Συζητήσεις - ΣΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΟΘΟΜΑΝΙΚΑΑΑΑΑ Ή ΤΑ...
Χρήστης: KERBEROS07
Θέμα: ΣΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΟΘΟΜΑΝΙΚΑΑΑΑΑ Ή ΤΑ...
Ημερομηνία: 06/03/13 21:27

... ΣΗΡΙΑΛΣ ΕΝΝΟΩ...

ΑΜΕΣΩΣ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΤΕ...

ΣΑΣ ΞΑΝΑ ΡΩΤΑΩ ΣΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΤΟΥΡΚΙΚΑ ΣΗΡΙΑΛΣ Ή ΤΑ ΚΥΠΡΙΑΚΑ...

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΤΑ ΑΝΤΕΧΩ ΤΑ ΟΘΟΜΑΝΙΚΑ...

ΑΛΛΑ ΚΙ ΤΑ ΚΥΡΠΙΑΚΑ ΔΕΝ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΩ ΤΙ ΛΕΝΕ...

ΧΩΡΙΣ ΥΠΟΤΙΤΛΟΥΣ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ

http://www.youtube.com/watch?v=LIy2j6IjQ80

Απάντηση από LuckyLeak:

http://www.youtube.com/watch?v=35rH1AfaH-g

Απάντηση από locca_sabucca:

πες το μωρε και στα αραβικα

σαλαμ αλεκο μ'. χαχαχαχα

Απάντηση από KERBEROS07:

νο26. το καλυτερο που κανεις

νο27. με καλυψε απολυτα το τελευταιο σχελος... ετσι ειναι ακριβως...

νο28. δηθεν

νο29. καλησπεραν λοκαν, στα τουρκικα δεν ξερω πως ειναι

νο30. χαχαχαχα, ποιο θεοχαζες εεεε

νο31. το βιβλιο δεν το διαβασα, οποτε δεν εχω αποψη, αλλα το σιριαλ δεν νομιζω να ειναι καλο φτιαγμενο

νο32. ετσι ειναι, αλλα τι σχεση εχει το ενα με το αλλο

νο33. ψαχνεις για κονε εεε

νο34. τι εγινε τωρα βρε...

νο35. ηρεμια παιδιααα

νο36. αμερικανοφερνεις εεε

νο37. ...... και καλα θα κανεις

νο38. η φυση ειναι καλη μακαρε, αλλα παιδι τηςς πολης δεν εισαι,,, τι περιμενα να ακουσω...χαχαχα, μην μασας η ομαδα ειναι οαση

Απάντηση από BILLTISMONIKA:

m'aresoun ta Buzantina..

Απάντηση από Advocatus__Diaboli:

Προτιμώ τα Αμερικάνικα, για αυτό έχω χαζέψει βλέποντας τα από μικρό παιδί.

Απάντηση από KERBEROS07:

νο17. εγω την μπαλα θα την βρω εσυ κοιτα μην χασεις τον μπουσουλα, ετσι ματακια μου...

νο18. εδω που τα λεμε, ναι εχω καποιο θεμα, οχι με την κυπρο σαν χωρα, αλλα με την νοοτροποια τους... τεσπα, αυτο θα το αναλυσουμε μιαν ετεραν φορα... εδω θελω να σας πω, πως με τις κυπριες δεν εχω θεμααα

νο19. σεβαστον

νο20. αλλη φορα... αλλα συνεχεισε να περνεις φορα,....χαχαχαχα

νο21. κι εγω, η αληθεια ειναι οτι δεν βλεπω...

νο22. χαχαχαχαχαχα, δεν ξερω....

νο23. εισαι υπερφολικη

νο24. εγω γενικα για τα τουρκικα σιριαλς μιλαω, οχι για τον σουλειμαν, που δεν τον βλεπει κανεις αλλα τον ξερουν ολοι...χαχαχα.... τουλαχιστον εσυ εισαι ειλικρινης

νο25. κι εγω συμφωνω, αλλα για την ετ1

Απάντηση από Sillywizard:

τιποτα απο τα 2 Γιαννη...

με τις οθωμανικες τουαλετες ειχα ενα θεμα στο στρατο..το ξεπερασα αναγκαστικα γιατι δεν μου αρεσε η φυση..

Απάντηση από Free89Rose:

30

θες να πεις πως, εγω που δεν εχανα ουτε λεξη, απο αλοντρα αιμε αγαπη μου και εσμεραλντα ειμαι χαζη??!!!!

και τωρα αν τα βαζανε , θα τα ξαναβλεπα :P:P:P:P

οχι μεταγλωτισμενα ομως

Απάντηση από lemeatora:

τα αμερικανκα

Απάντηση από zoumanfou3:

34 Πρωτίστως θα πρέπει να λύσεις το πρόβλημα της σύνδεσης της παρεγκεφαλίδας σου με το αριστερό σου ημισφαίριο.

tssssssssssssss grapsate k adiafore.

Απάντηση από Akomadiaforos:

33, Έχεις κανένα πρόβλημα με τους 'αδιαφορά ακόμα'?

Γιατί αν έχεις, δεν θα πρέπει να σε απασχολεί.

Πρωτίστως θα πρέπει να λύσεις το πρόβλημα της σύνδεσης της παρεγκεφαλίδας σου με το αριστερό σου ημισφαίριο.

Απάντηση από tsitagoatrance:

32 ώχ ώχ ώχ ώχ ώχ! μωρό κρύψε κάτι, είναι νωρίς ακόμα και μπαίνουνε κάτι αδιαφορά ακόμα(?) ανήλικα εδώ μέσα! στείλε μου την πριβέ!

Απάντηση από Christopher_Robin:

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΟΥΜΕ;ΑΝ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΑΝ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΘΑ ΤΟ ΕΓΡΑΦΕΣ.ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ;

Απάντηση από YOUDRIVEMECRAZY:

blepw to

ΒΑΛΣ ΜΕ 12 ΘΕΟΥΣ

mia kai prin xronia diabasa to biblio kai einai kai to agaphmeno mou kai h seira poly kala ftiagmenh

http://www.psichogios.gr/site/Books/show?cid=22070

kalhmera giannh

aaaaaaaaaa

apo tourkiko telefteo pou exw dei htane o EZEL

http://www.youtube.com/watch?v=Fmerui7Cs1M

Απάντηση από Xaris_kr:

εμενα δε μου αρεσουν ουτε τα οθωμανικα ουτε τα κυπριακα ουτε τα μεξικανικα ουτε τα ελληνικα σηριαλ πλην ελαχιστων εξαιρεσεων, γιατι κάνουν ακομα ποιο θεοχαζες τις χαζες που τα βλεπουν

Απάντηση από locca_sabucca:

αρεσουν μου και τα τσιπριακαν και τα οθωμανικαν σιριαλ.

καλημεραν κερβερε

Απάντηση από P_4_Pantseta:

Δήθεν αστειάκι .

Απάντηση από tetaki:

Το αν θελει να δει καποιος Τουρκικο σιριαλ δεν σημαινει απαραιτητα πως ειναι και προδοτης,ανθελληνας κλπ.Τους ειδαμε και αυτους που δεν βλεπουν τιποτα και στην προδοσια πρωτοι ειναι. Το να σ'αρεσει απλα το σεναριο και να αδιαφορεις παντελως για την καταγωγη των ηθοποιων δεν μπορει να ισχυει δηλαδη;; Εγω ας πουμε αγαπαω πολυ την χωρα μου και μισω την Τουρκικη κυβερνηση αλλα και ενα μερος απο τον Τουρκικο λαο που μας βριζει και θελει να μας κανει κακο αλλα το να με τραβαει καθαρη και μονο η υποθεση ενος εργου δεν παει να πει πως θα τους αγαπησω ή θα τους προσκυνησω κιολας. Εμαθα στην ζωη μου να ειμαι αντικειμενικη και να ξεχωριζω καταστασεις και πραγματα και φυσικα να βαζω ορια οταν διακρινω κατι που δεν μ'αρεσει. Εξαλλου ας μας βαλουν ενα Ελληνικο σιριαλ της προκοπης γιατι ενταξει μπορει να βλεπουμε ενα Τουρκικο σιριαλ αλλα και ο κατακλυσμος απο αυτες τις σειρες καταντησε γραφικη.Κοντευουμε να ξεχασουμε και την γλωσσα μας οταν απο το πρωι μεχρι το βραδυ βλεπουμε ξενα εργα ειτε Τουρκικα ειτε βραζιλιανικα ειτε αμερικανικα ειτε κογγολεζικα κλπ...

Απάντηση από GEANNA69:

TPT AP TA DYO

Απάντηση από SNAKE1961:

Oυτε Κυπριακα,ουτε Τουρκικα. \Α/

@ 7: Συμφωνω για Τσαπανιδου.

Απάντηση από linguinist:

παρακολουθώ με ιδιαίτερο ενδιαφέρον το ''σουλειμάν'', όταν φυσικά μπορώ.

νομίζω ότι υπενθυμίζει στους έλληνες πως οι τούρκοι δεν είναι βάρβαροι μογγόλοι, κι ακόμα ότι η νέα ελληνική είναι γεμάτη τουρκικές λέξεις.

κι άλλωστε, με τραβάει η αισθητική του, όλη αυτή η μαζεμένη ομορφιά.

Απάντηση από rock_metal_punk:

den polublepw tv alla kai na eblepa ta tourkika eidika den 8a ta parakolou8ousa giati apla misw kai sixainomai authn thn skatoratsa

Απάντηση από zoumanfou3:

apapa den ta blepw ta toyrkika.telika ston soyleiman h balinte pe8ane;

Απάντηση από Ageliki74:

κανενα απο τα δυο .. η αληθεια ειναι πως βαριεμαι την τηλεοραση ..:))

Απάντηση από CBR_400:

δεν απανταω...

μπηκα κι εγω με χαρα να απαντησω,και μου'κοψες την φορα..

Απάντηση από takss7:

αν εμπαινα σ αυτη τη διαδικασια (να δω καποιο σηριαλ),εννοειται οτι θα διαλεγα το κυπριακο!

εκτος του οτι το θεωρω ελληνικο,μου αρεσει ο ιδιωματισμος στη γλωσσα,δε χρειαζεται να διαβαζω,ειμαι και πολυ κατα σε οτιδηποτε οθωμανικο!!

Απάντηση από radIQ_2:

κερβερε εχειες ενα θεματακι με οτι εχει να κανει με την κυπρο? βλεπω συχνα πυκνα ασχολεισαι με αυτο

και για να σου απαντησω απο τοτε που εκοψαν την μαρια της γειτονιας και γενικα τα μεξικανικα εκοψα την τηλεοραση.. δεν βγηκε κατι αλλο αξιολογο..

Απάντηση από MrsHanche:

εχεις χασει την μπαλα,

κανε κατι για αυτο.

Απάντηση από KERBEROS07:

καλη συνεχεια παιδια...

η αληθεια ειναι πως δεν βλεπω τουρκικα...

οχι επειδη δεν ειναι καλογυρισμενες σειρες...

αλλα απο αντιδραση...

η δε κυπριακη σειρα, ειναι οτι χειροτερο ειχε να δειξει η ελληνικη τηλεοραση...

με λιγα λογια καταντια της ελληνικης τηλεορασης...

θα πει καποιος για τα βραζιλιανικα.... εεε ουτε εκεινα τα εβλεπα...

αυτην την ρηση πωε την λενε μωρε...

''οσο μας πληγωνεις τοσο μας πορωνεις''... για την ΕΛΛΑΔΑ ΜΙΛΑΩ...ΧΑΧΑ

http://www.youtube.com/watch?v=KWntCTwvFsI

αυτα... τα λεμε αυριο

http://www.youtube.com/watch?v=w21NrRuzNjY

Απάντηση από fun4:

se osous aresoun ta (kanonika) Tourkika:

http://www.youtube.com/watch?v=Q21HBX_yoVs

Απάντηση από Denvriskwnick_30:

Μεγαλύτερο καραγκιοζιλίκι από τις κυπριακές σειρές δεν υπάρχει... οι τουρκικές σειρές μπροστά τους είναι αριστουργήματα.

Σ'αφήνω τώρα, έχει Σουλεϊμάν.

Απάντηση από Super_Tyranos:

Να ρωτησω κατι?

Εχετε καταλαβει οτι τα τουρκικα σιριαλ ειναι χειροτερος εθισμος και απο το ιντερνετ? ή μονο εγω το εχω καταλαβει...:-/:-/

Πειτε την αληθεια γτ η μητερα μου δεν σωζετε.. τις μιλαγα για κατι προσωπικο μου και εκεινη θυμηθηκε κατι με εναν αμπντουλαχ απο μια σειρα που εβλεπε τουρκικη...

Και δεν ηταν καθολου αστειο ο προβληματισμος μου !!!X(X(

Απάντηση από Akomadiaforos:

Γιουσουφάκι:

Νεαρό αγόρι (συνήθως σε προεφηβική ή πρώιμη εφηβική ηλικία) στην υπηρεσία οθωμανού αξιωματούχου, το οποίο, εκτός από εργασία, προσέφερε και σεξουαλικές απολαύσεις στο αφεντικό του.

Για όσους δεν γνωρίζουν τι ακριβώς ήταν τα χαρέμια των Τούρκων.

Απάντηση από tao_tao1:

Εύκολη γλώσσα τα τούρκικα.

Πως λέγεται στα τούρκικα η χήρα;

- Τσουτσου, αχ, γιόκ!

_Πως λέγεται στα τούρκικα η βόμβα;

_Κιοφτέ μπαρούτ!

_Πως λέγεται στα τούρκικα η τηλεόραση;

_Μπανιστήρ ντουλάπ!

_Πως λέγεται στα τούρκικα το αεροπλάνο;

_Σαματά κουνούπι!

Απάντηση από tsitagoatrance:

ααααχχχχ ουριά του παραδείσου (γουάτ?) ΣΟΥΛΕΪΜΑΝ ΝΝΝ ΠΟΥ ΣΑΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕΕΕΕΕ

Απάντηση από Cherry_1990:

Τούρκικα? οτι πιό αντιαισθητικό...απο όπου και αν το πιάσεις.

Απάντηση από Free89Rose:

εγω μονο σκαι και ερτ1 βλεπω

εκει δεν εχει σηριαλ γενικοτερα

Απάντηση από Free89Rose:

αχ

αχ

αχ

γιατι φιλ αγορι μου

γιατι

δε μας λυπασε καθολου πια?

αφου βλεπεις τα νευρα μας ειναι σε οριακο σημειο

γιατι βλεπεις τουρκικα σηριαλ?

θες να μας ξεκανεις ολους ε

ακου τη φρι ,,θα βλεπεις ταινιες στην ερτ 1,ντοκυμαντερ στον σκαι ,και την τσαπανιδου το πρωι να ενημερωνεσε

ενταξει καλε μου?

κερνας σπανακοπιτα?

υγ,τωρα εχει το λουλουδι της ερημου στην ερτ1,βαλε να το δεις

Απάντηση από filiatron42:

5. Υπάρχει υποχρεωτική ρήτρα στην πώληση του σήριαλ. Ουσιαστικά ο Τούρκος λέει: Σου πουλάω το σήριαλ για ένα κομμάτι ψωμί, αλλά δεν θα κάνεις μεταγλώτιση.

Απάντηση από pyrinh_vroxh:

Δεν τίθεται δίλημμα για μένα... κυπριακά κι ελληνικά το ίδιο είναι... και τα προτιμώ από τα τούρκικα... που έχουν γεμίσει την ελληνική τηλεόραση... και μάλιστα χωρίς μεταγλώτισση.. για να συνηθίζει ο καημένος ο Έλληνας την τούρκικη γλώσσα... τα τούρκικα ήθη και έθιμα.. την τούρκικη κουλτούρα... τις τούρκικες φάτσες.. τυχαίο;;; δεν νομίζω..... καλησπέρα!!

αυτή είναι η απάντηση που είχα δημοσιεύσει στο προηγούμενο θέμα σου... απλά να συμπληρώσω ότι παρακολουθώ μανιωδώς το βαλς κάθε μέρα... κι αν δεν καταλαβαίνω κάποια λέξη...το νόημα βγαίνει από τα συμφραζόμενα!

Απάντηση από roadwalker:

Ούτ τούρκικα ούτε βραζιλιάνικα όύτε ελληνικά σήριαλ βλέπω Μου τι δίνουν γενικά!

Απάντηση από filiatron42:

Κυπριακό δεν έχω δει ποτέ.

Τούρκικο έβλεπα κάποτε ένα με έναν έλληνα που παντρεύτηκε μία τουρκάλα, αλλά δεν θυμάμαι τον τίτλο.

Τώρα βλέπω που και που το Σουλειμάν αλλά δεν είμαι φανατικός. Τώρα για παράδειγμα το βλέπω αλλά προχτές και χτες το ξέχασα τελείως.....είχα νεύρα που δεν μου άνοιγε καλά το φύλλο για τη σπανακόπιτα και μέχρι να το στρώσω στο ταψί, τέλειωσε το επεισόδιο......

Απάντηση από virus_666:

De mou aresoun ta sirial autou tou typou Lampsh.... ala tourkia alla kai genika ola autaa.... oxi oxi

Απάντηση από fun4:

kapote pou den ebaze oute ena Tourkiko

htan pio Orea ... !

Επιστροφή

Η έκδοση αυτή του site είναι για χρήστες που δεν έχουν ενεργοποιημένη τη javascript. Η πρόσβαση στις υπηρεσίες είναι περιορισμένη, για πλήρη πρόσβαση στο site ενεργοποιήστε τη javascript και κάντε refresh τη σελίδα.