Συζητήσεις - Πρωτοτυπο δωρο..
Χρήστης: mpourbouli8ra
Θέμα: Πρωτοτυπο δωρο..
Ημερομηνία: 10/08/09 15:33

Εχω μια λατρεια με τα ζωα και ετσι τον τελευταιο καιρο εχω μαζεψει σπιτι τρεις σκυλους,μια γατα και ενα καναρινι..Χωρια τα αδεσποτα της γειτονιας που ταιζω.Η παρεα μου με πειραζει,λεγοντας οτι το 'χω κανει ορφανοτροφειο και προσφατα ενας φιλος μου οταν με ρωτησε τι μου λειπει εγω για πλακα του ειπα οτι δεν εχω μια κοτα.. Μεχρι που σημερα το πρωι την απεκτησα κ αυτη!! Μου εφερε δωρο ενα κοτοπουλακι,πολυ μικρουλι.. Καλα εννοειται οτι θα φυγει στο χωριο,αλλα μεχρι τοτε θα αναγκαστω να το εχω σπιτι. Απο που καταλαβαινω αν ειναι αρσενικο η θηλυκο..Πρεπει να του βρω ονομα..Επιπλεον,τι τρωει και πως να το κανω να σταματησει να φωναζει..Κανει ενα εκνευριστικο "τσιφ τσιφ" συνεχεια!!

Οποιος το θελει του το χαριζω..

Απάντηση από monaskostas:

Επειδή τελευταία τυχαινει και εχω κοτοπουλα τα αναγνωρίζεις από το λιρη αν είναι μεγάλο είναι κοκορας και αν είναι μικρό κότα αλλά δεν είναι 100% σίγουρο

Απάντηση από mpourbouli8ra:

χι χι ma_trix, σε καταφερα να πεις κατι διαφορετικο απ'την ωρα.. χι χι

Απάντηση από ma_trix:

------>ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

=D_=D_=D_D=_:x:x:x:x:x:x:x:x:x

Απάντηση από JOHNKEFPAR:

27 ΣΥΝΕΧΕΙΑ,,,,,(ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΠΡΙΝ)

http://www.youtube.com/watch?v=hZDSqEIIjZk&feature=related

27. Το κοτοπουλακι μου κοιμαται εδω και ωρες.. Μη ξεχνας οτι οι κοτες κοιμουνται νωρις.. Καλο σου βραδυ..

Απάντηση από JOHNKEFPAR:

26 ΚΑΛΑ ΟΚ ΠΑΡΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΤΟΠΟΥΛΑΚΙ ΣΟΥ

ΚΑΙ ΒΑΛΤΟ ΓΙΑ ΥΠΝΟ....

25. Ετσι εξηγεις και συ;; Μεσα με βλεπω να μπαινω..

Απάντηση από JOHNKEFPAR:

http://www.youtube.com/watch?v=Xhbxrwwfp48

24 ΤΟΥΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΔΕΣ !!!!

23. Δεν ξερω κατα ποσο τυχαιο ειναι αυτο τωρα,αλλα εδω και 10' κατω απ'το σπιτι μου,περνανε μηχανες της αστυνομιας.. Αυριο πρωι πρωι να πας για λοττο και οτι κερδισεις θελω να μισα

Απάντηση από JOHNKEFPAR:

22 ΜΠΟΥΡ... ΜΙΣΟ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΦΩΝΑΞΩ ΕΓΩ

ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΦΕΡΝΟΥΝ ΞΕΝΟΙ !!!!

ΓΥΡΗΖΩ ΔΕΝ ΑΡΓΩ...

21. Οχι τωρα ρε συ Γιαννη, βραδιατικο, θα αρχισω τις βρισιες;; Θα μου φερουν το 100..

Απάντηση από JOHNKEFPAR:

15 ΜΠΟΥΡΜΠΟΥΛΗΘΡΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΕΡΕΥΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΝΑΡΙΝΙ???

19. Οντως πρωτοτυπο.. Δεν εχω ξαναδει να πηγαινουν δωρο κοτοπουλακια!!!Ακομα και σ'αυτο πρωτοτυπησε η παρεα μου.. Να 'ναι καλα που μου γεμισε το σπιτι κουτσουλιες..

Απάντηση από NEK25:

kalhmera kalo 8ema mpravo epitelous kati prototypo

Απάντηση από Sophia90:

an einai 8iliko einai kitrino

an einai arseniko einai pali kitrino alla pio skouro

3exwrizoun

Απάντηση από sunefoulla:

ΔΕΝ ΘΕΛΩ

13. Ασε σημερα δεν ειχα τιποτα να το ταισω και του εβρασα πατατα.. εφαγε αρκετα.. τωρα κοιμαται στο κρεβατι της γατας(τσαμπουκας το κοτοπουλακι)

14. Απλως τμου ειπε καποιος οτι δεν ειναι πετεινος αλλα μικρο κοτακι.. Μαλλον τα μικρα πετεινακια ξεχωριζουν απ'τις κοτες. Παντως τη μεθοδο σου θα την εφαρμοσω στο καναρινι.. 2 χρονια τωρα ειναι αβαφτιστο!!

Απάντηση από JOHNKEFPAR:

12 ΑΓΑΠΗΤΗ ΜΠΟΥΡΜΠΟΥΛΗΘΡΑ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΑΤΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ

ΑΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΑΤΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΤΟ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΤΕ....

ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΑΚΡΙΒΩΣ??? ΠΩΣ ΤΟ ΚΑΤΟΡΘΩΣΑΤΕ??

ΘΑ ΣΑΣ ΗΜΟΥΝ ΥΠΟΧΡΕΟΣ ΑΝ ΜΟΥ ΔΙΝΑΤΕ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ !!!

Απάντηση από GOYNTI:

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΦΥΡΑΜΑ ΓΙΑ ΜΙΚΡΑ ΚΟΤΟΠΟΥΛΑΚΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟ ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΚΑΝΤΩ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΗ ΝΑ ΦΩΝΑΖΕΙ .

11. Δεν βοηθησες εσυ.. Σιγα μην αρχιζα τα βρισιδια για να δω αντιδρασεις!!

Απάντηση από JOHNKEFPAR:

9 ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΒΟΗΘΗΣΑ ΣΤΗΝ ΛΥΣΗ ΤΟΥ ΜΥΣΤΗΡΙΟΥ !!!!

Απάντηση από deleteduser:

na soy zhsoun~~~~brv

Το μήνυμα αυτό έχει σταλεί από το χρήστη Cate_rina ο οποίος έχει διαγράψει το προφίλ του.

7. Το μυστηριο λυθηκε..Ειναι κοτα!!

8. Οσο ειναι το μπουτι μιας φυσιολογικης κοτα,ειναι ολοκληρο το κοτοπουλακι.. Δεν το σφαζω λεμε..

Απάντηση από inogida:

Κοτόπουλο με πατάτες στο φούρνο

Υλικ

1 κότα

1 κιλό πατάτες

3 κουταλιές της σούπας βούτυρο

2 λεμόνια

αλάτι και πιπέρι

Εκτέλεση

-Τρίβετε την κότα με λεμόνι και την αλατοπιπερώνετε

-Τη βάζετε στο ταψί

-Καθαρίζετε τις πατάτες και τις αλατοπιπερώνετε

-Τις βάζετε στο ταψί

-Λιώνετε το βούτυρο και περιχύνετε την κότα

-Στύβετε το λεμόνι και προσθέτετε το χυμό του στο ταψί

-Ψήνετε σε μέτριο φούρνο.

Απάντηση από JOHNKEFPAR:

ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ ΙΣΩΣ ΛΙΓΟ ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙΣ ΤΟ ΦΥΛΟ...

Ενας Έλληνας, ένας Αμερικανός κι ένας Γάλλος είναι οι μόνοι διασωθέντες ενός αεροπλάνου που έπεσε στην Παπούα Νέα Γουινέα. Τους πιάνουν αμέσως οι ντόπιοι ανθρωποφάγοι και τους πηγαίνουν στον αρχηγό της φυλής ο οποίος τους λέει πως αν θέλουν να σωθούν πρέπει να περάσουν επιτυχώς μια δοκιμασία αλλιώς... - Θα μπείτε σε μια μεγάλη σκηνή που έχει 1.000.000 παπαγάλους και πρέπει μέσα σε 1 λεπτό να βρείτε ποιος είναι ο ένας αρσενικός παπαγάλος. Μπαίνει ο αμερικανός, ψάχνει ψάχνει περνάει το 1 λεπτό, τον βγάζουν και τον τρώνε. Μπαίνει ο Γάλλος, ψάχνει ο κακομοίρης δεν προλαβαίνει τίποτα κι αυτός, τον βγάζουν έξω και τον κόβουν κομματάκια. Μπαίνει λοιπόν κι ο Έλλην και μέσα σε 5 δευτερόλεπτα είναι έξω κρατώντας τον αρσενικό παπαγάλο αφήνοντας άναυδους τους ανθρωποφάγους! - Καλά ρε μεγάλε, πως τον βρήκες τον αρσενικό ανάμεσα σε 999.999 θηλυκούς παπαγάλους; τον ρωτά ο αρχηγός. - Σιγά το δύσκολο, απαντά ο Έλληνας. Μπήκα μέσα και φώναξα: "Θα σας γαμήσω όλες πουτάνες!". Τότε ένας μου απάντησε: "Θα μας κλάσεις τ`αρχίδια!"

ΕΓΩ ΜΙΑ ΙΔΕΑ ΣΟΥ ΕΔΩΣΑ ΤΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΤΕΣ ΕΣΥ....

Απάντηση από NIKOLAS2410:

μιαρρρρρρρρρρρρρ.....

Απάντηση από tzaks_2012:

xaxaxaxaxaaxaxaxaxaxaxaxaaaxaxaxaxa

Απάντηση από demirtzian1:

MPRABO POY TAHZEIS ADESPOTA NA EXEIS KALH TYXHME FILIA

GIORGOS

Τωρα το ανεβασε;;Το ειχα ξεχασει..

2. Αν ειναι αρσενικο,θα το ονομασω Σωτηρη η Πασχαλη και αν ειναι κοτα Αμαλια.. Το ψαχνω ακομα..

Απάντηση από deleteduser:

2 dostou to onoma mou :p

Το μήνυμα αυτό έχει σταλεί από το χρήστη terliariskotsos ο οποίος έχει διαγράψει το προφίλ του.
Απάντηση από CBR400:

ΑΣΤΟ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΜΑΣ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ.

Επιστροφή

Η έκδοση αυτή του site είναι για χρήστες που δεν έχουν ενεργοποιημένη τη javascript. Η πρόσβαση στις υπηρεσίες είναι περιορισμένη, για πλήρη πρόσβαση στο site ενεργοποιήστε τη javascript και κάντε refresh τη σελίδα.