Συζητήσεις - ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΧΩΡΙΣ ΕΞΩΜΟΛΟΓΗΣΗ
Χρήστης: deleteduser
Θέμα: ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΧΩΡΙΣ ΕΞΩΜΟΛΟΓΗΣΗ
Ημερομηνία: 15/12/09 12:16

ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΥΝΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΘΡΗΣΚΙΑ ΜΑΣ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΟΙΝΩΝΙΣΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΞΩΜΟΛΟΓΗΘΕΙ,ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΑΜΑΡΤΙΑ.ΠΟΛΥΣ ΚΟΣΜΟΣ ΔΕΧΕΤΕ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΗΣ.ΚΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ.ΤΟ ΝΗΣΤΕΥΩΝΤΕΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΝΗΣΤΕΥΩΝΤΕΣ ΣΤΙΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΤΟΝ ΑΠΟΣΤΟΛΩΝ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΤΟΙΜΟΘΑΝΑΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΑΝ ΝΑ ΕΞΩΜΟΛΟΓΗΘΟΥΝ

Το μήνυμα αυτό έχει σταλεί από το χρήστη ARSENIKOS1976 ο οποίος έχει διαγράψει το προφίλ του.

Απάντηση από SWEETHEART16:

Αθανασία πολύ καλό=))=))

Απάντηση από veelzevul:

koinonia xoris eksomologisi =amartia ok to katalabame, eksomologisi xoris koinonia = ti?

Απάντηση από KALAMARAKI_20:

moufa

Απάντηση από deleteduser:

Ένας τύπος πήγε στην Εκκλησία και μετά το τέλος της λειτουργiας

περίμενε να συγχαρεί τον ιερέα.

Του λέει:

"Πάτερ, θέλω να σας πω

ότι η λειτουργία ήταν γαμάτη. Πρώτη φορά γούσταρα τόσο πολύ,

μπράβο είσαι μάγκας."

Ο ιερέας απάντησε:

"Σας ευχαριστώ, αλλά θα

προτιμούσα να μην χρησιμοποιείτε τέτοια γλώσσα στον Οίκο του

Θεού."

Ο άντρας συνέχισε:

"Μου έκανε τόσο μεγάλη εντύπωση,

τα είδα όλα σου λέω ρε φίλε, αφού έβαλα στον δίσκο 500 Ευρώ."

Και απαντά ο ιερέας:

"Έλα ρε μαλάκα, σοβαρά; Δεν μου λες αρχιδιές

τωρα;"

Το μήνυμα αυτό έχει σταλεί από το χρήστη La_vie_en_Rose ο οποίος έχει διαγράψει το προφίλ του.
Απάντηση από na41:

εμενα θα με διωξει ο παπας αμα παω και ετσι το αποφευγω

Απάντηση από ma_trix:

------>ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΔΕΝ

ΚΑΤΑΛΑΒΑ

?????????

Απάντηση από llitsa:

makari nakseres ti 8a pei THEIA KINONIA

Απάντηση από HREMH_DYNAMH:

περαστικά στους υπόλοιπους

ούτε νήστεψα ποτέ μου

ούτε μετάλαβα

ούτε εξομολογήθηκα....

Απάντηση από sakishonda:

d 3ero apo auta ime a8riskos

15 ΑΝΑΦΕΡΕΣΕ ΣΕ ΜΕΝΑ ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΔΗΛΩΝΩ ΑΘΕΟΣ? ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΕΣ ΠΑΛΙ ΑΥΤΟ? ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΑΣ ΚΑΛΑ.ΑΝ ΜΕ ΜΠΕΡΔΕΥΕΙΣ ΜΕ ΑΛΛΟΝ ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΤΟ ΞΕΜΠΕΡΔΕΨΕΙΣ.ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΣΑΙ

Το μήνυμα αυτό έχει σταλεί από το χρήστη ARSENIKOS1976 ο οποίος έχει διαγράψει το προφίλ του.
Απάντηση από NIKOLAS2410:

ο θεος ειναι παντου,,,,δε χρειαζεται δικη μου ομολογια,,

για να με συγχωρεσουν,,,,η εξομολογηση ειναι εφερευση

για ασκηση ελεγχου του μανδριου και των προβατων

Απάντηση από tarantula:

amhn!!

Απάντηση από meline:

ΕΣΥ ΔΗΛΩΝΕΙΣ ΑΘΕΟΣ. ΓΙΑΤΙ ΑΝΑΚΑΤΕΥΕΣΑΙ ΜΕ ΑΥΤΑ; ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΑΚΡΙΒΩΣ; ΑΦΟΥ ΕΣΥ ΕΙΠΕΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΕΣ ΝΑ ΠΡΟΒΑΛΕΙΣ ΙΔΕΟΛΟΓΙΕΣ...........

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΑΦΗΝΕΙΣ ΑΥΤΑ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ; ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ Ο,ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ. ΑΝ ΨΑΞΕΙΣ ΘΑ ΤΟΝ ΒΡΕΙΣ. ΑΝ ΔΕΝ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΨΑΞΕΙΣ, ΓΙΑΤΙ ΑΣΧΟΛΗΣΑΙ; ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΑΚΗ ΣΤΗΝ ΗΣΥΧΙΑ ΤΟΥ. ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΑΘΕΟΥΣ;

ΘΥΜΙΖΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΙΡΕΤΙΚΟΥΣ ΠΟΥ ΠΑΤΑΝΕ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΗΜΙΜΑΘΕΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΒΑΛΟΥΝ ΤΗΝ ΑΙΡΕΣΗ ΤΟΥΣ.

Απάντηση από jimtavros:

γι'αυτο δεν κοινωνω ποτε,μη βαλω σε μπελαδες τον παπα & παω φυλακη.αν πω οσα κρυβω πρεπει να τον σκοτωσω μετα...

otan strvsoun ola sto kosmo tha to kanv ki auto.ase pou an pav ston papa tha tou pesoun t'autia!

anthropoi pethainoun avoithitoi kathe lepto, h eksomologisi mas marane.

Το μήνυμα αυτό έχει σταλεί από το χρήστη sunnygirl22 ο οποίος έχει διαγράψει το προφίλ του.

Καλησπερα...τι σχεση εχει η εξωμολογησει με τη θεια Κοινωνια???

Το μήνυμα αυτό έχει σταλεί από το χρήστη Sirxelos ο οποίος έχει διαγράψει το προφίλ του.
Απάντηση από crystalgirl:

υπαρχει υποσημειωση στις Πραξεις των Αποστολων γι αυτο που λες?(οτι δλδ απευ8υνεται στους ετοιμο8ανατους?)και που το ξερει καποιος οτι δεν ειναι??????

Απάντηση από DannyCalifornia:

δε πα να δεις αν ερχομαι

Η θρησκεία μας θεωρεί μεγάλη αμαρτία και το προγαμιαίο σεξ, χμ, γεννηθείς το '76, παντρεμένος ή παρθένος?

Το μήνυμα αυτό έχει σταλεί από το χρήστη Koutsh_Maria ο οποίος έχει διαγράψει το προφίλ του.
Απάντηση από Inda:

Και ποιος τον εβγαλε αυτο το νομο το οτι ειναι αμαρτια?Δηλαδη αμα το κανεις αυτο θα καιγεσαι στην κολαση για τους αιωνες των αιωνων?Ελα σε παρακαλω,στο 2009 ζουμε...

Πολύ σωστά - για τους ετοιμοθάνατους. Όταν μάθεις τι έννοια έχει λοιπόν το πάσχα, και η ανάσταση, θα καταλάβεις γιατί και σωστά πράττουν.

Το μήνυμα αυτό έχει σταλεί από το χρήστη LycanS ο οποίος έχει διαγράψει το προφίλ του.
Απάντηση από michaelgreek:

ειναι μεγαλη αμαρτια

ο Μπαμπης που το εκανε μου ειπε οτι μετα ειχε προβληματα στυσης για ενα μηνα

Εχω τον ψυχαναλυτη μου και εξομολογουμαι.Σιγα μην παω στον παπα.

Το μήνυμα αυτό έχει σταλεί από το χρήστη SantaClausDied ο οποίος έχει διαγράψει το προφίλ του.
Απάντηση από elenits:

τα εν οικω μη εν δημω ..

Απάντηση από aithiopina:

εμένα η πρωην πεθερά μου που είναι πρώτω τραπέζι πιστα στην εκκλησια κάθε μέρα

κοινωνλάει καθε κυριακη

χωρίς εξομολόγηση

γιατί τις προάλλες ο παπας την έδιωξε άρων άρων

αααααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα αλήθεια σας λέω

Απάντηση από klopis:

εχει αρκετες μερες που ξεκινησα νηστεια..θελω να παω να κοινωνισω αλλα δεν παω για εξομολογηση.

Απάντηση από takss7:

ναι.....ετσι ειναι.....................

και το βραδυ της αναστασης κοινωνουν χωρις εξομολογηση οσοι κοινωνουν κ αλλες φορες το χρονο............

κανονικα κ με εξομολογηση!!!

Επιστροφή

Η έκδοση αυτή του site είναι για χρήστες που δεν έχουν ενεργοποιημένη τη javascript. Η πρόσβαση στις υπηρεσίες είναι περιορισμένη, για πλήρη πρόσβαση στο site ενεργοποιήστε τη javascript και κάντε refresh τη σελίδα.