Συζητήσεις - Γιατι δεν προσεχετε περισσοτερο τις επιλογες σας;
Χρήστης: Sosialistis_gr
Θέμα: Γιατι δεν προσεχετε περισσοτερο τις επιλογες σας;
Ημερομηνία: 16/08/13 15:29

Στα θεματα παρατηρειται το φαινομενο να γκρινιαζουν ατομα για λανθασμενες δικες τους επιλογες.Αφου λοιπον η καθε επιλογη ειναι δικη τους και δεν τους υποχρεωσε κανεις για αυτα.Για ποιο λογο δεν λαμβανουν την καθε επιλογη πιο προσεκτικα για να παρουν την καλυτερη αποφαση σε οσα τους ενδιαφερουν;

Απάντηση από coedellavita:

54..εμ....γι αυτο ειναι λιγα τα καλα χαρτια :))

Απάντηση από TZINI__22:

γιατι δεν εχουν την δυναμη να φυγουν και γκρινιαζουν συνεχεια ...αυτο κουβεντιαζα με μια φιλη σημερα...

Απάντηση από stefanosmax:

και εσυ που ξερεις τι κρυβεται πισω απο τις επιλογες αυτες; καλα κανουμε και γκρινιαζουμε.

Απάντηση από TINA_II:

Αν ξέραμε την πέτρα που θα σκοντάψουμε

θα την σηκώναμε

Απάντηση από aspragyaliahlioy:

51 κοε δεν ειναι μονο τα υψηλα επιπεδα ειναι τοοοοσα μα τοοοσα πολλα για να ταιριαξεις με καποιον !!! χα αν με ρωτησεις ποια ειναι αυτα ...δεν ξερω αλλα πολλα χημεια , επενδυση , επικοινωνια, ειλικρινεια, δορικοτητα, αυτα ανεβαουν μετοχες σε συναρτηση με την παρτεναιρ κλπκπ κλπ

χαχα παλι στο σεξακι η κουβεντα ...οσο για τη σοφια αυτο υπονοησα φιλ, εισαι παντρεμενος και στο ζοο απλο!!!τωρα το σκορπιος δεν το ξερω ...οι σκορπιοι κανουν καλυτερο σεξ απο αλλους??? γμτ δεν εχω γνωρισει σκορπιο ...φιλ μην το παρεις προσωπικα πλακα κανουμε να περασει η ωρα ))))

50....κι εγω το ιδιο λεω...:))

49...μπα...εγω νομιζω οτι ειναι οπως το χρηματιστηριο....λιγες οι καλες εταιρειες...που κινουνται σε υψηλα επιπεδα..:)

Απάντηση από filiatron42:

Πάω να τηγανήσω λίγο κοτοπουλάκι, γιατί με το σεξ μου άνοιξε η όρεξη........

πικάντικο λέω να το κάνω, μιας και το έφερε η κουβέντα....

48. Φυσικά. Το κατεβάζω χαμηλά, γιατί έτσι παίρνει αξία.

Το σεξ καλή μου είναι το αντίθετο του χρηματιστηρίου. Σε αντίθεση με τις μετοχές, αποκτά αξία, μόνο αν κινείται σε χαμηλά επίπεδα........

Κι ένας Σκορπιός αυτό το ξέρει πολύ καλά!!!!!!!!!!!

46.....:)))...και.....οπως ολοι οι σκορπιοι....κατεβαζεις το θεματακι....χαμηλα....:)))

42....καταλαβαινεις τωρα.....ε???

44. Σιγά πια. Μην ακούσετε Σκορπιό να θέλει να κάνει συνέχεια σεξ, αμέσως να τον βγάλετε επικίνδυνο.....τσ τσ τσ τς......

42. Α όλα κι όλα.

Δεν θα βγει σοφότερη από τη γνωριμία μας, γιατί όπως είδες η ίδια λέει ότι γίνεται σοφότερη από τα λάθη της. Η γνωριμία μας δεν θα είναι λάθος, επομένως δεν κρύβεται καθόλου σοφία σε αυτή την περίπτωση!!!!!!

42..απαπα...appragyalia....αυτος ειναι επικινδυνος....:) καλυτερα μακρια και αγαπημενοι...:)

41...αν σε προβληματισε να σου δωσω ενα λυσσαρι βρε φιλ...να σε ξεπροβληματισω...:)).......ωραια λεξουλα....

xm xm μηπως να γνωριζοσαστε βρε παιδια?? που ξερεις κοε μπορει να βγεις σοφοτερη ακομα , χαχχαχχα πλακα μωρε λιγη

40. Χμμμμμ πολύ με προβλημάτισε το ότι δεν γνωριζόμαστε τώρα............

39..με τον φιλ οχι δεν γνωριζομαστε...εκτος..αλλα γνωριζομαστε εντος zoo και δεν ειναι καιουλα...πλακα κανει...και την καταλαβανω..:)

να εισαι καλα aspragyaliahlioy...(κι εγω τετοια εχω...:))...)

35 36 κακιουλες , φιλ ... και συμφωνω πολυ με το 34 !!! σε πειραξε το σοφοτερη??? η εμπειρια ζωης δεν ειναι μια σοφια??? και βεβαια ειναι!!!δεν σου το χα τοση κακιουλα φιλ ...εκτος και αν γνωριζεστε οποτε δεν με αφορα επι των απαντησεων σχολιαζω , σορρυ

37. Καλά. Θα σκεφτώ άλλο......

36..μωρε δε παει να με φωναζεις και πανεπιστημιο.....:)

ακαδημια δε θελω..πολυ φιλοσοφια πεφτει εκει και δεν το χω και τοσο..:))

34.

Α ωραίο νικ βρήκα. Ετσι θα σε φωνάζω. Ακαδημία. Συμφωνείς????

34.

Καλέ τόση σοφία πια, να σε βάλουμε στην ακαδημία Αθηνών!!!!!!!

Την καλημέρα μου.....

καλημερα...:)κακος καιρος σημερα..

στο θεμα.....

μονο οι πεθαμενοι δεν κανουν λαθη....αυτο ξερω εγω...και επισης καλο ειναι να μαθαινουμε απο αυτα..οσο γίνεται.και για να μαθουμε καλο ειναι να κοιταμε τα λαθη μας καταματα..και να βλεπουμε τις δικες μας ευθυνες..((ασε που ΚΑΙ τα λαθη ειναι ευχαριστα καμια φορα..)

Πάντως εγω που εχω κανει απειρα, ενα εχω να πω, μετα τη ..λυση τους..που δεν ηταν παντα ευκολη ενοιωθα πάντα δυνατοτερη και σοφοτερη...

Απάντηση από Z_O_U_Z_O_U:

Γιατί είμαστε και αυθόρμητοι,κάποιες αντιδράσεις βγαίνουν μηχανικά ή μη προγραμματισμένα..Η ζωή δεν είναι σκακιέρα,να κάτσω να σκεφτώ πώς θα κάνω κάτι,πώς θα αντιδράσει ο άλλος,ούτως ώστε να έχει αποτέλεσμα αυτό που εγώ τελικά θέλω.Ξέρω και έχω δει πως έτσι συμβαίνει,αλλά εμένα προσωπικά αυτό μου τη σπάει..Κ τελικά γκρινιάζω όπως λες γιατί έκανα αυτό ή εκείνο,αλλά τα λάθη για τους ανθρώπους είναι κ αν μια επιλογή δε γίνεται συνειδητοποιημένα,κλάφτα,τότε έρχεται η γκρίνια κυρίως!Καλημέρες!!

31. Αν το θέτεις έτσι, τότε ναι....

29. μαλλον δεν καταλαβες τι εννοω. Εννοω λοιπον πως η διαμορφωση του δικου μας χαρακτηρα εξαρταται απο πολλους παραγοντες , για τους οποιους δεν ευθυνομαστε παντα εμεις, ειναι οι συγκυριες οι γονεις , που και αυτοι με τη σειρα τους δεν ευθυνονται κλπ κλπ. Αν καποιος εχει γεννηθει σε ενα περιβαλλον που δεν ειχε προσβαση στην παιδεια , δεν ξερω αν ευθυνεται και 100% για το χαμηλο επιπεδο μορφωσης του π.χ . Βλεπε ερευνες Bourdieu κλπ , αν καποιος γεννηθηκε με ενα προβλημα υγειας , δεν ξερω αν ευθυνεται , καταλαβες???

Στον καθρεφτη λοιπον θα δει και πολλους αλλους που ευθυνονται (αν και δεν μου αρεσει η λεξη ευθυνονται, τεσπα)

Κι άλλη απάντηση (ηταν καλο το θεμα τελικα) :)))!!!!

Εχω συνομιλησει με πολλους ανα διαστηματα , που παραπονουνται για ψεματα απο την μερια των φιλων τους , στο ζοο αναφερομαι κυριως αλλα οχι μονο!!!

Ποσοι και ποσοι δεν πουλανε φυκια για μεταξωτες κορδελες?

Αλλα θελουν και αλλα λενε πως θελουν!!!

Ε καποιοι -ες που ειναι ευκολοπιστοι , (διοτι οι ιδιοι δεν θα ελεγαν ποτε τετοια ψεματα, η ακομη αν θελετε και γιατι ηταν στην αδυναμη θεση να θελουν να πιστεψουν τα ψεματα αυτα, η και για αλλους λογους), ειναι ευκολοπιστοι λοιπον και την πατανε με ψεματα που λεγονται πολυ συχνα! Ενα παραδειγμα ειναι οι παντρεμενοι που διατεινονται οτι εχουν κακη σχεση με τη γυναικα τους εδω μεσα, και βεβαια εχω την εντυπωση πως ειναι ψεμα σε ποσοστο 90%. Λιγο βαζω? χαχαχα. Ε αμα δεν ξερεις τι παιζει το χαφτεις! Δεν ευθυνεται παντα αυτος που το χαφτει , αν ο αλλος το εχει κανει απειρες φορες , και σε βγαζει τρελο!!! χαχαχα

Το πιο τιμιο θα ηταν να απευθυνεται σε ανθρωπους που αναζητουν το ιδιο . Δυστυχως ομως δεν συμβαινει!Και μετα οπως ειπαμε δεν φτανει που παραμυθιαζουν με τρελα , αλλα ενοχοποιουν και τον αλλον την αλλη που πραγματι δεν ευθυνεται απολυτα. Σιγουρα εχει ενα σεβαστο χα μεριδιο ευθυνης , αλλα οχι ολο

28. Τον καθρέφτη θα τον κρατάς απέναντι ακριβώς από εσένα. Οχι υπό γωνία........

26 . Ο καθρεφτης, ξερεις, θα δειξει πολλα προσωπα που προηγουνται του δικου σου! και εκεινων τα προσωπα παλι θα δειξουν άλλα προσωπω κ.ο.κ.

Ωραιο θεμα! Και βεβαια κανεις δεν ειναι αμοιρος ευθυνων!

Μου αρεσε η απαντηση 5 ομως, και η 25.

Κανεις δεν υποχρεωνει κανεναν, ομως ρε παιδια καποιες φορες τα δεν ευθυνομαστε για ολες τις ελλειψεις μας που μας καθιστουν ευαλωτους !!!πως να το κανουμε???Δεν εξαρτωνται και ολα πια απο εμας .Δεν ειμαστε παντα σε θεση να εχουμε την πολυποθητη αυτογνωσια στην οποια αναφερεστε!

Ακομα μερικοι ξερουν και παιζουν πολυ καλα το παιχνιδι του παραμυθιασματος. Μαλιστα καποιος μου ειχε πει και πως το εκανε : "Μπαινεις στο πετσι του άλλου , βλεπεις πως ειναι , τι θελει και φερεσαι ανάλογα" , μου ειχε πει.

Ε? που να τα βγαλει περα καποιος με τετοια σαινια αν του τυχουν στη ζωη!!!

και ποιος δεν εχει κανει κακες επιλογες? Και ποιος δεν εχει κανει πολλα λαθη ο ιδιος???

Αναλογα τη φαση που βρισκεται . ετσι προχωραμε ομως...(Αν και εφοσον μπορεσουμε να τα δουμε . Αλλα και ο ορισμος κακες επιλογες δειχνει πως την ευθυνη την παιρνει καποιος και δεν την πεταει στους αλλους!

Απάντηση από kamille:

ΜΙΑ ΚΙΝΕΖΙΚΗ ΠΑΡΟΙΜΙΑ ΛΕΕΙ

ΓΙΑ ΟΤΙ ΣΟΥ ΦΤΑΙΕΙ ΠΑΡΕ ΕΝΑΝ .....ΚΑΘΡΕΦΤΗ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΙΟΣ ΦΤΑΙΕΙ.

Απάντηση από vaspan2:

Θα σου απαντησω με κατι που ειπε σε συνεντευξη του ο Ντε Νιρο και με βρισκει απολυτα συμφωνο!

Υπαρχουν οι εξης κατηγοριες ανθρωπων.

1.Οι πετυχημενοι που τους βοηθησε η τυχη,ειναι αλαζονες και λενε "Ολα ειναι στο χερι μας"

2.Οι πετυχημενοι που επισης τους βοηθησε η τυχη αλλα ειναι ευσεβεις και λενε "Χρειαζεται σκληρη δουλεια αλλα και τυχη." και

3.Αυτοι που απλα κρατανε το κεφαλι τους εξω απ'το νερο και λενε "Χωρις τυχη δεν πας πουθενα!"

Οι ανθρωποι που αναφερεσαι προφανως ανηκουν στην τριτη κατηγορια...Ε,ας τους αφησουμε να πουν καπου τον πονο τους και ας μην κρινουμε ευκολα τις επιλογες τους.

Απάντηση από sas_agapo:

ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΜΑΣ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΙΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΑΓΑΠΗΤΕ

ΔΙΑΚΡΙΝΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ?

Απάντηση από ENENHNTA:

Βασικό χαρακτηριστικό του μέσου ανθρώπου είναι η δυσαναλογία μεταξύ της ευκολίας με την οποία ασκεί κριτική σε όλους τους άλλους εν σχέσει με την τρομερή δυσκολία του ν' ασκήσει αντικειμενική κριτική στον εαυτό του. Έτσι, ο ίδιος ποτέ δεν ευθύνεται για οτιδήποτε, ενώ το "σύστημα" και οι υπόλοιποι είναι ηλίθιοι, που κάνουν τα πάντα λανθασμένα...

21. Και: αναπτύξουμε.......

Απάντηση από radIQ_2:

γιατι γραφεις ετσι τα θεματα σου?

δεν τα καταλαβαινω πια.

προτιμω τα αλλα με τις 25 λεξεις που οι 22 απο αυτες ηταν "ενδιαφερον-αγαπη-νοιαξιμο-οικογενεια-τυχουμε-καλη σχεση-χρονος-μελλον-παιδια"

Απάντηση από mr_in_colors:

Επειδη λειτουργουμε αυθορμητα

και οχι μεσα απο τρυπακια...

Απάντηση από Sosialistis_gr:

18.Σιγουρα αυτο ειναι αποτελεσμα των λαμογιων των πολιτικων που κυβερνουσαν.Δεν αποτελουν επιλογη των πολιτων που βιωνουν τα συνεχομενα μετρα της Τροικας.

Απάντηση από Apolyto_Mhdeniko:

δε νομιζω πως ηταν επιλογη κανενος απο εδω η χωρα να βρισκεται σε κριση και με την ανεργια να ξεπερνα το 65%.

16.

Κάτι μου λέει ότι συμπληρώνει ο ένας τα κενά του άλλου. Σκέψου ότι έχω σπίτι 3 κούτες τσιγάρα.......ε??????

Απάντηση από Cathrine221177:

15

Χαίρομαι

(σ΄ έχω)

14.

Πολύ!!!!

(Και είμαι και στους 40+. Σκέψου.....)

12

πωωωωωωωωωωωωωωωωω ρε Φιλ

σαν την μάνα μου είσαι..

ακόμα κι οταν όλα ειναι τέλεια,

εκείνη θα βρεί ή θα εφεύρει κάτι για να γκρινιάξει....

πες μου πόσο σε ικανοποίησα τώρα

Απάντηση από cattleya_c:

ξερεις εσυ που θα καταληξει το καθε τι και παιρνεις εξαρχης τις σωστες αποφασεις;

11. Δεν έφαγες το μεσημέρι? Η μήπως έφαγες "Τόνο" στο λαδάκι???

10

ευχαριστώ πολυ για την αναγνωριση!!

απο ορθογραφικο πως πηγα??

κανα προβλημα με το συντακτικο? χρονοι? αντωνυμιες ? ολα καλα ,ε?

2. το κόμμα , οι τελείες είναι φιλοι μας!!!

κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ

Γιατί είμαστε άνθρωποι και κάνουμε λάθη. Δεν είμαστε Θεοί....

Απάντηση από lavela:

Ολοι καποια στιγμη κανουμε λαθη.

Το θεμα ειναι απλα να μην τα ξανακανουμε!

Επιστροφή

Η έκδοση αυτή του site είναι για χρήστες που δεν έχουν ενεργοποιημένη τη javascript. Η πρόσβαση στις υπηρεσίες είναι περιορισμένη, για πλήρη πρόσβαση στο site ενεργοποιήστε τη javascript και κάντε refresh τη σελίδα.