Συζητήσεις - .....
Χρήστης: CBR_400
Θέμα: .....
Ημερομηνία: 06/02/13 19:20

σημερα το πρωι,παραγωγοι μοιρασαν δωρεαν λαχανικα μπροστα στο υπουργειο γεωργικης αναπτυξης...

μ'αυτο τον τροπο ηθελαν κι αυτοι με την σειρα τους να διαμαρτυρηθουν για τα αιτηματα που εχει ο αγροτικος κοσμος..

μεσα σε λιγη ωρα ειχε μαζευτει τοσος κοσμος που αναψαν τα αιματα για λιγες ντοματες!!

διαβαζοντας καθε μερα θεματα εδω μεσα,εχω να πω οτι χασαμε την μπαλα..

ειδικα στην ενοτητα της πολιτικης..

ο κοσμος πραγματικα πειναει,και μας νοιαζουν ολα τ'αλλα,εκτος απ'αυτο..

τι να πω..

μορφωμενοι αμορφωτοι,τα ιδια σκατα ειμαστε.

βλεπουμε το δεντρο,και χασαμε το δασος..

κι αυτοι εκει πανω,γελανε.

θα περιμενα απο ατομα που το παιζουν καπως εδω μεσα,και μιλανε με ενα σωρο επιχειρηματα,μαλλον αντιγραφη τα κανουν,να εχουν και τα μυαλα να πουν μια σωστη κουβεντα..

αλλα δυστυχως..

μαλλον οι βολεμενοι ειναι ολοι αυτοι..

Απάντηση από royk_zoyk_aki:

μεγαλο θεμα Θωμα ανοιξες

σωστο το Καλαμαρακι

η ευκαιρια χαθηκε.......πεταξε

Απάντηση από KALAMARAKI_20:

Θωμακο; καιρος να κανουν καποιοι διαιτα :ΡΡ

τι να πω.. απλα δεν εχω αποψη για αυτα τα θεματα

δεν ξερω αν θα πρεπει να στεναχωρεθω, ειχαμε (βαζω κ τον εαυτο μου μεσα) ειχαμε την ευκαιρια να ριξουμε την κυβερνηση και δεν το καναμε

Απάντηση από Mi_meTrelaineis:

Θωμα μη τρελλαθούμε εντελώς τώρα

θα μιλήσω μόνο για μένα

ΕΓΩ ΛΟΙΠΟΝ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΜΠΑΙΝΩ ΝΑ ΞΕΛΑΜΠΙΚΑΡΩ ΑΠΌ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΟΥ

που δόξα το θεό μου φόρτωσε αρκετά

δε θέλω πια να βλέπω τηλεόραση

την ανοίγω μόνο για να δω καμμιά ταινία

δε προλαβαίνω να πατήσω τα πόδια μου στο σπίτι...

ο πατέρας μου ......................μου κρατήσανε το φπα στην εφορία δε πήρα δραχμή

η μάνα μου 31 μαρτίου λήγει η σύμβαση της κ έχει να πληρωθεί 3 μήνες

κι εμένα ο μαλάκας που δούλευα στο μπουρδέλο του απο τον απριλη μου χρωστάει 4.500 σε μενα και 7.000 στην αδελφή μου

κατά τ άλλα χτίζει κ άλλα δωμάτια

για πες λοιπόν τι προτείνεις ?

να πάω και να τον σκοτώσω μήπως?

ναι το σκέφτηκα κι αυτό

γι αυτό κάνω το χαβαλέ

ξεφεύγω έστω μ αυτόν τον τρόπο όταν βρίσκομαι σπίτι

εσύ για ποιον λόγο είσαι ακριβώς εδώ ?

για να αφυπνίσεις το λαϊκό συναίσθημα ? Μα κι εσύ στα λόγια μένεις ρε φίλε ,μη κατηγορείς τους άλλους λοιπόν

άιντε πιάσε το καλάζνικοφ βρες και σε μας άλλα 5.469 μπιστόλια επειδή τόσοι είναι ον λάιν αυτή τη στιγμή και σ ακολουθούμε...

Ποιον καθαρίζουμε πρώτο είπαμε?

Απάντηση από CBR_400:

θα φανω γραφικος ισως,αλλα τα λεω μια ζωη..

πριν τις εκλογες που ελεγαν εδω εσα οτι μονο η νεα δημοκρατια θα εκανε κατι,ή ο συριζα,ελεγα εγω θα γελαω μετα τις εκλογες..

μ'αυτα που λετε και μ'αυτα που δεν προκειται να γινουν..

τελικα,δεν γελαω..

Απάντηση από fun4:

blephs ?

einai akrobos auto pou eipes twra molis ! ; )

Porsche Chayenne h8elan oi neoEllines....

h Nootropia...

Απάντηση από fun4:

20. des sto lepto 08:44 file mou, akribos opws les !!

http://www.youtube.com/watch?v=wpWtsCAoJJA

Απάντηση από CBR_400:

μωρε δεν φταινε αυτοι...

εμεις φταιμε..

ισως κι εμεις τα ιδια να καναμε αν ειμασταν στην θεση τους.

Απάντηση από fun4:

poli swstos, 8wma, swstos bebea & o 4. Dimitris_f !

dyskola & gia mena na sygkrati8o otan blepo ton Pagkalo & ton Jefrey se fotografies na trwne.... na psofisoun ths peinas ta zwa !!!

Απάντηση από giorgosxiros:

Συμπλήρωση. Είδα και εγώ τις εικόνες ανθρώπων που περίμεναν να πάρουν κάποια ζαρζαβατικά δωρεάν και λυπήθηκα πολύ που έφτασαν οι συμπατριώτες μου σε αυτό το χάλι δεν έχω τίποτα άλλο να πώ παρά και πάλι αλοίμονό μας έτσι που μας καταντήσαν.

Απάντηση από CBR_400:

αν πω οτι τα λεω πολυ καιρο τωρα,θα μου πεις ξανα οτι ετσι λετε ολοι τωρα..

οποτε,δεν λεω τιποτα.

αυτοι που μιλουσα μαζι τους,με ξερουν καλυτερα.

Απάντηση από giorgosxiros:

Τόσα χρόνια που γινόταν το φαγοπότι με τα δανεικά όλοι ήταν ικανοποιημένοι και μάλιστα και *ξύπνιο*ι αφού δεν διαμαρτύρονταν και αν πήγαινες και κόντρα δεχόσουν επιθέσεις τώρα που έφτασε ο κόμπος στο χτένι και δεν περνά με τίποτα λέτε να ξυπνήσουμε αλλά είναι αργά γιατί οι συντεχνίες και οι εργατοπατέρες μας φέραν σε αυτό το σημείο μαζί με τους ανίκανους πολιτικούς που επιλέγαμε.'Ετσι και αλλοιώς ξύπνιοι είμαστε γιατί δεν μπορούμε να κάνουμε και διαφορετικά για να βγάλουμε τον επιούσιον αλλά ο κόμπος είναι μεγάλος και δεν περνά απο το χτένι και αν δεν σοβαρευτούμε και αντιληφθούμε σε τι κατάσταση βρισκόμαστε αλοίμονο σε μας και τα παιδιά μας γιατί το μέλλον ειναι υποθηκευμένο και τα τύπου επαναστατικά συνθήματα ξυπνήστε μόνο θυμηδία προκαλούν και καλό δεν κάμουν γιατί με συνθήματα δεν λύνονται τα προβλήματα αλλά με σωστή πολιτική εργασία και υπομονή και να πάψουν κάποιοι να εκμεταλεύονται την κατάσταση για μικροπολιτικά οφέλη γιατί χειροτερεύουν ακόμη την κατάσταση που βρίσκεται η Πατρίδα μας.

Απάντηση από anonymh:

ΤΟ ''ΠΟΣΑ'' ΦΑΓΑΜΕ ΜΑΖΙ ΔΝ ΤΟ ΜΑΘΑ ΚΑΙ ΔΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΟΤΕ...

ΤΟ ''ΠΟΣΕΣ'' ΘΑ ΦΑΤΕ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΤΟ ΜΑΘΕΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ!!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=b_L1EQAReaM

sxolia dika sas...

Απάντηση από Free89Rose:

και οι κυβερνοντες συνεχιζουν να σφυρανε αδιαφορα

και να ψαχνουν να βαλουν κι αλλους φορους

Απάντηση από tzatzikofagos:

den ksesikonontai kai den paraponioyntai osoi ta fagane mazi me to pagkalo

kai de vlepoun afta pou grafeis esi

alla tous ftaiei i xrisi avgi

Απάντηση από Peppy_Miller:

10_Σε κάθε πορεία που γίνεται στο Σύνταγα πηγαίνω γιατί είναι το λιγότερο που μπορώ να κάνω για να διαμαρτυρηθώ.Η ανεργία στην επαρχία είναι σε μεγαλύτερα ποσοστά νομίζω απ ότι στην Αθήνα.Όλοι αυτοί οι άνεργοι λοιπόν που είναι;Αλλά ξέρεις τι κατάλαβα;Ότι ο καθένας λέει "εγώ θα πάω να βγάλω το φίδι απ τη τρύπα";Με αυτό το μυαλό μη περιμένεις να αλλάξει κάτι.

Απάντηση από filiatron42:

Ετσι είναι. Το θέμα με την ανθρώπινη φύση είναι το εξης: Ενα πρόβλημα μας απασχολεί μόνο όταν το αντικρύσουμε κατάματα και κληθούμε να το ζήσουμε. Σε άλλη περίπτωση δεν μας απασχολεί.

Με λίγα λόγια. Δεν με απασχολεί η πείνα γιατί ακόμη δεν πείνασα. Οταν θα πεινάσω, τότε θα το σκεφτώ. Τώρα με απασχολεί η κρέμα προσώπου....

Απάντηση από CBR_400:

φιλε μου στο 7,να σου πω τι θελω να πω..

πιο πολυ μας νοιαζουν οι κρεμες προσωπου,η μαλακια της αλλης με την πετρα,τι φορεμα θα φορεσουμε σαν παρανυμφοι,κλπ,παρα η πεινα που ερχεται και στην πορτα μας..

καταλαβες τωρα;

αλλα οπως ειπα και σε ενα θεμα χθες,βρισκουν και τα κανουν..

να δω ποτε θα ξυπνησουμε.

Απάντηση από d12345:

Καλησπέρα Θ!!!

Δε χάσαμε την μπάλλα αλλά ....

μας πήρε η μπάλλα και δε ξέρω αν

ποτέ καταφέρουμε να ξεφύγουμε!!!

Καλό βράδυ!!!

Απάντηση από RainAngels:

4

Πόσο δίκιο έχεις!

1. Δεν κατάλαβα ποιο είναι το πρόβλημά σου. Αυτό ρωτάω....

Απάντηση από Ageliki74:

δυστυχως ετσι εχoυν τα πραγματα, ειμαστε ολοι βολεμενοι , γι αυτο μας αξιζει οτι εχουμε..

Απάντηση από Peppy_Miller:

Το να πετάνε σακούλες από τα φορτηγά που μέσα είχαν δυο μαρούλια και ένα λάχανο κι ο κόσμος να περιμένει από κάτω με τα χέρια ανοιχτά πραγματικά είναι τραγικό.Μόνο ντροπή μπορεί να νιώσει κάποιος όχι για τους ανθρώπους που τα έπαιρναν φυσικά αλλά γιαυτούς που κατάντησαν τον τόπο έτσι.Καλησπέρα cbr.

Απάντηση από Dimitris_Fokas1:

ΜΗΠΩΣ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΧΟΥΜΕ ΧΑΣΕΙ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΧΟΥΝ ΠΕΤΥΧΕΙ ΤΟ ΣΚΟΠΟ ΤΟΥΣ;

Απάντηση από Xaris_kr:

το ειδα και γω το μεσημερι.

απο τη μια μερια λες, ειναι δυνατον για μια τσαντα λαχανικα αξιας, 5 ευρω να γινετε τετοιος χαμος , τετοιο στριμωξιδι, τετοιο τσαλαπατημα; τοσο πολυ εχουμε ξεπεσει;

απο την άλλη ομως οταν ο αλλος δεν εχει να εισπράξει ουτε μισθο ουτε επιδομα, ουτε καν ενα μαυρο μεροκάματο, ακομα και η τσαντα των 5 ευρω ειναι πολυτιμη μπορει να τη βγαλει 2-3 μερες με αυτα, αν εχει ρευμα για να τα βρασει και να τα κανει σουπα

και μετα βγαινει ο διπτροφορος μακακας και σου λεει καλα παμε. καλαμια στα αντερα σου μακακα

Απάντηση από CBR_400:

αυτο καταλαβες απο ολο αυτο;

αμ γι'αυτο μας πηδανε αδερφε...χωρις σαλιο..

γιατι δεν μας κοβει!!

Δεν κατάλαβα τι σε ενόχλησε όμως.....

Δεν έκαναν καλά που μοίρασαν τρόφιμα???

Επιστροφή

Η έκδοση αυτή του site είναι για χρήστες που δεν έχουν ενεργοποιημένη τη javascript. Η πρόσβαση στις υπηρεσίες είναι περιορισμένη, για πλήρη πρόσβαση στο site ενεργοποιήστε τη javascript και κάντε refresh τη σελίδα.