Συζητήσεις - ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΟΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΔΟΥΛΕΙΑ??
Χρήστης: olakala87
Θέμα: ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΟΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΔΟΥΛΕΙΑ??
Ημερομηνία: 09/04/10 00:59

ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΜΗΝΕΣ ΨΑΧΝΩ ΜΑΝΙΩΔΩΣ ΝΑ ΒΡΩ ΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ!!ΕΙΜΑΙ ΤΕΛΕΙΟΦΟΙΤΗ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ,ΕΧΩ ΠΤΥΧΙΟ ΣΕ ΑΓΓΛΙΚΑ ΚΑΙ ΣΕ Η/Υ,ΕΜΦΑΝΙΣΙΜΗ ΕΙΜΑΙ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ!!ΟΧΙ ΟΤΙ ΣΤΗ ΠΑΤΡΑ ΟΠΟΥ ΖΩ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΔΙΑΘΕΣΙΜΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ 17 ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΣΤΥΛ ΖΑΡΑ,ΣΕ ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΕΙΑ,ΣΕ ΕΙΔΗ ΔΩΡΩΝ,ΣΕ ΔΙΚΗΓΟΡΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ,ΣΕ SUPER MARKET,ΣΤΑ JUMBO,ΣΕ ΚΑΦΕΤΕΡΙΑ,Σ ENAN ΠΟΛΥΧΩΡΟ ΜΕ BOWLING.ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΚΑΡΑΒΙΑ ΕΚΑΝΑ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ ΠΑΤΡΑ-ΙΤΑΛΙΑ!ΧΥΛΟΠΙΤΤΑ ΚΙ ΕΚΕΙ!ΣΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΤΟΥ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ ΕΠΙΣΗΣ ΑΓΓΕΛΙΑ ΣΕ ΤΟΠΙΚΗ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΓΙΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΣΕ ΠΑΙΔΙΑ!!ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ ΔΕ ΜΕ ΠΗΡΕ!ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ!!!ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΧΑ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΧΑΡΤΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗ ΠΑΤΡΑ!!ΤΙΠΟΤΑ..ΕΙΜΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΗ ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ.ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΝΑ ΨΑΧΝΩ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΠΟΣΟ ΑΚΟΜΑ?ΕΧΩ ΣΚΕΦΤΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΕΦΤΑ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ(ΧΑΧΑ)!ΔΥΣΚΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΙΡΟΙ...TA NEΥΡΑ ΜΟΥ!

Απάντηση από forousak:

kai na isouna mono esy se ayti tin moira...ta perissotera paidia- apofoitoi nearis ilikias einai etsi psa3e me gnwsto an ginete tpt..kali eputuxia!!

Απάντηση από aivan70:

kalhmera h gnwmhmou einai oti an eexeis kalh emfanish den tha prepei na exeis problhma gia ergasia isws yphrxes atyxh....h den epeses se swsta atoma....

Απάντηση από petermazda6:

mallon kati dn kaneis kala...gi ayto dn se pairnoun...pantws doulepse ean thes peristasiaka servitora...!

kai lefta exei kai pourmpouar apo panw!!!

Απάντηση από SasAgapaoOlous:

1 sinenteuksi edosa kai mou prosferan douleia, den edosa alli giati iksera oti tha me epairnan.

Pliroforiki kyrioi.

Απάντηση από crystalship:

Να κανεις κουραγιο και υπομονη οι καιροι ειναι δυσκολοι και ο χρονος που ψαχνεις μικρος κατι θα βρεθει χαμογελα

Απάντηση από olakala87:

51)kala an thes na piasoume poios euthunetai gia th katastash ths xwras mas tha mas parei pollh suzhthsh.egw proswpika den uposthrizw kanena komma,oxi giati den exw politikh apopsh alla giati kanena apo ta uparxonta de sumvadizei me ta dika mou pisteuw.kai an thewreis oti to pasok ftaiei kalo tha einai na les oti euthunontai osoi uposthrixan to pasok.emeis tous vgalame.epishs me apergies den tha allaxei kati,lefta de tha vroume antithetws.

Απάντηση από Artios:

akou file... giati perimeniis na akouseis ti ginetai apo kapoous alous......... eno to zeis stin elada. h pliopsifia ton elionon einai agramatoi, kai 8eloun na piasoun oles tis kaliteres 8eseis na pernoun polla kai na kanoun liga ... to pasok tous boi8aei na to kanoun ayto omos katastrepse tis akises stin patrida mas. afou to katalaban merikoi ksanapsifisan nea dimokratia. kai arxise na bazei mia seira stin gia 20 aetia katastramenh xora ,,,me ta eysima ths eyropaikis enoosis egine mia kali arxi . ginodia ekloges alazei h kybernisi gia na ksana faei to pasok. oi elines ksexasane asfalos tis klepses kai tis remoules kai to gamo tou tzoxatzopoupou sto parisi kai ton 8anato tou koutsogiorga sto dikastirio mesa...kai tis families tritseiko kai papadreiko ...KALA KANAN KAI SEXASAN TOUS SYMFEREI. omos den symferei thn eyropaiki enosei na ksexasei. giati aytoi bazoin to xeri ston tsepi... ara kala kanei h eyropi pou den dinei pistosi se anaksiopistes kybernisis,,, plironei o laos? oxi ... to apotelesma tis eklogis tou plironei. kai kaneis den borei na akagasei thn eyropi kai ton ka8ena na mhn exei gnomi. KANTE APERGIES ZITISTE EKLOGES KAI BGALTE ENA KOMMA EKTOS TO PASOK KAI TOUS DIKOUS TOY.

Απάντηση από diethsios:

αγαπητη θεματογραφε)

συμπασχω νοερα μαζι σου αλλα πριν 3 μερες πηρα γραμματεα!

πραγματικα μιλαω!

Απάντηση από PARIIIS:

θα απαντησω με μια δοση χιουμορ

δεν εχεις ακουσει που λενε η δουλεια μας ειναι δυσκολη;

και το να ψαχνεις να βρεις δουλεια δουλεια ειναι

γι αυτο και δυσκολη

Απάντηση από alexiosthe:

ΟΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΕΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΠΛΕΣ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΣΤΟ ΟΧΤΑΩΡΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ`ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ ΞΥΠΝΑΣ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΙΝΕΙΣ ΤΟ ΚΑΦΕΔΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ`

Απάντηση από kikos1943:

Δυστυχώς η σημερινή εποχή μου θυμιζει την εποχή του 60 που επιδυο χρονια εψαχνα για δουλιά για να πληρωσω τα διδακτρα στ πανεπιστημιο. το 64 εγινε τζαμπα η παιδεια τελειωσα και σαν καθηγητης διοριστικα βεβαια χωρις ασεπ τοτε. Υπομονή αν και σήμερα οπως και τοτε εγω ανοιξα τυροπιταδικο σε μια τρυπα στην κανιγκος και εβγαζα μισο μεροκααματο. Δυστυχώς το φαγαδικο ειναι το μονο που μπορει να μισολυσει το προβλημα σου

Απάντηση από KALAMARAKI_20:

oles ston dromo pou xarakse h julia

telos

Απάντηση από tarantula:

giati oi dieuthintikes theseis einai oles piasmenes dystyxws..

Απάντηση από trelasesrres:

pleon theloun metaptyxiako!!!

Απάντηση από Anemos_eimai:

re koritsaki toooooooso polu?????

tha vreis ipomoni,einai dyskolo to kserw

ipomoni wmos, sou eyxomai na vreis syntoma

Απάντηση από KIEPION:

δεν μπορώ να απαντήσω

στο ερώτημά σου ...

δυστυχώς τα πράγματα είναι στριμώκωλα ...

εύχομαι το καλύτερο ...

Κιέριον

Απάντηση από olakala87:

39)ennoeitai pws proteraiothta m einai na parw to ptuxio m!xrwstaw mono 4 mathhmata gi auto kai exw mpei gia ta kala sth diadikasia na psaxnw gia douleia giati pleon tha mporw na ta volepsw apo apopsh xronou kai upoxrewsewn!Koita to viografiko m to xw ftiaxei vasei enos protupou pou exw vrei se mia antistoixh istoselida.Einai arketa prosegmeno kai plhres (oso plhres mporei na einai sthn hlikia pou eimai,sta 23)pantws euxaristw gia tis sumvoules,me vohthhses arketa!

Απάντηση από olakala87:

26)me agxwses!!!!

33)pou zeis???exeis thn entupwsh oti h emfanish de paizei rolo???les kai de xereis ti ratsismos uparxei..an hmoun 200 kila me moustaki klp klp poios tha me pairne?pleon oi ergodotes koitane ta panta!kai de milaw gia emfanish montelou,alla ennoeitai pws protimwntai atoma se oles tis douleies pou fainontai kai einai peripoihmena kai epimelountai thn emfanish tous.

35)exw doulepsei sth dianomh fulladiwn sto 1 etos ths sxolhs mou,prin dhladh peripou 4 xronia!de snomparw se kamia periptwsh auth th douleia kai exei kala xrhmata alla epeidh to xw kanei s lew oti ektos apo kourastiko einai kai peristasiako!de m endiaferei na xw shmera h aurio 30 eyrw sth tseph m!endiaferomai gia mia pio monimh douleia pou na mporei na m exasfalizei ena stadar mistho kathe mhna.Nai men eimai strimwgmenh oikonomika alla to na xw xrhmata gia mia duo meres de m lunei to provlhma!xreiazomai kati stathero kai monimo an einai dunaton gi auto kai den exw endiaferthei xana gia douleia stul fulladia

Απάντηση από photis_m:

Κατ' αρχήν χρόνια πολλά. Στη θέση που βρίσκεσαι εσύ είναι τώρα πολλοί νέοι άνθρωποι, σε όλη την Ελλάδα. Έχουμε βρεθεί δε, λίγο πολυ όλοι μας όταν πρωτοβγήκαμε στην αγορά εργασίας άσχετα αν είχαμε πτυχίο ή όχι. Οπότε θα σου έλεγα να μην το βάλεις κάτω και να μην απελπίζεσαι.

Για αρχή θα σε συμβούλευα μαζί με το CV σου να στέλνεις και μια συνοδευτική επιστολή στην εταιρία που θέλεις να δουλέψεις όπου θα περιγράφεις ποια είσαι, ποια είναι τα προσόντα σου και γιατί θέλεις να δουλέψεις εκεί (πχ συνάφεια αντικειμένου εργασίας με τα ενδιαφέροντά σου ή το πτυχίο σου). Επίσης πάρε το πτυχίο σου το συντομότερο δυνατόν. Μην χάσεις καθόλου χρόνο. Να είναι αυτό η πρώτη σου προτεραιότητα.

Στέλνε βιογραφικά παντού, ανεξάρτητα από το αν ζητάνε κόσμο ή όχι. Σοβαρές επιχειρήσεις που διαθέτουν τμήμα προσωπικού, αρχειοθετούν τα βιογραφικά και τα επεξεργάζονται κατά καιρούς ή τα προωθούν σε συνεργαζόμενες επιχειρήσεις. Μην περιμένεις να στείλεις βιογραφικό μόνο αν δεις αγγελία. Ψάξε τις διευθύνσεις των εταιριών τόσο στο internet όσο και τις ταχυδρομικές τους. Και για δουλειές που θεωρείς σημαντικές, προτίμησε να στείλεις βιογραφικό και συνοδευτική επιστολή σε φάκελο με το ταχυδρομείο. Ο άνθρωπος που κοιτάει τα CV ανοίγει γύρω στα 100 email την ημέρα. Αλλά όχι πάνω από 5 φακέλους. Αυτούς θα τους ανοίξει σίγουρα.

Δες λίγο και το ίδιο το βιογραφικό σου. Προσπάθησε να παρουσιάσεις τις πληροφορίες γι εσένα και τα προσόντα σου, σύντομα και τακτοποιημένα. Από το CV που βλέπει ο εργοδότης κρίνει πολλά για τον υποψήφιο. Προσπαθησε να βρεις και μερικά υποδείγματα για να πάρεις μια ιδέα.

Τσέκαρε για αγγελίες πέρα από τις εφημερίδες, και στο internet. Υπάρχουν τουλάχιστον 2 μεγάλα site. www.kariera.gr και www.skywalker.gr όπου μπορείς να βρεις αγγελίες αλλά και να ανεβάσεις βιογραφικό στην database τους, ώστε να το βλέπουν εργοδότες που ψάχνουν.

Κάνε βόλτα στην αγορά, και κοίτα επι τόπου τα καταστήματα για το αν ψάχνουν υπάλληλο. Δεν είναι σίγουρα dream job το να δουλέψεις εμποροϋπάλληλος αλλά είναι μια αρχή καθόλου ευκαταφρόνητη. Κοίτα για αρχή καταστήματα που έχουν να κάνουν με σχολικά και βιβλία, αλλά και σε μεγάλες αλυσίδες όπου υπάρχει μεγάλη ανακύκλωση προσωπικού.

Επλίζω να σε βοήθησα. Σου εύχομαι καλη τύχη και δύναμη στην προσπάθεια που κάνεις. Μην το βάλεις κάτω και μην απογοητεύεσαι. Ο αγώνας που κάνεις είναι συνεχής και έχει και μεγάλη διάρκεια. Και θέλει δύναμη και τόλμη και θάρρος. Και πάνω από όλα αισιοδοξία. Να είσαι καλά.

Απάντηση από picollo23:

gia pes vre ilia pou exeis katastima na ertho na doulepso:) avrio kiolas!

Απάντηση από deleteduser:

καλησπερα φιλεναδα

εχεις πτυχιο σε αγγλικα σε η/υ και εισαι τελειοφοιτη φιλολογιας για να διοριστης καποτε στο

δημοσιο [εαν διοριστεις καλα ειναι αυτα..] αλλα στον ιδιωτικο τομεα ...ειναι λιγο διαφορετικα

τα πραγματα... αυτα τα προσοντα απο μονα τους δεν λενε κατι σε εναν εργοδοτη......πρεπει να

υπαρχουν και καποια αλλα προσοντα....[τα οποια ειναι πολυ απλα....προσοντα...] ακουσα καποιους φιλους και φιλες να μιλουν για κατι αξιολογο......οσον αφορα την εργασια......αυτο απο μονο του

ειναι ενας σοβαρος λογος να τους απορηψει ενας εργοδοτης σε μια συνεντευξη...ειναι σαν να του

λενε οτι θεωρουν καποιες εργασιες μη αξιολογες...και οτι τις υποτιμουν και τις σνομπαρουν.....

ειναι σαν να του λενε οτι ενδιαφερονται μονο για θεση γραφειου η θεση προισταμενου....

αυτο που θελει να καταλαβει και να δει ενας εργοδοτης για να σου δωσει την ευκαιρια..

ειναι οτι θεωρεις ολες τις εργασιες και τις θεσεις αξιοπρεπεις και σημαντικες

οτι θες να δουλεψεις και οχι να παιξεις.....οτι μπορεις να συνεργαστεις με τους συναδελφους σου

και ειδικα με τους παλαιοτερους....να σου λενε κατι π.χ και να το κανεις και οχι να στραβωνεις..

και να δημιουργεις προβληματα..η να λες τα δικα σου......και αλλα πολλα.....επισης σε μια ιδιωτικη

επιχειρηση για να παρεις μια καλη θεση πρεπει πρωτα να αποδηξεις οτι την αξιζεις....

π.χ σε ενα σουπερ μαρκετ..η σειρα ειναι.....πιανεις δουλεια σαν αποθηκαριος μετα γινεσαι προισταμενος μετα υποδιευθηντης και μετα διευθηντης καταστηματος[ασχετα αν εχεις πτυχιο η οχι..] διευθηντης με την πρωτη......δεν γινεται......ξερω ανθρωπους χωρις πτυχια που κανουν καριερα και ανθρωπους με πτυχια που δεν κανουν....με καταλαβαινεις ελπιζω......ενας αλλος σημαντικος παραγοντας που παιζει σημαντικο ρολο ειναι η προυπηρεσια που εχει ενα ατομο

η προυπηρεσια μας ακομη και αν δεν εχει καμια σχεση με το αντικειμενο που παμε να

ζητησουμε δουλεια ειναι πολυ σημαντικη...δειχνει καποια πραγματα για εμας...δειχνει οτι εχουμε

δουλεψει κ.α ασχετα εαν το αντικειμενο της πρωην εργασια μας ηταν αλλο....ειπες οτι εχεις στηλει βιογραφικα οτι εχεις κανει αιτησεις....καλος..απο συνεντευξεις εχεις περασει...?εχεις ζητησει ποτε

να δεις καποιον υπευθηνο προσωπικου...? και να του μιλησεις...? η στελνεις μονο μαιλ...?

θελει και λιγο θρασος.....η ολη ιστορια....[θρασος με την καλη ενοια...] εμενα εαν καποιος η καποια

μου χτυπουσε την πορτα και μου ελεγε οτι θελει να δουλεψει και οτι θελει να του δωσω μια ευκαιρια και οτι δεν τον νιαζει η θεση... ασχετα αν ειχε πτυχιο η οχι και ασχετα εαν ειχε στηλει μαιλ...η οχι την επομενη μερα

θα δουλευε.....

Το μήνυμα αυτό έχει σταλεί από το χρήστη ilias5566 ο οποίος έχει διαγράψει το προφίλ του.
Απάντηση από the_Dukes:

mia apo ta idia kopelia

den eisai i moni poy to antimetopizeis an auto se parigorei ligo

sunexizoyme me aisiodoksia tpt allo auto mas apemeine

oso gia thn emfanisi pou kapoios apo kato eipe giati to anafereis

tou apanto gia xari sou an mou epitrepeis

akoma kai se venzinadiko i periptero na poula tsigara na ksereis oti koitane prota tin emfanisi

poso orea gkomenitsa einai an exei oreo somataki ktl ktl ktl

kai den tous polunoiazei an i kopela einai filologos kai kserei ellinika kalutera apo autous.....

den uparxoun douleies dustuxos

oute me 400 euro pleon

Απάντηση από Firstblood:

Λες ότι έχεις τρελή ανάγκη για λεφτά. Ανετα μπορείς να βρεις μία προσωρινή αποσχόληση και να βγάζεις τα τρέχοντα εξοδά σου. Εγώ μόλις είχα βρεθεί στη θέση σου, μοίραζα διαφημιστικά φυλλάδια στο δρόμο και έβγαζα 30 euro την ημέρα. Είναι 900 euro το μήνα με ημιαπασχόληση και μαύρα λεφτά.

Αυτά που ακούω να λέγονται, ότι δηλαδή δε βρίσκω τίποτα από απασχόληση για να καλύψω τα εξοδά μου είναι 1000% ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΣΤΟ ΤΕΤΡΑΓΩΝΟ.

mi to bazeis kato k mi gineis poutana de leei.ta polla diplomata zitane k polla lefta,alla mi to bazeis kato.

Το μήνυμα αυτό έχει σταλεί από το χρήστη apoaloanekdoto ο οποίος έχει διαγράψει το προφίλ του.
Απάντηση από protsaki:

ΤΟ ΕΜΦΑΝΙΣΙΜΗ ΤΙ ΤΟ ΕΝΑΛΕΣ ΓΙΑ ΠΡΟΣΝ ΚΟΠΕΛΑ Μ??

ΣΕ ΜΠΑΡ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙΣ?

ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΟΙ ΕΠΟΧΕΣ...ΒΛΕΠΩ ΓΥΡΩ ΜΟΥ ΠΟΛΛΟΥΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΣΕΝΑ ΜΕ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ ΠΡΟΙΝΤΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΜΦΑΝΙΣΗΜΗ!!

Απάντηση από asrael_ath:

Telika mipos na pas ston kolomvia na didaskeis ekei elliniki filologia ?

An to deis allios tha exeis kai kamposa "extras" na zeis anthropina :)

To kako einai oti kai gia katharistria na pas protimoun tis ksenes. To ksero apo mia fili mou pou psaxnei douleia.

Sou eyxomai olopsyxa kali sou tyxi giati ksero pos einai na einia kaneis stin katastasi sou.

Απάντηση από SNAKE1961:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ . ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΛΑ . ΟΝΤΩΣ ΔΥΣΚΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΙΡΟΙ . ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΤΥΧΙΟ κ.λ.π. ΑΛΛΑ ΠΙΟ ΚΑΛΑ ΝΑ ΕΙΧΕΣ (δοντι-μεσον) ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΟΧΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ . ΜΕΣΩ ΣΥΓΓΕΝΩΝ ΚΑΙ ΦΙΛΩΝ ΕΝΝΟΩ . ΜΗΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ Η ΑΘΗΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΛΥΣΗ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ . ΙΣΑ-ΙΣΑ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ . ΛΥΝΕΙΣ ΕΝΑ (αν το λυσεις) ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΑΛΛΑ 10 . ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ .

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ . <Α> .

25)min to gelas katholou einai mia poli kali skepsi..

Το μήνυμα αυτό έχει σταλεί από το χρήστη anthii_85 ο οποίος έχει διαγράψει το προφίλ του.
Απάντηση από takss7:

αν μεχρι το σεπτεμβρη δεν εχεις βρει δουλεια(που δε στο ευχομαι) υπαρχει πιθανοτητα σοβαρη να μπορσω να κανω κατι............

για πατρα μιλαω.............

καλημερα κ καλη δυναμη.......!!!

Απάντηση από kostas_dina:

Το 20, απάντησε σωστά.

Ο ΑΣΕΠ αξιολογεί πτυχία με ειδικότητα και ειδικευση.

Αν πάρει νοσιλευτές π.χ. δεν θα δει το Π.Ε. πτυχίο σου, θα πάρει ειδικότητας Τ.Ε.Ι. ή Ι.Ε.Κ. και λογικό είναι.

Απάντηση από allh:

Α! κ μενω Θεσσαλονικη!

Απάντηση από allh:

Μην τρελαινεσαι!

Πτυχιο

μεταπτυχιακο

αγγλικα αριστα

ιταλικα αριστα

ισπανικα μετρια

η/υ

ψαχνω 1 χρονο

εχω στειλει πανω απο 120 βιογραφικα με mail κ αλλα 50κ κατι ιδιοχειρως

Κ ΤΙΠΟΤΑ

αφου σκεφτομαι να μαθω μανικιουρ πεντικιουρ κ να γυρναω στα σπιτια

ΚΟΥΡΑΓΙΟ

Απάντηση από axnikomou:

μαλλον καποιος σου κανει πλακα.............

Απάντηση από lemeatora:

καλοκαιριαζει ολο και καπου θα θελουν κανενα μεροκαματο για να βολευεις για λιγο.καλη τυχη

min apelpizesai...kati tha brethei...den einai da kai toso eukolo..aplws otan tha stelneis viografika se tetoia magazia min diloneis pws eisai teleiofoith..gt automatws einai san na tous les tha rthw proxeira edw...kai molis brw kt panw sto antikeimeno mou tha fugw....dn einai anagki na to kseroun...

sto lew gt kai gw otan imoun foititria eidika to prwto etos kai epsaxna gia douleia otan tous elega pws eimai foititria mou legane dld tha xreiastei na leipeis k.o.k ki tous eixa pei pws mporw na ta volepsw..(opws kai ekana vevea) e kai argotera tous to les...!!

Το μήνυμα αυτό έχει σταλεί από το χρήστη anthii_85 ο οποίος έχει διαγράψει το προφίλ του.
Απάντηση από einzoyg:

ΝΑ ΜΗΝ ΛΕΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΛΛΗΝΙΔΑ ΝΑ ΛΕΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΡΩΣΣΙΑ ΤΡΕΛΛΕΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΟΥΛΙΑ

Απάντηση από Giorgost28:

Οlakala διάβασέ το όλο

ανέκδοτο που πάει ο τύπος με πτυχίο του Χαρβαντ να βρει

δουλειά και ζητάει 1000 ευρώ πρώτο μισθο

και του ρωτάει ο εργοδότης

---Μήπως θα θέλατε και μια ξανθιά όμορφη γραμματέα και να φεύγετε απο την δουλειά μια ώρα πριν σχολάσουν οι υπόλοιποι;;

Aνεργος

--- θΑ αστιεύεσται

Και απαντάει ο εργοδότης

--Ναι αλλά δεν άρχισα εγώ πρώτος

Ο απαισιόδοξος είναι ένας καλά ενημερωμένος αισιόδοξος.

Οι απόφοιτοι φιλολογίας είναι εκατοντάδες χιλιάδες και πλέον το δημόσιο ασφυκτιά

Αν βάλουμε τους απόφοιτους των άλλων σχολών άστο καλύτερα.

Το Πανεπιστήμιο είναι απλώς η επέκταση του χαβαλέ (οι περισσότεροι κακά τα ψέματα σκέφτονται θα περάσω σε μια σχολή και θα συνεχίσω τον χαβαλέ του Λυκείου).

Δεν κοιτάνε τί θέλουν να κάνουν στην ζωή και κυρίως τι ζητάει η αγορά

Η μόρφωση του Πανεπιστημίου στις περισσότερες σχολές είναι αχρείαστη εκτός δημοσίου. Ναι θα μου ανταπαντήσεις τι είναι αυτά που λες.;;

Το Πανεπιστήμιο διευρίνει τους ορίζοντές σου .

Το ίδιο κάνει και η συνεχής ανάγνωση επιστημονικών-λογοτεχνικών βιβλίων δεν χρειάζεται να πάω στο Πανεπιστήμιο για να πάνε χαμένα άλλα πέντε -εφτά χρόνια

Διότι τί να το κάνεις άν έχεις σπουδάσεις για Πυρηνικός Επιστήμονας όταν η αγορά ζητάει π.χ

Τεχνικό Η/Υ, Χειριστή Η/Υ

Στοιχεία Θεματογράφου

Έχω αλλάξει γύρω στις 10-15 δουλειές (απο Διανομέας φυλλαδίων μέχρι σεκιουριτάς που εργάζομαι τώρα)και δεν είμαι και μεγάλος μόλις 28.

Με αρέσει η τωρινή δουλειά μου .

Σημειοτέον σπουδασα τεχνικός πληροφορικής σε ΙΕΚ και άφησα το Πανεπιστήμιο διότι δεν με άρεσε αυτό που σπούδαζα.

Στο διαταύτα

Να θεωρείς τον εαυτό σου τυχερή 3 μήνες , ήμουνα άνεργος πάνω απο 1 χρόν ο μέχρι να βρω την τωρινή μου εργασία.

Στέλνε όσα περισσότερα βιογραφικά μπορείς , μίλα με γνωστούς σου

Αυτές οι εξετάσεις του ΑΣΕΠ για καθηγητές (αν θυμάμαι καλά) γίνονται κάθε 2 χρόνια. Μήπως να στρωθείς στο διάβασμα γιατί το πτυχίο σου μόνο εκεί μπορείς να το αξιοποιήσεις;

Το μήνυμα αυτό έχει σταλεί από το χρήστη dreamer_soul ο οποίος έχει διαγράψει το προφίλ του.
Απάντηση από white_river:

''μεταφορικο μεσο' εχεις?

Απάντηση από www_soultan:

δε την εχω

εκει θα την αποκτησω...

η μιση παρεα μου ηδη ξενιτευτηκε...θα ειχε λογους...

Απάντηση από Lunatic77:

egw hlektrologos eimai kai ypoti8etai oti exei kai zhthsh alla @@!!!!!

Απάντηση από olakala87:

klasikh katastash gia tous filologous!!kai h vlakeia xereis poia einai??ta idiaitera kai eidika ta filologika exoun polla lefta an eisai kalos!!!12-15 eyrw thn wra!!alla oson afora emena auto pou exw skeftei meta apo toso ftusimo apo thn aggelia kai ta xartakia einai oti protimoun megaluterous se hlikia,h pio empeirous pou einai kai logiko alla upotithetai oti emeis sa foithtes eimaste pio fthnoi!!egw eixa valei 7eyrw thn wra alla to apoluto tipota!

Απάντηση από Lunatic77:

13 mia fili mou kai h ksaderfi mou exoun spoudasei filologia kai oute kan gia idiaitera de mporoun na vroun kai doulevoun se asxeta.

Απάντηση από olakala87:

10)an exeis thn oikonomikh dunatothta pisteuw oti exw einai xillies fores kalutera!!!kaluteres theseis,megaluteroi misthoi kai kalutero ergasiako perivallon!kai egw an mporousa tha feuga alla..fantasia mou planeutra eisai h pio megalh pseutra!alla oso zoume elpizoume!!arga h grhgora oi perissoteroi elpizw kati tha kanoume

Απάντηση από olakala87:

koita vasika oso periergo kai na s fanei h filologia m aresei para polu,eidika t arxaia!mia allh epilogh mou einai h athlhtikografia!!alla ekei kai an uparxei anergia!!faulos kuklos loipon!!!edw einai duskolo na vrw thn opoiadhpote douleia ,tha mou katsei n asxolhthw me kati pou tha m aresei??duskolo..!vasika apo +kleietai :-0

Απάντηση από ma_trix:

------>ΚΑΛΗΜΕΡΑ

ΘΕΜΑΤΟΓΡΑΦΕ...

------>Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ..ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΕΙ,

ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ

------>ΠΑΜΕ....ΝΑ ΗΞΕΡΕΣ ΜΟΝΟ

ΠΟΣΑ ΑΤΟΜΑ...

ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΘΕΣΗ

------>ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ....ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ..ΕΔΩ ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ

ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ...ΜΕΝΟΥΝ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ,,

Απάντηση από Lunatic77:

koita kai egw ekei pou vrika gia eksw me 8eloune giayto ka8omai kai perimenw allios...

Απάντηση από www_soultan:

εγω παντως συνηθιζω στην ιδεα να φυγω για εξω...

εδω παραβαρυνε το κλιμα...

Απάντηση από Lunatic77:

asxolisou me kati pou na sou aresei alla 8a einai asxeto me to antikeimeno sou.

gia filologo se kana sxoleio ths kolomvias mono mporeis na vreis.

Απάντηση από olakala87:

Καλά ο ΑΣΕΠ είναι μεγάλη απάτη!Πέρα από το γεγονός ότι πρέπει να χεις απίστευτο μέσο,ειδικά στη κατηγορία μου,εκτός απο τους εκατοντάδες χιλλιάδες φιλολόγους με τους οποίους πρέπει ν ανταγωνιστώ,για τις ίδιες θέσεις εξετάζονται οι απόφοιτοι φιλοσοφιας,φπψ,ιστορικοί,αρχαιολόγοι και δε θυμάμαι ποιος άλλος!Δηλαδή οι πιθανότητες διορισμού είναι μηδαμινές!Γι αυτό και δε θα μπω καν ση διαδικασία!Αλλά πλέον και ο ιδιωτικός τομέας απ'οτι φαίνεται είναι εξ'ισου δύσκολος!!!!Δε βλέπω φως παιδιά!!!!!Τι θα κάνω??

Επιστροφή

Η έκδοση αυτή του site είναι για χρήστες που δεν έχουν ενεργοποιημένη τη javascript. Η πρόσβαση στις υπηρεσίες είναι περιορισμένη, για πλήρη πρόσβαση στο site ενεργοποιήστε τη javascript και κάντε refresh τη σελίδα.