Συζητήσεις - KRISEIS PANIKOU
Χρήστης: deleteduser
Θέμα: KRISEIS PANIKOU
Ημερομηνία: 10/03/10 21:28

nai... exw 3 xronia twra kai exw pa8ei 4 kriseis panikou sta 3 xronia mesa...

taxupalmia idrwtas moudiasma sta podia zalades tash gia lipo8umia kai niwthw oti tha pethanw h tha trelathw....

phgainw se giatro kai mou dinei farmakeutikh agwgh... shmera epa8a allh mia alla twra eimai entaxei..

apla ithela na to moirastw mazi sas kai na mou peite an sas exei sumvei

Το μήνυμα αυτό έχει σταλεί από το χρήστη Mariannaki_87 ο οποίος έχει διαγράψει το προφίλ του.

Απάντηση από johnpol1013:

OXI DEN EXO PA8EI...

ALLA TORA ME TO PAGOMA TOY MIS8OY KAI THN MEIOSH TOY DOROY...

SIGOYRA KATI 8A PA8O...

Απάντηση από GluKouLa1971:

κοιτα σε 2-3 χρονια 4 κρισεις δεν ειναι πολλες.συνηθως δινουν αντικαταθλιπτικα και αγχολυτικα.εχω δει στην τηλεοραση για μεθοδο με ψυχοθεραπευτη που σε παει σιγα σιγα ειτε πραγματικα ειτε εικονικα στις καταστασεις που σου προκαλουν πανικο και σταματας να συνδεεις το ερεθισμα με αρνητικα συναισθηματα.οταν κατι μας εχει προκαλεσει πολυ πονο σωματικο η ψυχικο το συνδεουμε με κατι κατα την παιδικη ηλικια η και αργοτερα και το απωθουμε .κανουμε φοβιες,κτλ μετα με διαταραχες των νευροδιαβιβαστων το μπερδεμα...καπως ετσι...δεν ειμαι ειδικος ...παθων ειμαι .....οχι κρισεων πανικου ...αλλης καταστασης αλλα σε καταλαβαινω.το επαγγελμα μου ειναι νοσηλευτρια δεν εργαζομαι τωρα.οταν χρειαστει να μεινω για καποιον δικο μου μεσα στο νοσοκομειο νυχτα,δε χαλαρωνω με πιανει κριση ημικρανιας και δεν κοιμαμαι....οτι κι αν εχω κανει αυτο δεν περασε .μετα απο ενα τραυματικο γεγονος σχετικο με νοσοκομειο το επαθα..και να φανταστεις οτι ειναι οικειος χωρος ,εργαζομουν εκει...σε καταλαβαινω ..... η μεθοδος αυτη να αποσυνδεσεις το φοβο απο το ερεθισμα βοηθαει και δεν την εχω κανει....εχω ακουσει και για βελονισμο...

Απάντηση από deleteduser:

kalhmera se olous osous apanthsan na eiste kala pragmatika den xerete poso kala me kanete kai niwthw thn agaph sas na eiste kala panta kala hdh exw arxisei kai niwthw kalutera vasei ton legomenwn sas

sas euxaristw olous para polu :)

Το μήνυμα αυτό έχει σταλεί από το χρήστη Mariannaki_87 ο οποίος έχει διαγράψει το προφίλ του.
Απάντηση από ma_trix:

------>ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΘΕΜΑΤΟΓΡΑΦΕ...

------>ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΟΥ..ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ

ΘΕΛΕΙ...ΜΠΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ,.,,

ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ,,ΚΑΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ..

------>ΕΚΕΙ...ΚΑΝΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ..ΣΚΕΨΕΙΣ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΣ...ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ

ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ...

ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ,,ΝΑ ΞΕΧΝΙΕΣΑΙ,,,

Απάντηση από b_l_o_n_d_i_e81:

εγω το μονο που μπορω να σε συμβουλεψω ειναι το

rexona....

σε βγαζει ασπροπροσωπη!!!

Απάντηση από Katherine18:

ee,de mou xei tuxei......eimai polu relax tupos gia na sugxistw me to otidipote......alla s'exw mia sumbouli..........chill out kai ligo......de tha patheis tipota......min ta pairneis ola baria.......xallllarwse!!!!!!!!!

35 eisai aparadexth kai hlithia.den sevese tipota.eyxome na to patheis.

Το μήνυμα αυτό έχει σταλεί από το χρήστη agapoulamouax ο οποίος έχει διαγράψει το προφίλ του.
Απάντηση από KALAMARAKI_20:

gia to Dafni eisai :|

Απάντηση από vorrei_campiare:

ΟΙ ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΠΟΣΟΤΙΚΗΣ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗΣ ΤΗΣ ΣΕΡΟΤΟΝΙΝΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΝΟΡΑΔΡΕΝΑΛΙΝΗΣ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΣΥΝΑΠΤΙΚΩΝ ΧΑΣΜΑΤΩΝ ΤΩΝ ΝΕΥΡΙΚΩΝ ΚΥΤΤΑΡΩΝ.ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΣΟΤΙΚΗ ΜΕΙΩΣΗ ΤΩΝ ΝΕΥΡΟΔΙΑΒΙΒΑΣΤΩΝ...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΓΙΑ ΝΑ ΤΕΘΕΙ ΟΜΩΣ Η ΔΙΑΓΝΩΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΗ Η ΠΑΘΟΛΟΓΙΑ ΤΩΝ ΥΠΟΛΟΙΠΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ:

1.ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ(ΓΕΝΙΚΗ ΑΙΜΑΤΟΣ,OYΡΙΑ ,ΚΡΕΑΤΙΝΙΝΗ,ΚΑΛΙΟ,ΝΑΤΡΙΟ,FE ,ΦΕΡΡΙΤΙΝΗ,Β12,ΣΑΚΧΑΡΟ,ΧΟΛΗΣΤΕΡΟΛΗ,ΟΥΡΙΚΟ ΟΞΥ,ΤΡΙΓΛΥΚΕΡΙΔΙΑ,ΑΘΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ ΔΕΙΚΤΗΣ,SGOT,SGPT,γGT,LDH,CPK,ΑΜΥΛΑΣΗ,ΧΟΛΕΡΥΘΡΙΝΗ,Τ3,Τ4,TSH)

2.ΗΛΕΚΤΡΟΚΑΡΔΙΟΓΡΑΦΗΜΑ

3.ΑΚΤΙΝΟΓΡΑΦΙΑ ΘΩΡΑΚΟΣ.

ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΤΙΠΟΤΑ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΠΑΘΟΛΟΓΙΑ

ΟΠΟΤΕ ΛΑΜΒΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗ ΑΓΩΓΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΧΡΗΖΕΙΣ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ.

ΥΠΟΨΙΝ ΟΤΙ ΟΙ Κ.Π ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΚΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΒΙΩΣΕΙ ΤΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΑΥΤΟ...ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙ ΟΥΤΕ ΑΠΕΙΛΕΙΤΑΙ Η ΖΩΗ ΣΟΥ....ΟΠΟΤΕ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙΣ

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ :)

3 KRISEIS PANIKOY ENOIWSA.SE ANSANSER SE AEROPLANO K OTAN EPA8A MIA MERA ILIGGO K ENOIOSA NA KOYNIETE OLO TO SPITI.TAXYPALMIA IDRWTAS K ETREME TO STOMA MOY.EINAI TA PIO XEIROTERA SYNAIS8HMATA.K OTAN EMA8A K OTI PAI8ANE ENA AGAPHMNO PROSOPO.

Το μήνυμα αυτό έχει σταλεί από το χρήστη eklekth ο οποίος έχει διαγράψει το προφίλ του.
Απάντηση από huomo27:

πριν από 3 χρόνια μου εμφανίστηκαν και σε μένα κρίσεις πανικού, αρχικά πολύ αραιά, αλλά στο πέρασμα του χρόνου έφθασαν να με ταλαιπωρούν καθημερινά.

Δεν μπορούσα να κυκλοφορήσω πουθενά ούτε καν να οδηγήσω αφού ανά πάσα στιγμή ήταν πιθανό να εκδηλωθεί κρίση.

Πριν 1 χρόνο ένας γιατρός ειδικός στο θέμα μου υπέδειξε αγωγή λήψης σιδήρου παρά του ότι οι εξετάσεις μου δεν έδειχναν ιδιαίτερη έλειψη.

Από τότε δεν έχω υποστεί κρίση.

Την περίπτωσή μου στην ανάφερα εντελώς ακαδημαϊκά γιατί στον κάθε άνθρωπο οι κρίσεις πανικού ενισχύονται από διαφορετικές αιτίες.

Πάντως ψάξε το καλά με εξετάσεις γενικές - βιοχημικές -θυρεοειδή κλπ. γιατί η διαταραχή αυτή του νευρικού συστήματος συνήθως προκαλείται από κάποια έλειψη στοιχείου στον οργανισμό.

Απάντηση από aperant_galazio:

ειναι συνηθες φαινομενο πλεον...με τις συνθηκες ζωης μας....το εχει και μια φιλη μου....

να προσεχεις και να χαλαρωσεις θεματογραφε....και ολα θα φτιαξουν

egrapsa sxolio ala malon svistikie

psakse sto youtube,sxetika me th methodo EFT

boithaei 100%

Το μήνυμα αυτό έχει σταλεί από το χρήστη Abciierr ο οποίος έχει διαγράψει το προφίλ του.

θα περασουν....

το παθαινουν πολλοι στην εποχη μας...

θα πρεπει να συμβουλευτεις ψυχιατρο,οχι ψυχολογο....

ζεισε απλα και ηρεμα θα σε βοηθησει....

μην κουραζεις αυτη την περιοδο το μυαλο σου...

προσπαθησε να κοιμασαι και να τρως σωστα...

περαστικα

Το μήνυμα αυτό έχει σταλεί από το χρήστη FYSIKO ο οποίος έχει διαγράψει το προφίλ του.
Απάντηση από LycanS:

Δεν έχω πάθει κάτι τέτοιο - είμαι σίγουρη ότι είναι φρικτό πάντως. Περαστικά!

Απάντηση από Free89Rose:

ego sthn periodo ftano ena bhma apo to thanato apo toys ponoys

kanei spasmoys h mhtra leei

...το έχω πάθει μια φορά αλλά δεν είμαι σίγουρος, αν ήταν κρίση πανικού. Είχα ταχυπαλμία,ζάλη,ιδρώτα,τρέμουλο στα χέρια κ μεγάλη δυσφορία...δεν πήγα σε γιατρό, δεν μου ξαναέτυχε...νομίζω ότι είχα πολύ άγχος εκείνη τη στιγμή...θυμάμαι ότι είχα πιει γάλα για να ηρεμήσω κ μου έκανε μεγάλη εντύπωση ότι πρώτη φορά μου συνέβη...

Το μήνυμα αυτό έχει σταλεί από το χρήστη spyrosak ο οποίος έχει διαγράψει το προφίλ του.
Απάντηση από vavilona:

otan hmoyn stin ilikia soy eixa pathei kai egw 2-3 tetoies. arnithika sto giatro na parw iremistika kai to xeperasa monh moy me aytosigkentrosh kai mia aplh texnikh poy moy eipe epishs enas allos giatros: pairneis mia xartinh sakoyla kai fisas mesa, polles fores

epishs, metras anapoda, px katevaineis apo ta 100 ana tria, px: 100, 97, 94 klp

min gelas, milaw sobara. ayto dinei to xrono sto mialo soy na skeftei realistika kai na to xeperaseis. Shmera eimai 43 kai kapoies fores, an afethw tha pathw pali krish panikoy apla exw mathei na elegxomai.

kai to pio vasiko: vges exw, kane sxesh, diaskedase, h zwh einai panemorfh.

nasai kala

Απάντηση από MoRESuN:

to exw pathei polles fores...

poly asximo synaisthima ontws

22...xaxa..

Το μήνυμα αυτό έχει σταλεί από το χρήστη anthii_85 ο οποίος έχει διαγράψει το προφίλ του.
Απάντηση από takss7:

το παθαινω παντα πριν ανοιξω τους λογαριασμους.............

με υπογλωσσια με κρατανε.............

άσχημο πραγμα...............!!!!

Μου συμβαινει μονο οταν βλεπω εναν ωραιο αντρα.

Το μήνυμα αυτό έχει σταλεί από το χρήστη i_am_perfect ο οποίος έχει διαγράψει το προφίλ του.

ti na sou pw mia fora me mia sumfoithtria mou enw panta phgainame me to diko mou amaksi sto tei ekeini tin mera pigame me metro...me exwne sunexeia se kati gwnies kai opou dne tha eixe poli kosmo....(ntrepotan i xazi na mou pei pws exei agorafovia)kai egw to perasa etsi tin evlepa pws siga siga kokkinize kai ta sxetika alla dne edwsa simasia...(ekane zesti ekeini tin mera)

pame sto tei (eixe ginei ena mperdema me ton bathmo tis)kai apo tin piesi pou dextike apo tin kathigitria(eixe fortwsei kiolas sto metro)arxise na fwnazei na ourliazei ktl ktl (meta periegrafe oti eipes kai si)kai lipothumise..egw imoun apeksw kai epeidi i sugkekrimeni kathigitria einai sicho(saiko ennow den kserw an grafetai etsi)tromaksa mipos tin xtuphse anoigw tin porta blepw tin fili mou katw tin kathigitria apo panw den mou anoige i mlkismeni tin porta mou tin ekleine ...afou piga zitisa voithia stin grammateia tou tei mpika mazi tous stin aithousa eixe sunelthei eutuxws den thumotan tpt pros stigmin kai meta mou apokalipses pws pairnei farmaka ktl ktl...kai giauto sto metro itan kapws...

egw genika fwnazw otan milaw kai polles fores tin vlepw tremei..emena tin exei fovithei to mati mou apo tote....apoifeugw na briskomai mazi tis mono an den einai kai kapoios allos..min mou meinei sto xeri kamia wra!!

perastika sou esena...!!!egw eutuxws den ew tetoies taseis...mono otan sugxizomai niwthw na moudiazw kai na mou peftei i piesi...:p

Το μήνυμα αυτό έχει σταλεί από το χρήστη anthii_85 ο οποίος έχει διαγράψει το προφίλ του.

xaxaxa toxoti!!!!

na eiste oloi kala re paidia pantws mou aresei pou me kanete kai niwthw wraia! :)

Απάντηση από toxotis100:

EGO SE LIGO THA PA8O,moy troei to glyko o aderfos moy.

Απάντηση από sakishonda:

ego krisi xalarosis pa8eno

Απάντηση από myself1:

αγαπητη δεν ετυχε

αλλα πιστευω στη θεληση που εχεις να καταφερεις να το ξεπερασεις χαλαρα

Απάντηση από mrs_JaCk:

14...ΜΟΥ ΑΡΚΕΙ Η ΠΡΟΘΕΣΗ ΣΟΥ.....

ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΣΟΥ

ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΨΙΛΟ ΜΗ ΔΙΣΤΑΣΕΙΣ....

ALPHA BANK 3985793857398634985

oti theleis jack!!!! :)

Απάντηση από mrs_JaCk:

11....ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ...

ΕΣΥ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΦΤΙΑΞΕΙΣ?

Απάντηση από tarantula:

mpaa.den etyxe!

xaxaxaxa Jack mou eftiaxes to kefi twra!!!!!

Απάντηση από www_soultan:

η λυση παντως βρισκεται σε σενα και λιγο στα φαρμακα...

να ακολουθησεις πιστα τις οδηγιες του γιατρου σου......και σου ευχομαι περαστικα και οτι καλυτερο

Το μήνυμα αυτό έχει σταλεί από το χρήστη ilias5566 ο οποίος έχει διαγράψει το προφίλ του.
Απάντηση από mrs_JaCk:

4......ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΣΑΡΔΑΜΑΡΕΙΣ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΕ ΠΙΑΝΟΥΜΕ?

euxaristw paidia na eiste kala pantws

auto pou thelw einai na mhn einai monimo tpt allo

Απάντηση από trompetas:

κουφια η ωρα

φτου φτου φτου

ακου εκει μουδιασμα στα ποδια, ζαλαδες

ευτυχως οχι

περαστικα σου

οχι δε μου εχει τυχει ακομη στο μελλον το περιμενω ομως .τελος παντων υπαρχουν και καποια βιβλια περι φοβιας και φοβοφοβιας διοτι η κριση πανικου δεν ειναι τιποτα αλλο απο φοβια περαστικα

Το μήνυμα αυτό έχει σταλεί από το χρήστη candy_candy28 ο οποίος έχει διαγράψει το προφίλ του.

mporei na xrono h xronia

Απάντηση από mrs_JaCk:

ΝΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΒΙΩΝΕΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΚΡΙΣΗ ΠΕΡΑΝ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ

ΠΟΣΗ ΩΡΑ ΔΙΑΡΚΕΙ?

Απάντηση από efialtaki:

oxi eutyxws

kalh annarwsh!

Απάντηση από www_soultan:

ψυχοφαρμακα ε;;

good luck!

Επιστροφή

Η έκδοση αυτή του site είναι για χρήστες που δεν έχουν ενεργοποιημένη τη javascript. Η πρόσβαση στις υπηρεσίες είναι περιορισμένη, για πλήρη πρόσβαση στο site ενεργοποιήστε τη javascript και κάντε refresh τη σελίδα.