Συζητήσεις - ΟΝΕΙΡΟΚΡΙΤΗΣ ΔΟΝΤΙΑ
Χρήστης: empire21
Θέμα: ΟΝΕΙΡΟΚΡΙΤΗΣ ΔΟΝΤΙΑ
Ημερομηνία: 20/10/09 17:15

Δεν δινω ποτε σημασια στα ονειρα και γενικα δεν τα πιστευω αυτα. Αλλα ειναι 6 μηνες τωρα περιπου που βλεπω το ιδιο ονειρο (οχι ακριβως) αλλα με το ιδιο νοημα. Αλλαζει μονο η περιοχη που ειμαι καθε φορα.

Βλεπω οτι χανω τα δοντια μου. Στην αρχη καθε ονειρου νιωθω οτι ενα δοντι κουνιεται συνηθως απο τους φρονιμητες. Το οποιο μολις αγγιξω βγαινει.... Μετα πηγαινω σε ενα καθρεπτη και βλεπω ολα τα δοντια μου χαλαρα, αλλα πιο πανω αλλα πιο κατω και αλλα να γερνουν αριστερα και δεξια.

Δεν θα το εκανα γενικα θεμα, αν δεν το εβλεπα πολλες φορες. Ειδικα αποψε που το ειδα ηταν τοσο αληθινο που ενιωθα την γευση του αιματος στο στομα μου...

Οποιος ξερει απο ονειρα ας ριξει καμμια ιδεα... για το τι μπορει να σημαινει.

Καλησπερες σε ολους

Απάντηση από Ranaki_Paris:

Hey!!Παθαινω ακριβως το ιδιο πραγμα αρκετα συχνα και ανησυχω πολυ!!!

Η οδοντιατρος μου ειπε πως σφιγγω παααααααρα πολυ τα δοντια μου σε σημειο που θα χρειαστει να φοραω στον υπνο μου ειδικο μασελακι για να μην το κανω!!

Αυτο το σφιξιμο των δοντιων λενε οτι προερχεται απο αρκετο αγχος ή απο καταστασεις που σου προκαλουν φοβο πονο κλπ και ετσι ισως περναει και στο ονειρο αυτο και βλεπουμε οτι πεφτουν τα δοντια!!!!!

Απάντηση από giannhs__5117:

NA TA PLENEIS.

Απάντηση από Mpiskotakiiiii:

egw exw akousei oti an deis donti simainei thanatos k genikws kati kako..

dn kserw an alitheuei.

Απάντηση από makedonas_s:

file mou na sou po ego eida mia fora oti espase to donti mou kai kerdisa to laxeio

Απάντηση από deleteduser:

ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ. ΒΛΕΠΩ ΣΥΧΝΑ ΤΕΤΟΙΑ ΟΝΕΙΡΑ ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ Ο ΟΝΕΙΡΟΚΡΗΤΗΣ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥΣ(ΟΧΙ ΔΕΝ ΦΟΡΑΩ ΜΑΣΕΛΑ ΧΙ ΧΙ ΧΙ) ΚΑΙ ΥΠΟΣΥΝΕΙΔΗΤΑ Ο ΦΟΒΟΣ ΜΟΥ ΕΚΦΡΑΖΕΤΑΙ ΣΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΟΥ. ΜΗΠΩΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΕΣΕΝΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ;

Το μήνυμα αυτό έχει σταλεί από το χρήστη kokkino_krasi ο οποίος έχει διαγράψει το προφίλ του.
Απάντηση από marampou:

elpizw na egine kati einai to xeirotero oneiro olon :( to vlepw kai egw sixna gamoto

Απάντηση από boyzone:

mhpws se ponaei ti dontaki soy gia kapoion...lew twra egw...

Απάντηση από mudia:

περιπου το ιδιο ονειρο εχω δει κ εγω αρκετες φορες...ξυπναω παντα αηδιασμενη κ γεματη απορια που ΠΑΛΙ ειδα ενα τετοιο απαισιο ονειρο..κ συγκεκριμενα βλεπω οτι μου πεφτουν τα δοντια κ τα μασαω...ας μη σας πω περισσοτερες λεπτομερειες..δεν μου φταιτε σε τπτ..απ'οτι διαβασα ομως καπου,σημαινει πως εχουμε αγχος για το μελλον!!!!!

Απάντηση από peppy:

einai epanalamvanomeno to oneiro

kati prospathei na sou pei to uposinidito sou polu kairo mallon pou mono esu mporeis na to ksekleidoseis

prospathise na episigentrotheis sta sunaisthimata tou oneirou perissotero

px to diko mou paraplisio oneiro (pou eixe ksekinisei apo ton pano fronimiti) itan perissotero fovos oti gernao ,megalono kai de mporo na antistrepso ti fisiki fthora

gia ton kathena einai diaforetiki i ermineia omos

prospathise na sugentrotheis sta sunaisthimata pou sou deinei to oneiro para oi eikones

Απάντηση από KokkiniTsanta:

Αυτή την εποχή δεν βγαίνουν τα όνειρα.

to xw dei afto to oneiro ena ekatomirio fores alla de m xei simbei tipota...mia eksigisi pou m xoun dwsei einai to oti egw genika anxwnomai gia tin emfanisi m

Το μήνυμα αυτό έχει σταλεί από το χρήστη Sportivo87 ο οποίος έχει διαγράψει το προφίλ του.

φανερώνει οικονομικές δυσκολίες..

Το μήνυμα αυτό έχει σταλεί από το χρήστη elepe3 ο οποίος έχει διαγράψει το προφίλ του.

egw exw akousei(an kai den pistevw se auta)oti ama sou fugei donti sto oneiro sou einai 8anatos ama den se ponesei 8a pe8anei 3enos an se ponesei 8a einai diko sou atomo.

Alla mhn pisteveis auta einai vlakies

Το μήνυμα αυτό έχει σταλεί από το χρήστη litsa_apo_tavro ο οποίος έχει διαγράψει το προφίλ του.
Απάντηση από SOYMELA:

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΩΣ ΟΝΕΙΡΟ...ΤΟ ΟΤΙ ΤΟ ΔΟΝΤΙ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΣΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ ΝΙΩΘΕΙΣ ΕΝΤΑΣΗ Η ΠΙΕΣΗ..ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΓΙΑ ΚΑΤΙ Κ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!ΔΙΩΞΕ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΣΟΥ Κ ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ...

ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΑΙΜΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΜΑΘΕΙΣ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΕΑ

ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΤΟ ΕΒΛΑΠΑ ΣΧΕΔΟΝ 4 ΜΗΝΕΣ!!Κ ΤΕΛΙΚΑ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΣΥΓΚΛΙΝΙΣΤΙΚΟ ΔΕΝ ΣΥΝΕΒΗΚΕ

Απάντηση από NINNA:

σημαινει οτι εισαι σε μια δυσκολη φαση στη ζωη σου..και νιωθεις συνεχως να χανεις τις δυναμεις σου.

Απάντηση από tzeni2007:

to oneiro auto genika den einai kalo an omws 8es ena oneiro na mhn sou bgei prwta ap ola den prepei na to les kai meta otan xypnas to prwi anoixe thn brish tou maniou na trexei nero na figei h kakia energia alla mhn to les kai mhn to sxoliazeis

Απάντηση από Deathstare:

Δεν πιστεύω σε αυτα

Εικασιες & δεισιδαιμονιες ειναι...

ta dontia ta blepw panta otan pe8ainei kapoios apo thn oikogeneia mou!!! einai polu asxhmo oneiro!!!

Το μήνυμα αυτό έχει σταλεί από το χρήστη LOSTRIS75 ο οποίος έχει διαγράψει το προφίλ του.
Απάντηση από empire21:

14

:X:X:X:X:X:X:X:X

mwro mou esy. <3 <3 <3

Απάντηση από SWEETHEART16:

Πολύ άσχημο:(

Απάντηση από KALAMARAKI_20:

Giwrgi oses fores eida tetoio oneiro alles toses exasa dika mou proswpa

elpizw na mhn sumvei se esena kai na einai apla k mono ena oneiro

kalhmeresssssssssssss

Απάντηση από EuxH:

δεν ξέρω

Απάντηση από NEK25:

na pas se odontiatro epigwntws :|

Απάντηση από empire21:

πω ρε παιδια με αγχωσατε....

παντως αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι στις απαντησεις διαβασα αλλους 4 τουλαχιστον που βλεπουν το ιδιο ονειρο.

Το ονειρο το βλεπω εδω και 6 μηνες και πριν 2 μηνες πεθανε η γιαγια μου... αλλα συνεχιζω να το βλεπω.

Και η πλακα ειναι οτι ποναωωωωωω εκεινη την ωρα ποναωωω... τοσο αληθινο. Ειναι κυριολεκτικα και μεταφορικα ΕΦΙΑΛΤΗΣ.

Σημαίνει πολύ απλά τρως ό,τι σου σερβίρουν, και μάλιστα αμάσητα...διότι σου λείπει το κριτικό πνεύμα, η οξυδέρκεια.

Μάλιστα το περίεργο είναι ότι το αντιλαβάνεσαι, αφού το βλέπεις στον ¨¨καθρεφτη¨, μα δεν κάνεις τίποτα προκειμένου να το διορθώσεις.

Πάρε στα σοβαρά αυτή την επισήμανση, και μην ¨¨λησμονείς την ημέρα των μικρών πραγμάτων¨¨¨.

Το μήνυμα αυτό έχει σταλεί από το χρήστη iaVis ο οποίος έχει διαγράψει το προφίλ του.

δεν ειναι καλο

αυτο ειναι το μονο σιγουρο...

Το μήνυμα αυτό έχει σταλεί από το χρήστη DR8519TEO ο οποίος έχει διαγράψει το προφίλ του.
Απάντηση από gr_vollblut:

mia fora eixa dei se oneiro mia summathitria mou na mou klwtsaei ta @@. htan toso alithino pou ksupnhsa apo ton pono!! ante vgale akrh!!!

ta dontia afoyroun dikes mas anusixies.dontia poy ponane kontino mas prosopo pai8ainei.dontia poy peftoyn shmainei xasimo se kapio antikimeno

dontia xalara etoima poy peftoyn 8a bre8oyme se mia anxodh katastash.dontia ka8ara k ap

ra kalh ygeia k kalh zwh.\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

oti blepei to idio oneiro shmainei oti eisai anxodhs k panikobalese se katastaseis poy prepei na eisai upeu8hnos.akoy ti 8a kaneis

grapse se ena xarti me kokino stylo oti den 8eleis na ksanadeis ayto oneiro.grapro 3 fores.

Το μήνυμα αυτό έχει σταλεί από το χρήστη aperigrapth3 ο οποίος έχει διαγράψει το προφίλ του.
Απάντηση από tinkerbell37:

λένε ότι είναι θάνατος

και αν έχει και αίμα είναι γρήγορο

η μητέρα μου που το είδε έχασε κάποιον δικό της

εγώ που το έχω δει δεν έχασα κανέναν!

Απάντηση από aspakailoukas:

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΗ ΣΥΜΠΤΩΣΗ ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΜΗΝΕΣ ΒΛΕΠΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΟΝΕΙΡΟ....ΚΑΘΟΜΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΝΕΡΟΧΥΤΗ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΠΟΛΥ ΧΑΛΑΡΑ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΠΙΑΣΩ ΕΝΑ ΠΕΦΤΕΙ!!!!!!!!!!!

ΕΧΩ ΤΡΕΛΛΑΘΕΙ ΑΛΛΑ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΔΟΝΤΑΙΑ ΕΚΦΡΑΖΟΥΝ ΚΑΤΙ ΓΕΡΟ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ ΝΙΩΘΕΙΣ ΕΝΤΟΝΟ ΑΓΧΟΣ ΜΗ ΧΑΣΕΙΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΝΟΥΝ ΣΦΑΛΗ.

Απάντηση από xristina_18:

ta dontia einai polu kaka st oneira!!!k egw vlepw suxna!!perastika sou!!!

analogws ti vlepeis simainoun thanato kai genika kaka pragmata k stenaxwries.!!!

pantws kati tragiko de m exei sumvei ws twra!!!!

Απάντηση από god_river:

αστο ρε πειρατη......μην του χαλασουμε την διαθεση του παιδιου....

Απάντηση από jovan33:

Ρέμπελο...και το ίδιο πράγμα έβλεπα κι εγώ για καιρό....πάντως, δεν μου συνέβη τίποτα....τώρα, τί να σου πω..?

Απάντηση από The_CaRiBBeaNs:

ριβερ

για πε για πε

Απάντηση από god_river:

χμμμ .....δεν νομιζω πς θα θελες να σου πω....

Απάντηση από NIKOLAS2410:

απλα ανησυχεις πολυ για αυτα,,,

οταν εχεις να κανεις με ονειρο,,,που αφορα,,

την εξωτερικη εμφανιση,,,,εχει να κανει με το

υποσυνειδητο αγχος σου,,,για αυτην...

εχω την εντυπωση οτι σημαινει κατι κακο....

Το μήνυμα αυτό έχει σταλεί από το χρήστη ydroxoos20 ο οποίος έχει διαγράψει το προφίλ του.
Απάντηση από tarantula:

GNORIZO POS OTAN SOU PEFTOUN TA DONTIA KAI PONAS EINAI KAKO..OTAN DEN PONAS DEN EINAI KAKO!

sou lew apo proswpiki peira...twra ta oneira eksartwntai..egw exw kollhma me ta dontia...ta prosexw san ta matia mou...kai kathe fora pou vlepw tetoia oneira mou menoun kai exw parathrisei oti oses fores me ponane eiani suggeniko kai oses oxi...aplws ap otous giro mou..tespa elpizw min exei tin idia simasia gia sena

Το μήνυμα αυτό έχει σταλεί από το χρήστη anthi1985 ο οποίος έχει διαγράψει το προφίλ του.
Απάντηση από female_hunters:

15 ayto pou kaneis den to katalava pote ...POTE OMOS.....

Απάντηση από panie:

καλησπερα...

δυστυχώς πριν μερικά χρόνια εβλεπα κι εγώ το ίδιο ακριβώς όνειρο για πολυ μεγάλο χρονικό διάστημα... ειχα απίστευτους πόνους στον υπνο μου και έτσι ρώτησα καποια και μου είπε οτι ή το άτομο που βλέπει το ονειρο ή κάποιο συγγενικό του πρόσωπο θα έχει μια πολύ σοβαρή ασθένεια... και δυστυχώς είχε επαληθευτεί... ευτυχώς όμως η όλη ιστορία είχε αίσιο τέλος...

DEN KSERW AKRIVWS,TO MONO POY KSERW EINAI OTI EINAI KAKO

Το μήνυμα αυτό έχει σταλεί από το χρήστη EnDeLeXe1a ο οποίος έχει διαγράψει το προφίλ του.
Απάντηση από ma_trix:

--------->Κ

--------->Α

--------->Λ

--------->Η

--------->Σ

--------->Π

--------->Ε

--------->Ρ

--------->Α

--------->-

--------->Η

--------->-

--------->Ω

--------->Ρ

--------->Α

--------->-

--------->Ε

--------->Ι

--------->Ν

--------->Α

--------->-

--------->1

--------->8

--------->..

--------->0

--------->4

λεφτα θα παρεις :|

:)):)):)):)):)):)):))

:Χ:-*μωρο μου εσυ ;;)

Το μήνυμα αυτό έχει σταλεί από το χρήστη bella_donna ο οποίος έχει διαγράψει το προφίλ του.
Απάντηση από empire21:

ανθη μου εκανες την καρδια περιβολι...

οχι τιποτα αλλο ΤΙΣ ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΤΙΣ ΚΗΔΕΙΕΣ....

και εδω καπου ταιριαζει μια παλια ατακα μου που χρησιμοποιουσα με το REBEL2121

Για παμε... ''Δεν θα πεθανουμε ποτεεεεεεεεε κουφαλα νεκροθαφτη''

thanatos simenei...an se ponese shmainei pws tha eiani atomo suggeniko alliws tha akouseis ap otous giro so uenan thanato..twra pou eipes gia oneiro kt tetoio prepei na eida kai simera kai ksipnisa san tin treli...

Το μήνυμα αυτό έχει σταλεί από το χρήστη anthi1985 ο οποίος έχει διαγράψει το προφίλ του.
Απάντηση από empire21:

οσο για σενα ποπαυ τα συναισθηματα ειναι αμοιβαια....

αλα να ξες στην κολαση που θα παω θα σου χω κρατησει θεση... (στα καλα σαλονια)

0χα0χ0αχ0α0χ0αχ0αχα

Απάντηση από empire21:

9 να ειμαστε σε επικοινωνια....

αν παθουμε κατι να το πει ο ενας στον αλλο ...

οχαχαοχοαχοαοχαοχοαχοαχοαοχαοχαοχοαχαχα

Απάντηση από midnight_bloom:

κι εγω το ιδιο ονειρο ειδα προχθές..αλλά ζω

Απάντηση από miracle:

ego vlepo oti troo me 10 maseles .......

na anusixo ???

Επιστροφή

Η έκδοση αυτή του site είναι για χρήστες που δεν έχουν ενεργοποιημένη τη javascript. Η πρόσβαση στις υπηρεσίες είναι περιορισμένη, για πλήρη πρόσβαση στο site ενεργοποιήστε τη javascript και κάντε refresh τη σελίδα.