Συζητήσεις - ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ...
Χρήστης: deleteduser
Θέμα: ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ...
Ημερομηνία: 16/05/10 17:48

ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΝΤΕΧΩ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ .....

ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΘΑ ΛΙΠΟΘΥΜΗΣΩ Η ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ

ΜΟΥ ΧΑΛΑΕΙ ΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΕΚΕΙ ΚΑΝΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΤΗΝ ΠΕΡΝΑΩ ΑΚΟΜΑ... ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΟΥΔΙΑΣΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΜΟΥ ΧΕΡΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΔΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΣΩ ΚΑΤΩ...

ΖΑΛΙΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΔΥΣΦΟΡΙΑ...

ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΥΠΑΡΧΕΙ???

:(

Το μήνυμα αυτό έχει σταλεί από το χρήστη Karpouzaki_87 ο οποίος έχει διαγράψει το προφίλ του.

Απάντηση από kalimera72:

fili mou perasa ta idia prin kapia xronia,na sou po pos to xeperasa basika prepei na pas se ena kalo psixologo ,na sou po pigena se diaforous alla den ebriska lisi oloi argousan poli sto na mou dosoun kapia boithia kai pistepsa sto telos oti olo ayto ginotan gia ta 70 eyroudakia pou epernan episkepsi ,tixea se mia sizitisi ematha pos o dimos mou exei psixologo sta dimotika iatria se pliroforo oti itan o monos pou me boithise.meta diabaza para poli kai fisika apodextika oti exo problima ,exthos lipon apo ton giatro ematha pos ena poli kalo iremistiko eine na brazeis kai na pineis lebanta, na kaneis zesta afroloutra me etheria ellea lebantas,kai telos kati pou me boithise para ma para poli itan i yoga,eine katapliktiki askisi kai kanei poli kalo kai sto soma kai sto nou eine telia,den tha pistepseis poso tha iremiseis,den tha to katalabeis tin proti deyteri fora,thelei ligaki xrono,telos pare kai ena zoaki ena koutabi ena gataki episeis boithaei poli

eyxome ola na sou pane kala kai na to xeperaseis sintoma

ysmin to sizitas poli me diaforous den prokite na se katalaboun kai tha mperdeytis perisotero xereis poli kala ti sou simbenei dexouto kai bres tin lisi kalo bradi

Απάντηση από Deathstare:

Εσυ είσαι έτοιμη να μπεις στα επείγοντα...

Ακόμα κάθεσαι στην καρέκλα ?

Υ.Γ. Μήπως αντι για κρίση πανικού σε πιάνει επιληψία ???

Απάντηση από pyramida1:

H kριση πανικου ειναι η αδυναμια να ελεγξης τον εαυτο σου.

Προσπαθησε να εισαι δυνατη.

Οταν εχεις ενα προβλημα μην αφηνεις τον εαυτο σου να κανει

τις χειροτερες σκεψεις αλλα προσπαθησε να βρεις λυσεις.

Πες εχω δυναμη μεσα μου και θα τα καταφερω τιποτα δεν μπορει να με λυγισει.

Μαθε να στηριζεσαι στα ποδια σου

Ξεκινησε βαζοντας μικρους στοχους καθε φορα και προσπαθησε να τους υλοποιεις.

Μην κανεις το λαθος οταν σκεφτεσαι κατι που σε απασχολει , να κανεις μαυρες σκεψεις

για το πως θα ειναι ολη η υπολοιπη ζωη σου.

Μπορεις να καταφερεις τα παντα αρκει να το επεξεργαστεις λιγο.

Καλη δυναμη και καλη προσπαθεια.

Απάντηση από deleteduser:

κοιτα αν κρινω απο μια φιλη μου που ελεγε διαφορα περιεργα μαλλον στην ιδια κατασταση ειστε...

ομως.. πρεπει να σου πω οτι αν το μυαλο σου ζηταει χαπια πρεπει να παρει χαπια...

αν το μυαλο σου δεν θελει ας μη τα παρει..

το σιγουρο ειναι οτι θελεις διαλογο...

εχω βαλει ποστ στο ζοο για ενα θεμα παρομοιο που εχει να κανει με στρεςς διαβασε το να δεις...

αν και νομιζω οτι το θεμα της φιλης μου ειναι χειροτερο δυστυχως..

Το μήνυμα αυτό έχει σταλεί από το χρήστη FaTs0yla ο οποίος έχει διαγράψει το προφίλ του.
Απάντηση από p0is0n:

kathws to diavaza skeftomoun ''twra th vgazei den th vgazei... paizei kai na mh prolavei na grapsei olo to keimeno'' :|

Απάντηση από asimenia28:

provlima megalo., kai ego tis pathena arketa sixna eidika stis panelladikes. dokimase na pieis mia mpiritsa, kai an de deis me tin proti apotelesmata me tin deuteri tha deis sigoura... den xreiazetai na gineis kai alkooliki, alla tha xalaroseis arketa.

Απάντηση από Marianna_1930:

μπα! κανε σεξ να ησυχασεις ολα θα περασουν

Απάντηση από PITZAMA_PARTY:

18. kalamaraki eisai geloia koritsi mou ante mazepse ta lesveiaka post pou vazeis sto zoo kai meta krine an8rwpous me provlimata

ante zwon

Απάντηση από NopE_ToP:

xtypa kana dyo pothrakia ouiski

Απάντηση από amarulis:

ase to epa8a kai egw mia fora thn wra pou odhgousa....... kontepsa na trakarw.... stamhthsa sthn akrh kai phra ba8ies anases....

aplws 8eleis ksekourash.... oxi mono smwatikh alla kai psuxikh.... na pareis adeia an mporeis estw kai 2 meres.....

Απάντηση από maura_kerasia:

να πας σε ψυχολογο.............

τα ερεθίσματα που σου προκαλούν τις κρίσεις ειναι απλως μοχλοι εκτόνωσης εσωτερικών συγκρούσεων.............

και να υποχωρήσει τώρα το σύμπτωμα αν δεν βρεις τι κινητοποιεί την ενταση θα........... επανέλθει......

είναι ανώδυνη παρέμβαση και θα σε βοηθήσει σε όλη την καθημερινότητα σου...........

και μην μασάς........

καλημέρα...

e....

Απάντηση από gmaf12:

Σε περίπτωση που δεν έιναι κάτι οργανικό, έχεις βρεί τί το προκαλεί? Η πολυκοσμία? Οι κλειστοί χώροι? ΟΙ ταχύτητες των αυτοκινήτων? Το ταξίδι με αεροπλάνο? Τα διαγωνίσματα? Οι εξετάσεις? Στην αρχή πρέπει να αποφεύγεις τέτοια ερεθίσματα.

Απάντηση από STARI1972:

φαε μια ενα βαζο νουτελα να στανιαρεις..

Απάντηση από ma_trix:

----->KAΛΗΜΕΡΑ

ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ..ΟΤΙ ΣΟΥ ΛΕΕΙ

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ...ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ

----->ΘΑ ΕΙΝΑΙ..ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ..

ΜΕΤΑ..ΟΜΩΣ...ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ...ΡΟΛΟΙ...

Απάντηση από lemeatora:

κανε ενα ντουζακι την επομενη

xairwme poy se ekana na gelaseis.na bazeis binteakia na gelas.xalaronoyn.eyxomai nase pio kala twra.

Το μήνυμα αυτό έχει σταλεί από το χρήστη eklekth2 ο οποίος έχει διαγράψει το προφίλ του.
Απάντηση από zouraris:

αγαπημενο καλαμαριον.

δεν ειναι ετσι τα πραγματα............εχω μια περιπτωση................κολλαει το μυαλο εκεινη την ωρα......ολα απο το μυαλο προερχονται

οταν καταλαβαινεις τον αλλον οτι ειναι σε κριση πανικου τον βοηθας δεν του δημιουργεις περισσοτερο προβλημα...........πιστευω οτι προερχεται απο ανασφαλεια.......αν και εχω απορια για ποιον λογο γινεται αυτο ..

Απάντηση από AEL_MONSTERS:

Το χόμπυ μου είναι η ψυχανάλυση...Ασε με να μαντέψω...πας σ ένα μπαρ γουστάρεις πέντε έξι εκεί μέσα, ενώ έχεις δεσμό...και εκεί έρχεται ο πανικός!!!!!!!!!!! το υπερεγώ σου δηλαδή συγκρούεται με το άλλο κομμάτι του εαυτού σου που είναι πρωτόγονο!!!!!

Δεν υπάρχει γιατρεια μέχρι να το αποδεχτείς και να βρεις κάποιον που να σε ικανοποιεί όχι μόνο σεξουαλικά!!!!!!!

και παρ'ολα αυτα καθεσαι και ποσταρεις στο ζοο?

αει μαρη βιλεντα να κανεις κανα κρυο ντουζ να συνελθεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Το μήνυμα αυτό έχει σταλεί από το χρήστη tatiana2 ο οποίος έχει διαγράψει το προφίλ του.
Απάντηση από maxdelmar:

Οτι λεει ο χωρις νικνεημ.....αυτο που βιωνεις...ειναι φοβος....διωξε τον φοβο μονο με θετικη σκεψη......μπορεις.....

Απάντηση από Abcierr:

psakse sto youtube :

EFT Method

Απάντηση από Im_so_perfect:

Αν το νικ σου σημαίνει κάτι,χάσε 30 κιλά και θα δεις πως θα φύγει η δυσφορία.

Απάντηση από kostas2525:

TRAVA SE ENA EIDIKO KAI MIN YAXNEIS EDO TETOIES APANTISEIS

Απάντηση από KALAMARAKI_20:

karpouzaki pou na sfiksoun kai oi zestes E?

to diko mou porisma einai pws eisai mia trelh kai prepei na se kleisoun se psixiatriki monada

Απάντηση από barbiecat:

epeidh exw perasei tha sou pw ti ekana egw...dephga se giatro,de phra xapia...tpt..arxisa na skeftomai thetika,k na apasxolw to mualo mou synexeia me dhmiourgika pragmata.vrhka ti pragmatika me odhgouse sto na tis pathainw k prospathw na to lusw.an exeis dipla sou atoma pou se agapane kanenas giatros de tha se voithisei.apopsi mou,.....sou eyxomai ta kalytera...filakia...

Απάντηση από Anastasios68:

σκισε τα γραμματια

Απάντηση από tarantula:

vathies anases!

Απάντηση από Magos_Gandalf:

ok

Απάντηση από Xoris_Nickname:

Οταν σε ξαναπιασει .....σκεψου θετικα .

Σκεψου πως εισαι πιο δυνατη απο αυτο....;)

Ολα ειναι αυθυποβολη !!!!

Μη το αφησεις να σε παρει απο κατω ...

Καλησπερα

Απάντηση από takss7:

6...........

αααααααααααααα

ωστε ετσι πουλακι μου ε................???

και εγω που νομιζα οτι μου τα λες ολα επειδη με βλεπεις ''αλλιως''..................!!!!!

7. exeis apolyto dikio alla merikes fores se nikaei para polu entona eidika ama xekinisoun k ta swmatika meta...

8. me ekanes k gelasa :) pragmatika!!!!

6. tromeri apantisi polu exupnh ;)

genika! paidia sas euxaristw olous gia tis apantiseis sas... na eiste kala

Το μήνυμα αυτό έχει σταλεί από το χρήστη Karpouzaki_87 ο οποίος έχει διαγράψει το προφίλ του.
Απάντηση από www_soultan:

σκεψου κατι θετικο...

bale xoreytiko twra k grhgora.k xorepse mexri patoy.

Το μήνυμα αυτό έχει σταλεί από το χρήστη eklekth2 ο οποίος έχει διαγράψει το προφίλ του.

Εφ' όσον αντιλαμβάνεσαι ότι αυτό που σου συμβαίνει είναι κρίση πανικού και όχι κάτι παθολογικό έχεις κάνει το μισό δρόμο για την θεραπεία. Την επόμενη φορά που θα σε πιάσει, θα πεις: δεν έχω κάτι οργανικό, ο τρόπος σκέψης μου ευθύνεται. Πείσε εκείνη τη στιγμή, τον εαυτό σου να σταματήσει να σκέφτεται και τα συμπτώματα αμέσως θα φύγουν....

Το μήνυμα αυτό έχει σταλεί από το χρήστη dreamer_soul ο οποίος έχει διαγράψει το προφίλ του.
Απάντηση από elenits:

κι εμενα το πρωτο πραγμα που ερχεται στο μυαλο μου οταν με πιανει η κριση , ειναι να ερθω να εξομολογηθω τον πονο μου στους φιλους μου στο zoo .. ''zoo''.........

Απάντηση από diethsios:

ένα είναι το μυστικό αγαπητό καρπουζακι

να δημιουργήσετε ένα ζωτικό ψευδός!

είναι εύκολο,και πρακτικό,όχι χάπια δεν έχουν αποτελέσματα!

Απάντηση από Apiasto_Feggari:

ανασουλες....

Απάντηση από KIEPION:

καλά,

δεν είμαι γιατρός,

δεν μπορώ να εκφέρω έγκυρη γνώμη,

δεν πιστεύω όμως πως τα ηρεμιστικά είναι λύση ...

ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΔΡΑΣΗ ΤΗΣ Μ@ΚΙΑΣ... ΤΟΥ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΜΟΥ ΥΠΟΦΕΡΩ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΤΟ ΞΕΡΕΙ...

ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΣΤΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΗΡΕΜΙΣΤΙΚΟ

Απάντηση από KIEPION:

καλά βρε παιδί,

δεν υπάρχει κάποιος γιατρός να απευθυνθείς ?

Επιστροφή

Η έκδοση αυτή του site είναι για χρήστες που δεν έχουν ενεργοποιημένη τη javascript. Η πρόσβαση στις υπηρεσίες είναι περιορισμένη, για πλήρη πρόσβαση στο site ενεργοποιήστε τη javascript και κάντε refresh τη σελίδα.