Συζητήσεις - ποντικος στη ...λεκανη....
Χρήστης: alexrx8
Θέμα: ποντικος στη ...λεκανη....
Ημερομηνία: 19/11/10 12:59

Παιδια αυτο αν δεν το ζουσα δεν θα το πιστευα.. 2 τη νυχτα παει ο γιος μου 22 ετων.. στο μπανιο κ βλεπει ενα ποντικο ισα με το παπουτσι του... κανει ησυχια μη τρομαξει ο ποντικος κ μας χωθει στο υπολοιπο σπιτι.. κλεινει τη πορτα... ο ποντικος πηδηξε στη λεκανη κ εξαφανιστηκε....το γραφω γιατι ειναι το τριτο κρουσμα που ακουω απο το πρωι στη περιοχη μου το ΠΕΡΑΜΑ... δλδ η αποχετευση πια θα μας φερνει τετοιους μουσαφιρηδες? αν το εχετε ξανα ακουσει γραψτε μου ... καλη συνεχεια..... ευχαριστω.............

Απάντηση από soyzana2009:

μια φιλη μου , μου ελεγε οτι ειχε μπει στη τουαλετα κ χωθηκε στην κρεβατοκαμαρα της ... δεν κοιμοταν μερες εκει , ωσπου με ισχυρο ποντικοφαρμακο μονο το βρηκε ψωφιο... κ αναρωτιωτανε πως βρεθηκε στο διαμερισμα , κ απο που τις ηρθε.... ευτηχως που ξαναφυγε εσενα....

Απάντηση από DebianLinuks:

οταν ειχαμε στο χωριο μου προβλημα με ποντικια ενα καλοκαιρι (τοτε που ειχα πατησει μερικα με το αρβυλο οπως ειπα σε προηγουμενο ποστ), ηρθε ενας γνωστος μας που εχει εταιρια απολυμανσεων. εφερε μια περιεργη κολλα σαν μυξα, την οποια τη βαλαμε πανω σε κατι χαρτονακια και τα τοποθετησαμε σε διαφορα σημεια του σπιτιου και του υπογειου (κατι σε στυλ ποντικοπαγιδας δηλαδη) . μας εφερε επισης και κατι φαρμακα. σαν μικρα κυβακια ηταν αυτα. μας ειπε οτι αυτα (τα κυβακια) εχουν καποια μυρωδια και τραβανε τα ποντικια. μολις το ποντικι φαει απο αυτο το πραγμα το πιανει διψα για νερο, οποτε φευγει να παει να βρει νερο (εμεις ειχαμε αφησει ενα πιατακι με νερο εξω απο το υπογειο). μολις πιει νερο, το φαρμακο κανει καποια αντιδραση και το μουμιοποιει το ποντικι, οποτε ψοφαει αλλα δεν βρωμαει μετα. βεβαια μας ειπε οταν τα βαζουμε να προσεξουμε να μην τα πιανουμε με το χερι γιατι παιρνουν τη μυρωδια μας και τα ποντικια το μυριζονται και δεν το πλησιαζουν για να τα φανε.

Απάντηση από alexrx8:

44 τουμπανο..αστα ομοιοπαθεις ειμαστε ... φαντασου ποσοι θα ειναι στις αποχετευσεις ....χιλιαδες? τι κανει ο δικο σου βολταρει στο λουτρο σου? εμενα ξαναπηδηξε στη λεκανη ..κ βαλαμε πανω στο καπακι κ ενα κουβα νερο ..[ για βαρος ]

Απάντηση από toumpanogr:

epaua..ta..idia

Απάντηση από aalikh:

συζηταγα το θεμα σου κ ειδαν κ αλλοι ποντικο στο μπανιο ..ποντικι σαν γατες....πεταγονται απο τη λεκανι...

Απάντηση από astronuts:

adiase kalou kakou kana 5-6-7-8-9 pontikofarmaka sthn lekanh kai sthn toyaleta sas, kai meta ka8e mera xlorinh, de 8a ta skotoseis, alla toylaxiston de 8a plisiazoun

Απάντηση από alexrx8:

Σας ευχαριστω παιδια ολους σας για τις συμβουλες σας ,τις εμπειριες σας , κ τις πλακιτσες σας. ολα δεκτα ..σιγουρα θα το ψαξω κ με υδραυλικο κ θα επικοινωνισω με το Δημο.. να ειστε ολοι καλα ,καλη συνεχεια ,καλο βραδυ.....

Απάντηση από www_soultan:

να καθισω στη λεκανη και να μου γαργαλαει τον πωπο;;;

τι καλαααααααα.........

εχει να φαει χ#σιμο μετα...

Απάντηση από cuttysark6:

ναι αλλα δεν χρειαζεται να κολυμπανε σε τοσο μολυσμενα νερα για χαζους τους εχεις!;να ψοφησουν πριν την ωρα τους ; με χλωρια με σαπουναδες με καυστικα και τοξικα υγρα ; σιγουρα εκει δεν πηγαν . Εχουν κανει τη στεγνη διαδρομη. ειμαι σχεδον σιγουρος για αυτο. αλλη μια εξυπναδα ! ασε τον ανθρωπο παω να τον βοηθησω τι πεταγεστε ολοι σαν μη πω... εκτος κι αν εχει μπει στη λεκανη οχι απο τις σωληνωσεις αλλα απο το σπιτι και μετα πηγε να κρυφτει απλα εκει περα. ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΦΩΝΑΞΕΤΕ ΥΔΡΑΥΚΙΚΟ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΟ ΓΙΑ ΜΥΟΚΤΟΝΙΕΣ.

Απάντηση από wolfdale:

sto nauplio sto stratopedo mou eixe tyxei kati tetoio

ekei pou traviksa to kazanaki eida ena arouri san gatos se megethos na kanei sboures mesa sthn trypa.

telika den psofane ta erhma....

Απάντηση από amarulis:

ΡΕ ΔΝΕ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ?????

ΟΛΑ ΤΑ ΖΩΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΓΕΛΑΔΕΣ , ΞΕΡΟΥΝ ΚΟΛΥΜΠΙ ΚΑΙ ΔΕΙΝΟΙ ΚΟΛΥΜΒΗΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΟΝΤΙΚΙΑ.... :)

Απάντηση από cuttysark6:

Δυστυχως φιλε μου ειδες τι απαντησαν ολοι οι προηγουμενοι !Ολοι το κοντο τους και το μακρυ τους ! Ολοι ειρωνεια και καλαμπουρακι ! Κατι σοβαρο μια συμβουλη , ελαχιστοι ! Αυτοι ειμαστε οι σημερινοι νεοελληνες. Τους φανηκε πολυ παραξενο αυτο και βρηκαν την ευκαιρια για χαβαλε ! οκ αστα και μη χειροτερα Λοιπον δες αυτα που σου ειπα πριν και ειμαι σιγουρος οτι κατι καλο θα πετυχεις. Αν εχεις βοθρο ομως τοτε σιγουρα εχει μπει απο το σημειο του βοθρου και προς τα εδω δηλ τη τουαλετα. σε καποιο σημειο της διαδρομης αυτης .

Απάντηση από cuttysark6:

Στο Στρατο στη Λαρισα το εχω δει σε κατι παλιες τουαλετες Τουρκικου τυπου που μπαινοβγαιναν τα ποντικια απο την τρυπα. Προφανως η αποχετευση αυτη που μας ειπε ο θεματογραφος να ειναι χαλασμενη και τα ποντικια να εχουν μπει απο καποιο σημειο της διαδομης προς τον κεντρικο αγωγο του δρομου διοτι κατω στα βαθια νερα του υπονομου μαλλον θα πνιγοντουσαν. Θελει ελεγχο το σωληνιο συστημα μεχρι το κεντρικο του δρομου. Μπορει ακομα και στο δρομο να εχει γινει μια τρυπα σε καποιο σημειο τησ σωληνωσης και να μπαινουν απο εκει τα ποντικια θελει ψαξιμο. προσωρινα μπορει να καταπολεμηθει με ποντικοφαρμακο ισχυρο. καλη επιτυχια στην εξολοθρευση τους.

Απάντηση από Eagleheart:

υπαρχουν ακομα ατομα εν ετη 2010 που χεζουν σε λεκανη?σε λιγο θα ακουσω οτι σκουπιζεστε ακομα με κωλοχαρτο

Απάντηση από mirakel:

Ποντίκι στην λεκάνη???????

Τέτοια πες μας κι απο σήμερα θα κάνω την ανάγκη μου στις γλάστρες της βεράντας!

Απάντηση από criminalmind:

http://www.youtube.com/watch?v=lU5ZnvlEhF8

:P

Απάντηση από Psiclops:

ΧΕΧΕΧΕ που θα βρω καλυτερα απο σενα....

Απάντηση από kayth_timwros:

29) μπορεις να μην ασχολεισαι μαζι μου ? ασχολεισου με τιποτα αλλο, θενκς,

Απάντηση από Psiclops:

Ναι εσυ ειδικα να του τραβηξεις την κουρτινα. ΧΑΧΑΧΑΧΑ

Απάντηση από kayth_timwros:

να κλεινετε το καπακι,

Απάντηση από susi:

26. Λογοκλόπα! xaxxaxaaaaaaaaaaaaaaa

Απάντηση από NEUROMOTOR:

24..Τα δικά μου είναι πιο ευρηματικά, μπράβο μου και συγχαρητήρια μου..Λογοκλόπα!

Απάντηση από les_agaph:

na pareis eidiko mhxanhma poy toys dioxnei.

Απάντηση από susi:

20. mono min ton balis dipla sta depon

alios tha exis - pondikofarmako

Απάντηση από billsalonica:

21...egw nomiza....

se sena vgainoun fidia....makrua....

Απάντηση από billsalonica:

tou kaneis ena mpanio....

kai to proslamvaneis gia katoikidio...

Απάντηση από H_wraia_elenh:

sth dikh m vghke enas krokodeilos:p

Απάντηση από NEUROMOTOR:

Και όταν βγει από τα μπράτσα μου, τον βάζω να κάτσει σε ένα πλαίσιο κορνίζας, του φοράω ένα παντελονάκι (του τυλίγω τα μπατζάκια γιατί είναι κοντούλης), του φοράω ένα πουκάμισο με 3 κουμπιά, τον βγάζω από το πλαίσιο και τον βάζω να τρέξει στην ροδέλα..

Οπότε έχω ένα "ποντίκι με 3 κουμπιά και ροδέλα, που πήρα απο το Πλαίσιο.."

Απάντηση από susi:

16 ola ta lefta .....xaxaxaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Απάντηση από nickval:

φαντασου να πασ για χεσιμο και να σου δαγκωσει τον πισινο !

Απάντηση από tweetaki_k:

16 xaxaxa!!!ma giati mia xara ta eipes!!!

Απάντηση από NEUROMOTOR:

Εμένα μου έχει συμβεί το ίδιο όταν βρήκα έναν ποντικό στην τουαλέτα, αλλά έκανα το εξής:

1)Τον έπλυνα καλά και τον στέγνωσα με σεσουάρ

2)Τον έβαλα να ξεκουραστεί και να ηρεμήσει

3)Έβαλα το χέρι μου πάνω στην μαλακή μπορδοροδοκόκκινη γουνίτσα του

4)Τον κούμπωσα με καλώδιο και τώρα έχω 'ποντίκι' στον υπολογιστή..

Όταν κουράζεται μου κάνει "κνιτς, κνιτς" και του βγάζω το καλώδιο, του φοράω γυαλιά και έτσι γίνεται 'οπτικό ποντίκι'..

Μερικές φορές όμως μου αντιμιλάει και γίνεται 'υπερ-οπτικό ποντίκι'..

Άλλες φορές μπαίνει μέσα στο φούτερ μου με έναν φίλο του κοντά στο μπράτσο και όλοι λένε πως έχω μεγάλα 'ποντίκια' στα μπράτσα..

Σταματάω εδώ...εντάξει...ξέρω....έχω το γνώθι...το παραέκανα...συγνώμη..

Απάντηση από tweetaki_k:

mia filikh suntrofia hthele k autos o kakomoiros kai hrthe k efage porta???:)

Απάντηση από Liebe_23:

τώρα που το λες, η γάτα μου όλο στη λεκάνη ανεβαίνει...

Και εγώ που νόμιζα ότι είναι απλώς φετιχίστρια

Απάντηση από NEUROMOTOR:

Μπορεί να βαρέθηκε να του χέζετε το σπίτι και να ανέβηκε να χέσει στο δικό σας..

Απάντηση από saos:

υπαρχουν και χειροτερα. αλιγατορες στην αμερικη ανακονδα στη βραζιλια... μια χαρα ειμαστε με τους ποντικους

Απάντηση από zeta6:

το έχω ακούσει....γι αυτό κλείνω πάντα το καπάκι της λεκάνης! τρώει πόρτα αν θελήσει να κανει ντου!

Απάντηση από aalikh:

ναι...το εχω ξανακουσει....αλλα δε το πιστευα.....φανταζομαι να βγαινεις απο το δωματιο σου 2 τη νυχτα κ να βρεις αυτο το πραμα...στο μπανιο σου.....μονο που το σκεφτομαι ανατριχιαζω.... τωρα τι κανατε ? κατεργησατε τη λεκανη ? αυτο θα εκανα δεν θα ξανακαθομουν.....φανταζομαι ποσοι θαναι μεσα στην αποχετευη ολοκληρο σμηνος....

Απάντηση από soyzana2009:

ησουν τυχερος που ο γιος σου το ειδε... για φαντασου να κανει περιπατο σε ολο το σπιτι αυτο το σιχαμενο......παιδια απο εδω κ τωρα θα κοιταμε πρωτα τη λεκανη κ μετα καθομαστε..... τι αλλο θα ακουσουμε ? εγω θα τζιριζα ακομη...μπρρρρρ

Απάντηση από Anastasios68:

εψαχνε το σπιτι του ψηνακι και μπερδευτηκε εστριψε σε λαθος σωληνα

Απάντηση από evi1969:

5.καθολου πλακα δεν κανω δυστυχως....

Η κοπελα τρελλαθηκε, πηρε τηλ τον φιλο της για να παει σπιτι της και μετα ανεβηκε στο τραπεζι και δεν ξανακατεβηκε μεχρι να ερθει εκεινος!

Προσεχε πριν κατσεις....! χαχαχαχαχα

Απάντηση από DebianLinuks:

ετσι και ημουν εγω στη θεση του, θα ειχε φαει πατημα με το αρβυλο ο ποντικος που θα ειχε γινει χαλκομανια. θα εκλεινα και το καπακι της τουαλετας και θα τον στριμωχνα και "ΜΠΟΥΠ" παρε ενα αρβυλο να'χεις... εχω πατησει ποντικια στο χωριο μου μεσα σε μια υπογα κατω απο το σπιτι μου... 2 μικρουλια και ενα μεγαλο, το οποιο η αληθεια ειναι οτι με δυκολεψε γιατι χρειαστηκε να το πατησω 2 φορες και να τριβω και το αρβυλο κατω στο μπετο για να το σκοτωσω καλα-καλα...

Απάντηση από anthi311:

4.............πλακα κανεις.........χαχαχα θα πεθαινα επι τοπουυυυυυυυυυυυυ..........χαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!!!!!!!!!

Απάντηση από evi1969:

1. Λοιπον ανθη αυτο ακριβως επαθε μια γνωστη μου στην θεσ/νικη πριν αρκετα χρονια!

Γυρισε απο βραδυνη εξοδο και πηγε κατευθειαν στην τουαλετα...

Οταν εκατσε αισθανθηκε κατι κρυο στο ποπουδακι της και γυριζοντας να δει τι ηταν...αντικρυσε εναν αρουραιο μεγαλουτσικο θα ελεγα!!!

Μετα απο αυτο παντα ελεγχω πριν κατσω!!

Ολοι οι υπονομοι ειναι γεματοι, ετυχε να δω καποια φορα και εφριξα!!!

Προς την θεματογραφο: ενημερωστε τον δημο για να ριξουν φαρμακο.

Απάντηση από love_gun_ena:

to exoume dei stis tainies....8a to vlepoume kai sta alh8eia...stis lekanes mas.!..kakh sunthrhsh yponomwn...kai alloi paragontes...opws metro k.a

Απάντηση από alexrx8:

εκανε ησυχια μην χωθει στο σπιτι ..μετα αντε να τον βρεις... οσο αμα χρησιμοποιεις τη λεκανι...ασε δεν θελω να το φανταζομαι...να χασουμε κ τπτ.... χαχαχα

Απάντηση από anthi311:

χαχαχαχαχααααααααααααααααααααααα............................εκανε ησυχια ο γιος οταν ειδε τον ποντικο...εγω ολοκληρη γειτονια θα ειχα σηκωσει στο ποδι........χαχαχαχα!!!!!

φανταζεσαι να πεταχτει την ωρα που χρησιμοποιεις την λεκανι σου?

Επιστροφή

Η έκδοση αυτή του site είναι για χρήστες που δεν έχουν ενεργοποιημένη τη javascript. Η πρόσβαση στις υπηρεσίες είναι περιορισμένη, για πλήρη πρόσβαση στο site ενεργοποιήστε τη javascript και κάντε refresh τη σελίδα.