Συζητήσεις - Θαυματουργά
Χρήστης: giorgosxiros
Θέμα: Θαυματουργά
Ημερομηνία: 09/03/13 02:07

σκευάσματα που υπόσχονται αδυνάτισμα γρήγορο και χωρίς κόπο και με θετικές γνώμες στο Φεις Μπουκ.Πήγα να γράψω το σχόλιο μου και κατέστη αδύνατο και με έβαλε σε σκέψεις.

Το σκεύασμα υποτίθεται προέρχεται απο τα βατόμουρα και το δρων συστατικό είναι η κετόνη.

Απο ότι γνωρίζω η κετόνη είναι προιόν καύσης του λίπους και παρουσιάζεται σε διαβητικούς που δεν καίνε το ζάχαρο γιαυτό και οι ταινίες που έχουν να μετρούν το ζάχαρο στα ούρα έχουν και αντίστοιχο δείκτη για την κετόνη η οξόνη.

Το ίδιο παρατηρείται και στα ζώα όπου μια διαταραχή στην καύση του ζαχάρου το ζώο αναγκάζεται να καίει λίπος για ενέργεια με αποτέλεσμα να δημιουργείται κετόνη η οξόνη η οποία ανιχνεύεται στα ούρα και γινεται και η διάγνωση της ασθένειας.

Τώρα πως η κετόνη κάνει λιποδιάλυση δεν μπορώ να το καταλάβω αφού είναι υποπροιόν της καύσης των λιπών.

Πιστεύω ότι οι θετικές απαντήσεις είναι της εταιρείας που κατασκευάζει το συγκεριμμένο συμπλήρωμα διατροφής προς άγραν πελατών.

Το προιόν ονομάζεται Raspberry Ketone Forte και έχετε το υπόψιν σας να μην παραπλανηθείτε γιατί δεν γνωρίζω αν χάνεις βάρος αλλά σίγουρα τα λεφτά σου τα χάνεις.

Αυτά για ενημέρωση.

Καλημέρα σας.

Απάντηση από giorgosxiros:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις και να πω στον φίλο μου Φίλιατρον ότι έγραψα μόνο για το συγκεκριμμένο προιόν και όχι για άλλα γιατί και ο γιός μου απο Ιντερνετ αγοράζει αλλά βιβλία.

Να συμπληρώσω κάτι που μου διέφυγε η οξόνη η κετόνη στα ζωα εάν δεν γίνει θεραπεία προκαλέι εκφύλιση του ήπατος και πιστεύω το ίδιο θα κάνει και στον άνθρωπο.

Οποιος μπορεί να ενημερώνει για τέτοια πράγματα καλώς τον να το κάνει.

Απάντηση από tsitagoatrance:

22 ναι ρε γαμώτο,

καλό μου,, πλλλλιιιιιζζζζζζζ, άλλαξε νικ, βρες ένα που να ταιριάζει με τον καλύτερο εαυτό σου να χαρεείιιςςςς

σε φιλώ γιατί νοείς και δεν υπονοείς

Απάντηση από Super_Tyranos:

21. ....και τωρα παιδευουν τα παιδια τους... ;-)

20 άαχχχχ μ' αρέσει όταν οι τυρρανίσκοι αναπολούν αυτούς που τους κάναν τυραρανίσκουυυςςςςς

Καποτε πριν 2-3 χρονια δλδ(xixixi) ο συγχωρεμενος ο μπαμπας μου ελεγε.. στις 4 αδελφες μου και σε εμενα πως, αν θελουμε να χασουμε κιλα θα μπορουσε να μας βοηθουσε με τον εξης τροπο..

Θα καθοταν στο αμαξι και εμεις πολυ απλα θα το σπρωχναμε.. τοσο απλο, και θα χαναμε κιλα..!! Το δοκιμασαμε και ηταν πολυ αποτελεσματικος τροπος τολμω να ομολογησω.. Στην πορεια, μας ειπε πως ειχε βαλει οπισθεν.:((

Απάντηση από in_di:

με το μονο θαυμα που μπορεις να αδυνατισεις...

ειναι ο ιδρωτας σε συνδιασμο με διατροφη...

...τιποτα αλλο δε μπορει να συγκριθει μαζι του...

...

ολα τα αλλα βοηθηματα...εχουν αντικτυπο στον μεταβολισμο μας...

...

..

.

καλησπερα...

Δεν το εχουν ολοι αναγκη.. αλλα ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ που το παρεθεσες σαν θεμα.. περιμενω με ανυπομονησια πανω στην ειδικοτητα σου να ανεβασεις θεμα. Καλησπερα..!!!

Απάντηση από DHMHTRHS__37:

ευχαριστουμε αλλα δε σχεδιαζαμε να ψωνισουμε...

Απάντηση από Dream_About_Me:

Α γεια σου...

καλημερα

Απάντηση από filiatron42:

ΚΑλημέρα σε όλους

Μην τα καταδικάζουμε όλα. Μπορεί η πλειοψηφία των σκευασμάτων μέσω ίντερνετ να είναι παραπλανητική, αλλά δεν είναι όλα έτσι. Η λεκιθίνη, για παράδειγμα, έχει αποδειχτεί ότι δεσμεύει το λίπος, και συστήνεται από πολλούς γιατρούς σε ανθρώπους, που θέλουν να χάσουν λίπος από το σώμα τους.

Το γεγονός, ότι το ίντερνετ βοηθάει στο να προωθούνται προιόντα που δεν ανταποκρίνονται στις προσδοκίες μας, δε σημαίνει ότι όλα τα σκευάσματα είναι άχρηστα.

Απάντηση από locca_sabucca:

καλημερα ναβου μ΄βουμ' βουμ' :Ρ

καλημέρα ... σαμπούκα! (χά χά χά! σήμερα σου την έσκασα!)

Απάντηση από locca_sabucca:

και εμενα μου εκανε εντυπωση τζωρτζ.

καλημερα

Απάντηση από DebianLinuks:

τιποτα καλυτερο (η, χειροτερο, οπως το δει κανεις), απο τον γρηγορο μεταβολισμο.

Απάντηση από f_t_u_a_r_a_k_i:

9 tetoies malakies pineis kai se trexoyn meta sta tekomomeio.moyrlegkoooooooo!!afoy mwrh mpakatela oti trws to kaneis emeto.

Απάντηση από kayth_timwros:

καλα κανεις. ειναι κ πανακριβα περαν ολων των αλλων.

πραγματικα μου δοθηκε η ευκαιρια να εχω προσβαση σε αυτα χωρις να πληρωσω αλλιως δε θα εδινα 30 ευρω για ταμπλετες 2 εβδομαδων....

7.Κρατώ το *μικρά και συχνά γεύματα και την άσκηση* και φυσικά την θέληση τα σκευάσματα τα παραβλέπω.

δεν αναφερομαι φιλε γιωργο σε χημικα σκευασματα ...αλλα σε φυσικα συμπληρωματα διατροφης. εχω παρει .. οχι οτι τα χρειαζομουν... γτ ημουν ας πουμε 59 κιλα.. αλλα ηθελα να χασω λιγα κιλα πιοο γρηγορα κ πηρα σ συνδυασμο με διατροφη.. μικρα συχνα γευματα υγιεινα... κ ασκηση.. κ πιστευω βοηθησαν συμπληρωματικα κ αυτα...

σαφως οποιος εχει θεληση επιμονη κ υπομονη με μονο συμμαχο αυτα κ μια σωστη διατροφη κ ασκηση μπορει να επιτυχει το στοχο του κ χωρις τη βοηθεια συμπληρωματων κ αμφιβολων σκευασματων που οταν ειναι φαρμακευτικου τυπου οπως το ξενικαλ πχ που αποσυρθηκε αν δεν απαττωμαι λογω προβληματων στο οργανισμο..

5.Μπορεί εγώ δεν γνωρίζω αλλα αν υπάρχουν πρέπει να υπάρχει και ιατρική γνώμη γιατί πολλά απο αυτά δεν γνωρίζεις τι περιέχουν.

Εκεί που συμφωνώ είναι η άσκηση και η σωστή διατροφή.

κ οκ επειδη μ αρεσει να λεω τα πραγματα ως εχουν.. υπαρχουν σκευασματα που βοηθουν στο αδυνατισμα, ομως παντα σε συνδυασμο με διατροφη κ σωματικη ασκηση.

3.Δεν διαφωνώ και όπως λέγαμε στο στρατό *εγκρίνω και προσαυξάνω.*

κοροιδευουν για να πουλησουν. εχω χασει 45 κιλα με σωστη διατροφη κ ασκηση. μονο αν το ραψεις κ τρως σωστα κ προσεκτικα κ κινεισαι αδυνατιζεις. τα υπολοιπα απλα ειναι κοροιδιες που καποιοι πεφτουν θυματα κ χαλανε πολλα λεφτα αδικως.

1. Αυτό θέλω να αναδείξω με το θέμα γιατί δεν μπόρεσα να γράψω απάντηση.

Απάντηση από M_Y_S_E_L_F_1:

ολα αυτα τα σκευασματα μεσω του διαδικτυου ειναι αμφιβολου ποιοτητος

μπορει να παθεις ζημια και αντε μετα βρες τους

οποτε πανω και πανω απο ολα προσοχη

Επιστροφή

Η έκδοση αυτή του site είναι για χρήστες που δεν έχουν ενεργοποιημένη τη javascript. Η πρόσβαση στις υπηρεσίες είναι περιορισμένη, για πλήρη πρόσβαση στο site ενεργοποιήστε τη javascript και κάντε refresh τη σελίδα.