Συζητήσεις - αντιβιωσεις χαπια
Χρήστης: mpilio2006
Θέμα: αντιβιωσεις χαπια
Ημερομηνία: 03/09/11 14:37

εχει παθει κανεις καποια απο τις παρενεργειες που αναφεροντε στο χαρτακι οδηγιων η ειμαι η μονη γκαντεμο σε αυτον τον πλανητη!!!

Απάντηση από mpilio2006:

ωχ υπαρχουν και χειροτερα δηλαδη οποτε να μην κλαιγομαι... τι να πω να μην συμβει ποτε ξανα και σε κανεναν βεβαια!!

Απάντηση από fotaklas:

kali sou mera ....den eisai h monh ...

h mitera mou eixe pathei ourolimpoksi eperne antibiosi gia 10 meres kai sthn 6h mera antedrase o organismos ths ...

gemise ta xeria eos epano ta mpratsa tis kai sta podia ( fternes kurios ) kokkniles oi opoies itane polu emfaneis

kathomastan na milsoume me ton kafe mas kai trogotane sthn kurioleksia

telos panton ekane eisagogh sto suggrou edw sthn athina ....einai nosokomeio me dermatologika kai afrodisiaka nosimata alla emeina prosopika polu eyxaristimenos me olous ekei apo katharistries ,nosokomes,giatrous , kai telikos tora einai se mia tha elega sto 90 tois ekato sosth katastash...efage vevaia kai arketh kortizoni den troei alati kai zaxarh alla htane kai kalo olo auto apo thn allh giati exase kai varos apo pano ths ......pantos h altheia einai pos eimaste mia mixani ...akrivos opos ma mixani autokinitou p.x. xreiazomaste frontida kai peripoihsh kai isos kapoies fores o euatos mas proseidopoiei gia mellontika " rektifie " tou organismou mas :))

Απάντηση από mpilio2006:

39 χαχαχαχα εγω παθαινω με ολα υπνηλια σαν ζομπι κυκλοφορω!!

40 μμμμ μια χαρα!!!!

Απάντηση από anor8ografos:

γι'αυτο αποφευγω τα χαπια...προτιμω το ουζακι που ξερω τις παρενεργειες του εκ των προτερων.

Απάντηση από Fairry_Fairry:

ναι υπνηλια απο τα ζιρτεκ (αυτα για την αλλεργικη ρινιτιδα ....)

καθε φορα ππου αναγκαζομαι να τα παρω κοιμαμαι σαν το βοδι

Απάντηση από mpilio2006:

ΑΣΕ ΣΕ ΛΕΩ ΜΕ ΒΑΡΕΣΑΙ ΑΣΧΗΜΑ. ΣΙΧΤΙΡ!!! ΞΑΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΕΙΧΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΩΡΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΜΙΑ 10ΕΤΙΑ ... ΟΥΣΤ!!!

Απάντηση από thrasos_13:

ναι μαρη!

πριν κανα εξαμηνο πηρα μια αντιβιωση.. μη με ρωτησεις το λογο! :p

κ ελεγε οταν πινω το χαπι να μην ξαπλωνω γιατι κολλαει στον οισοφαγο κ δημιουργει πονους κ αλλα πολλα κ διαφορα..

το αποτελεσμα ηταν να παω ενα βραδυ νοσοκομειο με φρικτους πονους στα ορια της γαστρορραγιας!

Απάντηση από zaxaroula_17:

31. E, tin 8umi8ika gt otan akouw parenergeies mou erxetai prwti sto mualo... :P

Oi prwin kai nun pasxodes kseroun...:P

Eleos piaa... Ti to anoigeis to 8emataki ama s enoxlei pou leme tin gnwmi mas?

Απάντηση από mpilio2006:

31 ασε ασε γεμισαμε doctoria εδω μεσα!!!!

Απάντηση από lost_soul_tan:

pm me then

;)

Απάντηση από mpilio2006:

28 ναι το καταλαβαμε με την παρακεταμολη ξερουμε τι ειναι πολυ καλα κοπελια σε ευχαριστουμε!!!

καποιος ειπε με το παραμικρο φαρμακα!!! αν δεν ειμαι ετοιμη να πεθανω δεν παιρνω ουτε ασπιρινη...

30 δεν μπορω να σου πω απο εδω χαχαχαχχαχα!!!

βρε Ζαχαρουλα πως σου ηρθε η ισοτρετινοινη?

κι αλλος φαρμακοποιος στην παρεα μας?

:P

σε μια δυνατη αντιβιωση που επαιρνα καποτε για τραχειοβρογχιτιδα,ειχα γαστρεντερικες διαταραχες...

τι επαθες καλε εσυ?

Απάντηση από DHMHTRHS__37:

αν τα καταπιναμε σαν στραγαλια,θα ειχαμε κι εμεις...αλλα οταν,αραια και που,μας χρειαζονται,φροντιζουμε να τηρουμε ευλαβικα τις οδηγιες σχετικα με τη δοσολογια...

27. Exeis dikaio. Giati den einai mono to 8ema twn parenergeiwn, alla an pairneis etsi eukola xapia me to prwto ponaki, kaneis adiswmata stin ximiki sun8esi tou farmakou, ki otan 8a xreiazesai pragmatika na pareis kapoio xapi dn 8a se pianei logw antiswmatwn!

26. H paraketamoli einai to gnwsto se olous Depon, Panadol kai tetoia...

Απάντηση από astronuts:

pote de pernoume xapakia gia apla kriologhmata kai grypes,, ok an einai kati sobaro

Απάντηση από xairetamas5:

επειδη δεν γνωρηζω ..............και δεν ειμαι ειδικος..............θα συμφωνησω με την zaxaroula_17 φαινεται να ξερει....................για να λεει...........paraketamoli και να ξερει τις ορολογιες.............θα εχει δικιο..............

Exartatai. An exeis parenergeies apo apla xapia opws paraketamoli, ok eisai ligo atuxi, an einai apo pio varia opws isotretinoini einai fusiko...

Απάντηση από RIM_RAP:

Οι παρενεργιες των αντιβιοτικων ,κατα κανονα, δεν οφειλοντε στις ιδιοτητες του αντιβιοτικου, αλλα στην Ευαισθησια καποιων ανθρωπων σε αυτα,,,

Απάντηση από Free89Rose:

οχι

Απάντηση από Alemao_Aloha:

Oxi

Απάντηση από mpilio2006:

20 μπαχαχαχαχα σαν αν εχεις δικαιο ε αμα ειναι θα εχω διπλα μου εμπιστο ατομο!!!

Απάντηση από kuklothumiki:

οχι ρε..γιατι θα λιποθυμησεις κ θα στις φανε αυτοι που ειναι γυρω σου..ασε που θα σε φανε κ εσενα για να μη πεις τπτ..μα τι σκεψεις ειναι αυτες?:p :p

*που το σκεφτηκα αυτο? :p

Απάντηση από mpilio2006:

17γκρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ αλλη φορα να ανοιξω το κεφαλι μου οταν θα σκονταψω σε ενα κουβα με λιρες θα λεω!!!

εννοω*

* τι εχω παθει σημερα οεο?ολο λαθηηηη!μπαααααααααααααααααααααα

ειχες πει?? εισαι λιγο γρουσουζα η μου φαινεται? καμια σχεση με τον αγαπητο βρυκολακα μηπως? (τον μητσοτακη ενοοω) :p :p

περαστικα κ παλι!

Απάντηση από mpilio2006:

15 τι να το κανω την πατησαααααααααααααααααααααααα και να φανταστεις αυτο ακριβως ειχα πει την πρωτη μερα που την πηρα απο το φαρμακειο οτι μπορει να παθεις αυτο το πραγμα!!!

αχαχαχαχαχαχα!εισαι δικια μου εσυ!κ εγω ετσι κανω..οποτε θυμαμαι κ αν (ΑΝ) θα τη τελειωσω κιολας..αχαχαχα!

περαστικα παντως!

Απάντηση από mpilio2006:

11 ρε συ και να πεις πως την επαιρνα κανονικα να παει στον οξω απο εδω με το που καταλαβα κατι παει να γινει δεν ξαναπηρα και σημερα σηκωθηκα ετσι ουαααααααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

12 ακμεντιν γαμωτο εσυ πριστικες εγω που δεν μπορω να κανω τιποτα?

δημιουργησε*

Απάντηση από aperigrapth45:

dysthxws pote den ksereis pio xapi 8a mas piraksei.otan protophra antibiosh amoksil gia prwth fora pristika k foyskosa kontepsa na skasw.

αχαχαχα!ειδες?ασε,ασε..:p

αν το καταλαβες νωρις κ δεν προχωρησε η παρενεργεια, δλδ να σε δημηιουργησε προβλημα, δε χρειαζεται να παρεις κατι..μονο να διακοψεις τη θεραπεια..εγω αυτο ειχα κανει τουλαχιστον γιατι απο την αρχη ειχα δει παρενεργειες..3η μερα, εκει περα, αν θυμαμαι καλα..

Απάντηση από mpilio2006:

9 ουαααααααααααααααααααααααααα σε ποσο καιρο περνανε οι παρενεργειες? τωρα πρεπει να παρω κι αλλα φαρμακα για το καινουριο προβλημα που μου παρουσιαστηκε?

ναι,εχω παθει..κ διεκοψα την θεραπεια..αρα, δεν εισαι η μονη..:p

κουραγιο βρε!

καλησπερα!

Απάντηση από mpilio2006:

7 ε βλεπεις ε?προσπαθω να μην το δειχνω!!!

Απάντηση από gingobiloba:

πάντως δεν μου φαίνεσαι τόσο άρρωστη.

Απάντηση από mpilio2006:

ναι ε αν δεν μπορουσες να κατσεις η να περπατησεις η να σταθεις ορθιος και γενικα να μην αντεχεις το κατω μερος του σωματος σου θα σου ελεγα εγω τυχη που θα την ειχες!!!

Απάντηση από FOCUS1976:

ΥΠΑΡΧΟΥΝ 2 ΤΡΟΠΟΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΟ ΜΙΣΟ ΠΟΤΗΡΙ ΜΙΣΟΓΕΜΑΤΟ 'Η ΜΙΣΟΑΔΕΙΟ...

ΜΕ ΛΙΓΗ ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΣΕ ΠΙΑΝΟΥΝ ΟΙ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ

ΣΩΣΤΟΟΟΟΣ;

Απάντηση από CBR400:

δεν πινω χαπια κι αντιβιωσεις...πολυ σπανια.

οποτε.δεν ξερω.

Απάντηση από xionati_252:

Ναι σε λεωωωω χαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!!!:)

Απάντηση από mpilio2006:

1 α τοσο καλα!!!

Απάντηση από xionati_252:

Εμεις εχουμε τις παρενεργειες απο τα χαρτακια και χωρις να πιουμε τα χαπακια,οποτε εισαι πολυ τυχερη λεμεεεεε!!!!!!!!!!!!!

Επιστροφή

Η έκδοση αυτή του site είναι για χρήστες που δεν έχουν ενεργοποιημένη τη javascript. Η πρόσβαση στις υπηρεσίες είναι περιορισμένη, για πλήρη πρόσβαση στο site ενεργοποιήστε τη javascript και κάντε refresh τη σελίδα.