.......φυσικα υπαρχουν και οι περιπτωσεις οπου εαν δεν σε βλεπει ζωηρο ....ουτε καν εισαγωγη δεν καταφερνεις να κανεις.......

και θα σου πω και συγκεκριμενα για το συγκεκριμενο προβλημα

Βρε 10 μου εξήγησέ μου,σε πήραν από το νοσοκομείο και σου καθόρισαν ημερομηνία

εισαγωγής ;; Αν ναι εσύ πήγες ;; ΄Εκανες εισαγωγή ;;

7. ορκος του ιπποκρατη κατα τ'αλλα...καταλαβα..

8. οπως αναεφερα κ στην 10, απλα με παραξενεψε το γεγονος οτι εξαφανιστηκε..ποιος ο λογος? κ γιατι οι καθηγητες/διευθυντες να ζητανε λεφτα δλδ?

9. ελπιζω να ξεμπερδεψεις γρηγορα! καλο σου βραδυ!

4. αφορα προσωπο της οικογενειας, οποτε σε ευχαριστω πολυ!

6. αν δε ζητησει δε θελει? χμ..πως να το πω..τοτε γιατι δε σε βαζει χειρουργειο πχ? αυτο δε σημαινει οτι θελει φακελακι? λιγο πιο απλα, σκεψου καποιον που σου εχει πει οτι ταδε του μηνος πχ, κανεις επεμβαση, σε παιρνουμε τηλ 2-3 μερες νωριτερα για εισαγωγη, εξετασεις κ αλλες λεπτομερειες (μηπως εννοουσε αυτο?) κ εξαφανιζεται..τον παιρνεις τηλ κ σου λεει, παρε με αυριο να το συζητησουμε να σου πω..

φακελακι δε θελει αυτος? πολυ καθαρες, τι να σου πω..:p

οπως ειπα κ στο 4, αν κ δεν ειμαι για εμενα, ευχαριστω πολυ κ εσενα!

Απάντηση από royk_zoyk_aki:

5.και ακομα δινω

σε μαδανε...............

αν αφορα εσενα, περαστικα σου!!!!!!!!καληνυχτα

Τώρα Φιλ θα διαφωνήσω μαζί σου,σ ολόκληρο επιστήμονα ποτέ δεν δίνουμε χύμα τα

τα χρήματα,πάντα μέσα σε φακελάκι....

Κι εσύ καλή μου θεματογράφα να ξέρεις πως αν πας να κανεις την επέμβαση δεν θα σου ζητήσει κανένας χρήματα.Αυτό θα συμβεί αν θελήσεις να σε χειρουργήσει ο Δ/ντής ή

ο Καθηγητής , όπως κανουν οι περισσότεροι....

Επιστροφή

Η έκδοση αυτή του site είναι για χρήστες που δεν έχουν ενεργοποιημένη τη javascript. Η πρόσβαση στις υπηρεσίες είναι περιορισμένη, για πλήρη πρόσβαση στο site ενεργοποιήστε τη javascript και κάντε refresh τη σελίδα.