Συζητήσεις - Καρκίνος του στήθους
Χρήστης: sarygirl
Θέμα: Καρκίνος του στήθους
Ημερομηνία: 29/05/11 23:56

Μακαβριο, αλλά αν τυχαινε σε εσας, πως θα το αντιμετωπίζατε? Πραγματικά θέλω να ακουσω γνώμες και μην πειτε σας παρακαλώ με την μια με δυναμη και δεν θα το εβαζα κάτω, σκεφτήτε το καλα.

Απάντηση από maxdelmar:

Γεια σου sarygirl θα σου παραθεσω μερικα λινκ για την καταπολεμηση του καρκινου σε βαθμο θεραπειας.Δες πρωτα τα λινκ και μετα αποφασισε...ειναι δοκιμασμενο.Η μητερα ενος φιλου μου και συναδελφου μου ηδη ξεκινησε την θεραπεια με σημαντικη βελτιωση και τωρα ειναι σε σταδιο πληρους αποθεραπειας....ειχε καρκινικους ογκους στο συκωτι...κατασταση μη αναστρεψιμη.

Οι παρενεργειες μονο στην αρχη ειναι εμμετοι και διαρροιες που αλλωστε το παθαινεις με την χημειοθεραπεια....αν θες κανεις την θεραπεια ταυτοχρονα με την χημειοθεραπεια(αν και αυτο ειναι κυριως θεμα ψυχολογικο,ειναι γνωστο αλλωστε η χημειοθεραπεια σακατευει το ανοσοποιητικο συστημα)..

Επειδη ειναι θεμα σοβαρο..και οπως ειναι γνωστο με την υγεια δεν παιζουμε...γνωριζω περι του θεματος εδω και κανα χρονο...το ειχα παρει στο ντουκου δεν λεω...αλλα να που ετυχε περιστατικο με την μητερα του φιλου μου...και ειναι πλεον δοκιμασμενο..λειτουργικο....να μην μακρυγορω...

Jim Humble ο δημιουργός του MMS 1

http://www.youtube.com/watch?v=WUmYqYHXPVc&feature=channel_video_title

Jim Humble ο δημιουργός του MMS 2

http://www.youtube.com/watch?v=Vf9WutGcTLI&feature=relmfu

Jim Humble ο δημιουργός του MMS 3

http://www.youtube.com/watch?v=rShwjog-a0U&feature=relmfu

Jim Humble ο δημιουργός του MMS -4

http://www.youtube.com/watch?feature=iv&v=RyHowDuQwts&annotation_id=annotation_441494

Jm Humble ο δημιουργός του MMS -5

http://www.youtube.com/watch?v=hpt3ZHmONhE&feature=related

Jim Humble ο δημιουργός του MMS μέρος 6o

http://www.youtube.com/watch?v=hklOyUYYJ7Q&feature=related

MMS Protocol 2,000 (Greek subs)

http://www.youtube.com/watch?v=q6KeKjBWg3M&feature=channel_video_title

The New MMS Protocol 1000 (Greek subs)

http://www.youtube.com/watch?v=2IapzXkf_Rs&feature=relmfu

Στις περιγραφες απο τα βιντεακια υπαρχουν επιπλεον λινκ με παιρετερω πληροφοριες και παραγγελιες οσον ενδιαφερονται....δεν παρακινω κανεναν να ασχοληθει(μιλαω γενικα προς ολους)...σε τελικη αναλυση δειτε το σαν παραπανω πληροφορηση σχετικα με το θεμα.....μας αφορα ολους...

Απάντηση από Mi_meTrelaineis:

Δε ξέρω γιατί δε μας πατάει αυτοκίνητο...

το μόνο που ξέρω είναι κάποιος παίζει παιχνίδια εις βάρος μας

ενίοτε λύνεται και στα γέλια, αρέσκεται να τυρρανάει τον κόσμο με λίγα λόγια

αλλά τέτοιοι αλαζόνες που έχουμε γίνει όλοι μας... τι να πω καλά να μας κάνει?

Τέλος πάντων σου εύχομαι δύναμη ψυχής και να είναι η τελευταία τέτοιου έιδους περιπέτεια που περνάς στη ζωή σου

Δε πρόκειται να σου πω το τυποποιημένο μότο τα καλύτερα έρχονται, επειδή ποτέ κανείς δε ξέρει άν έρχονται κ όσοι επιμένουν να το ισχυρίζονται αυτό, είναι που θέλουν να μας περάσουν την εντύπωση του ξερόλα.

Επίσης σου εύχομαι μόνο όμορφες στιγμές απο δω και στο εξης!

Απάντηση από sarygirl:

64. Σου εύχομαι να πηγαίνεις στο γιατρό σου μόνο για την παρακολούθηση φίλε απο δώ και πέρα. Πραγματικά ήταν η απάντηση που είναι πιο κοντά σε όσα σκέφτομαι για την φαση στην οποία βρίσκομαι.

Να σαι καλά, σ'ευχαριστώ πολύ για όλα.

Απάντηση από sarygirl:

65. Ευχαριστώ, αλλά το καλό μου πάντα ήταν να ξέρω.

Απάντηση από ma_f_rix:

en.wikipedia.org/wiki/Nocebo

απαγορευεται να γνωριζεις τις παρενεργειες για το καλο σου μονο και τπτ αλλο

Απάντηση από lykos523:

Σε χαιρετω κοπελλα μου...

Ειμαι ΚΑΡΚΙΝΟΠΑΘΗς εδω και 3 χρονια.

Η κατασταση θεραπειας της νοσου ειναι επωδυνη στην αρχη,μετα θα συνηθισεις.

Θελω ενα πραγμα να κανεις ,ν αφησεις τον εαυτο σου λευτερο,και να κανεις οτι σου λεει ο γιατρος σου....Επ ακριβως για ναχεις αποτελεσμα.

Να γελας το πρωι το μεσημερι το βραδυ κι ολα να τα αντιμετωπιζεις με χιουμορ..

Δε μπορω να σου πω πως θα κερδισεις αυτο το παιχνιδι....πρεπει να το βρεις μονη σου..και να τα εχεις καλα με σενα...για την νοσο σου δε φταει κανεις κι ουτε και συ...συμβαινει...

Η ιατρικη πλεον εχει φτασει σε τετοια επιπεδα που τα πολεμαει ολααααααα...

Και το τελευταιο δε θελω να ντρεπεσε για την νοσο σου...νασαι περηφανη γιατι θα την νικησεις στο τελος...νασαι σιγουρη..

Ευχομαι παντα να γελας...

Ηλιας απο Λαρισα

Υ.Γ. Εχω NHL

Απάντηση από sarygirl:

60. Καταλαβαίνω πως το σκέφτεσαι, εμένα αυτές μου οι σκέψεις ήταν πρώτες στον πανικό τον πρώτων ημερών. Από την άλλη σκέφτηκα αν περνάω καλά, και αν αξίζει ένας χρόνος από τη ζωή μου για 5 ή 10 ή όσα χρόνια ακόμα, χωρίς να υποφέρω όπως λες. Πριν μου τύχει αυτό το μονό δεδομένο θεωρούσα τη ζωή, έπειτα ούτε και αυτή.

Αν έχω ενοχές είναι γιατί οι δικοί μου στεναχωριούνται, για τίποτα άλλο όμως. Νομίζω πως για όλα τα πράγματα που αξίζουν πρέπει να αγωνιστείς. Επιπλέον δεν πιστεύω ούτε στη μοίρα ούτε στο θεό. Μονό στους ανθρώπους. Αν "ήταν" να πεθάνω γιατί δεν με πάτησε ένα αυτοκίνητο????

Δεν θέλω να παραδοθώ σε καμία μοίρα. Ακόμα κι αν πεθάνω, ακόμα κι αν δε με θυμάται κανείς, που στην τελική αν φύγω εγώ χέστηκα για το ποιος θα με θυμάται, Έχω στο μυαλό μου πως για μένα έκανα κάτι που ήθελα και αυτό ήταν να ζήσω και να προσπαθώ γι αυτό. Δεν θα κάτσω να κλάψω τη μοίρα μου και να χωθώ στο καβούκι μου.

Απάντηση από antthi:

μια φορα πριν κμ 5αρια χρονια γυρνωντας απο τις διακοπες, μου ειχε πρηστει ενας αδενας.....στην αρχη οταν το επιασα λεω τι ειναι αυτη η μλκια εδω...μετα το εδειξα στις φιλες μου κ δε μου αρεσε η αντιδραση τους......μετα πηγα στην μανα μου κ ουτε η δικη της αντιδραση μου αρεσε,..αρχιζε να με λουζει κρυος ιδρωτας εβαζα τα κλαματα στο ασχετο...κ με το που ξημερωσε εκλεισα ραντεβου στον γιατρο...εγω τοσες φορες που το επιανα κ το πιεζα το ειχα μελανιασει κ με ποναγε

κ μεχρι να μου πει οτι δν ηταν τπτ απλα λογω περιοδου ειχε πρηστει ειχα χασει την γη κατω απο τα ποδια μου....καποια πραγματα αν δε τα ζησεις δε μπορεις να ξερεις πως θα αντιδρασεις...το μυαλο κολλαει κ σκεφτεται μονο οτι θελει.....

μεχρι να ηρεμησω ελεγα αυτο ηταν παει θα με χασουν(κ ας ηξερα πως υπαρχουν λυσεις ειτε χημειοθεραπειες ειτε μαστεκομη..κ αυτο ηταν που φοβομουν κ με επαιρνε απο κατω....λαθος αλλα τοτε εκτιμας τι εχεις κ εχεις μεγαλυτερη θεληση γα ζωη...)

επειδη διαβασα πιο κατω οτι το θεμα αφορα εσενα......να σκεφτεσαι θετικα....κ καλο θα ηταν να μην σκεφτεσαι το προβλημα......αντιμετωπισε την ζωη σου οπως κ πιο πριν κανε οτι εκανες...κ πιστευω ολα θα πανε καλα....

Απάντηση από alithinh31:

Καταρχήν , να σου πω ότι δεν το έχεις διατυπώσει καλά το θέμα (κατά τη γνώμη μου) και δεν είναι κατανοητό ότι το αντιμετωπίζεις αυτό το πρόβλημα με αποτέλεσμα η πρώτη σκέψη μου διαβάζοντάς το, ήταν "αααα δεν πάει καλά"...

Δεν ξέρω τι θα έκανα. Έξω απ το χορό πολλά τραγούδια μπορώ να πω.

Το μόνο που ξέρω είναι ότι στην περίπτωσή σου το κατάλαβες σχετικά νωρίς απ ότι διάβασα, οπότε δε μπορεί παρά όλα να πάνε καλά.

Να μη ξεχνάς να βγαίνεις με φίλους, να κάνεις πράγματα που θα έκανες αν δεν είχε συμβεί αυτό. Μη το αφήσεις να σου αλλάξει την καθημερινότητα παρά μόνο όταν αυτό είναι απαραίτητο για κάποια αγωγή π.χ.

Συνέχισε να περνάς καλά με την οικογένεια και τους φίλους σου.

Ότι είναι να γίνει θα γίνει. Μέχρι το τελικό αποτέλεσμα, θα είναι κρίμα να έχεις ταλαιπωρηθεί πολύ ψυχικά για κάτι που τελικά ξεπεράστηκε.

Δεν ξέρω τι άλλο να σου πω...

Καλή τύχη. Ο Θεός μαζί σου...

και για να σου δώσω την ολοκληρωμενη απάντηση μου

ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΜΑΣΤΕΚΤΟΜΗ

γι αυτο σου έκανα ολο αυτο τον πρόλογο ;) :):)

O γεγονε,γεγονε

Οτι ειναι να γινει θα γινει...μα οτι και να γινει,

κανεις δε γλιτωνει απ τη μοιρα του

εξαλλου οπως κατάντησε αυτος ο κοσμος αν το καλοσκεφτεις

λυτρωση θα ειναι γι αυτον που θα φυγει...

Κι οσο γι αυτους που θα αφησει πίσω...? Ποσο θα τον θυμουνται νομιζεις? μεχρι το χρονο του μνημοσύνου?

Το θεμα ξέρεις ποιο ειναι ?

Αυτός που ξέρει ότι θα φύγει τελος παντων, κατα πόσο εχει εξοικειωθει με την ιδεα του θανάτου, οτι καποια στιγμη....THE END...?

Να σου μιλήσω και προσωπικά τώρα... αν μου τυχαινε.... θα ήθελα απλα να μην υποφερω, μια κ εξω που λεμε.... δεν υπαρχει λογος να παρατεινεται και να διαιωνιζεται μια <<οποιαδηποτε αρρωστημενη κατασταση>>

και βασικά θα πηγαινα να ζησω τα υπολοιπα χρονια μου στην καραϊβικη, ονειρο ζωης βλέπεις....

καλημερα

Απάντηση από romadico:

Εγώ αυτό που λέω και κάνω πράξη είναι

ότι όσο είσαι όρθιος /α , τα πάντα παλεύεις .....

Απάντηση από cbr401:

σε μενα προσωπικα δεν ετυχε....

μιλουσα με μια κοπελλα,και ηταν να βρεθουμε...δεν ηρθε ποτε....

Απάντηση από sarygirl:

54 και 55 Εμένα αφορά το ερώτημα. Δεν το εβαλα στην τύχη.

Ασχετο αλλά οσοι λένε θέλει δυναμη δεν εχουν δίκιο. Όσο ζει το μυαλό σου και εχει στόχους και νοιωθει ζωντανό, ότι και να σου έρθει λειτουργείς, θες με ενστικτο, θες με την ψευδαίσθηση τη θρησκευτική, οπως κι αν εχει βρίσκει διεξοδους το μυαλό. Νοιωθεις στην αρχη ενα πάγωμα μεγάλο μέσα σου γιατι νοιώθεις πως πιθανοτατα όλα τελειώνουν, αλλά προτειμάς την αξιοπρέπεια απο τη μιζέρια. Ποιος θα ήθελε ενα ενδεχόμενο τέλος να είναι μίζερο??

Αν κάποιος είναι πολύ απογοητευμένος απο τον εαφτό του η απο τη ζωή του γενικότερα, τότε μόνο παραδίδει τα όπλα αν το θες κι ετσι. Πιστευω πάντως πως είναι μύθος αυτό το περι δυναμης γιατί πολύ απλά σε οδηγεί το ενστικτο. Το λέω εκ πείρας.

Απάντηση από tinkerbell37:

οταν ειναι εξω απο το σπιτι σου ευκολα λες με δυναμη..

αμα ειναι ομως μεσα...τοτε ειναι ζορικα..

για να το εχουν ξεπερασει ομως τοσος κοσμος..

μαλλον βρισκεις την δυναμη...

Απάντηση από s1ngles20:
Γιατι θα πρεπει να το σκεφτω τωρα αυτο?Γιατι να εχω και κατι τετοιο στο μυαλο μου?Οταν και αν μου σταλθει και αυτη η δοκιμασια θα κανω οτι με φωτισει ο Θεος..Ελεος βρε παιδια τι σκεψεις ειναι αυτες και τι ειδους προβληματισμοι?Αν εχεις κοντινα σου προσωπα τα οποια πασχουν απο το καρκινο του μαστου..δεν εχεις παρα να παρεις αραδειγμα και δυναμη απο την θεληση τους για ζωη!

Ειναι κατι το οποιο αν σου τυχει..οτι και να πει καποιος τωρα του στυλ:

θα το αντιμετωπισω με ψυχραιμια και δεν θα με ριξει κτλκτλ..

Εκεινη την χρονικη στιγμη θα αντιδρασει με εντελως αλλο τροπο...

Μια παροιμια λεει:εξω απο το χορο πολλα τραγουδια λεμε!

Για αυτο ασε τα πως θα αντιδρουσαμε...και...

ζησε το σημερα σαν να μην υπαρχει αυριο..

καλησπερα

Απάντηση από KALAMARAKI_20:

kouragio k psyxraimia !!!

perastika sou ;)

Απάντηση από takss7:

δυσκολα να πεισεις καποιον να το παλεψει και να εχει καλη ψυχολογια που ειναι τα βασικοτερα σ υτες τις δοκιμασιες!!!

πολυ δικος μου ανθρωπος, μου ειχε πει οτι, καλα τα ελεγα στους αλλους, αλλα δεν ειχα φανταστει ποτε ποσο κακο ειναι!!!!

παντως, η δυναμη που κρυβουμε μεσα μας, ειναι τεραστια πολλες φορες!!!

καλημερα........καλη εβδομαδα!!!

Απάντηση από FILOMHLA_1:

Oταν ο άνθρωπος αρρωστήσει από μια σοβαρή ασθένεια ή παλεύει η αφήνεται στην ασθένεια του τα παρατάει. Εσύ προχώρησες κι ένα στάδιο παραπέρα όχι μόνο έχεις αυτογνωσία της κατάστασης αλλά έφτασες και στο σημείο να αυτοσαρκάζεσαι με χιούμορ. Τα έχεις καταφέρει ίδη κορίτσι μου έχεις βγει ίδη νικήτρια και πιο σοφή θα έλεγα. Να είσαι καλά.

Καλημέρα

Απάντηση από ladybird36:

δεν μπορεις να πεις απο πριν πως θα αντιδρασεις....

Απάντηση από GIANNA_72:

upomonh kai dunamh psuxhs,,,

perastika sou,,

Kalhmera!!

Απάντηση από lemeatora:

με υπομονη

καλημερα:)

Απάντηση από d0raki_19:

το περασα κι εγω με την μητερα μου πολυ προσφατα..

..αλλα ευτυχως ολα πηγαν καλα!!

ελειπα πολυ καιρο εξωτερικο για να ειμαι διπλα της!!

και της εκανε πολυ καλο αυτο..

θελει παρα πολυ δυναμη....και σιγουρα να μην το βαλεις κατω..

ολα καλα θα πανε..

Απάντηση από GIA_PANTA_EDW:

Εβλεπα πολυ ωρα το θεμα σου αλλα δεν ηξερα τι να απαντησω!Δεν ξερω πως θα αντιδρουσα στη θεση σου,δεν μπορω να σκεφτω.Παντως εισαι πολυ δυνατη και αυτο φαινεται!!Ευχομαι ολα τα ασχημα να περασουν και γρηγορα να ερθουν ομορφα πραγματα!

Απάντηση από sarygirl:

44. Σ'ευχαριστώ :)

Απάντηση από KSM81:

η ζωη ειναι ενας συνεχομενος αγωνας .το πιο ισχυρο οπλο ;το χαμογελο της ψυχης

σκεψεις παντα θετικες.ξερω τι σου λεω...

Απάντηση από sarygirl:

Μην το λες, σου φαινετε φυσιολογικό, εξαλλου στο νοσοκομειο είναι όλοι σαν εσενα, δεν απορώ καθόλου ούτε και μου ήταν δυσκολο ιδιαιτερα. Με ξαφνισε μεν αλλά είναι η πραγματικότητα.

Επιπλέον εσύ ξερεις τι περνάς, οι άλλοι όμως που σε αγαπάνε τα διογκώνουν τα πράγματα γιατί δεν τα ζουν. Δυσκολα είναι, δεν λέω αλλά δεν ενοιωσα ούτε στιγμή οτι θα πεθάνω.

Απάντηση από Vipe_R:

Eιλικρινά δεν ξερω τι θα έκανα στη θέση σου...

Απορώ πως εσυ δίνεις κουράγιο στους δικούς σου και πόσο δυνατή σε έκανε αυτή η αρρώστια.

Καλή δύναμη εύχομαι μόνο και αυτή εσυ ξέρεις πως θα τη βρεις.

Απάντηση από sarygirl:

http://www.youtube.com/watch?v=RF0HhrwIwp0

Απάντηση από MrDabolina:

pantos me to malakas pou les , kapou se petixa se kapoio thema prin apo afto , kai mono malakas den mou fanikes :)

kai se afto to thema tin idia entiposi mou edoses .

katalavaino oti to les gia ta farmaka pou pairneis .

Απάντηση από kayth_timwros:

http://www.youtube.com/watch?v=CnE5CbcA8nk

Απάντηση από baeirhnh:

πιο καλύτερα από τον 33 δεν θα μπορούσα να τα πώ!!!

σου εύχομαι πραγματικά δύναμη και άμα λυγίσεις και δεν έχεις να μιλήσεις και θες να ξεσκάσεις στείλε e-mail!!!καλό βράδυ

τι ευχαριστεις κοριτσακι μου ? δεν εκανα τιποτα. ευχομαι ολα να πανε καλα.. να περασει γρηγορα κι οσο γινεται πιο ανωδυνα αυτη η δοκιμασια σου.. κ να σαι γερη ευτυχισμενη στη υπολοιπη ζωη σου. εχεις ολη τη ζωη μπροστα σου κ τα καλυτερα ερχοντται. ειναι στο δρομο.....ο θεος μαζι σου ψυχη μου, :))))

Απάντηση από sarygirl:

Ευχομαι οντως να ειναι παροδικο. Αυτό μου ειπε και ο γιατρος που κανονιζει τις χημειοθεραπειες στο νοσοκομειο. Ευχαριστώ καυτή

αυτο που σου συμβαινει ειναι διανοητικη κουραση.... γιατι ολος σου ο οργανισμος καταπονειται λογω χημειοθεραπειας. σκεψου οτι μεσα σου σκοτωνονται καποια κυτταρα. τα κακοηθη ενιοτε. ειναι μια εξοντωτικη διαδικασια κ λογικο ειναι μετα να νιωθεις κουρασμενη.. να μην λειτουργεις οπψς πρωτα να στο πω πιο απλα..... αυτο που πρεπει να κανεις ειναι υπομονη.. κουραγιο.. να τελειωσει ολη αυτη η θεραπεια... κ μετα θα σκεφτεσαι οπως πρωτα. αυτο ειναι κατι παροδικο. κ πιστεψε με κανεις δε θα σε κατηγορησει που βρισκεσαι σ αυτη τη κατασταση. δινεις μια μαχη ........... κ θα τη νικησεις...

Απάντηση από sarygirl:

Καλημέρα Ερικ. Πολύ όμορφη απάντηση, ευχαριστώ

Απάντηση από errik7:

Περνωντας απο διαφορες φασεις, αναφορικα με την ασθενεια, καταληγεις σ αυτο που δεν θες να ακουσεις.

Ναι, δυναμη θελει. Και αδιαφορια. Αδιαφορια απεναντι στον θανατο. Χαιρεσαι τις στιγμες και δεν φοβασαι. Ζεις με τον φοβο, τον απορροφας. και τον νικας , ξεσκιζοντας τον. Και λυτρωνεσαι, ουτως ή αλλως...

Καλημερα!

Απάντηση από sarygirl:

30 συμφωνω. γνωριζετε καποια τεχνικη ή καποια ασκηση που ελλατωνει το πρόβλημα της συγκέντρωσης ή τη σκέψη? Φυσικά αυτό στο γιατρό μου πρεπει να το ρωτήσω, αλλά μιας και βλέπω πως γνωρίζετε ας ας εκμεταλλευτώ :Ρ

Απάντηση από sarygirl:

29. και αυτο το παθαίνω. Πεφτουν παρα πολύ τα λευκά και τα αιμοπετάλια, αλλά είναι παρενεργεια, τι να κανουμε, καθε πολεμος έχει θυματα. Το αντεχω.

Δε μπορω όμως να κοιταζω σα μοσχαρι και να μην καταλαβαινω.

κοριτσι .... η χημειοθεραπεια ειναι πολυ ισχυρη... ειναι μια βομβα μεσα στον οργανισμο σου.. που τα επηρεαζει ολα..... λογικο ειναι να εχεις καποιες δυσαρεστες επιπτωσεις... ομως σκεψου οτι αυτο ειναι παροδικο.. τωρα προεχει να γινεις καλα...... κ θα τελειωσουν οι χημειοθεραπειες κ το μυαλο σου θα ναι οπως ηταν.. κανε υπομονη....

λαλακας δεν εισαι.. ειχες τη τυχη να το πω / αλλα κ τη προνοητικοτητα να κανεις εξεταση κ να διαγνωσθει κατι που θα ηταν χειροτερο αν δε το ηξερες κ προχωρουσε... οσο για το στηθος σου.... με καποια πλαστικη.... κατι θα σου προτεινει ο γιατρος σου.. πιστευω θα διορθωθει το οποιο αισθητικο προβλημα.

Απάντηση από kuklothumiki:

ελα ντε φινλεναδα!ελα ντε!

βρε θεματογραφε..νιωθεις μαλακας γι'αυτο?δεν υπαρχει λογος να νιωθεις ετσι..θα προτιμουσες μηπως μετα τις χημειοθεραπειες να εσαι με 40 πυρετο συνεχως κ να μπαινοβγαινεις στα νοσοκομεια μεχρι την επομενη χημειοθεραπεια?δε νομιζω..το μυαλο σου δεν αλλαξε..κ το ξερω καλα..εσυ το αλλαζεις..ολα στο μυαλο σου ειναι..μπορεις να το κουμανταρεις..πιστεψε με..

Απάντηση από lost_soul_tan:

θα περασουνε αυτα τα συμπτωματα οταν με το καλο κλεισει ο κυκλος των χημειοθεραπειων...

το δικο μου προσωπο ειχε χασει τα μαλλια του και οταν τελειωσε ξαναφυτρωσαν κανονικα...

ειναι δυνατα κοκτεηλ...

Απάντηση από sarygirl:

Μετά απο κάθε χημειοθεραπεια για 3 - 4 μέρες εκτος που είμαι σαν αρρωστη, δεν μπορω να σκεφτώ. Οτι και να μου λενε κοιταζω σα χαζη και εκτος του οτι λεω ασυναρτησιες καποιες φορες, ειδικά την επομενη μερα τις χημειοθεραπειας, γενικώς δε μπορώ να σκεφτώ. Σαν να ειμαι μεθυσμενη ή σα να εχω πάθει διασιση η κατι τετοιο.

Πως θα αντιμετωπιζατε το οτι αλλαζει το μυαλο σας. Το σωμα μου το αποδεχτηκα οτι αλλαξε, μου λειπει μεγαλο μέρος απο το αριστερο στηθος, το μυαλο ομως που δεν λειτουργει με τρελαινει πραγματικα

Απάντηση από Eagleheart:

περαστικα σου κοπελια και προσοχη στους χασαπηδες τους γιατρους

αχ φιλεναδα κυκλοθυμικουλα πως επικοινωνουμε εμεις οι 2.. αυτη τη ιδια απορια εχω κι εγω.

δεν εγινες καθολου μαλακας...

ειναι μια δοκιμασια...ενα μεταβατικο σταδιο...

καποτε ακουγαμε για ενα περιστατικο σε ολο το χωριο...

πλεον ενα σε καθε οικογενεια...

Απάντηση από kuklothumiki:

μαλακας γιατι νιωθεις?αν θελεις απαντας..

Απάντηση από sarygirl:

Παιδια σας ευχαριστώ πολύ για όλα αυτά που μου είπατε. Δεν ειχα καταλαβει τίποτα μα τίποτα. Να πω δε πως δεν είχαν μεσολαβήσει ούτε 6 ολοκληρομένοι μήνες απο τη στιγμή που πήγα για υπερηχο μέχρι τη στιγμή που συνοδευσα τη φιλη μου στο γυναικολόγο και μου είπε πως πιθανότατα κάτι τρέχει. Που να το φανταστω.

Όντως πρέπει να προσέχουμε. Μακάρι να μπορουσαν να το καταλαβουν όλες οι κοπέλες αυτό. Δεν νοιωθω πως θα πεθανω σας το ξαναλέω, αυτό που με ενοχλει είναι οτι γινομαι μαλακας. Οσο χυδαια κι αν το διατυπωνω η αληθεια αυτή ειναι. Γινομαι μαλακας. Επιπλέον, δεν μπορω να μιλήσω σοβαρα με καποιον δικό μου γι αυτό, ολοι στεναχωριουνται τόσο που τους δινω κουραγιο εγω, αλλο κουφό κι αυτο. lol.

Σας ευχαριστώ που μου δινετε τη δυνατοτητα να τα πω καπου. Θελω να πω πως εγινα μαλακας και δεν θελει να το ακουσει κανεις!!!

προφανως για να συνεβη αυτο σε τοσο νεαρη ηλικια εγκειται κληρονομικος παραγοντας.

σωστες παρατηρησεις κοριτσια...

κι ας πουμε στη θεματογραφο πως ολα θα πανε καλα...

:)

Επιστροφή

Η έκδοση αυτή του site είναι για χρήστες που δεν έχουν ενεργοποιημένη τη javascript. Η πρόσβαση στις υπηρεσίες είναι περιορισμένη, για πλήρη πρόσβαση στο site ενεργοποιήστε τη javascript και κάντε refresh τη σελίδα.