Συζητήσεις - ..μαπα το καρπουζι ή μαπα ο ελεγκτης..
Χρήστης: Sillywizard
Θέμα: ..μαπα το καρπουζι ή μαπα ο ελεγκτης..
Ημερομηνία: 25/07/11 11:54

ειμαι σουπερ μαρκετ για τα καθιερωμενα ψωνια και φτανει η ωρα των λαχανικων κ των φρουτων..

βλεπω αυτα τα μικρα καρπουζια κ λεω δεν παιρνεις κ ενα τετοιο..αλλα πως θα ξερεις οτι δεν θα σου βγει σκαρτο? Ρωταω εναν υπαλληλο πως τα ελεγχεις κ μου λεει βιαστικα , χτυπας με το δαχτυλο ,οπως χτυπας την πορτα πριν μπεις..

ευκολακι λεω και ξεκιναω..τοκ τοκ, τοκ τοκ,τοκ τοκ..30 καρπουζια χτυπησα..ματαια..10 λεπτα περιμενα ,δεν απαντησε κανενα!!!σε μερικα ξαναχτυπησα για να ειμαι σιγουρος..μαπα τα καρπουζια τελικα

κατεληξα στο αγαπημενο μου πεπονακι το οποιο τρωω μετα μανιας..:))

εχετε καμια προτιμηση σε φρουτο ?

καλημερα σε ολους κ καλη εβδομαδα !!! σε οσους περιμενουν αδεια υπομονη

υ.γ τυχον καθυστερησεις στον σχολιασμο των απαντησεων θα οφειλεται στο οτι ξεκινησε το πρωτο κομματι της αδειας μου κ ποιο αχαρο..αλλα παντα υπαρχει κατι καλυτερο να κανεις σε μια αδεια ,απο το εισαι στον υπολογιστη..

http://www.youtube.com/watch?v=SMZvgAoFmFI

The Smashing Pumpkins - Bullet With Butterfly Wings

Απάντηση από Sillywizard:

22. σταφυλακι ε ? τα περιμενω κ εγω να βγουν..καλημερα!!

23. επιτελους κ μια σωστη αποψη...αυτο λεω κ εγω ρε Μαριανα !!

24.χαχαχα γερνεις προς το πεπονι γιατι με το καρπουζι προς το εδαφος ε? :)) να σαι καλα γελασα..καλημερα !!

25. εμενα ο θειος μου ρε ματριξ μια μουσμουλια εχει κ αυτη εχει ξεχασει να βγαζει μουσμουλα..:)) καλημερα τυχερε!!

26. και αυτα στα αγαπημενα μου..

27. 3 ροδια ? τουλαχιστον βαζεις κανενα σε σαλατα ή σκετα τα τρως ? γιατι σε σαλατα ειναι τελεια...καλημερα !!

30. χαχαχα αυτο φωναζω κ εγω ρε Μαριε..σκουριαζω!!πες την Μαρια να βγαλει τα κουκουτσια γιατι δεν τα μπορω..καλημερα !!

31. η αληθεια ειναι οτι ιδανικο..ειδικα αν του κοψεις το πανω μερος το καθαρισεις μεσα κ το τιγκαρεις στην βοτκα ή στην τεκιλα και πεταξεις κ 20 καλαμακια γινεται σπεσιαλ !!!καλημερα..

32. χαχαχαχα τωρα θα με βαλεις να ψαχνω την μεθοδο του τσακ ρε τρελο !!!τι να κανω ρε μαρια...χτυπησα..αφου δεν ειχαν κουδουνι κ τα πατζουρια ηταν κλειστα..καλημερα !!

33. χαχα ασε Πανο..αλλη φορα θα φτιαξω το μαγικο κλειδι που ανοιγει ολες τις πορτες..τι σκατα μαγος ειμαι !!καλημερα !!

34. ακτινιδιο Θοδωρη..και φουλ στις βιταμινες..οπως κ οι μπανανες !!καλημερα παιχτη..

35. εχεις ποικιλια κορη μου και καλα κανεις..

υ.γ τα συκα μονο...οχι κ οι συκιες ε? :)) καλημερα !!

36. ηθελα εκεινα τα μικρα ρε Λιτσακι..γινονται ευκολα οταν τα φας κανατα για μπεκροκατασταση..χαχαχα καλημερα παλαβιαρα ..

37. καταπληκτικα ..και μολις μου θυμησες οτι η μαμα του κουμπαρου μου φτιαχνει μαρμελαδα απο την βερυκοκια τους κ ειναι τελεια..κατσε να της ζητησω καμμια..καλημερα!!

http://www.youtube.com/watch?v=QilSaHZPW_o

A Question of Heaven- Iced Earth

Απάντηση από lemeatora:

βερυκοκα απο μια βερυκοκια που εχουμε εδω στην αυλη

μεγαλα,γλυκα και μυρωδατα

καλημερες:)

Απάντηση από fioro_toy_levante:

sta poly megala karpoyzia kobeis k perneis to miso egw etsi kanw file moy.

Απάντηση από kayth_timwros:

μπαμπακουλη εμενα μ αρεσει το σταφυλι το καρπουζι το πεπονι τα συκα οι φραουλες :)

Απάντηση από lost_soul_tan:

στα δαμασκηνα κ τα ακτινιδια...

για τους αναποφασιστους της ζωης μου...

να εισαι καλα...καλες διακοπες...

Απάντηση από anor8ografos:

την επομενη φορα να χτυπας στο παραθυρο.

ισως απο την πορτα να εχει χαλασει το κουδουνι.

Απάντηση από zorozouli:

xtypas ta karpouzia????ntrophhhhhh sou!!!den s eixa gia toso viaio agori...:P:P:P:P an thes sigourh lysh gia na mi vgei mapa to karpouzi mathe tin methodo tou tsak noris :P:P:P

latremena frouta twra to kalokairi einai ta mango ;););)

Απάντηση από M_Y_S_E_L_F_1:
καρπουζακι τωρα το καλοκαιρι οτι καλυτερο
Απάντηση από M13_Noone:

Μαπα ο μαγος......

τι μαγος εισαι βρε σιλλυ ουτε ενα καρπουζακι

να μην σου ανοιξει..... ουτε ενα καρπουζακι να μην πει

παρακαλω περαστε ....μμμμμ μαπα ο μαγος !!!!!!

χαχαχαχα

ελα θα σου στειλει η Μαρια σε ταπερακι τωρα που θα μαθει

στον αντρα της πως να τα διαλεγει...

Μ.

Απάντηση από hotty_blondgirl:

@28@

δεν τα καθαριζω εγω γιατι μαυριζουν τα νυχια...(χιχι) ολο και καποιον αλλο θα βρω! αλλα μετα εχει και ανταλλαγμα εννοειται.

(στιφα, ξινα εμενα μου ξινιζουν παντως!) :-)

Απάντηση από iskios_iskios:

@27 Και τρία; πως τα καθαρίζεις ρε παιδί μου;

(Λέγοντας ξινά, μάλλον εννοείς στιφά.)

Απάντηση από hotty_blondgirl:

εμενα τα αγαπημενα μου ειναι να ελληνικα ροδια ( τα ξενα ειναι πολυ ξινα ) !! οκτωβρη-νοεμβρη τρωω και 3 την ημερα.......

Απάντηση από iskios_iskios:

Μου αρέσουν τα μήλα και τα πορτοκάλια : )

Απάντηση από ma_trix:

--->ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

Sillywizard

--->ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΘΕΙΟ ΜΟΥ,

ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΧΩΡΑΦΙ,

ΜΕ ΚΑΡΠΟΥΖΙΑ..

--->ΟΠΟΤΕ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ,

ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ..

:D

--->ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ..

Απάντηση από DisposableHero:

χαχαχαχα κι εγώ προς το πεπόνι γέρνω... άσε που με το καρπούζι στο ποδήλατο πηγαίνω οοοοοοολο αριστερά! (ή δεξιά, αναλογα που το βαζω)

Απάντηση από mpilio2006:

καλα ρε δεν σου ειπα να με ρωτας?

μαπα ο ελεγκτης ηταν!!!

Απάντηση από Fairy_Fairy:

μ'αρεσουν τα ροδακινα και τα σταφυλλια

το καρπουζι μου εχει βγει μαπα εδω και μηνες :)

20. ωπα τωρα Δημητρη..μην μου βαζεις διλημματα..η πεσμουτωρα στην 1 απαντηση, ενοτητα 3 λεει το αναποδο !! εισαι σιγουρος ή να παρουμε κ την βοηθεια του τηλεφωνου ?

Απάντηση από DHMHTRHS__37:

οσο πιο ελαφρυ ειναι για το μεγεθος του το καρπουζι,τοσο πιο καλο ειναι...

13. πινεις μια μοτιον και ξεμπερδευεις ε χοκ ? εχεις δικιο παντως..εχω φαει πεπονι που ηταν χειροτερο απο κολοκυθι..

14. χαχαχαχαχα μου θυμησες την γιαγια μου..που εκοβε τις φλουδες με με εβαζε να τις δινω στις κατσικες κ στις κοτες !!κ καλησπερα μαλαμα..

15. οταν βγαλω τα πρωτα κ δεν τα φανε οι κουρουνες θα σου στειλω..:))καλησπερα !!

16. τα τσακιζω τα πορτοκαλια.σκετα ή σε χυμο..ποτε αγοραστο χυμο..μονο φρεσκο!!καλησπερα !!

17. αυτα ειχαν μπρουτζινη χειρολαβη..ηταν σαν τα νεοκλασσικα κτιρια..καλησπερα !!

8. αυτο το κομματι της αδειας θα το περασω σπιτι κανοντας δουλειες που πρεπει οπωσδηποτε να γινουν..το επομενο κομματι της αδειας αφορα την διασκεδαση κ ξεκουραση!!καλησπερα μπομπιρα!!

9. καλησπερα Snake .. να τον εμπιστευτεις..στο λεει κ δευτερη γνωμη!!

10. στο σουπερ δεν εχει τετοια Λιτσα!! ασε κ τωρα παω διαβασμενος με τις συμβουλες της πεςμουτωρα κ του κουνουπιου..καλησπερα !!

11. εγω δεν εχω ακουσει εκφραση μαπα το πεπονι..μονο για το καρπουζι λενε αρα κατι θα ξερουν..καλησπερα λοβ γκαν !!

12. μαζι σου κ εγω Μαρια..με σκονακι στο σουπερ μαρκετ αλλη φορα :)))καλησπερα !!

Απάντηση από miracle:

Τα καλα καρπουζια εχουν κουδουνι !!!

Απάντηση από GIA_PANTA_EDW:

Oλα τα φρουτα μου αρεσουν αλλα σαν τα ΠΟΡΤΟΚΑΛΙΑ κανενα,μονο που πρεπει να περιμενω το χειμωνα που ειναι η εποχη τους!Καλησπερα!!

Απάντηση από Kathmandu:

Εμένα τα κεράσια μου αρέσουν.Καλησπέρα.

Απάντηση από mala_ma:

εγώ αγοράζω καρπούζια από το τσιγγανάκι της γειτονιάς μ

κάθε φορά που περνάει φωνάζει '' δυο καρπούζια 5 ευρο και ένα χαμόγελο ''

άμα μου βγει μάπα το ένα , έχω το άλλο

και άμα μου βγει μάπα και το άλλο

ξέρω που μένει !!!

του έχω πει θα του πετάξω τις φλούδες στην αυλή του και θα φωνάζω πουλ πουλ πουλ πουλ στις κοτούλες ( που δεν έχει )

Απάντηση από Hawksoul09:

Εγώ προτιμώ τους χυμούς, αλλά το κάθε φρούτο πρέπει να τρώγεται στην εποχή του... Και το καρπούζι είναι ωραίο και δροσιστικό, και το πεπόνι έχει ευχάριστο άρωμα και γεύση... Αλλά υπάρχουν και πεπόνια που δεν είναι καλά - έχουν γεύση κολοκύθας - όπως υπάρχουν και καρπούζια μάπα - γεύση στυφού σανού... :P

Προτιμώ τα ροδάκινα, βερύκοκα, μήλα, μάνκο, μπανάνες και αχλάδια... :)

Και τα άλλα καλά είναι, αλλά γενικώς δε μου αρέσουν τα ξυνά - πορτοκάλια, μανταρίνια και ακτινίδια - εκτός άν είναι σε χυμό όλα μαζι ανακατεμένα - σαν το Amita Motion... ;)

Απάντηση από twra_aspana:

ψηφιζω το 1........

με επεισες...θα κανω αντιγραφη οσα εγραψες.....

θα δωσω το χαρτακι στον αντρα μου....

και θα περιμενω τα αποτελεσματα....:) :) :)

υγ......ολα τα φρουτα μου αρεσουν....οπως και οι φρουτοσαλατες..

καλησπερα..

Απάντηση από love_gun_one:

σωστος ειπες μεσα σου μαπα καρπουζι βγαινει,,,ενω μαπα πεπονι δυσκολο,,,

εγω εχω προτιμηση στα,,,,αχλαδια,,,,καλημερα

Απάντηση από fioro_toy_levante:

yparxei lysh file moy.na zhtas me to maxairi panta egw etsi kanw.

kalhmeressssssssss

Απάντηση από SNAKE1961:

-----> 3 !!!!!!!!!! \Α/.

Υ.Γ. Θα σ'εμπιστευτω σ'αυτα που λες 1 και θα δω . ΚΑΛΗ σου ΕΒΔΟΜΑΔΑ .

Απάντηση από mpompiras82:

και για πες μας γιατι ειναι αχαρο το καμματι της αδειας σου?? σκαβεις για να βρεις το καρπουζι???

τη καλημερα μου!!!

Απάντηση από methismeno_kounoupi:

6. ειδικα τα νεκταρινια τα λευκοσαρκα... κολασηηηηη!!!!!!!:)

1. ουτε στις πανελληνιες τετοια μελετη...κ ολα αυτα για ενα καρπουζι ?χαχαχα

καλημερα !!!

2. ελα ρε κουνουπι...μαζευω πληροφοριες για την επομενη φορα..απο ροδακινα μου αρεσουν τα λευκοσαρκα..

3. ε ναι ρε κριμιναλ !! εννοειται..και με μια λεπτη φετα ψωμι ειναι ωραιο..καλημερα παιχτη κ καλη εβδομαδα!!

4. καλημερα κυκλοθυμικη..εγω τρωω αρκετα φρουτα απο την αλλη..ειδικα τους καλοκαιρινους μηνες !! καλη εβδομαδα.

5. ειπα ρε Τακη να ειμαι ευγενικος κ να χτυπησω πρωτα..απο την επομενη κατευθειαν στην ''κλειδαροτρυπα για ματι''!!:)) συμφωνω κ για τα 2 φρουτα..τα αγαπημενα μου !!

http://www.youtube.com/watch?v=oLESdcQMdLE

iron maiden-wasted years

Απάντηση από takss7:

ρε συ θωμα, το καρπουζι δε θελει αυτι αλλα ''μπανηστηρι''!!!

απο τις ριγες και το χρωμα το καταλαβαινεις ειναι για να το φας ωμό ή να το τηγανισεις!!!

πεπονακι και ροδακινα ειναι παντως σταθερες αξιες στον ουρανισκο και σπανια πεφτεις εξω στην επιλογη!!!

καλησπερες!!!

Απάντηση από kuklothumiki:

μπα..δε πολυτρωω φρουτα..θα πρεπε να τα ζηλεψω πολυ που λεμε για να φαω..οταν γινει αυτο, θα φαω καρπουζι, πεπονι, νεκταρινι κ ανανα. κ παλι ισα για τη γευση..

καλημερα κ καλη εβδομαδα!

Απάντηση από criminalmind:

και γω πεπονακι προτιμω!!!

αλλα εχεις φαει ποτε καρπουζι με φετα?

αξιζει!

καλημερα και καλη βδομαδα!

http://www.youtube.com/watch?v=0JKky_NfTXY

Απάντηση από methismeno_kounoupi:

βρε σιλ...

βρε σιλ....

εχεις τον ειδικο εδω περα και δεν τον ρωτας???

φρουτακια εχω πολλα που μ'αρεσουν

μ'αρεσουν τα ροδακινα, τα βερικκοκα , τα αχλαδια, τα κερασια, οι χουρμαδες (πολυ παχυντικοι ομως...) και λιγοτερο το καρπουζι και το πεπονι

καλημερααααααααα και καλη εβδομαδα!!!:)

Απάντηση από pesmoutwra:

Αν ξαναχτυπησεις και δεν σου απαντησουν , σου εχω το σκωνακι ετοιμο

1. Η αποχρωματισμένη περιοχή, στο σημείο που το καρπούζι ακουμπά στο έδαφος, θα πρέπει να έχει κιτρινίσει.

2. Όταν ξύνετε το φλοιό με το νύχι σας θα πρέπει να αποκολλάται εύκολα.

3. Θα πρέπει να είναι βαρύ σε σχέση με το μέγεθός του.

4. Όταν το χτυπάτε στο κέντρο του θα πρέπει να κάνει έναν βαθύ και υπόκωφο ήχο.

5. Θα πρέπει ο φλοιός να έχει χάσει τη γυαλάδα του.

6. Θα πρέπει να έχει μειωθεί το χρωματικό κοντράστ ανάμεσα στις ανοιχτόχρωμες ρίγες και το βαθύ πράσινο του φλοιού.

Καλημερααααα!!!!

Επιστροφή

Η έκδοση αυτή του site είναι για χρήστες που δεν έχουν ενεργοποιημένη τη javascript. Η πρόσβαση στις υπηρεσίες είναι περιορισμένη, για πλήρη πρόσβαση στο site ενεργοποιήστε τη javascript και κάντε refresh τη σελίδα.